ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 6/10/2020, 16:45


ako moraš triput na wc, ajbok :^^

kic
Admin

Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 6/10/2020, 16:51

aben wrote:
kic wrote:
rad po projektima je budućnost, fiksno radno vrijeme izjede dušu-

pa, i projekt imo svojih loših stron; tu nemo rutine, a rutina ljudima doje sigurnost.
vjerojatno se moremo podiliti u dvo tabora, kome leži dinamika i komu leži rutina.

fiksno radno vrime će izisti dušu ako je svaki sun, i ako je 8 uri. 

četire ure dnevno od ponediljka do petka je gušt, taman mišo maltu ili čisti kanalizaciju. u podne doma, pa iskuvati obed, pa na kafu ili šport, navečer is ženun podruku po rivi, to je sasvin dovoljno da jo svaki put pomislin kako je život lipi.

e, ako može to, a za iste pare ko do sad
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Guest 6/10/2020, 17:08

aben wrote:
daks wrote:
aben wrote:
daks wrote:Ej aben, vec jedno vrijeme boravim u pravoj kapitalistickoj drzavi pa evo mog malog osvrta
Njemacka je pravi primjer cistog kapitalizma. U to sam se sam uvjerio zadnjih mjeseci...Svaka minuta na poslu je bitna i nema zabusavanja. Na poslu sam 8,5h, 8 je placeno.Ali svaki mjesec je tu od 1600-2000 eura - ovisi koliko se skupi sati, pa se isplati, ali ujedno je i država koja brine o ljudima/radnicima/obiteljima..
Nismo samo brojevi na papiru i to mi je poticaj da ostanem do kraja.. :)


Pozz

malo toga ča si napiso more se dovesti u vezu is kapitalizmon. ne plaćanje rada, država koja brine, sve je to socijalistički metod.



drogo mi je da ti je dobro. iako to meni zvuči ko robija. važno je ne biti broj, ali kako je moguće roditi 8 uri bez zabušavanja? jo ne morin ni spati osan uri. možda imo nekih poslova di se to more, ali meni se čini da je bolje opteretiti čovika kraće a intezivnije, a ne duže a intezivnije, jer moro dojti do pada produktivnosti, ne?

Ma spasio sam se na vrijeme.. 

A jebiga,svaka minuta im je bitna
Ja npr. radim 6-7 poslova u tih 8h 
Nema samo jedno radno mjesto i ne smijes biti viden ni minutu kako nista ne radis..
Naviknes se na to s vremenom

Na wc se smije 2 puta u 8h 




Radim s makedoncima, bugarima, srbima, rumunjima,. itd... I svi su jako nezadovoljni sa stanjem u svojim državama.. na balkanu ocito ne moze nista funkcionirati kako spada bez obzira bio to kapitalizam ili socijalizam :D
a, kakovi su to poslovi?
imoš li kvotu?

jel ti subota i nedilja slobodna?
Tipa pomocni radnik, ali nikakva baustela.. to ne bi nikada radio
Normalno da ima, ali npr. ako se nesto pokvari pa ne mozemo napraviti nije nasa krivnja
.
Proizvodnja/skladiste dezinfekcijskih sredstava
Ako sam u nocnoj onda ispadne da mi je par sati vikenda u satnici, a inace u 1 i 2 smjeni, pon-pet
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 6/10/2020, 19:50

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
rad po projektima je budućnost, fiksno radno vrijeme izjede dušu-

pa, i projekt imo svojih loših stron; tu nemo rutine, a rutina ljudima doje sigurnost.
vjerojatno se moremo podiliti u dvo tabora, kome leži dinamika i komu leži rutina.

fiksno radno vrime će izisti dušu ako je svaki sun, i ako je 8 uri. 

četire ure dnevno od ponediljka do petka je gušt, taman mišo maltu ili čisti kanalizaciju. u podne doma, pa iskuvati obed, pa na kafu ili šport, navečer is ženun podruku po rivi, to je sasvin dovoljno da jo svaki put pomislin kako je život lipi.

e, ako može to, a za iste pare ko do sad
 a, kakov ti je poso? jel moreš sabiti vrime, povećati produktivnost?

ne zun kolika ti je ploća, ali jo bi uze i pay cut, samo da imun vrimena

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 6/10/2020, 19:55

daks wrote:
aben wrote:
daks wrote:
aben wrote:
daks wrote:Ej aben, vec jedno vrijeme boravim u pravoj kapitalistickoj drzavi pa evo mog malog osvrta
Njemacka je pravi primjer cistog kapitalizma. U to sam se sam uvjerio zadnjih mjeseci...Svaka minuta na poslu je bitna i nema zabusavanja. Na poslu sam 8,5h, 8 je placeno.Ali svaki mjesec je tu od 1600-2000 eura - ovisi koliko se skupi sati, pa se isplati, ali ujedno je i država koja brine o ljudima/radnicima/obiteljima..
Nismo samo brojevi na papiru i to mi je poticaj da ostanem do kraja.. :)


Pozz

malo toga ča si napiso more se dovesti u vezu is kapitalizmon. ne plaćanje rada, država koja brine, sve je to socijalistički metod.



drogo mi je da ti je dobro. iako to meni zvuči ko robija. važno je ne biti broj, ali kako je moguće roditi 8 uri bez zabušavanja? jo ne morin ni spati osan uri. možda imo nekih poslova di se to more, ali meni se čini da je bolje opteretiti čovika kraće a intezivnije, a ne duže a intezivnije, jer moro dojti do pada produktivnosti, ne?

Ma spasio sam se na vrijeme.. 

A jebiga,svaka minuta im je bitna
Ja npr. radim 6-7 poslova u tih 8h 
Nema samo jedno radno mjesto i ne smijes biti viden ni minutu kako nista ne radis..
Naviknes se na to s vremenom

Na wc se smije 2 puta u 8h 




Radim s makedoncima, bugarima, srbima, rumunjima,. itd... I svi su jako nezadovoljni sa stanjem u svojim državama.. na balkanu ocito ne moze nista funkcionirati kako spada bez obzira bio to kapitalizam ili socijalizam :D
a, kakovi su to poslovi?
imoš li kvotu?

jel ti subota i nedilja slobodna?
Tipa pomocni radnik, ali nikakva baustela.. to ne bi nikada radio
Normalno da ima, ali npr. ako se nesto pokvari pa ne mozemo napraviti nije nasa krivnja
.
Proizvodnja/skladiste dezinfekcijskih sredstava
Ako sam u nocnoj onda ispadne da mi je par sati vikenda u satnici, a inace u 1 i 2 smjeni, pon-pet
pa, to je dobro.
ne zun koliko je to soldov, ali ča se tiče vrimena, to je solidno.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 6/10/2020, 20:22




gledaš li Hansona, aben?

vidio sam tvoj post na Milanovića danas, i svidjelo mi se kako si napisao, da su to obični napadi ad hominem, a ne na neke ideje ili pojave u povijesti/društvu

točno ono zbog čega su Britanci uspjeli izgraditi imperij, a Ameri ga rafinirali

oni su davno uspjeli imati razgovor o idejama
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 6/10/2020, 20:23


Mind is a prison. Being in the body is way better. At least if you want to really accomplish something. Mind can be indulged sometimes, but allowed free reign.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 6/10/2020, 20:55

kic wrote:


gledaš li Hansona, aben?

vidio sam tvoj post na Milanovića danas, i svidjelo mi se kako si napisao, da su to obični napadi ad hominem, a ne na neke ideje ili pojave u povijesti/društvu

točno ono zbog čega su Britanci uspjeli izgraditi imperij, a Ameri ga rafinirali

oni su davno uspjeli imati razgovor o idejama
vidi sun već tvoj prijedlog, ali već duže vrime sun beskućnik, nemun svoje komandno mesto, a teško mi je slusati s mobitela...provati ću večeras.


a, milanović..jo to više radi epikura. svidja mi se jer je stabilan- to je retka kvaliteta. imo potencijal za širu sliku, ali zarobljen je u dnevnopolitičkon blatu i šamaranju ovih slabijih komentatorov.

grin pogljadati

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 6/10/2020, 21:00

aben wrote:
kic wrote:


gledaš li Hansona, aben?

vidio sam tvoj post na Milanovića danas, i svidjelo mi se kako si napisao, da su to obični napadi ad hominem, a ne na neke ideje ili pojave u povijesti/društvu

točno ono zbog čega su Britanci uspjeli izgraditi imperij, a Ameri ga rafinirali

oni su davno uspjeli imati razgovor o idejama
vidi sun već tvoj prijedlog, ali već duže vrime sun beskućnik, nemun svoje komandno mesto, a teško mi je slusati s mobitela...provati ću večeras.


a, milanović..jo to više radi epikura. svidja mi se jer je stabilan- to je retka kvaliteta. imo potencijal za širu sliku, ali zarobljen je u dnevnopolitičkon blatu i šamaranju ovih slabijih komentatorov.

grin pogljadati

e jesi patrijarh

ma ok, svakom se sviđa da bobu kaže bob

ali kako to pomaže odnosima i napretku u društvu, ne znam, bolje da je rekao da su mjere stožera nelogične-

nemamo mi ovu britansko-američku tradiciju ni blizu, svaki najmanji gradski vjećnik je car i možeš se šišati kako hoćeš-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 6/10/2020, 21:00


ps. nabavi si slušalice
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 6/10/2020, 21:55

a, iman negdi sluše, spakirone.
korona mi je odgodila useljenje za dvi godine; sa točno godinu dun lutan bespućima, a najavljeno mi je još godinu:(


hanson odličan, naracija totalno merikunska, laid back, nemo pretjerivanja, sve je on the spot- gušto sun temeljito.

jezik je lipo opiso, bogat je i jednostavan, jo se rado koristin engleskin jer nekako osićun da morin reći više sa manje riči.

politička stabilnost, stabilnost ugovora i svetost propertyja, i unda vrh merikunskog exelencea: nezadovoljnost svime time i želja za daljnjin usavršavanjem. jebote, mogu misliti kako bi se u našin društvu dočekala- zo me očita činjenica- izjava jednoga merikunca o vlastitoj excelenciji, optužili bi ga za samodopadnost, glupost i ovisnost o hamburgeru, a mi smo toliko daleko od toga da je to za neverovati. 
 stvarno mi je žo ča nemomo socijalističkih sugovornika ki bi se odredili naspram izrečenog u ovoj lekciji; ča je loše u tin vridnostima oko kih su izgrodili nojveću civilizaciju u povijesti?

naši politički tribuni nika nisu imali nijednu misao koja bi imala za posljedicu povećanje slobode, stabilnost, sigurnost od strone političkih misusea. svaka akcija usmjerena ka zaštiti pojedinca, tipa minimalna ploća ili obaveza uplate doprinosa radniku od strone poslodavca je samo prašina uoči, riječ je samo o stopi za obbračun poreza u prvon, i određivanje krivca za prislilnu naplatu u drugon primjeru (teže bi bilo kazniti radnika jer ni sun sebi uploti doprinos). 
mislin, jo ne očekujen da budemo merika. ali očekujen ono ča su merikunci očekivali od odjeba britancima- poboljšanje sutra u odnosu na danas.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 6/10/2020, 22:59

aben wrote:a, iman negdi sluše, spakirone.
korona mi je odgodila useljenje za dvi godine; sa točno godinu dun lutan bespućima, a najavljeno mi je još godinu:(


hanson odličan, naracija totalno merikunska, laid back, nemo pretjerivanja, sve je on the spot- gušto sun temeljito.

jezik je lipo opiso, bogat je i jednostavan, jo se rado koristin engleskin jer nekako osićun da morin reći više sa manje riči.

politička stabilnost, stabilnost ugovora i svetost propertyja, i unda vrh merikunskog exelencea: nezadovoljnost svime time i želja za daljnjin usavršavanjem. jebote, mogu misliti kako bi se u našin društvu dočekala- zo me očita činjenica- izjava jednoga merikunca o vlastitoj excelenciji, optužili bi ga za samodopadnost, glupost i ovisnost o hamburgeru, a mi smo toliko daleko od toga da je to za neverovati. 
 stvarno mi je žo ča nemomo socijalističkih sugovornika ki bi se odredili naspram izrečenog u ovoj lekciji; ča je loše u tin vridnostima oko kih su izgrodili nojveću civilizaciju u povijesti?

naši politički tribuni nika nisu imali nijednu misao koja bi imala za posljedicu povećanje slobode, stabilnost, sigurnost od strone političkih misusea. svaka akcija usmjerena ka zaštiti pojedinca, tipa minimalna ploća ili obaveza uplate doprinosa radniku od strone poslodavca je samo prašina uoči, riječ je samo o stopi za obbračun poreza u prvon, i određivanje krivca za prislilnu naplatu u drugon primjeru (teže bi bilo kazniti radnika jer ni sun sebi uploti doprinos). 
mislin, jo ne očekujen da budemo merika. ali očekujen ono ča su merikunci očekivali od odjeba britancima- poboljšanje sutra u odnosu na danas.

jebena korona

misao čije bi posljedica bila širenje slobode

briljantno rečeno, kod nas se svaka misao vrti oko: osiguravanja nekih prava

a ta prava se uvijek crpe novcem kojeg nema, kružni tok neodrživih privilegija koji pucaju svako malo

mi nismo uopće zapad, niti malo.
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 6/10/2020, 23:03


kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/10/2020, 09:16

dosta stvori kih je reko za modernizam je sasvin solidno, opradano, reko bi. a unda, kumulativno, dobiješ veliko sranje.
život pun razočaranja u ideale je život pun ideala, bar svjesnosti da ideali postoju. nove generacije ne će imati niti sjećanje na ideale, i pitoj boga ke će oni vridnosti usvojiti.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 7/10/2020, 10:04


ne znam, netko mi je spomenuo da evolucija ne ide samo linearno, postoje naravno i očiti padovi-

kao što si citirao Hararia na predhodnoj stranici i kako čovjeki ima neke dijelove tijela koje više ne vrše svoje funkcije-

meni se čini da se cijeli svijet borderlizira najprije, i da nema dovoljne volje za koncentracijom kreativnih snaga
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/10/2020, 11:06

borderizira, u smislu da se kopaju rovovi ili da je fokus na nebitnin granični pitanjima?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 7/10/2020, 11:18


Denkverbot - Page 31 Bordel-n-06
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/10/2020, 12:19

aan:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/10/2020, 21:51

kic wrote:
ne znam, netko mi je spomenuo da evolucija ne ide samo linearno, postoje naravno i očiti padovi-

kao što si citirao Hararia na predhodnoj stranici i kako čovjeki ima neke dijelove tijela koje više ne vrše svoje funkcije-

meni se čini da se cijeli svijet borderlizira najprije, i da nema dovoljne volje za koncentracijom kreativnih snaga

jel ika pomisliš da išćemo puno od ljudi? prečitomo neku globalnu analizu, koja uključuje cele kulture kroz stoljeća, i unda se okrenemo pojedincima u nadi da će preminiti nešto..?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by kic 7/10/2020, 22:20

aben wrote:
kic wrote:
ne znam, netko mi je spomenuo da evolucija ne ide samo linearno, postoje naravno i očiti padovi-

kao što si citirao Hararia na predhodnoj stranici i kako čovjeki ima neke dijelove tijela koje više ne vrše svoje funkcije-

meni se čini da se cijeli svijet borderlizira najprije, i da nema dovoljne volje za koncentracijom kreativnih snaga

jel ika pomisliš da išćemo puno od ljudi? prečitomo neku globalnu analizu, koja uključuje cele kulture kroz stoljeća, i unda se okrenemo pojedincima u nadi da će preminiti nešto..?

da, ma ljudi nisu zainteresirani

nekome sad pričati o rule of law? prirodnom pravu? slobodi? iako se sve to brzo izvede u praktično primjenu, ljude to ne zanima..

iako smo maloprije pričalo o golemoj količini apstraktnih nepotrebnih misli, sposobnost za apstraktno povezivanje i rasudbu pojmova je dosta slaba u većini ljudi..

ovih zadnjih 150god je tehnološka anomalija, žrtvovali smo boga i high culture, a dobili masovne logore i utege u svakom pogledu oko sebe-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by aben 7/10/2020, 22:25

gljedoj hrt 3

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot - Page 31 Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 31 of 50 Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 40 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum