ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

fenomen grigorije

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

fenomen grigorije - Page 2 Empty Re: fenomen grigorije

Post by Hektorović 25/7/2020, 00:15

epikur37 wrote:

i to je sada Adem Vuchiqi!

Ja se bavim našom pravašijom, jer nekako računam da svoj vrt teba paziti  i jer je ta linija pogubna za HB.

S druge strane, četnike znam, jednom je bio rođendan u istom Brčkom. I tad sam bio profesor i relativno ugledan u cijelom gradu. E da bi jedan četalj skočio i krenuo da ustašku mater.

I što, moj frend Srbin, Đuka, lijepo je uzeo glavu tog majmuna i razbio o stol, znači slomio mu glavu.

Ovaj je završio u hitnoj ovaj na policioji ja sam dao izjavu.

Kod njih je ta opcija u biti još sirovija nego naša pravašija, koja je uglavnom zakopaš dublje folklorno zavičajnog karaktera sa tek ponekim duboko malignim pojedincima.

https://avaz.ba/vijesti/bih/460995/vladika-grigorije-srbi-se-ne-bi-trebali-baviti-drugima-imaju-previse-posla-sa-sobom

[size=33]Vladika Grigorije: Srbi se ne bi trebali baviti drugima, imaju previše posla sa sobom[/size]

Episkop Grigorije kaže da se Srbi ne trebaju baviti drugima, "jer i tako imaju previše posla sami sa sobom" i da, osim Božijih zakona, treba poštovati i ljudska pravila i zakone u pravom smislu te riječi, što je Srbima kao narodu potrebno da bi napredovali, ne ugrožavajući pri tome nikoga drugog.
- Ljudi će jako teško doći do tako duboke samosvijesti i sami od sebe prestati da se bore za vlast i moć. Zato za početak predlažem da se poštuju pravila, i to ona koja su već potvrđena kao dobra - rekao je episkop Grigorije.
Govoreći o Kosovu, vladika Grigorije je rekao da taj prostor ne pripada samo Srbima već i Albancima i da je osnovno pitanje zapravo zašto Albanci neće da žive sa Srbima.
- Ako kažemo da je to naš prostor, ali ne i albanski, onda time poručujemo da ne želimo te ljude na našoj teritoriji i da nećemo da živimo s njima i onda tu, po prirodi stvari, dolazi do konflikta. Ali, ako kažemo da je to i naš i njihov prostor, onda je situacija bitno drugačija - dodao je Grigorije.

Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

fenomen grigorije - Page 2 Empty Re: fenomen grigorije

Post by Ringo10 25/7/2020, 06:46

Četništvo kod Srba je mnogo i mnogo jače nego ustaštvo kod Hrvata.

Četništvo i velikosrpstvo su kod njih danas dominantne ideologije, čak i kod onih koji se kao smatraju umjerenima.

Kod nas neoustaštvo ipak nije. Iako bi trebalo da je manje izraženo ali nije dominantno. Obilježavanje Blajburga i budalasanje po Thompsonovim koncertima ipak ne znači ustaštvo.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

fenomen grigorije - Page 2 Empty Re: fenomen grigorije

Post by Ringo10 25/7/2020, 06:49

epikur37 wrote:
MaximusDecimusMiridije wrote:
epikur37 wrote:
jastreb wrote:
epikur37 wrote:Koliko znam Grigorije je posve ok.

Je. Neki dan je blagoslovio četnički spomen park u Bileći.

Pa u redu, mi imamo mise na Bleiburgu.

Tako je. Svakoj strani njen folklor na volju.

To je u glavnom folklor ali i zaozbilj, svaka ljudska duša ima pravo molitve. Kako pravoslavci svoje i mi svoje.

Ja sam za pokroviteljstvo sabora nad Bleiburgom, to su naši ljudi i  više ih je nevinih stradalo tu nego krivih.


Prvo je apsolutno tačno

A drugo oko Sabora i pokroviteljstva nad Blajburgom, slažem se potpuno. Treba Sabor to preuzeti i napraviti radnu grupu koja bi razradila koncept jedne lijepe antiratne komemoracije bez ikakvih ideoloških konotacija uz poruku ne ponovilo se. 

I bez povijesnog revizionizma koji je potpuno kontraproduktivan i Hrvatskoj nanosi veliku političku štetu u međunarodnim relacijama.

I mislim da to treba maknuti iz Blajburga i prenijeti u Hrvatsku
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

fenomen grigorije - Page 2 Empty Re: fenomen grigorije

Post by pizzon 25/7/2020, 07:21

Ringo10 wrote:Četništvo kod Srba je mnogo i mnogo jače nego ustaštvo kod Hrvata.

Četništvo i velikosrpstvo su kod njih danas dominantne ideologije, čak i kod onih koji se kao smatraju umjerenima.

Kod nas neoustaštvo ipak nije. Iako bi trebalo da je manje izraženo ali nije dominantno. Obilježavanje Blajburga i budalasanje po Thompsonovim koncertima ipak ne znači ustaštvo.

zato, jer mi, srbi iz srbije,
moj licni utisak, jedan deo,
cetnike vide kao zrtvu
sa jalte a ne kao zlocince
protiv hrvata ili muslimana.
akcenat je na politickom a ne
sukobima u bosni i hrvatskoj.
cetnici su nesto suprotno
komunizmu, a ne hrvatskoj.
tako da se tu sudaramo oko 
razlicitih uloga cetnika
u srbiji, bosni i htvatskoj.
drugo, biti protiv ustasa 
nesto je prirodno.
i da, ustase i hrvati nisu bili
isto. taj problem veci je danas
nego tokom rata.jer veliki
broj hrvata, danas, prihvata udeju
ustastvo kao drzavotvorni
pokret. ali, ante nije garibaldi,
ante je zlocinac.
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

fenomen grigorije - Page 2 Empty Re: fenomen grigorije

Post by Ringo10 25/7/2020, 07:40

pizzon wrote:
Ringo10 wrote:Četništvo kod Srba je mnogo i mnogo jače nego ustaštvo kod Hrvata.

Četništvo i velikosrpstvo su kod njih danas dominantne ideologije, čak i kod onih koji se kao smatraju umjerenima.

Kod nas neoustaštvo ipak nije. Iako bi trebalo da je manje izraženo ali nije dominantno. Obilježavanje Blajburga i budalasanje po Thompsonovim koncertima ipak ne znači ustaštvo.

zato, jer mi, srbi iz srbije,
moj licni utisak, jedan deo,
cetnike vide kao zrtvu
sa jalte a ne kao zlocince
protiv hrvata ili muslimana.
akcenat je na politickom a ne
sukobima u bosni i hrvatskoj.
cetnici su nesto suprotno
komunizmu, a ne hrvatskoj.
tako da se tu sudaramo oko 
razlicitih uloga cetnika
u srbiji, bosni i htvatskoj.
drugo, biti protiv ustasa 
nesto je prirodno.
i da, ustase i hrvati nisu bili
isto. taj problem veci je danas
nego tokom rata.jer veliki
broj hrvata, danas, prihvata udeju
ustastvo kao drzavotvorni
pokret. ali, ante nije garibaldi,
ante je zlocinac.
Malo Hrvata zaista prihvaca ustastvo. 

Cak i mnogo zestokih antikomunista i anti-partizana ne prihvaca ustastvo i ogradjuje se od toga.

S tim sto su ustase prije odlaska u prvu emigraciju bili sasvim drugo nesto od ustasa nakon pocetka rata.

A u ratu su ustase bili uglavnom obicna vojska, zlocinaca onih pravih je bilo mozda 5%.
Ali dobro, racuna se politicka opredjeljenje 

Postojale su i tkzv divlje ustase, svojevrsna paravojna struktura bez kontrole a oni su pocinili veliki dio zlocina koji je kasnije pripisan regularnoj ustaskoj vojsci...recimo oko Capljine i sire u Hercegovini. 

Sto ne opravdava zlocinacku politiku NDH, ali treba sve znati i reci...radi povijesne istine
Ringo10
Ringo10

Posts : 21566
2015-09-24


Back to top Go down

fenomen grigorije - Page 2 Empty Re: fenomen grigorije

Post by Noor 25/7/2020, 07:47

dzango wrote:Čubeni njegov citat na pitanje šta ima protiv Vućića:
- Ništa efikasno.
:D

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

fenomen grigorije - Page 2 Empty Re: fenomen grigorije

Post by kaya 25/7/2020, 07:48

Valjda je bio normalan pa su ga suljo i amfilohije potjerali.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

fenomen grigorije - Page 2 Empty Re: fenomen grigorije

Post by kic 25/7/2020, 08:09

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:

i to je sada Adem Vuchiqi!

Ja se bavim našom pravašijom, jer nekako računam da svoj vrt teba paziti  i jer je ta linija pogubna za HB.

S druge strane, četnike znam, jednom je bio rođendan u istom Brčkom. I tad sam bio profesor i relativno ugledan u cijelom gradu. E da bi jedan četalj skočio i krenuo da ustašku mater.

I što, moj frend Srbin, Đuka, lijepo je uzeo glavu tog majmuna i razbio o stol, znači slomio mu glavu.

Ovaj je završio u hitnoj ovaj na policioji ja sam dao izjavu.

Kod njih je ta opcija u biti još sirovija nego naša pravašija, koja je uglavnom zakopaš dublje folklorno zavičajnog karaktera sa tek ponekim duboko malignim pojedincima.

https://avaz.ba/vijesti/bih/460995/vladika-grigorije-srbi-se-ne-bi-trebali-baviti-drugima-imaju-previse-posla-sa-sobom

[size=33]Vladika Grigorije: Srbi se ne bi trebali baviti drugima, imaju previše posla sa sobom[/size]

Episkop Grigorije kaže da se Srbi ne trebaju baviti drugima, "jer i tako imaju previše posla sami sa sobom" i da, osim Božijih zakona, treba poštovati i ljudska pravila i zakone u pravom smislu te riječi, što je Srbima kao narodu potrebno da bi napredovali, ne ugrožavajući pri tome nikoga drugog.
- Ljudi će jako teško doći do tako duboke samosvijesti i sami od sebe prestati da se bore za vlast i moć. Zato za početak predlažem da se poštuju pravila, i to ona koja su već potvrđena kao dobra - rekao je episkop Grigorije.
Govoreći o Kosovu, vladika Grigorije je rekao da taj prostor ne pripada samo Srbima već i Albancima i da je osnovno pitanje zapravo zašto Albanci neće da žive sa Srbima.
- Ako kažemo da je to naš prostor, ali ne i albanski, onda time poručujemo da ne želimo te ljude na našoj teritoriji i da nećemo da živimo s njima i onda tu, po prirodi stvari, dolazi do konflikta. Ali, ako kažemo da je to i naš i njihov prostor, onda je situacija bitno drugačija - dodao je Grigorije.

nudi rukavac budućnosti koji nešto i rješava, pitanje je hoće li ga prepoznati..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

fenomen grigorije - Page 2 Empty Re: fenomen grigorije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum