ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Page 27 of 28 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Next

Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by Guest Sun 23 Aug - 18:17

AlfaOmega wrote:
Legendovich wrote:

E sad..obicno je turisticki prinos pokrivao oko 40 % planiranog proracuna u najboljim danima
Nićemo pritjerivat, ni baš toliko.
oko 50 miljardi kunaaaa,ukupni proracun oko 130-135 miljardi..za ovu godinu je to oko ispod 20 miljardi kuna od turizma..dakle minimum je potrebno nekijah 15 milardi ojrova da se sve pokrpa minimalno...toga novca nema..

Guest
Guest


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by epikur37 Sun 23 Aug - 18:18

catabbath wrote:Ova korona kriza je dokazala da su učitelji u školama 99% nepotrebni, komotno ih se država može riješiti većine.


po običaju  glup tup
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by RayMabus Sun 23 Aug - 18:21

epikur37 wrote:
catabbath wrote:Ova korona kriza je dokazala da su učitelji u školama 99% nepotrebni, komotno ih se država može riješiti većine.


po običaju  glup tup
Nije. Evo mene zanima zašto društvo plaća gimnazije. 

Oćeš poslat dite u gimnaziju ? Pa privatna škola. Sam plaćaj.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by Guest Sun 23 Aug - 18:21

epikur37 wrote:
Legendovich wrote:Kakogod...2018-19..je otrilike bilo oko 17 miljuna noćenja-ne znam u keshu kolika je bila zarada uopce...
ove godine je bilo oko 3 miljuna nocenja,dakle,oko 6 puta manje turista..

E sad..obicno je turisticki prinos pokrivao oko 40 % planiranog proracuna u najboljim danima,ostalo,privreda i zaduzivanja..

Sto bude sada,kad je turizam 5-6 puta manje donio..tko ce drzavnim uljebima,parazitima,zasluznim borcima,ali i postenom segmentu drzavnih sluzbi,isplacivati redovne place i pemzije..?.. Epi,neku za reci??

Naravno, 

sezona je u ovim okolnostima uspjela. Daleko smo bolji od konkurencije. Na kraju se malo uprskalo ali pitanje je uopće dali se mogao izbjeći ovaj rast obzirom na priljev turista i ljetne navade. 

Sve skupa imat ćemo 50% prihoda od prošle sezone što je pa duplo više od zluradih slutnji.

Moja ocjena vladi HDZ-a i premijera Andreja Plenkovića te stožeru koji vodi ovu krizu je za sada: vrlo dobar 4

Od svih stručnjaka koji se bave epidemijom najviše imam povjerenje u Lauca.

Proračun će biti u manjku ali marić već sada najavljuje mjere. 

nitko se neće od ove sezone obogatiti ali svi ćemo preživjeti. I mi koji smko radili i servisiramo rkedite i državni proračun koji financira javni sektor i samu državu.

Ako bude stezanja remena, u redu, nek se stegne i meni na plaći nemam ništa protiv jer je u pitanju javni interes i država kao cjelina.

U ostalom za 6 mjeseci počinje nova sezona :)
Epi,matematika je egzaktna znanost..ne mosh ju razvlaciti,a brojevi jasno govore..6x manji prinos nego 2018-19..kojih 50%??od CEGA??dobro pitanje je retoricko...bash sam gledao ove godine vasu obalu preko kamera,ali i snimaka ljudi koji su bili..jednom rjecju..PRAZNO..osim nesh nautizma....
osim toga,nije poanta usporedjivati se sa ikim,nego cisto racunanje koliko je love ukapalo,da bi se moglo prezivjeti..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by Maggie19 Sun 23 Aug - 18:21

veber wrote:
Maggie19 wrote:
jastreb wrote:
Maggie19 wrote:
jastreb wrote:Kad smo kod alkoholizma i rada i ovdje se razlikuju stilovi pijenja koji se poklapaju sa stilom života.

Zagorac pije u kleti,ali i tu dela. Oštri kočeve,gnoji vinograd,brine o blagu i sl.

Slavonci piju navečer na terasama ili u avliji,ali tek nakon što su podmirili blago i obavioli poslove oko zemlje.

Bosanci piju gajbe piva,ali na baušteli. Znači oni piju,ali i delaju.

Ličani,Kordunaši i Bosanci rakijaju u šumi. Znači posao je tu.

Dalmatinci samo kukaju i piju bevandu(štede na vinu!!!) u hladu ,a i klapsko kreveljenje je nastalo iz lijenosti,jer dočim Bosanci i Ličani urlaju kao volovi,a Slavonci ciče i podvriskuju,Dalmatinci jedva da otvaraju usta i njihovih 10 klapskih pjevača tiše se čuju od jednog Bosanca kada zaurla poput međeda.
Sad se vec igras s tom srecom ;-D
Nije valjda da i ti piješ???

Bar mi se ti (uz još par cura ovdje) činiš trezvenom.
Nema ti pice veze s tim sto si zasluzio ban gadeci mi zemljake ;-D
Nego, za tvoju dusu, ne pijem uopce ;-)
kako preživljavaš?
Alkohol ;-D
tijelo je 75% voda, dehidracija vodi u smrt.

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by Maggie19 Sun 23 Aug - 18:22

epikur37 wrote:
Maggie19 wrote:
jastreb wrote:
Maggie19 wrote:
jastreb wrote:Kad smo kod alkoholizma i rada i ovdje se razlikuju stilovi pijenja koji se poklapaju sa stilom života.

Zagorac pije u kleti,ali i tu dela. Oštri kočeve,gnoji vinograd,brine o blagu i sl.

Slavonci piju navečer na terasama ili u avliji,ali tek nakon što su podmirili blago i obavioli poslove oko zemlje.

Bosanci piju gajbe piva,ali na baušteli. Znači oni piju,ali i delaju.

Ličani,Kordunaši i Bosanci rakijaju u šumi. Znači posao je tu.

Dalmatinci samo kukaju i piju bevandu(štede na vinu!!!) u hladu ,a i klapsko kreveljenje je nastalo iz lijenosti,jer dočim Bosanci i Ličani urlaju kao volovi,a Slavonci ciče i podvriskuju,Dalmatinci jedva da otvaraju usta i njihovih 10 klapskih pjevača tiše se čuju od jednog Bosanca kada zaurla poput međeda.
Sad se vec igras s tom srecom ;-D
Nije valjda da i ti piješ???

Bar mi se ti (uz još par cura ovdje) činiš trezvenom.
Nema ti pice veze s tim sto si zasluzio ban gadeci mi zemljake ;-D
Nego, za tvoju dusu, ne pijem uopce ;-)


velika greška

ženske inače manje piju 

ali i moja popije tu i tamo crnog vina, dobro ja saugam kao smuk

to što veber popije u tjedan ja slistim za jedan dan :D
Ne mogu ja to pijuckanje. Kod mene je sve ili nista :-D

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by epikur37 Sun 23 Aug - 18:23

Legendovich wrote:
epikur37 wrote:
Legendovich wrote:Kakogod...2018-19..je otrilike bilo oko 17 miljuna noćenja-ne znam u keshu kolika je bila zarada uopce...
ove godine je bilo oko 3 miljuna nocenja,dakle,oko 6 puta manje turista..

E sad..obicno je turisticki prinos pokrivao oko 40 % planiranog proracuna u najboljim danima,ostalo,privreda i zaduzivanja..

Sto bude sada,kad je turizam 5-6 puta manje donio..tko ce drzavnim uljebima,parazitima,zasluznim borcima,ali i postenom segmentu drzavnih sluzbi,isplacivati redovne place i pemzije..?.. Epi,neku za reci??

Naravno, 

sezona je u ovim okolnostima uspjela. Daleko smo bolji od konkurencije. Na kraju se malo uprskalo ali pitanje je uopće dali se mogao izbjeći ovaj rast obzirom na priljev turista i ljetne navade. 

Sve skupa imat ćemo 50% prihoda od prošle sezone što je pa duplo više od zluradih slutnji.

Moja ocjena vladi HDZ-a i premijera Andreja Plenkovića te stožeru koji vodi ovu krizu je za sada: vrlo dobar 4

Od svih stručnjaka koji se bave epidemijom najviše imam povjerenje u Lauca.

Proračun će biti u manjku ali marić već sada najavljuje mjere. 

nitko se neće od ove sezone obogatiti ali svi ćemo preživjeti. I mi koji smko radili i servisiramo rkedite i državni proračun koji financira javni sektor i samu državu.

Ako bude stezanja remena, u redu, nek se stegne i meni na plaći nemam ništa protiv jer je u pitanju javni interes i država kao cjelina.

U ostalom za 6 mjeseci počinje nova sezona :)
Epi,matematika je egzaktna znanost..ne mosh ju razvlaciti,a brojevi jasno govore..6x manji prinos nego 2018-19..kojih 50%??od CEGA??dobro pitanje je retoricko...bash sam gledao ove godine vasu obalu preko kamera,ali i snimaka ljudi koji su bili..jednom rjecju..PRAZNO..osim nesh nautizma....
osim toga,nije poanta usporedjivati se sa ikim,nego cisto racunanje koliko je love ukapalo,da bi se moglo prezivjeti..


Dovoljno, preživjet ćemo i neće čak ni biti tako tijesno, malo stegnuti i ok.

Ovdje nije bilo prazno., manje nego prošle doista rekordne godine ali ok, lčjudi je bilo taman toliko koliko je i dobit manja u odnosu an prošlu godinu. Dakle oko 50 % manje turista ali je bilo.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by epikur37 Sun 23 Aug - 18:24

Maggie19 wrote:
epikur37 wrote:
Maggie19 wrote:
jastreb wrote:
Maggie19 wrote:
Sad se vec igras s tom srecom ;-D
Nije valjda da i ti piješ???

Bar mi se ti (uz još par cura ovdje) činiš trezvenom.
Nema ti pice veze s tim sto si zasluzio ban gadeci mi zemljake ;-D
Nego, za tvoju dusu, ne pijem uopce ;-)


velika greška

ženske inače manje piju 

ali i moja popije tu i tamo crnog vina, dobro ja saugam kao smuk

to što veber popije u tjedan ja slistim za jedan dan :D
Ne mogu ja to pijuckanje. Kod mene je sve ili nista :-D


onda bolje nemoj :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by Guest Sun 23 Aug - 18:27

danas bash prico sa jednom curom iz Zegeja..hvali se kako je na akciji dušgel 12 kuna,normalna cijena oko 22 kune..(!!!).. ovdje je normalna cijena vrlo kvalitetnog Doveta za muske,400ml,u Lidlou,2,40 i neki cent...

Reklo bi se..injflacija..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by Maggie19 Sun 23 Aug - 18:28

epikur37 wrote:
Maggie19 wrote:
epikur37 wrote:
Maggie19 wrote:
jastreb wrote:
Maggie19 wrote:
Sad se vec igras s tom srecom ;-D
Nije valjda da i ti piješ???

Bar mi se ti (uz još par cura ovdje) činiš trezvenom.
Nema ti pice veze s tim sto si zasluzio ban gadeci mi zemljake ;-D
Nego, za tvoju dusu, ne pijem uopce ;-)


velika greška

ženske inače manje piju 

ali i moja popije tu i tamo crnog vina, dobro ja saugam kao smuk

to što veber popije u tjedan ja slistim za jedan dan :D
Ne mogu ja to pijuckanje. Kod mene je sve ili nista :-D


;-D
Dobro podnosim, ali ipak necu ;-))
onda bolje nemoj :D

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by Guest Sun 23 Aug - 18:29

Ovdje u svabiji je cijena voca osla u nebesa,i vise od duplo....ostalo tak-tak..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by epikur37 Sun 23 Aug - 18:31

Legendovich wrote:danas bash prico sa jednom curom iz Zegeja..hvali se kako je na akciji dušgel 12 kuna,normalna cijena oko 22 kune..(!!!).. ovdje je normalna cijena vrlo kvalitetnog Doveta za muske,400ml,u Lidlou,2,40 i neki cent...

Reklo bi se..injflacija..


heba te dusch gel...

sapun ili neki jeftilen i piči

tko troši pare na te gluposti
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by veber Sun 23 Aug - 18:35

epikur37 wrote:
veber wrote:
RayMabus wrote:Puštaju ih da zarade sa strane jer su plaće male.
pa epi je rekao da on ima 10kkn i supruga isto toliko.
garant ubire dječji doplatak i ima subvencioniran vrtić.

pride uz fuš garant ima još 10 000kn.

znači vara državu.

sam je napisao da će na bolovanje da se odmori.

ja bi im udjelio otkaze i naplatio retroaktivno dobit.


dobro de s bolovanjem sam se šalio uzet ću dan godišnjeg za rakiju

ovo ostalo sve je ok

ne pizdi i ne budi ljubomoran, pljuni u šake  radi ;)

mlad si možeš ti još dati od sebe
zakaj bi radio kada mi njemačka svaki mjesec uplati malo više od tvoje mjesečne plaće, da ne bi radio.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by RayMabus Sun 23 Aug - 18:35

Smijeh


https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/orban-porucio-madarima-vise-balatona-manje-jadrana-pa-otisao-na-ljetovanje-u-hrvatsku-15015038
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by Guest Sun 23 Aug - 18:36

epikur37 wrote:
Legendovich wrote:danas bash prico sa jednom curom iz Zegeja..hvali se kako je na akciji dušgel 12 kuna,normalna cijena oko 22 kune..(!!!).. ovdje je normalna cijena vrlo kvalitetnog Doveta za muske,400ml,u Lidlou,2,40 i neki cent...

Reklo bi se..injflacija..


heba te dusch gel...

sapun ili neki jeftilen i piči

tko troši pare na te gluposti
cist primjer...doli kad dojdem,zanebesim se kako su cijene osle u mP6 gore..hebi ga,poanta jest da vrijednost kune drasticvno pada,moras je vise trpati za neki proizvod nego prije...ovdje je ipak vjerujem poskupljenje stvar trzisnih manipulacija..isto kao sto svabi i nadalje pumpaju cijene najmova i prodajnih cijena nekretnina u nebesa,a sve im vise toga zjali prazno..kad tad ce morati ponuditi jeftinije,ako ne zele da bankrutiraju..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by epikur37 Sun 23 Aug - 18:37

veber wrote:
epikur37 wrote:
veber wrote:
RayMabus wrote:Puštaju ih da zarade sa strane jer su plaće male.
pa epi je rekao da on ima 10kkn i supruga isto toliko.
garant ubire dječji doplatak i ima subvencioniran vrtić.

pride uz fuš garant ima još 10 000kn.

znači vara državu.

sam je napisao da će na bolovanje da se odmori.

ja bi im udjelio otkaze i naplatio retroaktivno dobit.


dobro de s bolovanjem sam se šalio uzet ću dan godišnjeg za rakiju

ovo ostalo sve je ok

ne pizdi i ne budi ljubomoran, pljuni u šake  radi ;)

mlad si možeš ti još dati od sebe
zakaj bi radio kada mi njemačka svaki mjesec uplati malo više od tvoje mjesečne plaće, da ne bi radio.


sic transit gloria mundi
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by Guest Sun 23 Aug - 18:38

Prije dvi godine doli Krančips bijo oko 30 kuna..veliki pack..vodje..ojro i po..jebeni przeni krumpir!!!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by veber Sun 23 Aug - 18:39

Legendovich wrote:danas bash prico sa jednom curom iz Zegeja..hvali se kako je na akciji dušgel 12 kuna,normalna cijena oko 22 kune..(!!!).. ovdje je normalna cijena vrlo kvalitetnog Doveta za muske,400ml,u Lidlou,2,40 i neki cent...

Reklo bi se..injflacija..
bogtejebo i lidl i aldi i kaufland.
gableci iz konzervi i salame za večeru.

u klasičnom hof-u pojedeš za 10-15€ topli obrok sa salatom i pićem.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by veber Sun 23 Aug - 18:42

epikur37 wrote:
veber wrote:
epikur37 wrote:
veber wrote:
RayMabus wrote:Puštaju ih da zarade sa strane jer su plaće male.
pa epi je rekao da on ima 10kkn i supruga isto toliko.
garant ubire dječji doplatak i ima subvencioniran vrtić.

pride uz fuš garant ima još 10 000kn.

znači vara državu.

sam je napisao da će na bolovanje da se odmori.

ja bi im udjelio otkaze i naplatio retroaktivno dobit.


dobro de s bolovanjem sam se šalio uzet ću dan godišnjeg za rakiju

ovo ostalo sve je ok

ne pizdi i ne budi ljubomoran, pljuni u šake  radi ;)

mlad si možeš ti još dati od sebe
zakaj bi radio kada mi njemačka svaki mjesec uplati malo više od tvoje mjesečne plaće, da ne bi radio.


sic transit gloria mundi
krivo. ali ti kao skupljač nikad nećeš skužiti lovca.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by Guest Sun 23 Aug - 18:49

veber wrote:
Legendovich wrote:danas bash prico sa jednom curom iz Zegeja..hvali se kako je na akciji dušgel 12 kuna,normalna cijena oko 22 kune..(!!!).. ovdje je normalna cijena vrlo kvalitetnog Doveta za muske,400ml,u Lidlou,2,40 i neki cent...

Reklo bi se..injflacija..
bogtejebo i lidl i aldi i kaufland.
gableci iz konzervi i salame za večeru.

u klasičnom hof-u pojedeš za 10-15€ topli obrok sa salatom i pićem.

pricao sam jucer sa jednim pripadnikom americkih postrojbi..bio u 2goj turi u Iraku i Afganistanu poduze..neki kurci recon...kaze veliki problem ipri socijalizaciji i komunikaciji u drustvu,skoro nepremostivo u braku...pa se dao kako i treba strucnim ljudima da rjese taj problem...poceo je onako agresivno i nametljivo da se konfrontira sa ljudima na forumima,chatovima i ostalo,i priprijetito mu je da ce mu gešperovati internet i zabraniti uporabu konpijutera i ostalih pizdarija za "socijalno druzenje"...sustio lik roge i podao se..danas,milina za komunikaciju...ako je nadrkan i za svadju..samo prek osvog avatara-odnosno videa i osobne slike stavi 50% transparentni znak..tada ga sbi zaobilaze i one se nikom verbalno ne obraca..niti itko njemu...

Evo..pa upotrijebi mudro..a mosh dati i svom gazdi..ili mu ja kasnije sam dam... :love :love :love


Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Ommm10
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by veber Sun 23 Aug - 18:57

nadovezao si se na moj upis i ispisao hrpu besmislica.

nekaj si htio reći ili po običaju bulazniš?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske. - Page 27 Empty Re: Turizam ne može biti temelj ničije ekonomije , pa ni hrvatske.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 27 of 28 Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum