ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

proslava u kninu

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

proslava u kninu - Page 6 Empty Re: proslava u kninu

Post by Ringo10 9/8/2020, 05:02

kaya wrote:
danni1 wrote:
Ringo10 wrote:Pa vjerojatno ne mozes postati lud odjednom
Ali i sada nakon toliko godina kad gledam te snimke onolika  koIicina mrznja mi djeluje surealno
Nevjerojatno
A najporaznije je to sto se  u njihovoj svijesti nista nije promijenilo...ali dobro, sad mogu samo kurcu svirat
ja se ne čudim mlađima ali čudim se svakom tko je živio u Jugoslaviji i nije primječivao tu netrpeljivost i podjelu.

Jbte, kao da ste živjeli vezanih očiju i začepljenih ušiju.

Meni jednostavno nije jasno vaše čuđenje svemu tome.
Ja nisam, stvarno nisam. Jedino sam primjećivala da su malo siroviji i da im doma sviraju narodnjaci. Onda ih mi nismo slušali. Ovu netrpeljivost fakat nisam.
Ja sa njima do kraja osamdesetih u Sarajevu i BiH generalno nikad nikakvih problema nisam imao. Bili su sasvim normalan svijet. Dobro, primijetio sam da imaju neke običaje, vole narodnjake ali ne svi, igraju kolo ali ni to ne svi, i da se mnogo lakše odlučuju za poslove u miliciji ili vojsci i da su mnogo brži da idu u SKJ i da nisu bili bogomoljci kao katolici.

Ali bili su onako... sasvim OK, mogao si s njima lijepo ...

Kad je počelo to sa Kosovom počeli su da se mijenjaju ali nismo obraćali pažnju jer nas nije doticalo previše. Sve je bilo usmjereno kontra Šiptara i bolio nas je kitomir. 

Ali kad je došao Slobo odjednom kao da su skrenuli sa uma...odjednom ne možeš da prepoznaš svoje sugrađane sa kojima si do jučer živio normalno

A kad je krenuo rat i kad sam vidio tu količinu mržnje, ostao sam PAF. Ono mi je bilo nevjerojatno.

I veliko iskustvo u životu.

I nije mi ni danas potpuno jasno je li to bio rezultat tadašnje propagande ili je to nešto što je bilo skriveno u njima od prije.

Ali kako reče KAYA, ne možeš poludit odjednom ...

Ringo10

Posts : 21556
2015-09-24


Back to top Go down

proslava u kninu - Page 6 Empty Re: proslava u kninu

Post by Ringo10 9/8/2020, 05:18

Ali ne smije se generalizirati...

U mojoj brigadi je bilo mnogo i Srba i muslimana

Zajedno išli na bojišnice ... i nikad me ni jedan Srbin a ni musliman nisu izdali ... ni mene ni druge

U gluho doba noći stražarimo na bojišnici, on spava ja stražarim, onda ja spavam a on stražari ...

I uvijek je sve bilo OK. Ne možeš sve trpat u isti koš

Neki su prebjegli preko Miljacke svojima ali bježali su tamo i Hrvati kad je zagustilo između nas i muslimana, i niko nije stradao.

Svaki put bi nam srpske kolege najavile da će prijeći na drugu stranu i mi smo ih puštali. 

Ali kad sad promislim nije ih previše ni prebjeglo. Jedan momak, Vlado Subotić najavio nam je da će prijeći i onda nam uvijek preko srpskog radija slao pozdrave - svojim kolegama bojovnicima iz sarajevske HVO brigade želim sve najbolje i da ovo što prije prođe pa da se nađemo ponovo ... i onda bi nam naručio neku pjesmu.

Ima svuda ljudi i neljudi ... jebi ga.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21556
2015-09-24


Back to top Go down

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum