ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by RayMabus 7/27/2020, 19:31

Nisam baš sklon pričama za cijeli svijet a nikad čuja za ovo.

Evo Kanada može odma sutra pa da vidimo prvo šta je to.

Ako je to ok iduća je SAD , Britanija , Norveška itd.

Mala smo zemlja a ovo nam je novo. Bolje polako al sigurno.

RayMabus

Posts : 175460
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by RayMabus 7/27/2020, 19:34

Ne bi bilo dobro posebno jer je sad Korona pustit ovako cijeli svijet pa onda posli povlačit odluke. To je loše za reklamu. Bolje državu po državu.

Kanada može odma sutra. Jedva čekam da vidim šta je to u praksi. Ako je ok iduća je SAD , Britanija , Norveška , Rusija ....dakle polako al sigurno.

Loše bi bilo pustit sve pa onda naknadno povlačit odluke. To je loše za reklamu i turizam.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175460
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by IL Risorto 7/27/2020, 19:41

RayMabus wrote:Nisam baš sklon pričama za cijeli svijet a nikad čuja za ovo.

Evo Kanada može odma sutra pa da vidimo prvo šta je to.

Ako je to ok iduća je SAD , Britanija , Norveška itd.

Mala smo zemlja a ovo nam je novo. Bolje polako al sigurno.
Gledaj,to ovako.Jeli ta tvoja zemlja na Braču,građevinska ili ....?
Ako je,parceliziraš je je,nađeš investitora,ti uložiš zemlju,dogovorite se oko troškova rada i materijala,izgradiš luksuznu vilu i prodaš je,a kome ćeš ti u Hrvatskoj prodat nešto takvo,izuzev strancima a naši ljudi koji imaju novce da bi kupili,radije će sami raditi po svo guštu.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by RayMabus 7/27/2020, 19:47

סמאל wrote:
RayMabus wrote:Nisam baš sklon pričama za cijeli svijet a nikad čuja za ovo.

Evo Kanada može odma sutra pa da vidimo prvo šta je to.

Ako je to ok iduća je SAD , Britanija , Norveška itd.

Mala smo zemlja a ovo nam je novo. Bolje polako al sigurno.
Gledaj,to ovako.Jeli ta tvoja zemlja na Braču,građevinska ili ....?
Ako je,parceliziraš je je,nađeš investitora,ti uložiš zemlju,dogovorite se oko troškova rada i materijala,izgradiš luksuznu vilu i prodaš je,a kome ćeš ti u Hrvatskoj prodat nešto takvo,izuzev strancima a naši ljudi koji imaju novce da bi kupili,radije će sami raditi po svo guštu.

Pa ne triba mi digitalni nomad za to.

Smanji malo

Estonija je hladna zemlja na sjeveru iz koje stanovništvo biži i oni su očajni.

Ja nisam.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175460
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by RayMabus 7/27/2020, 19:48

Kako ja mogu znati ako mi dođe Kinez s ugovorom o plaći na 3500 eura a dokumenti na mandarinskom ? Pa nisan toliko pametan.

Kanada može odma sutra , pilot projekt. Daj da vidim šta je to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175460
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by RayMabus 7/27/2020, 19:51

Treba nam Kanada kao pilot projekt. Ako je Nizozemac u pravu ide odma nakon toga sva engleska govorna područja SAD , Britanija.

Ne može meni lik u amabasadi prevodit ugovore o radu na korejskom jeziku.

Pa nismo toliko baš načitani.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175460
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by RayMabus 7/27/2020, 19:57

Virujem Nizozemcu samo mi nismo Estonija i nismo očajni. Nemamo toliku mrežu ambasada nit je itko sposoban prevađat ugovore o radu s pakistanskog.

Nismo toliko pametni.

Ako će Kanadu može odma sutra to dobit pa ako bude radija na tome ok za pola godine i ostale englesko govorno područje.

Sve ostalo mi je upitnik. Ne mogu to prevađat.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175460
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by RayMabus 7/27/2020, 20:01

Tko će.to ono neka zemlja žnj , jezik žnj i sad ja to pustim i oni se naseru a ugovori o radu na jeziku žnj.

Ja to prevađat na rvatskl i plaćat ljude. Ajde moj prošetaj. Engleski može a ovl ostalo zaboravi do daljnjega.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175460
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by IL Risorto 7/27/2020, 20:03

To je bar lako.Napraviš listu zemalja čiji državljani mogu a koji ne i to je to,inače bi nam Arapi pokupovali sve kao oko Sarajeva.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by RayMabus 7/27/2020, 20:10

סמאל wrote:To je bar lako.Napraviš listu zemalja čiji državljani mogu a koji ne i to je to,inače bi nam Arapi pokupovali sve kao oko Sarajeva.
Pa to je ovaj Nizozemac odma napomenit jer mora biti svjestan da ukoliko to sabor potvrdi da su oni u ambasadi dužni prevodit te ugovore i sve to.

Pa tko će nam to dat osim kad su Englezi u pitanju. Ko zna kineski toliko da to prevađa tako. Pa nije to ono eto mene ja bi cijeli svijet vi pustite triba samo ovo i ovo. Ko će to platit?

Može Kanada odma danas al ostalo stani malo. Pa nsu naši ambasadori Plenkovic pa znaju pet jezika.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175460
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by IL Risorto 7/27/2020, 20:17

RayMabus wrote:
סמאל wrote:To je bar lako.Napraviš listu zemalja čiji državljani mogu a koji ne i to je to,inače bi nam Arapi pokupovali sve kao oko Sarajeva.
Pa to je ovaj Nizozemac odma napomenit jer mora biti svjestan da ukoliko to sabor potvrdi da su oni u ambasadi dužni prevodit te ugovore i sve to.

Pa tko će nam to dat osim kad su Englezi u pitanju. Ko zna kineski toliko da to prevađa tako. Pa nije to ono eto mene ja bi cijeli svijet vi pustite triba samo ovo i ovo. Ko će to platit?

Može Kanada odma danas al ostalo stani malo. Pa nsu naši ambasadori Plenkovic pa znaju pet jezika.
Građane EU,bez iznimke,onda USA,Kanade,Australije i Novog Zelanda,naravno,još i Velike Britanije.
Pored toga,trebalo bi još razmotriti Ruse,Južnokoreance,Japance i Kineze.Više nam nitko i ne treba.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11169
2015-07-23


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by RayMabus 7/27/2020, 20:30

Građani EU mogu i ovako. Njima to ne treba. Ovo je viza za digitalne nomade za državljane koji nisu EU al pošto triba po godine potvrda o plaći i potvrda rada na daljinu ako je to na korejski , tko će to prevest i po kojoj cijeni ?

Nemamo mi baš takvu mrežu ambasada nit tolikog osoblja koji znaju jezike tih država.

Može Kanada , može Amerika , može Australija , može Novi Zeland , može Britanija i to al ne mogu to radit po Indiji , Koreji , Kini.

Nit imam osoblja nit toliko znanja jezika.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175460
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by RayMabus 7/27/2020, 20:37

Nizozemac je privatnik pa ne gleda neke stvari a u osnovi su očite.

Nemamo mi svugdje veleposlanstva nit imamo osoblje koje bi moglo prevađat takve dokumente osim engleskog govornog područja.

On bi to ono uveja pa vi se mislite kako ćete izać na kraj u nekoj žnj zemlji s time.

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Diplomatic_missions_of_Croatia

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_diplomatic_missions_of_Croatia
RayMabus
RayMabus

Posts : 175460
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by RayMabus 7/27/2020, 20:45

Kanada ima 38 miljona stanovnika. Ima jedno veleposlanstvo i jedan konzulat.

Hladna su država , njima su i naše zime lito. Dakle to očito je jedan turistički potencijal cilu godinu za državu od četiri miljona stanovnika i mi to možemo obradit jer je zemlja uredna i dokumenti su na engleskom jeziku.

Šta se čeka ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175460
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by Guest 7/27/2020, 20:56

Evo sad longi imaš priliku vidjeti kako se vodi jedna zemlja.

Dakle, imaš na stolu R&D&I ponudu - i zvuči na prvu dobro. + lik je već završio u novinama, pa će te javnost itekako pitati što je s njim + pozvao se na estonsku e-economy.

Moraš donijeti odluku relativno brzo.

Uočio si ključ - što mu znači “digitalni nomad”? Postoji opasnost zloporabe, a nemamo mi NSA da ide provjeravati fakture, ugovore, nomade, ovo-ono...

Ja bi dao državljanstvo njihovim pravnim osobama (j.d.o.o.) koji bi se mogli registrirati u Hrvatskoj za 20,00 kn online. Zauzvrat, oni će biti registrirani isključivo za informatičke usluge i to će morati istaknuti u nazivu. Stavio bih im mjesečni paušal. Nema paušala, j.d.o.o. se briše iz registra. Nema j.d.o.o., nema državljanstva.

Fizičkim osobama ne bih nikada dao državljanstvo.

Ako to odbije, onda je muljator, poslati cirkularnu opomenu EU i zemljama članicama i pristojno ga ispratiti iz Hrvatske. :)

I probuditi Predsjednika Republike da zna što se desilo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by Guest 7/27/2020, 20:58

I trošak svih prijevoda kod ovlaštenih prevoditelja koji odredi veleposlanstvo pada na njih.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by RayMabus 7/27/2020, 21:02

Australia , jedno veleposlanstvo i četiri konzulata.

Donese potvrdu o austrijskom državljanstvu , obračun plaće u zadnjih šest mjeseci , ugovor u radu u toj nekoj tvrtki il šta već ugovor , ispuni obrazac da traži vizu digitalni nomad od godinu dana , plati taksene marke , tamo ga se uknjiži , lupi pečat , da papir , doviđenja.

Sidneš u avion , unajmiš kuću i živiš i radiš ovdje ko da si hrvatski državljani.

Ako ćeš zdravstveno kupiš privatno osiguranje i to je to.

I lipo troši. Neću ja vraćat oni kredit od 22 miljarde eura.

Nekih dođe deset tisuća to je miljardu i 200 miljona kuna godišnje. Li la miljardu eura potrošnja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175460
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by RayMabus 7/27/2020, 21:08

mobiu$ wrote:I trošak svih prijevoda kod ovlaštenih prevoditelja koji odredi veleposlanstvo pada na njih.
I taksene marke obavezno.

Ako ima tolika primanja onda mu je trošak dokumenata oko 800 eura. Nemaš ? A pa ništa onda.

Najbolje da ću ti ja plaćat prevod i taksene marke.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175460
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by AssadNaPodmornici 7/27/2020, 21:10

ništa to, HDZ će odjebati,

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20873
2018-06-14


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by RayMabus 7/27/2020, 21:11

Zarađuje 3500 eura a nema 500 eura za taksene marke.

Doviđema.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175460
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by RayMabus 7/27/2020, 21:13

AssadNaPodmornici wrote:ništa to, HDZ će odjebati,
Neće. Triba im lova sad nakon ovog udara korone al će proučit sve detaljno.

Kao šta rekoh ne može cijeli svijet al može englesko govorno područje. To je nama dovoljno da malo pokrpi rupe u proračunu itd.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175460
2014-04-11


Back to top Go down

Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno - Page 2 Empty Re: Nizozemac ima ideju. Tvrdi da Hrvatska može zarađivati 500 milijuna kuna mjesečno

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum