ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jugoslaviji spasa nije bilo, oni su je napravili, oni su je i UNIŠTILI

Page 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Go down

Jugoslaviji spasa nije bilo, oni su je napravili, oni su je i UNIŠTILI - Page 11 Empty Re: Jugoslaviji spasa nije bilo, oni su je napravili, oni su je i UNIŠTILI

Post by veber 23/8/2020, 20:17

סמאל wrote:
mentalitet wrote:.pa kada sam pocheo graditi sam kucu i to sa siromashnim engleskim jezikom (trebalo je komunicirati sa inspektorima) vidjeli su da ne razumijem pola kurca

Povremeno gledam HGTV i uvijek se pitam,zašto ljudi tamo kuće rade uglavnom od drvene građe a manje od betona i opeke,pogotovu na onim područjima izloženim uraganu ?
zato jer je kuća potrošna roba kao i auto.
glupost je ulupati desetke tisuća eura koji kasnije samo stoje i ne služe ničem.
uragan dođe i prođe, osiguranje plati štetu.

kuća koja je napravljena 1970e je zrela za rušenje ili jako skupu renovaciju.

amerikanci su pragmatični.

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Jugoslaviji spasa nije bilo, oni su je napravili, oni su je i UNIŠTILI - Page 11 Empty Re: Jugoslaviji spasa nije bilo, oni su je napravili, oni su je i UNIŠTILI

Post by veber 23/8/2020, 20:23

Sovak wrote:Ti mater i tim plahtama ... !
pročitaj koji put.
kontradiktoran je sve u 16. 
a zaboravi kaj je napisao plahtu prije.

par plahti prije je napisao da nikada nije imao nikakve veze s hrvatskom.
čak da nije ni hrvat, ne poznaje pojam rase pa je napisao da nije ni slavenske rase.

tu je napisao da je prodao sve u hrvatskoj.

malo se lik gubi.

ima sto dolara po satu i radi par sati na dan.
samo jedno zanimanje ima satnicu 100usd/h i da radiš par sati.

ipak treba se oprat zameniti peškire i tako to.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Jugoslaviji spasa nije bilo, oni su je napravili, oni su je i UNIŠTILI - Page 11 Empty Re: Jugoslaviji spasa nije bilo, oni su je napravili, oni su je i UNIŠTILI

Post by IL Risorto 23/8/2020, 20:51

veber wrote:
סמאל wrote:
mentalitet wrote:.pa kada sam pocheo graditi sam kucu i to sa siromashnim engleskim jezikom (trebalo je komunicirati sa inspektorima) vidjeli su da ne razumijem pola kurca

Povremeno gledam HGTV i uvijek se pitam,zašto ljudi tamo kuće rade uglavnom od drvene građe a manje od betona i opeke,pogotovu na onim područjima izloženim uraganu ?
zato jer je kuća potrošna roba kao i auto.
glupost je ulupati desetke tisuća eura koji kasnije samo stoje i ne služe ničem.
uragan dođe i prođe, osiguranje plati štetu.

kuća koja je napravljena 1970e je zrela za rušenje ili jako skupu renovaciju.

amerikanci su pragmatični.
Kod nas ljudi žive u kućama od 100 god. pa i starijim.
Ako je kuća kvalitetno građena,promjeniš krov svaki 25 do 30 god. te stolariju i produžiš joj vijek.Fasadu ako je nužno.
Kod nas je najveći problem što ti ne možeš mijenjat unutarnji raspored kao što to rade Ameri  u takvim polumontažnim kućama,jer oni čak i problem nosivih zidova nekako riješe,a kod nas taakvi zidovi uglavnom nose ab ploču te ih ne smiješ dirati.
Pa ni kod njih nisu takve renovacije jeftine.Ok.možda za njihov standard jesu,ali svejedno utroše prilično novca na renovacije.
Povremeno pogledam Flip or Flop,House Hunters Renovation i slične emisije,te vidim da ni to nije baš tak jeftino.
Ne znam kako im se isplati renovirat derutne kuće pune termita,vlage i truleži,kad bi to bilo najbolje spalit do temelja i izgradit novu.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Jugoslaviji spasa nije bilo, oni su je napravili, oni su je i UNIŠTILI - Page 11 Empty Re: Jugoslaviji spasa nije bilo, oni su je napravili, oni su je i UNIŠTILI

Post by veber 23/8/2020, 21:03

jebale vas stare kuće i stari stanovi i emisije za debile.
instalacija prije 50g nemre podnesti potrošnju današnju.
od vode, preko kanalizacije pa do struje.

sve to treba rušit i graditi novo.
djeca ionako odu, ako ostanu žele druge rasporede i stilove.

zato nijemci ne kupuju nekretnine. i ako dobiju bolji posao u drugoj državi odu.

nekretnina veže ljude za mijesto.
najam ne.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Jugoslaviji spasa nije bilo, oni su je napravili, oni su je i UNIŠTILI - Page 11 Empty Re: Jugoslaviji spasa nije bilo, oni su je napravili, oni su je i UNIŠTILI

Post by Serbinho-3 23/8/2020, 21:06

סמאל wrote:
veber wrote:
סמאל wrote:
mentalitet wrote:.pa kada sam pocheo graditi sam kucu i to sa siromashnim engleskim jezikom (trebalo je komunicirati sa inspektorima) vidjeli su da ne razumijem pola kurca

Povremeno gledam HGTV i uvijek se pitam,zašto ljudi tamo kuće rade uglavnom od drvene građe a manje od betona i opeke,pogotovu na onim područjima izloženim uraganu ?
zato jer je kuća potrošna roba kao i auto.
glupost je ulupati desetke tisuća eura koji kasnije samo stoje i ne služe ničem.
uragan dođe i prođe, osiguranje plati štetu.

kuća koja je napravljena 1970e je zrela za rušenje ili jako skupu renovaciju.

amerikanci su pragmatični.
Kod nas ljudi žive u kućama od 100 god. pa i starijim.
Ako je kuća kvalitetno građena,promjeniš krov svaki 25 do 30 god. te stolariju i produžiš joj vijek.Fasadu ako je nužno.
Kod nas je najveći problem što ti ne možeš mijenjat unutarnji raspored kao što to rade Ameri  u takvim polumontažnim kućama,jer oni čak i problem nosivih zidova nekako riješe,a kod nas taakvi zidovi uglavnom nose ab ploču te ih ne smiješ dirati.
Pa ni kod njih nisu takve renovacije jeftine.Ok.možda za njihov standard jesu,ali svejedno utroše prilično novca na renovacije.
Povremeno pogledam Flip or Flop,House Hunters Renovation i slične emisije,te vidim da ni to nije baš tak jeftino.
Ne znam kako im se isplati renovirat derutne kuće pune termita,vlage i truleži,kad bi to bilo najbolje spalit do temelja i izgradit novu.

Vidim na Azorskim Ostrvima od Vulkanskog kamenja sto je izbacio vulkan, pravili kuce.

Dosta ih ima napuštenih, kasnije snimim da sklone te zidove od tog kamenja i blokove postave.

Ne isplati se to renovirati i nije sigurno.

Ubace nove materijale.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26521
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Jugoslaviji spasa nije bilo, oni su je napravili, oni su je i UNIŠTILI - Page 11 Empty Re: Jugoslaviji spasa nije bilo, oni su je napravili, oni su je i UNIŠTILI

Post by IL Risorto 23/8/2020, 21:14

Veber,što se toga tiče,potpuno si upravu.
Na taj način si kao na povocu,vezan za to mjesto,ali kod nas je taj mentalitet svoj na svome.
Samo,za razliku od Nijemaca kod nas nekretnina ti je kao nekakva sigurnost i osiguranje za stare dane.
Još jedna stvar koja mi je čudna,dosta gastarbajtera koji radi vani,napravi kuće u svom rodnom mjestu koje skoro cijele godine budu prazne,te propadaju,a velika vjerojatnost da u njima nikad neće živit,niti će se vratit.
Zar nije isplativije platit hotel tih par dana kad se zaželiš rodnog kraja,nego gradit kuću koja ničemu ne služi.
U primorju to još nekako ajde de,ali u kontinetali mislim da nema nikakvog smisla.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11171
2015-07-23


Back to top Go down

Jugoslaviji spasa nije bilo, oni su je napravili, oni su je i UNIŠTILI - Page 11 Empty Re: Jugoslaviji spasa nije bilo, oni su je napravili, oni su je i UNIŠTILI

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 11 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum