ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by RayMabus 1/9/2020, 17:20

Kavazović: Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete, Bošnjaci su zabrinuti za budućnost

Povodom napada na Bošnjake i muslimane u Crnoj Gori, naročito nakon uznemirujućih dešavanja u Pljevljima, javnosti se saopćenjem obratio reisu-l-ulema Islamske zajednice (IZ) u Bosni i Hercegovini Husein ef. Kavazović.

Saopćenje reisu-l-uleme prenosimo u cijelosti:

"Vijesti koje dolaze iz Crne Gore, poruke antimuslimanske mržnje koje se sve češće čuju u susjednoj državi, a naročito jučerašnji fizički napad na Bošnjake u Pljevljima, unijele su nemir među članove i pripadnike Islamske zajednice u Bosni i Hercegovini. Ja kao reisu-l-ulema sam zabrinut zbog činjenice da je antimuslimanska i antibošnjačka retorika koja se mjesecima toleriše u javnom prostoru počela postajati osnova za nasilne napade organizovanih skupina koje više i ne kriju svoju zločinačku agendu. Brojni muslimani i Bošnjaci iz Crne Gore i okruženja su mi ovim povodom pisali zabrinuti za svoju budućnost. Sve podsjeća na povratak ideologija koje su devedesetih na ovim prostorima već dovele do zločina i genocida.

Ovim putem apelujem na sve međunarodne institucije da ozbiljno shvate izazove s kojima se Crna Gora susreće, da reaguju na kršenja osnovnih ljudskih prava i sloboda Bošnjaka i muslimana, kao i drugih manjina, a naročito da ne zanemaruju nacionalističku i ratnohuškačku retoriku koja prijeti da prizove nove zločine na ovim prostorima.

Pozivamo državu Crnu Goru da obezbijedi sigurnost svojim građanima muslimanima, kako Bošnjacima tako i svim drugim. Od Srpske pravoslavne crkve očekujemo da se ogradi od islamofobičnih istupa onih koji zvanično nastupaju u njeno ime i tvrde da govore sa pozicija svetosavlja. Na njima je posebna odgovornost za sve što se ovih dana dešava u Crnoj Gori, jer su sami odabrali da budu nosioci tih procesa. Danas, kada se ponovo prolijeva nevina krv u Pljevljima, ne mogu se ponašati kao da ih se to ne tiče i da s tim nemaju ništa. Kao ljudi vjere najmanje što mogu uraditi je da osude takve postupke i stanu u zaštitu svojih komšija“, stoji u saoopćenju reisu-l-uleme Kavazovića.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kavazovic-situacija-u-crnoj-gori-podsjeca-na-devedesete-bosnjaci-su-zabrinuti-za-buducnost/200901131

Kme kmeee kmeeeeeeeeee
RayMabus
RayMabus

Posts : 176414
2014-04-11


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by RayMabus 1/9/2020, 17:35

Ne sviđa mu se nova vlada u CG na čelu sa Amfilohijem.

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti 5216033_epis_ls-s

Baš me zanima zašto ?

Islam protiv svetoslavlja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176414
2014-04-11


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by RayMabus 1/9/2020, 17:41

Odma traže tko bi se moga prodat Mili pa našli ovoga

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti B_200901124

https://www.klix.ba/vijesti/regija/fokus-je-na-dritanu-abazovicu-a-vlast-sa-df-om-podrzava-i-bosnjak-na-listi-demokrata-albin-ceman/200901124

Ova opozicija je preklimava.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176414
2014-04-11


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by epikur37 1/9/2020, 17:59

Odlično, novi vjetrovi se valjaju...ode i Bih na pazar :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by RayMabus 1/9/2020, 18:08

Ovaj mujo Ćeman je odjeba Kavkazovića jer je protiv otimanja crkava i drugog SPC

https://www.vijesti.me/vijesti/politika/465475/ceman-pozivam-na-mir-provokatori-instruisani-od-dps-pisu-grafite-i-uzvikuju-neprimjerene-parole

Dakle na ovoga ne mogu računat jer je za Amfilohija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176414
2014-04-11


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by vuksadinare 2/9/2020, 14:22

Bude li pizdarija 'ceo ce region da gori'
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by epikur37 2/9/2020, 14:24

vuksadinare wrote:Bude li pizdarija 'ceo ce region da gori'


nema pizdarija...samo će se završiti pšodjela započeta 90-ih.

nas boli kurac ionako nismo u tom balkanskom grotlu

:)

kokice pivo
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by RayMabus 2/9/2020, 14:32

Nove tenzije u CG

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/regija/nove-tenzije-u-crnoj-gori-u-pljevljima-kamenovana-islamska-zajednica-osvanula-i-prijeteca-poruka-polecela-crna-ptica-pljevlja-bice-srebrenica-1041868

RayMabus
RayMabus

Posts : 176414
2014-04-11


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by vuksadinare 2/9/2020, 14:38

...sve to treba u crno more..i mir
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by RayMabus 2/9/2020, 23:42

Bravo Aleksa , za tebe sam navijao na izborima

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti B_200902147

https://www.klix.ba/vijesti/regija/predsjednik-demokrata-u-pljevljima-ko-krene-na-dzamiju-prvo-ce-morati-udariti-na-aleksu-becica/200902147
RayMabus
RayMabus

Posts : 176414
2014-04-11


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by debotoijusto 2/9/2020, 23:49

sami su izabrali muskarce u haljinama  
mi trebamo poslati vojsku na granicu CG
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by RayMabus 2/9/2020, 23:51

debotoijusto wrote:
mi trebamo poslati vojsku na granicu CG
Zašto ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176414
2014-04-11


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by epikur37 2/9/2020, 23:56

RayMabus wrote:
debotoijusto wrote:
mi trebamo poslati vojsku na granicu CG
Zašto ?


pusti budalu...i on je na aparatima
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by debotoijusto 2/9/2020, 23:59

RayMabus wrote:
debotoijusto wrote:
mi trebamo poslati vojsku na granicu CG
Zašto ?
bude sranja tamo , srbi u haljinama su to a love nema
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30664
2014-04-12


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by RayMabus 3/9/2020, 00:03

debotoijusto wrote:
RayMabus wrote:
debotoijusto wrote:
mi trebamo poslati vojsku na granicu CG
Zašto ?
bude sranja tamo , srbi u haljinama su to a love nema
Pa šta će napraviti vojska na granicama ako je sranje unutar države ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176414
2014-04-11


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by RayMabus 3/9/2020, 00:08

Nećemo ništa poslat. Prvo ka prvo još oni nisu formirali vlast Drugo ka drugo četalji ako taknu Hrvate u Boki išta ikako neće tribat Amerika da se oglasi nego ću ja.

Ima pencilin za sve. Razlika je samo jedan mandat i sve će se prominit tokom noći i Đukanović će ih sredit.

Tako da ja uopće ne moram ulazit.

Kužiš tupko ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 176414
2014-04-11


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by kaya 3/9/2020, 00:09

zadnji nepromišljeni trzaj Srbije pred odlazak u Niški pašaluk ...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by crvenkasti 3/9/2020, 00:11

kaya wrote:zadnji nepromišljeni trzaj Srbije pred odlazak u Niški pašaluk ...

Šiptari i muslimani se udružuju. Gotovi su. Još samo mi.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28808
2014-04-17


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by RayMabus 3/9/2020, 00:13

crvenkasti wrote:
kaya wrote:zadnji nepromišljeni trzaj Srbije pred odlazak u Niški pašaluk ...

Šiptari i muslimani se udružuju. Gotovi su. Još samo mi.
Taj Šiptar želi naklonost EU. Pogodi tko je izaslanik EU za CG ?

Tonino Picula.

Aj bježi. Nemoj da vas čujem dole u Boki.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176414
2014-04-11


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by kaya 3/9/2020, 00:19

crvenkasti wrote:
kaya wrote:zadnji nepromišljeni trzaj Srbije pred odlazak u Niški pašaluk ...

Šiptari i muslimani se udružuju. Gotovi su. Još samo mi.
Ma jok. Vi ste dovoljni sami sebi za propast. Mislim da tu ne treba ni asistirati..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti Empty Re: Kavazović : Situacija u Crnoj Gori podsjeća na devedesete , Bošnjaci su zabrinuti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum