ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Caffe Venus :P

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by Guest 10/9/2020, 10:26

Izjava "sama si je kriva" je toliko povrsna,idiotna i neznajuca,bolje da si sutio.....



Ubacit dijete u taj brlog zmija i ocekivati da izađe ko normalna zdrava osoba je neracionalno.....tu je bitan isto faktor kakvi roditelji stoje iza tog djeteta......


Meni je tih ljudi strasno zao.....

Guest
Guest


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by Maggie19 10/9/2020, 10:34

Naravno da su roditelji krivi najvise.
Pohlepa za lovom, bolesne ambicije, etc.
Uniste vlastitu djecu bez da se okrenu.
Tuzno.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by Guest 10/9/2020, 11:03

Za svih 9 krugova pakla nominirano takvo nesto
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by Guest 10/9/2020, 11:06

mene osuda izbaci iz tračnica, znaci zbog takvih nonsalantnih izjava nam drustvo i je sjebano,kad bi ljudi malo vise podrzavali jedni druge,bilo bi nam svima bolje.....
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by Guest 10/9/2020, 11:12

I meni je uzasna izjava "sama si je kriva"...

Protiv nekih unutrasnjih i vanjskih demona ne mozes. Pogotovo kada te cijeli zivot svi bacaju u vatru...
Od roditelja do ljudi sa kojima radis koji te vec kao malu gledaju kao seksualni objekt...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by Guest 10/9/2020, 11:16

Maggie19 wrote:
fridrih_niche wrote:To se podrazumijeva...
Mi smo vise autodestruktivni...
;)
Da, i teze podnosite poraze i oprostaje.
U pravilu.
Isto točno...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by Guest 10/9/2020, 11:20

Roditelji svako snose veliku odgovornost za to sve...
Jer kad ubaciš dite od malih nogu u taj svit, ono gubi normalno djetinjstvo...
Tako da koka i alkohol dolaze vrlo brzo na menu...
Al i pojedinac sam snosi odgovornost za svoje izbore u životu...
Znam dva brata iz kvarta, imali su isti odgoj i ljubav roditelja...
Jedan je u zatvoru, a drugi ima ženu, dite, lip posa, izgradija se ka osoba...
Jebat ga, triba bit jak i kad ti karte nisu naklonjene...
Iako je puno teze, naravno, kad ti stvari u startu nisu normalno posložene...
;)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by AlfaOmega 10/9/2020, 13:33

Točno. Mnogo toga mi se i samom izdešavalo, ali puno lakše mi se bilo nositi s tim kad sam si prizna da je najveći teret odgovornosti na meni, a ne na drugom. 
Kad prihvatiš odgovornost za sebe i svoje postupke, lakše i pristupiš rišavanju problema.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10240
2015-09-11


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by Maggie19 10/9/2020, 14:08

Istina, međutim ako se govori o djeci mladima, odgovornost je na roditeljima velika u toj dobi. Osobito jer djeca nisu dovoljno zrela da bi znala sto zele, ni trcala za novcem i slavom. Znaci, to je roditeljsko vodstvo i odlucivanje, inicijativa.
Da, ima djece losih roditelja, zanemarenih, bez ostvarene privrzenosti, a izrastu u odlicne ljude.
I obrnuto.
Ali to su vise iznimke.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by Guest 10/9/2020, 14:09

Maggie19 wrote:Istina, međutim ako se govori o djeci mladima, odgovornost je na roditeljima velika u toj dobi. Osobito jer djeca nisu dovoljno zrela da bi znala sto zele, ni trcala za novcem i slavom. Znaci, to je roditeljsko vodstvo i odlucivanje, inicijativa.
Da, ima djece losih roditelja, zanemarenih, bez ostvarene privrzenosti, a izrastu u odlicne ljude.
I obrnuto.
Ali to su vise iznimke.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by AlfaOmega 10/9/2020, 14:12

Ulogu roditelja na nečije djetinjstvo ne triba sporiti. 
Ali mi je zanimljiva bila ta teza kad je u intervju sa Oprah rekla kak je taj alkohol ustvari bija njen način da pobigne iz nekontroliranog kaosa u jedan vid kontroliranog.
Ali to je teza s kojom manje-više počnu svi koji sebi kasnije naprave taj problem.
No kasnije ona priznaje da je to bija pogrišan pristup, i da će se boriti i izboriti s tim. To cinim. Najbitnije je sebi postaviti stav i reći - hoću i mogu. Prošlost ionak ne mogu prominit, ali na budućnost mogu uticat.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10240
2015-09-11


darth_vader likes this post

Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by Guest 10/9/2020, 14:41

Roditeljstvo je najbolja i najteža uloga u životu.

Nezreli roditelj koji ne radi na svom napretku i rastu ne može biti uzor djetetu.
Dijete više gleda što roditelj radi, a a puno manje ono što mu roditelj govori.

Najzanimljivije je to što mnogi roditelji kasno shvate što su mogli napraviti bolje, a nema nazad. Nije bilo uputa za hendlanje uz bebu  :baby

A za djecu koja za svoje štošta okrivljuju roditelje imam samo 1 rečenicu: 
da su vam roditelji znali bolje, bili bi napravili bolje, a nisu (i šta sad).

Za sve ono što se nekom loše dogodi u životu treba moći biti zahvalan da je baš to iskustvo takvo kakvo je formiralo osobu kakva je sad. Učenje, a ne mučenje.

I meni najzanimljivije, djeca stalno i svaki tren procjenjuju svoje roditelje. :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by Maggie19 10/9/2020, 15:22

AlfaOmega wrote:Ulogu roditelja na nečije djetinjstvo ne triba sporiti. 
Ali mi je zanimljiva bila ta teza kad je u intervju sa Oprah rekla kak je taj alkohol ustvari bija njen način da pobigne iz nekontroliranog kaosa u jedan vid kontroliranog.
Ali to je teza s kojom manje-više počnu svi koji sebi kasnije naprave taj problem.
No kasnije ona priznaje da je to bija pogrišan pristup, i da će se boriti i izboriti s tim. To cinim. Najbitnije je sebi postaviti stav i reći - hoću i mogu. Prošlost ionak ne mogu prominit, ali na budućnost mogu uticat.
Sve to stoji, samo bi tu trebao biti naglasak na njenu dob u vrijeme kad je pocela piti. I oddrasli ljudi se tesko nose sa zivotnim nedacama i upadaju u bolesti ovisnosti, a kako je tek djeci.
Pitanje je tko im je stvorio kaos u zivotu i jesu li oni uopce imali sanse suprostavit se svojom voljom.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by Maggie19 10/9/2020, 15:24

venus wrote:Roditeljstvo je najbolja i najteža uloga u životu.

Nezreli roditelj koji ne radi na svom napretku i rastu ne može biti uzor djetetu.
Dijete više gleda što roditelj radi, a a puno manje ono što mu roditelj govori.

Najzanimljivije je to što mnogi roditelji kasno shvate što su mogli napraviti bolje, a nema nazad. Nije bilo uputa za hendlanje uz bebu  :baby

A za djecu koja za svoje štošta okrivljuju roditelje imam samo 1 rečenicu: 
da su vam roditelji znali bolje, bili bi napravili bolje, a nisu (i šta sad).

Za sve ono što se nekom loše dogodi u životu treba moći biti zahvalan da je baš to iskustvo takvo kakvo je formiralo osobu kakva je sad. Učenje, a ne mučenje.

I meni najzanimljivije, djeca stalno i svaki tren procjenjuju svoje roditelje. :)
Apsolutno se slazem da je uloga roditelja najljepsa i najteza u zivotu.
Ja sam se prije neki dan ispricala sto sam u jednoj fazi bila vise prijateljica nego roditelj.
Covjek sam od krvi i mesa.
I, da, djeca nas stalno procjenjuju.
Ali i mi njih.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by Guest 10/9/2020, 15:27

Maggie19 wrote:
AlfaOmega wrote:Ulogu roditelja na nečije djetinjstvo ne triba sporiti. 
Ali mi je zanimljiva bila ta teza kad je u intervju sa Oprah rekla kak je taj alkohol ustvari bija njen način da pobigne iz nekontroliranog kaosa u jedan vid kontroliranog.
Ali to je teza s kojom manje-više počnu svi koji sebi kasnije naprave taj problem.
No kasnije ona priznaje da je to bija pogrišan pristup, i da će se boriti i izboriti s tim. To cinim. Najbitnije je sebi postaviti stav i reći - hoću i mogu. Prošlost ionak ne mogu prominit, ali na budućnost mogu uticat.
Sve to stoji, samo bi tu trebao biti naglasak na njenu dob u vrijeme kad je pocela piti. I oddrasli ljudi se tesko nose sa zivotnim nedacama i upadaju u bolesti ovisnosti, a kako je tek djeci.
Pitanje je tko im je stvorio kaos u zivotu i jesu li oni uopce imali sanse suprostavit se svojom voljom.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by AlfaOmega 10/9/2020, 15:32

Maggie19 wrote:
Pitanje je tko im je stvorio kaos u zivotu i jesu li oni uopce imali sanse suprostavit se svojom voljom.
Ja priznajem da je i meni bio kaos. I to priličan. I priznajem, moga sam odlučiti pobići iz svega toga na način A, način B ili način C. 

Najbolji način za rišavanje problema je stati pred ogledalo i reći sebi kaj želiš...
Ak i nimaš uticaj na neke stvari odmah, imaš ga kasnije, ak težiš u tom pravcu

Ovaj citat je svakak po meni hrabrost i korak u pravom pravcu. 


"She wasn't out of control. I was out of control," Lohan said, admitting that she lied about her mother taking cocaine. "It was a bad mother-daughter fight. I said a lot of things that weren't true. I hadn't slept enough and I was acting out. I was acting like a crazy person. … I was really ashamed by that."

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10240
2015-09-11


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by Maggie19 10/9/2020, 15:47

AlfaOmega wrote:
Maggie19 wrote:
Pitanje je tko im je stvorio kaos u zivotu i jesu li oni uopce imali sanse suprostavit se svojom voljom.
Ja priznajem da je i meni bio kaos. I to priličan. I priznajem, moga sam odlučiti pobići iz svega toga na način A, način B ili način C. 

Najbolji način za rišavanje problema je stati pred ogledalo i reći sebi kaj želiš...
Ak i nimaš uticaj na neke stvari odmah, imaš ga kasnije, ak težiš u tom pravcu

Ovaj citat je svakak po meni hrabrost i korak u pravom pravcu. 


"She wasn't out of control. I was out of control," Lohan said, admitting that she lied about her mother taking cocaine. "It was a bad mother-daughter fight. I said a lot of things that weren't true. I hadn't slept enough and I was acting out. I was acting like a crazy person. … I was really ashamed by that."
Jedan od najtezih odnosa iu zivotu je odnos sa samim sobom, a jedna od najtezih stvari za ostvariti je biti iskren prema samome sebi. Otud i toliko boli, samozavaravanja, obmana, frustracija, bjegova u bolesti ovisnosti, i sl.
Svaka ti cast sto si uspio istinski pogledati sebi u oci i zavirit si u srce. Nakon toga je sve lakse. Nacin se sam otkrije i nametne.

A, citat je potresan.
Kompleksan odnos i jos kompleksnije posljedice.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by AlfaOmega 10/9/2020, 15:57

Stvari nekad triba relativizirati ak čovik smatra da ne idu kak triba. Onda lagano krinuti u izvlačenje loših kockica i minjati ih boljim. A ak se kula i struši usljed minjanja, pa krini ispočetka. 
To je bila prva lekcija mog ditinjstva. :D

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10240
2015-09-11


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by Maggie19 10/9/2020, 16:09

Mogu ti reci da si dobru pouku izvukao, odnosno pravu lekciju naucio.
Bez promjena nema napretka, a ako napredak ujedno znaci i unistenje vec stvorenog, ocito je tako trebalo biti jer je to postojece ometalo pozitivne promjene.
Ja sam naucila da nema stvari koju ne mozes postici ako si uporan i vjerujes u sebe.
:-)


_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by AlfaOmega 10/9/2020, 16:19

Mnogi ljudi misle da, ak struše jednom izgrađeno, pa makar to bilo i nakaradno, nimaju više vrimena za ponovo, i to je ono što ih po defaultu sputava i baca u depru. 
Brate, uvik se ima vrimena za svakog ko ima volje.

Ja recimo nikad nisam gotivija ljude kojima su usta puna rečenica - "ovo je nepravda", "on/ona je zlo", "zašto baš ja", itd... 
Za mene je recimo to gubitak vrimena.

Toga je bilo odkad je čovika, i bit će toga gdi god da si. Samo je pitanje hoćeš li i kako naučit živit s tim.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10240
2015-09-11


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by Maggie19 10/9/2020, 16:23

AlfaOmega wrote:Mnogi ljudi misle da, ak struše jednom izgrađeno, pa makar to bilo i nakaradno, nimaju više vrimena za ponovo, i to je ono što ih po defaultu sputava i baca u depru. 
Brate, uvik se ima vrimena za svakog ko ima volje.

Ja recimo nikad nisam gotivija ljude kojima su usta puna rečenica - "ovo je nepravda", "on/ona je zlo", "zašto baš ja", itd... 
Za mene je recimo to gubitak vrimena.

Toga je bilo odkad je čovika, i bit će toga gdi god da si. Samo je pitanje hoćeš li i kako naučit živit s tim.
Slazem se apsolutno. Krivj pristup..Autodestruktivan, u konacnici.
Takve situacije/ljude anuliras izbjegavanjem/zaobilazenjem, ne gubis energiju, pronađeš svoj put.
Ako ne moze tako, ulozis energiju na vece promjene i znacajnije postupke. Ako si dovoljno jak, izbori se za sebe. Ili se dislociraj i nastavi svoj put.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Caffe Venus :P  - Page 38 Empty Re: Caffe Venus :P

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 38 of 50 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 44 ... 50  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum