ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by IL Risorto 12/7/2020, 11:26

Legendovich wrote:svabi kad se posvete poslu,cisto zastrasuju..povrh onih poslova koji svabi nece da rade,konkurencija je u strucnom,i svakom drugom smislu,prebrutalna,da je cak i mene to ispocetka uplasilo..spasila me rodbina i dvi godine skole.. :hail :hail :hail
Zato ih galaktičarski trut prezire,zato što ovi vole radit a on prezire rad,glorificira ljenčarenje.
Neku večer se izrugivao,ono kao s visoka,Yodi zato što momak radi 16 na baušteli.

IL Risorto

Posts : 11181
2015-07-23


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by Guest 12/7/2020, 11:30

סמאל wrote:
Legendovich wrote:svabi kad se posvete poslu,cisto zastrasuju..povrh onih poslova koji svabi nece da rade,konkurencija je u strucnom,i svakom drugom smislu,prebrutalna,da je cak i mene to ispocetka uplasilo..spasila me rodbina i dvi godine skole.. :hail :hail :hail
Zato ih galaktičarski trut prezire,zato što ovi vole radit a on prezire rad,glorificira ljenčarenje.
Neku večer se izrugivao,ono kao s visoka,Yodi zato što momak radi 16 na baušteli.
hooohahaha..o yebote,bash me nasmija... lol! lol! lol! lol!

Ma da sam ja na mjestu Longijevog ćaće,platio bih par bitangi da ga dobro nalemaju i izbace iz kuće..opcenito sa nekretnina,kojima se hvali,a nisu na njemu,nego zastrasuje ćaću,mater,i ostalu familiju,da mu ostave to u nasljedstvo...Longija treba zakovati na one prastare Galije,koje su isle na pogon robova koji su veslali do smrti... farao farao farao
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by kic 12/7/2020, 11:30

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 20200715
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48030
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by michaellcmacha 12/7/2020, 11:31

Legendovich wrote:
סמאל wrote:
Legendovich wrote:
סמאל wrote:
Legendovich wrote:

Glup si kao i svaka pica...SVABIJA je NAJVISE izgubila uvodjenjem EURA,naspram koje je DM bio brutalno uspjesna valuta i oslikavala PRAVO STANJE SVAPSKE EKONOMIJE..Prije je svabo placao golf 20000 deemova,danas 20000 ojra..pametnom dovoljno..
To sto je svapska ekonomija najbrutalnija i vrlo jaka,pa vodi kolo,to je samo dokaz svega sto sam rekao,a to sto ste vi zadnja rupa na svirali,ljenivci i lezikruhovići(posebno ti) pa ti ne pase Euro,koji bi oslikao pravo stanje ekonomije(koja vam je u rasulu),i natjerao te da dignes tu uljenitu i popljesnivitu guzicu,da nesh radis,da imas sto za pojisti,TO je tvoj problem..
usput...TRPAJ EURO u RH... lol! lol! lol!
O jebo te, lol! lol! lol! sad si se baš isprskao po Galaktičkom đeneralu. :rasta

Pa kad je licemje4ru MP10..!!!...Nema drzave koja je vise izgubila,niti gradjana u Europi,nego sto su to svabi,uvodjenjem Eura..E to sto sad ona kompenzira,brutalnim sirenjem i uticajem,pa hebi ga..imaju pravo..

Longi je lijena pička,nish drugo..a izdao je i muski rod...zato mu je Bog pomlatio povrce i voce..
Tko je kriv drugima kad nisu tako radišni.Gdje se oni talijanski digići mogu mjerit s Njemcima,zato i plaču za lirom.
A što se tiče ,,Shortya'' ne znam jeli on trut po odabiru ili silom prilika.
svabi kad se posvete poslu,cisto zastrasuju..povrh onih poslova koji svabi nece da rade,konkurencija je u strucnom,i svakom drugom smislu,prebrutalna,da je cak i mene to ispocetka uplasilo..spasila me rodbina i dvi godine skole.. :hail :hail :hail
što ga ti sereš, to nisu istine... kakva kurčeva škola daj se sredi više... ti nisi bio sposoban ni ono osnovno u hrvatskoj završiti a kamoli se još tako poluizlapio još školovati u njemačkoj... koji kurac dodaeš u priču elemente koji ne piju vode... a jebote koji ste vi pojedini kompleksaši pa to boli... roberte aj ne lupetaj, da tu ne iznesem detalje tog tvog "školovanja" po njemačkoj... ;))

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by IL Risorto 12/7/2020, 11:36

Legendovich wrote:
סמאל wrote:
Legendovich wrote:svabi kad se posvete poslu,cisto zastrasuju..povrh onih poslova koji svabi nece da rade,konkurencija je u strucnom,i svakom drugom smislu,prebrutalna,da je cak i mene to ispocetka uplasilo..spasila me rodbina i dvi godine skole.. :hail :hail :hail
Zato ih galaktičarski trut prezire,zato što ovi vole radit a on prezire rad,glorificira ljenčarenje.
Neku večer se izrugivao,ono kao s visoka,Yodi zato što momak radi 16 na baušteli.
hooohahaha..o yebote,bash me nasmija... lol! lol! lol! lol!

Ma da sam ja na mjestu Longijevog ćaće,platio bih par bitangi da ga dobro nalemaju i izbace iz kuće..opcenito sa nekretnina,kojima se hvali,a nisu na njemu,nego zastrasuje ćaću,mater,i ostalu familiju,da mu ostave to u nasljedstvo...Longija treba zakovati na one prastare Galije,koje su isle na pogon robova koji su veslali do smrti... farao farao farao
Ne poštuje roditelje a bio bi uličar da mu nije njih.Debela lijena galaktičarska trutina misli da će ga sestra uzdržavat kad roditelja ne bude.
IL Risorto
IL Risorto

Posts : 11181
2015-07-23


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by Guest 12/7/2020, 11:41

michaellcmacha wrote:
Legendovich wrote:
סמאל wrote:
Legendovich wrote:
סמאל wrote:
O jebo te, lol! lol! lol! sad si se baš isprskao po Galaktičkom đeneralu. :rasta

Pa kad je licemje4ru MP10..!!!...Nema drzave koja je vise izgubila,niti gradjana u Europi,nego sto su to svabi,uvodjenjem Eura..E to sto sad ona kompenzira,brutalnim sirenjem i uticajem,pa hebi ga..imaju pravo..

Longi je lijena pička,nish drugo..a izdao je i muski rod...zato mu je Bog pomlatio povrce i voce..
Tko je kriv drugima kad nisu tako radišni.Gdje se oni talijanski digići mogu mjerit s Njemcima,zato i plaču za lirom.
A što se tiče ,,Shortya'' ne znam jeli on trut po odabiru ili silom prilika.
svabi kad se posvete poslu,cisto zastrasuju..povrh onih poslova koji svabi nece da rade,konkurencija je u strucnom,i svakom drugom smislu,prebrutalna,da je cak i mene to ispocetka uplasilo..spasila me rodbina i dvi godine skole.. :hail :hail :hail
što ga ti sereš, to nisu istine... kakva kurčeva škola daj se sredi više... ti nisi bio sposoban ni ono osnovno u hrvatskoj završiti a kamoli se još tako poluizlapio još školovati u njemačkoj... koji kurac dodaeš u priču elemente koji ne piju vode... a jebote koji ste vi pojedini kompleksaši pa to boli... roberte aj ne lupetaj, da tu ne iznesem detalje tog tvog "školovanja" po njemačkoj... ;))
a sto tebe to toliko svrbi?..jer si ti "zaglavio" tamo gdje jesi?? u pola godine sam zavrsio sprahekurs,i onda upisao dvi godine berufa...tebi nezamislivo,jer dalje od Balkana nisi,niti ces ikada...brac nije druga drzava... lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by Guest 12/7/2020, 11:42

a tek si se poceo grciti kad sam rekao koliko sam platio te dvi godine skole...dobro i rodbina pomogla nesh.. :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by Guest 12/7/2020, 11:44

Ti ces iznesti detalje,Irud te jebo,udbaskog,koji samo voli podmetati drugima i na jednu krivu rijec se kvaciti i na konto nje kreirati neciji 2zivotni" put..i ti se josh onda rugas pokojnom Bugiju??'
A issati.. :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by RayMabus 11/1/2023, 15:28

RayMabus wrote:Uvedite ovo bez referenduma i imat ćete posla s generalom GF.

Četiri države eurozone koje imaju najveći pad BDP-A su Italija , Španjolska , Francuska i Grčka.

Povući ću vas na dno i uništit tu valutu.

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Euro_accession

Euro je način na koji države u Europi gube monetarni suverenitet i postaju njemačka kolonija.
Svjetsko gospodarstvo "na prekretnici"


Visoka inflacija, rastuće kamatne stope i ruska agresija na Ukrajinu usporavaju globalni gospodarski rast. Daljnji šokovi mogli bi čak dovesti do globalne recesije, kaže se u prognozi Svjetske banke.





https://www.dw.com/hr/svjetsko-gospodarstvo-na-prekretnici/a-64352959





:coffee
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by RayMabus 11/1/2023, 15:54

IL Risorto wrote:
Legendovich wrote:svabi kad se posvete poslu,cisto zastrasuju..povrh onih poslova koji svabi nece da rade,konkurencija je u strucnom,i svakom drugom smislu,prebrutalna,da je cak i mene to ispocetka uplasilo..spasila me rodbina i dvi godine skole.. :hail :hail :hail
Zato ih galaktičarski trut prezire,zato što ovi vole radit a on prezire rad,glorificira ljenčarenje.
Neku večer se izrugivao,ono kao s visoka,Yodi zato što momak radi 16 na baušteli.
Budući da je ovo tema iz 2020 godine a ja ovo tada nisam vidio al sam podigao temu opet jer su nas sad uveli u euro a ja san im reka 2020 godine na ovoj temi da će najebat ako mi to naprave bez mog pitanja pa sam je podigao opet iz prašine jer sad ide jebavanje tih tamo koji su me uveli u eurpodručje bez mog odobrenja a to su bankarske i političke elite eu itd.

Uglavnom moram odgovorit na ovo podebljano : vjerovatno neko forumsko podjebavanje, moguće jer je radio za kikiriki 16 sati il tako nešto, nesjećam se ni ja više al sigurno se ne rugam radnom čovjeku jer sam i sam radio na baušteli kao mladić i to poprlično tako da sigurno ne može biti to ( izrugivanje nekome kome radi ) nego možda jer radi toliko a za male pare il tako nešto moguće da je bila neka rasprava.

Moguće da ti se tako i učinilo jer volim dikad podjebavat da malo bocnem onog drugog s kim nešto raspravljam al sigurno nije to da mu se ( ne samo njemu nego i bilo kome ) rugam jer fizički marljivo radi itd. Možda je radio za male pare kod drugoga non stop od jutra do mraka. Ako je to onda ću ti se rugat i to ne samo njemu nego i svima ostalima. Još najbolje da neću.


Last edited by RayMabus on 11/1/2023, 16:04; edited 1 time in total
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by Gast 11/1/2023, 16:03

epikur37 wrote:
סמאל wrote:
debotoijusto wrote:veselim se € , odlicna vijest
Ne mislim da ću imat neke osobite koristi,ali ni štete od toga,ali takođe se veselim jačem integriranju u europske procese.

:tu

zgodno je za kredite i financijsku sigurnost....ali da, pojačava europske integracije
đeje ovaj socijalistički janjičar
avatar
Gast
Guest


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by Guest 11/1/2023, 16:06

Ok, izgubili smo bitku. Euro je uveden. 

Sad slijedi rat.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by AssadNaPodmornici 11/1/2023, 16:11

radio sam na baušteli, radio u skladištu, vozio jahte kao skiper, radim u ITu sada, koja je frka?

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21528
2018-06-14


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by RayMabus 11/1/2023, 16:23

AssadNaPodmornici wrote:radio sam na baušteli, radio u skladištu, vozio jahte kao skiper, radim u ITu sada, koja je frka?
Ne znam. Stvar je da sam ja ovu temu otvorio 2020 godine i napisao samo dva posta i više nisam ništa a oni su raspravljali još dvi stranice pa sam tek sad vidio da me spominju i da sam nešto tebe s visoka podjebavao jer radiš 16 sati....za kikiriki. lol!


Ne znam. Mora san odgovorit tj razjasnit to jer da nisam ispalo bi da sam ti se nešto rugao jer marljivo radiš a to nije sigurno nego možda jer si radio ko pas a za male pare. To je moguće tj to uvik radim al da ću se rugat nekome jer marljivo radi to ne. Ono ako radiš marljivo i pošteno al da ti je taj rad plaćen onda je to ok al ako to isto radiš a za male pare i još te zajebu i zajebavaju te dakle prave te budalom a ti ( bilo tko ) to dopušta da ga se radi budalom a onda normalno da ću se takvoj osobi rugat i podjebavati je. Još najbolje da neću. Otprilike to je moja filozofija a ne ta da ću se rugat nekome jer marljivo i pošteno radi. To nije svakako. Je ako to isto radi al za male pare i još ga taj podjebava i iskorištava kojemu taj radnik radi profit i trpi to.

Stvar je u tome šta ja smatram da kad neki radnik radi za male pare i trpi tj dopušta to da on ruši cijenu rada i dovodi druge u lošu poziciju i u osnovi podržava taj truli sistem da se ti koji to iskorištavaju još više bogate i ostaju na vlasti i drže pozicije moći. Zato sam tako okrutan prema takvim tzv radnicima koji rade za male pare i trpe sve i svašta itd itd. Totalno okrutan prema takvim tzv radnicima.

Ne postoji način da takve neću ne podjebavati jer upravo oni održavaju truli sistem na životu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by vuksadinare 11/1/2023, 16:46

...cudi me kako su zaboravili zamjenti kunu sa eu zvjezdicama u grbu hrvatske..a mislim da ce i to doci na red...kao sto ce doci na red da se hr nogometna reprezentacija svede na kosarkasku sto i jesu pokusavali dok se udbaski sinovi ne smire i namire
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99667
2015-09-08


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by RayMabus 11/1/2023, 17:22

To je bilo prije dvi godine, ja se ne mogu sitit šta je to bilo a radi ti se o sljedećemu : treća osoba komentira nešto šta sam ja rekao negdje o nekome i interpetira to tako kako ona to vodi ili je doživjela al ja nemam pojma o tome da ta osoba to komentira i ne mogu se obranit i ti sad da pročitaš ispalo bi da sam ti se ja rugao jer marljivo radiš.

Ja sam sad to kad sam vidio da ta treća osoba mene tj moje izajve o nekome uzima u usta i interpetira ih kako ona misli da je demantirao da sam se rugao tebi ( nekome tamo ) zato jer marljivo radi.

Ne rugam se nikome tko marljivo radi. Ni tebi nit bilo kome drugome u svemiru. Tako da znam da to nije točno a šta je netko doživio nekako moj upis pa mu to tako izgleda to je sad nešto drugo. Uostalom objasnio sam da ako je taj marljivi rad za male pare tj iskorištavanje nekoga od nekoga da se onda obavezno izrugivam takvom tzv radniku al to nije radi marljivosti i radišnosti nego nećeg trećeg tj zato šta je budala i to štetna budala za društvo u cijelini.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by RayMabus 16/1/2023, 19:58

Sad je jasno da sve fiat valute, uključujući i euro, čeka ista sudbina

https://www.poslovni.hr/kolumne/sad-je-jasno-da-sve-fiat-valute-ukljucujuci-i-euro-ceka-ista-sudbina-4371579

Bog.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by RayMabus 16/1/2023, 19:59

Gubitak vrijednosti

Drugi način na koji fiat valute mogu prestati vrijediti jest gubitak vrijednosti uslijed visoke i ustrajne inflacije. 


Iako mnogi inflaciju promatraju kroz prizmu povećanja cijena u gospodarstvu, zapravo se radi o gubitku vrijednosti valute u kojoj se cijene izražavaju.

Takav gubitak vrijednosti je polaganiji od onog uzrokovanog državnim dekretom, ali je zapravo znatno štetniji za obične građane jer s padom vrijednosti valute, pada i vrijednost cjelokupne novčane štednje u toj valuti. Svi znamo za najpoznatije primjere takvih inflacija u povijesti, a oni stariji se sjećaju i visoke inflacije u bivšoj državi 80.-ih godina te u Hrvatskoj početkom 90.-ih godina prošlog stoljeća.

Nažalost, trenutno svjedočimo još jednom periodu visoke inflacije koja traje već više od godinu dana i ne pokazuje naznake smirivanja. Dapače, opći je dojam kako je inflacija u Hrvatskoj dodatno dobila na zamahu nakon uvođenja eura.

Osim visoke inflacije s kojom se trenutno bore sve zemlje eurozone, pred eurom kao nadnacionalnom valutom stoje brojni izazovi koji u dugom roku mogu dovesti do velikih problema za njegovu opstojnost.

Među takve izazove spadaju različiti interesi sjevernih i južnih zemalja eurozone, rastuće geopolitičke tenzije između Europske unije i euroazijskih zemalja te prevelika ovisnost europskih gospodarstava o stranim energentima i proizvodnji.

Ipak, najveći izazov u kratkom roku zasigurno je već spomenuta visoka inflacija s kojom se Europska središnja banka pokušava boriti podizanjem kamatnih stopa, po uzoru na američki Sustav federalnih rezervi.

Tiskanje novca

Visoka inflacija u Europi zapravo je posljedica pretjeranog tiskanja novca od strane Europske središnje banke.


 Naravno, drugi faktori su doprinijeli toj inflaciji, kao primjerice poremećaji u opskrbnim lancima ili energetska kriza, ali kao što kaže Milton Friedman u svojoj poznatoj izjavi, “inflacija je uvijek i svugdje monetarni fenomen”.

Pretjerano stvaranje novog novca upakirano u pojam “kvantitativno popuštanje” postalo je glavni monetarni mehanizam kojeg koristi ESB u periodu krize, ali takva vatrogasna mjera neminovno kasnije dolazi na naplatu u obliku visoke inflacije. Nastavi li se kvantitativno popuštanje koristiti i u budućnosti, euru prijeti pad vrijednosti u bescjenje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by veber 16/1/2023, 23:57

Guest wrote:
michaellcmacha wrote:
Legendovich wrote:
סמאל wrote:
Legendovich wrote:
סמאל wrote:
O jebo te, lol! lol! lol! sad si se baš isprskao po Galaktičkom đeneralu. :rasta

Pa kad je licemje4ru MP10..!!!...Nema drzave koja je vise izgubila,niti gradjana u Europi,nego sto su to svabi,uvodjenjem Eura..E to sto sad ona kompenzira,brutalnim sirenjem i uticajem,pa hebi ga..imaju pravo..

Longi je lijena pička,nish drugo..a izdao je i muski rod...zato mu je Bog pomlatio povrce i voce..
Tko je kriv drugima kad nisu tako radišni.Gdje se oni talijanski digići mogu mjerit s Njemcima,zato i plaču za lirom.
A što se tiče ,,Shortya'' ne znam jeli on trut po odabiru ili silom prilika.
svabi kad se posvete poslu,cisto zastrasuju..povrh onih poslova koji svabi nece da rade,konkurencija je u strucnom,i svakom drugom smislu,prebrutalna,da je cak i mene to ispocetka uplasilo..spasila me rodbina i dvi godine skole.. :hail :hail :hail
što ga ti sereš, to nisu istine... kakva kurčeva škola daj se sredi više... ti nisi bio sposoban ni ono osnovno u hrvatskoj završiti a kamoli se još tako poluizlapio još školovati u njemačkoj... koji kurac dodaeš u priču elemente koji ne piju vode... a jebote koji ste vi pojedini kompleksaši pa to boli... roberte aj ne lupetaj, da tu ne iznesem detalje tog tvog "školovanja" po njemačkoj... ;))
a sto tebe to toliko svrbi?..jer si ti "zaglavio" tamo gdje jesi?? u pola godine sam zavrsio sprahekurs,i onda upisao dvi godine berufa...tebi nezamislivo,jer dalje od Balkana nisi,niti ces ikada...brac nije druga drzava... lol! lol! lol!
kako mi je ovo promaklo?
robi od menadžera do beruf schule?

jebomater koji 10kre moraš biti da na burzi ideš na tečaj jezika i da ti burza još organizira školovanje.

sprahekurs je na razini A1,1, a beruf je na razini pomoćni radnik.
znači naš menadžer nije završio niti osnovnu školu!

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53378
2014-12-30


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by RayMabus 15/3/2023, 18:48

Klijenti su prošle godine povukli 123 milijarde švicarskih franaka iz Credit Suissea - uglavnom u četvrtom tromjesečju - a banka je izvijestila o godišnjem neto gubitku od gotovo 7.3 milijarde švicarskih franaka, najvećem od globalne financijske krize 2008.


Ali dionice banke pale su u srijedu u Zürichu za gotovo 22%, a cijena osiguranja od rizika bankrota Credit Suissea dosegla je novu rekordnu razinu, prema podacima S&P Global Market Intelligencea.


Credit Suisse je odbio komentirati situaciju. Švicarska središnja banka također je odbila komentirati, a Europska središnja banka (ECB) rekla je da "ne može komentirati pojedinačne banke". ECB ima neizravnu ulogu u reguliranju Credit Suissea zbog prisutnosti u zemljama eurozone kao što su Njemačka, Italija i Španjolska.

Poniranje se prelilo i na druge europske bankovne dionice, pri čemu su francuske i njemačke banke poput BNP Paribasa, Societe Generalea, Commerzbanka i Deutsche Banka pale između 8% i 10%. Druga najveća švicarska banka nastavlja trpjeti udarce. U utorak je priznala "materijalnu slabost" u svojim financijskim izvješćima i ukinula bonuse za glavne direktore.

Europska središnja banka kontaktirala je sistemski važne zajmodavce u eurozoni kako bi ih ispitala o izloženosti posrnulom švicarskom zajmodavcu Credit Suisse, saznaje Reuters iz dva izvora u nadzornom mehanizmu ECB-a.

Wall Street Journal prvi je izvijestio da supervizori ECB-a istražuju financijske veze između Credit Suissea i banaka eurozone, pozivajući se na upućene izvore.


Ponor europskih bankovnih dionica. Švicarski div u golemim problemima


Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 2349965085
RayMabus
RayMabus

Posts : 179466
2014-04-11


Back to top Go down

Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju - Page 3 Empty Re: Hrvatska uvodi euro najranije do 2023 , objavljeno i po kojem tečaju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum