ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pitajte Lastana...

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 12/7/2020, 23:12

venus wrote:
metilda wrote:

ma nisam mislila ništa loše, samo sam se nasmijala na tvoju primjedbu mir i dobro i kako bi za pretjerivanje bilo potrebno nešto otkačeno.. :)

naravno da ima puno putova, jednom je to jivashakti na starom forumu objašnjavao slikom slona pri čemu svatko ima uvid u samo jedan djelić slona ali ne i u potpunu sliku.. kad sam počela pisati na forumu tamo davne 2004. godine imala sam površan uvid samo u svoju vjeru.. onda sam se suočila sam različitim vjerovanjima i željela sam ih sve upoznati prije svega da bih imala pojma o čemu oni govore .. pročitala tibetansku knjigu mrtvih, ščerbatskog, mahabharatu u kojoj je i bhagavad gita, egipatsku knjigu mrtvih, gilgameš, sve što je o budizmu i hinduizmu bilo na netu, proučavala paganizam, crowleya, blavatzku .. kroz diskusije sam se upoznavala i sa svojom vjerom jer sam prije toga bila tradicionalni vjernik, vjeru sam naslijedila u obitelji i nisam previše razmišljala o tome dok nisam otišla u međugorje .. prije toga sam prošla mladenačku pobunu protiv crkve.. počela sam se nakon par godina pisanja baviti teologijom i kršćanskom filozofijom .. ušla u dubinu vjerovanja i tu pronašla smisao i svoj put učenja zasnovanog na filozofiji a ne samo na pukim obredima .. ali zapravo je od svega potrebno samo shvatiti da smo zrnce svemirske prašine u beskrajnom svemiru, biti ponizan pred tom spoznajom i nastojati činiti dobro koliko je do nas i mislim da je to "recept" za sreću i ostvarenje smisla ovdje na zemlji .. činiti dobro najčešće se sastoji od malih gesti, ničeg spektakularnog.. put malih koraka do velikog cilja :) - i učim to i dalje iz dana u dan :)
nedavno sam uzela knjigu josemarie escrive Put i potaknula me je na dublje promišljanje mojih postupaka ovdje na forumu .. uvidjela sam da griješim i nastojim to popraviti .. ponekad je teško priznati da smo u krivu ali ja nikada nisam imala problem s tim kad bih to shvatila.. :)

hvala ti što si podijelila sa mnom svoje iskustvo s Isusom.. :x - lijepo i poticajno, zaista

Rijetko imam uopće ovakve upise, a ovo sam napisala s razlogom da ti pokažem da smo mi ljudi složeni, slojeviti, da nas odgoj, okolina, mnoga iskustva, uvjerenja, vrijednosti čine kakvi jesmo. Teško je kroz samo pisanje doživjeti osobu u potpunosti, nedostaje ipak vizuelna komunikacija u kojoj ima dosta nesvjesnog, a potpuna je. Drugo, i važnije, neke stvari su fkt ono intima i dijele se samo s najbližima, nisu za javnost. Među njih ubrajam vjeru i seksualno opredjeljenje. Oni koji to pretjerano ističu na vani obično imaju neki problem sa sobom koji ne vide.

da, primijetila sam da ne voliš govoriti o vjeri iako si na kultnoj denk temi spomenula da prakticiraš karma yogu ali nisi željela proširivati diskusiju - otud moja primjedba o namaste pozdravu. :)
primijetila sam i da i ovdje a i inače mnog ljudi smatraju da je vjera intimna stvar, sasvim mi je jasno da ja mnoge iritiram svojim pisanjem o vjeri i moje isticanje svojih stavova obojanih vjerom..
ne znam jesi li pisala na iskonu i nethaeru - tamo smo imali jako živ pdf Religija na kojemu je pisalo jako puno kvalitetnih nickova različitih konfesija ali i ateista i antiteista ili čak antikatolika i pisali su vrlo aktivno samo na tom podforumu.. sjećam se dharme, zeeva, razbojnikove nevjeste, fresh ginger, for-a, brighta, jung-fua, pierrea teilharda, patriota, oldiea, fazlije, jivashaktija , blueberry, nekoliko nickova koji su prakticirali sotonizam, speare je jako puno bio na Religiji, pa darla, samson, lucius, marcelina - uglavnom to je iza vipa i kultnih bio najaktivniji pdf... s gašenjem nethaer foruma veliki dio njih je prešao na forum.hr, ovdje nije došao gotovo nitko a s vremenom je Religija potpuno zamrla.. meni se nije dalo ići na forum.hr pa sam se prebacila ovdje..
ono što želim reći jest da katolicizam po definiciji nije religija ni vjera koja je intimna stvar pojedinca..
u samom Isusovu nauku to je vrlo jasno rečeno.. zabilježeno je naime jako malo njegovih vlastitih rečenica, većinom su to interpretacije i sjećanja evanđelista, ali baš o tom javnom aspektu vjere govori i sam Isus..
znam da mi se predbacuje misionarenje ali ovom prigodom ću navesti te rečenice:


Jer čega je srce puno, o tome govore usta. Matej 12,35,

 

Reče Isus svojim učenicima: "Nitko ne užiže svjetiljke da je pokrije posudom ili stavi pod postelju, nego je stavlja na svijećnjak da oni koji ulaze vide svjetlost.
 
 
U ono vrijeme Isus se ukaza jedanaestorici i reče im: "Pođite po svem svijetu, propovijedajte evanđelje svemu stvorenju-Mk 16,15-20

zato mogu reći da zbilja postupam i pišem u skladu s Isusovm riječima.. vjerojatno to mnogima smeta ali kako si sama rekla, različiti smo, složeni, slojeviti.. pitanje je možemo li i želimo li prihvatiti različitosti .. moje daljnje pisanje sad zaista ovisi o tvom odgovoru.. ako potvrdiš da te iritira ovo će biti moj predzadnji post na forumu :) jer ja ne mogu pisati protiv svoje prirode i neiskreno

Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 12/7/2020, 23:46

metilda wrote:
venus wrote:
metilda wrote:

ma nisam mislila ništa loše, samo sam se nasmijala na tvoju primjedbu mir i dobro i kako bi za pretjerivanje bilo potrebno nešto otkačeno.. :)

naravno da ima puno putova, jednom je to jivashakti na starom forumu objašnjavao slikom slona pri čemu svatko ima uvid u samo jedan djelić slona ali ne i u potpunu sliku.. kad sam počela pisati na forumu tamo davne 2004. godine imala sam površan uvid samo u svoju vjeru.. onda sam se suočila sam različitim vjerovanjima i željela sam ih sve upoznati prije svega da bih imala pojma o čemu oni govore .. pročitala tibetansku knjigu mrtvih, ščerbatskog, mahabharatu u kojoj je i bhagavad gita, egipatsku knjigu mrtvih, gilgameš, sve što je o budizmu i hinduizmu bilo na netu, proučavala paganizam, crowleya, blavatzku .. kroz diskusije sam se upoznavala i sa svojom vjerom jer sam prije toga bila tradicionalni vjernik, vjeru sam naslijedila u obitelji i nisam previše razmišljala o tome dok nisam otišla u međugorje .. prije toga sam prošla mladenačku pobunu protiv crkve.. počela sam se nakon par godina pisanja baviti teologijom i kršćanskom filozofijom .. ušla u dubinu vjerovanja i tu pronašla smisao i svoj put učenja zasnovanog na filozofiji a ne samo na pukim obredima .. ali zapravo je od svega potrebno samo shvatiti da smo zrnce svemirske prašine u beskrajnom svemiru, biti ponizan pred tom spoznajom i nastojati činiti dobro koliko je do nas i mislim da je to "recept" za sreću i ostvarenje smisla ovdje na zemlji .. činiti dobro najčešće se sastoji od malih gesti, ničeg spektakularnog.. put malih koraka do velikog cilja :) - i učim to i dalje iz dana u dan :)
nedavno sam uzela knjigu josemarie escrive Put i potaknula me je na dublje promišljanje mojih postupaka ovdje na forumu .. uvidjela sam da griješim i nastojim to popraviti .. ponekad je teško priznati da smo u krivu ali ja nikada nisam imala problem s tim kad bih to shvatila.. :)

hvala ti što si podijelila sa mnom svoje iskustvo s Isusom.. :x - lijepo i poticajno, zaista

Rijetko imam uopće ovakve upise, a ovo sam napisala s razlogom da ti pokažem da smo mi ljudi složeni, slojeviti, da nas odgoj, okolina, mnoga iskustva, uvjerenja, vrijednosti čine kakvi jesmo. Teško je kroz samo pisanje doživjeti osobu u potpunosti, nedostaje ipak vizuelna komunikacija u kojoj ima dosta nesvjesnog, a potpuna je. Drugo, i važnije, neke stvari su fkt ono intima i dijele se samo s najbližima, nisu za javnost. Među njih ubrajam vjeru i seksualno opredjeljenje. Oni koji to pretjerano ističu na vani obično imaju neki problem sa sobom koji ne vide.

da, primijetila sam da ne voliš govoriti o vjeri iako si na kultnoj denk temi spomenula da prakticiraš karma yogu ali nisi željela proširivati diskusiju - otud moja primjedba o namaste pozdravu. :)
primijetila sam i da i ovdje a i inače mnog ljudi smatraju da je vjera intimna stvar, sasvim mi je jasno da ja mnoge iritiram svojim pisanjem o vjeri i moje isticanje svojih stavova obojanih vjerom..
ne znam jesi li pisala na iskonu i nethaeru - tamo smo imali jako živ pdf Religija na kojemu je pisalo jako puno kvalitetnih nickova različitih konfesija ali i ateista i antiteista ili čak antikatolika i pisali su vrlo aktivno samo na tom podforumu.. sjećam se dharme, zeeva, razbojnikove nevjeste, fresh ginger, for-a, brighta, jung-fua, pierrea teilharda, patriota, oldiea, fazlije, jivashaktija , blueberry, nekoliko nickova koji su prakticirali sotonizam, speare je jako puno bio na Religiji, pa darla, samson, lucius, marcelina - uglavnom to je iza vipa i kultnih bio najaktivniji pdf... s gašenjem nethaer foruma veliki dio njih je prešao na forum.hr, ovdje nije došao gotovo nitko a s vremenom je Religija potpuno zamrla.. meni se nije dalo ići na forum.hr pa sam se prebacila ovdje..
ono što želim reći jest da katolicizam po definiciji nije religija ni vjera koja je intimna stvar pojedinca..
u samom Isusovu nauku to je vrlo jasno rečeno.. zabilježeno je naime jako malo njegovih vlastitih rečenica, većinom su to interpretacije i sjećanja evanđelista, ali baš o tom javnom aspektu vjere govori i sam Isus..
znam da mi se predbacuje misionarenje ali ovom prigodom ću navesti te rečenice:


Jer čega je srce puno, o tome govore usta. Matej 12,35,

 

Reče Isus svojim učenicima: "Nitko ne užiže svjetiljke da je pokrije posudom ili stavi pod postelju, nego je stavlja na svijećnjak da oni koji ulaze vide svjetlost.
 
 
U ono vrijeme Isus se ukaza jedanaestorici i reče im: "Pođite po svem svijetu, propovijedajte evanđelje svemu stvorenju-Mk 16,15-20

zato mogu reći da zbilja postupam i pišem u skladu s Isusovm riječima.. vjerojatno to mnogima smeta ali kako si sama rekla, različiti smo, složeni, slojeviti.. pitanje je možemo li i želimo li prihvatiti različitosti .. moje daljnje pisanje sad zaista ovisi o tvom odgovoru.. ako potvrdiš da te iritira ovo će biti moj predzadnji post na forumu :) jer ja ne mogu pisati protiv svoje prirode i neiskreno

Uvjerena sam da se upravo ovaj dio koji se odnosi na propovijedanje evanđelja pogrešno shvaća. Radi se o tome da ono što u spisima stoji treba živjeti primjerom, a ne naučiti napamet i citirati i govoriti. Evo ti primjer. Plenxi dodirne zaraženog od korone i ne ide u samoizolaciju 14 dana, a za to dobije i podršku stožera čiji članovi su njegovi partijski prijatelji. Ako stožer i "struka" kažu da treba ići u samoizolaciju, a policija kažnjava one koji je prekrše onda je plenxi licemjer koji ne prakticira vjeru koju voli pokazivati kad stane u prvi red. On može ići na test i neće ga platiti, a prosječan umirovljenik ne može platiti test koji kod nas košta 1800kn, i "mali čovjek" je frustriran zbog toga. Posljedica plenxijevog čina je da ljudi ne vide smisao nit nošenja maski niti samoizolacije niti pridržavanja mjera i zato ne vjeruju političarima. I vidi sad. Plenxi bi bio manji licemjer da kaže da je ateist nego da se pokazuje na misama i ide na procesiju za križem. Zato treba poć po svem svijetu pokazat djelima. Ako ovaj dio nije živ u čovjeku, džaba svi citati. Karma yoga je put ispravnog djelovanja, nema tu neke mistike, sve je jednostavno. Molitva ili mantra, krunica ili japa, klanjanje ili mala jednostavna rečenica, tako svejedno, bitno da je iskreno iz srca.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 13/7/2020, 00:10

venus wrote:Uvjerena sam da se upravo ovaj dio koji se odnosi na propovijedanje evanđelja pogrešno shvaća. Radi se o tome da ono što u spisima stoji treba živjeti primjerom, a ne naučiti napamet i citirati i govoriti. Evo ti primjer. Plenxi dodirne zaraženog od korone i ne ide u samoizolaciju 14 dana, a za to dobije i podršku stožera čiji članovi su njegovi partijski prijatelji. Ako stožer i "struka" kažu da treba ići u samoizolaciju, a policija kažnjava one koji je prekrše onda je plenxi licemjer koji ne prakticira vjeru koju voli pokazivati kad stane u prvi red. On može ići na test i neće ga platiti, a prosječan umirovljenik ne može platiti test koji kod nas košta 1800kn, i "mali čovjek" je frustriran zbog toga. Posljedica plenxijevog čina je da ljudi ne vide smisao nit nošenja maski niti samoizolacije niti pridržavanja mjera i zato ne vjeruju političarima. I vidi sad. Plenxi bi bio manji licemjer da kaže da je ateist nego da se pokazuje na misama i ide na procesiju za križem. Zato treba poć po svem svijetu pokazat djelima. Ako ovaj dio nije živ u čovjeku, džaba svi citati. Karma yoga je put ispravnog djelovanja, nema tu neke mistike, sve je jednostavno. Molitva ili mantra, krunica ili japa, klanjanje ili mala jednostavna rečenica, tako svejedno, bitno da je iskreno iz srca.

pa zapravo se ne shvaća pogrešno, a primjer za to su mnogobrojni propovjednici ne samo katolički nego čak većinom i protestantski koji putuju diljem svijeta i propovijedaju evanđelje, njihove propovijedi su većinom objavljene na yt i dostupne u svakom trenutku  ..
i oni često koriste pojedine citate, koji, kad se NZ svakodnevno čita, uđu u pamćenje, a svakodnevno čitanje svetog pisma obaveza je svakog vjernika .. propovijedaju svoju vjeru i sljedbenici drugih vjera i religija.. sjeti se sai babe..
ja volim potkrijepiti svoje riječi citatima, to sam naučila na iskonu gdje sam najprije pisala jednostavnim riječima iz srca.. tada bi mi tražili da im dokažem to što pišem pa sam navikla na takav stil pisanja.. ne učim napamet citate, svaki moram potražiti na netu.. uglavnom, pišući na taj način (na koji pišem i ovdje) nailazila sam na jak otpor pa se u meni razvio instinkt za obranu, ponekad pasivnu a ponekad aktivnu.. često je to shvaćeno kao agresivno ponašanje koje navodno opovrgava sve ono što napišem, tj. kao da moja djela ne opravdavaju evanđeosku poruku koju prenosim.. pretpostavljam da si mi zbog toga stavila plenkovićev primjer licemjerja..
i što da kažem još..
evo opet par citata uzetih sa neta:


Jao meni ako Evanđelja ne navješćujem (1 Kor 9, 16-19)
"Naši životi počinju prestajati u dan kada počnemo šutjeti o stvarima koje su važne", rekao je Martin Luther King

.. mislim da smo u ovih nekoliko postova na temi započele nešto dobro u pravcu međusobnog razumijevanja..
voljela bih da ta klica sad sazrijeva u tišini, da je ne opterećujemo daljnjim riječima..
stoga odlazim s foruma.. možda se jednom opet vratim ali me dugo neće biti.. propovijedat ću evanđelje pticama nebeskim, lastama koje se gnijezde pod mojim prozorom :D

lijep pozdrav :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 13/7/2020, 08:16

metilda wrote:
venus wrote:Uvjerena sam da se upravo ovaj dio koji se odnosi na propovijedanje evanđelja pogrešno shvaća. Radi se o tome da ono što u spisima stoji treba živjeti primjerom, a ne naučiti napamet i citirati i govoriti. Evo ti primjer. Plenxi dodirne zaraženog od korone i ne ide u samoizolaciju 14 dana, a za to dobije i podršku stožera čiji članovi su njegovi partijski prijatelji. Ako stožer i "struka" kažu da treba ići u samoizolaciju, a policija kažnjava one koji je prekrše onda je plenxi licemjer koji ne prakticira vjeru koju voli pokazivati kad stane u prvi red. On može ići na test i neće ga platiti, a prosječan umirovljenik ne može platiti test koji kod nas košta 1800kn, i "mali čovjek" je frustriran zbog toga. Posljedica plenxijevog čina je da ljudi ne vide smisao nit nošenja maski niti samoizolacije niti pridržavanja mjera i zato ne vjeruju političarima. I vidi sad. Plenxi bi bio manji licemjer da kaže da je ateist nego da se pokazuje na misama i ide na procesiju za križem. Zato treba poć po svem svijetu pokazat djelima. Ako ovaj dio nije živ u čovjeku, džaba svi citati. Karma yoga je put ispravnog djelovanja, nema tu neke mistike, sve je jednostavno. Molitva ili mantra, krunica ili japa, klanjanje ili mala jednostavna rečenica, tako svejedno, bitno da je iskreno iz srca.

pa zapravo se ne shvaća pogrešno, a primjer za to su mnogobrojni propovjednici ne samo katolički nego čak većinom i protestantski koji putuju diljem svijeta i propovijedaju evanđelje, njihove propovijedi su većinom objavljene na yt i dostupne u svakom trenutku  ..
i oni često koriste pojedine citate, koji, kad se NZ svakodnevno čita, uđu u pamćenje, a svakodnevno čitanje svetog pisma obaveza je svakog vjernika .. propovijedaju svoju vjeru i sljedbenici drugih vjera i religija.. sjeti se sai babe..
ja volim potkrijepiti svoje riječi citatima, to sam naučila na iskonu gdje sam najprije pisala jednostavnim riječima iz srca.. tada bi mi tražili da im dokažem to što pišem pa sam navikla na takav stil pisanja.. ne učim napamet citate, svaki moram potražiti na netu.. uglavnom, pišući na taj način (na koji pišem i ovdje) nailazila sam na jak otpor pa se u meni razvio instinkt za obranu, ponekad pasivnu a ponekad aktivnu.. često je to shvaćeno kao agresivno ponašanje koje navodno opovrgava sve ono što napišem, tj. kao da moja djela ne opravdavaju evanđeosku poruku koju prenosim.. pretpostavljam da si mi zbog toga stavila plenkovićev primjer licemjerja..
i što da kažem još..
evo opet par citata uzetih sa neta:


Jao meni ako Evanđelja ne navješćujem (1 Kor 9, 16-19)
"Naši životi počinju prestajati u dan kada počnemo šutjeti o stvarima koje su važne", rekao je Martin Luther King

.. mislim da smo u ovih nekoliko postova na temi započele nešto dobro u pravcu međusobnog razumijevanja..
voljela bih da ta klica sad sazrijeva u tišini, da je ne opterećujemo daljnjim riječima..
stoga odlazim s foruma.. možda se jednom opet vratim ali me dugo neće biti.. propovijedat ću evanđelje pticama nebeskim, lastama koje se gnijezde pod mojim prozorom :D

lijep pozdrav :)

Obveza propovijedanja je za svećenike koji su svoj život tome i posvetili. Obveza opredjeljenika neke religije ili duhovnog pravca je da proučavaju spise i da ih svjedoče svojim životom, tj. djelima. Propovjednici na YT tumače spise prema svojim vlastitim kapacitetima i ovisno o njihovom karakteru. No, s obzirom na to da odlaziš s foruma besmisleno je da dalje objašnjavam svoje stavove. Vjerujem da već dulje razmišljaš da se odmakneš jer su forumski fajtovi ostavili na tebi traga i da trebaš regeneraciju pogotovo nakon svega što si shvatila, a nije bilo lako. Kratko ću ti samo reći jer pretpostavljam da ćeš pročitati da je "misionarenje" citiranjem/parafraziranjem spisa pogrešno jer je to nametanje i direktno se vrši atak sugovornika u njegova vlastita uvjerenja i vrijednosti, što je dio identiteta koji se nikad nikom ne smije dirati jer je to sveto mjesto svake osobe i zato nastaje otpor. Direktno svjedočenje vjere nastaje kad opeglaš staroj susjedi robu ili preneseš torbu sa špecerajem do kuće jer time iskazuješ ljubav i poštovanje prema starijima - onima koji su proživjeli jedan komplicirani ljudski život ili kad izdvojiš svoje vrijeme za unuče i pričaš priče prije spavanja jer time gradiš dragocjeni odnos ljubavlju. Propovijedaš evanđelje pticama kad im ljeti osiguraš pojilo i dolijevaš svježu vodu da prežive sušu, a zimi hranu kad je nema. Želim ti puno lijepih zalazaka sunca u kojima ćeš osjetiti zadovoljstvo proživljenim danom..
  sunny
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 13/7/2020, 19:52

venus wrote:

Obveza propovijedanja je za svećenike koji su svoj život tome i posvetili. 

Obaveza propovjedanja je za sve vjernike koji su osjetili takav poziv odnosno duhovnu potrebu.
Odnosno one koji su to u stanju uvjerljivo raditi da baš ne kažem da imaju dar Duha Svetoga u tom smislu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 13/7/2020, 21:42

venus wrote:Obveza propovijedanja je za svećenike koji su svoj život tome i posvetili. Obveza opredjeljenika neke religije ili duhovnog pravca je da proučavaju spise i da ih svjedoče svojim životom, tj. djelima. Propovjednici na YT tumače spise prema svojim vlastitim kapacitetima i ovisno o njihovom karakteru. No, s obzirom na to da odlaziš s foruma besmisleno je da dalje objašnjavam svoje stavove. Vjerujem da već dulje razmišljaš da se odmakneš jer su forumski fajtovi ostavili na tebi traga i da trebaš regeneraciju pogotovo nakon svega što si shvatila, a nije bilo lako. Kratko ću ti samo reći jer pretpostavljam da ćeš pročitati da je "misionarenje" citiranjem/parafraziranjem spisa pogrešno jer je to nametanje i direktno se vrši atak sugovornika u njegova vlastita uvjerenja i vrijednosti, što je dio identiteta koji se nikad nikom ne smije dirati jer je to sveto mjesto svake osobe i zato nastaje otpor. Direktno svjedočenje vjere nastaje kad opeglaš staroj susjedi robu ili preneseš torbu sa špecerajem do kuće jer time iskazuješ ljubav i poštovanje prema starijima - onima koji su proživjeli jedan komplicirani ljudski život ili kad izdvojiš svoje vrijeme za unuče i pričaš priče prije spavanja jer time gradiš dragocjeni odnos ljubavlju. Propovijedaš evanđelje pticama kad im ljeti osiguraš pojilo i dolijevaš svježu vodu da prežive sušu, a zimi hranu kad je nema. Želim ti puno lijepih zalazaka sunca u kojima ćeš osjetiti zadovoljstvo proživljenim danom..



Isus je rekao – kad pođete ne osvrćite se, pustite mrtve da pokapaju svoje mrtve.. ja sam se nažalost osvrnula i pročitala tvoj post pa se osjećam p(r)ozvanom komentirati ga.. istina je da je svećenikova obveza između ostaloga i propovijedati.. stvar je u tome da su svi vjernici na neki način svećenici Kristovi.. svi koji primaju Duha Svetoga i imaju darove koriste ih već prema vrsti dara koji su primili... kao što ti je već rekao i Speare - tako postoji dar spoznaje, dar razlikovanja duhova, dar liječenja, dar glosolalije, dar tumačenja jezika, dar propovijedanja, dar bilokacije i mnoštvo drugih da ih sad ne nabrajam... meni  je Gospodin udijelio mnoštvo  darova, jedan od njih je razlikovanje duhova...
da, zadržala sam se na forumu dulje nego sam planirala, no ne odlazim zbog umora od fajta, dapače borba za istinu me nadahnjuje i umnožava moju duhovnu snagu i spoznaju.. rad na sebi također ne umara – naprotiv otvara nebeske brane radosti što sam uspjela usavršiti još jednu svoju nesavršenost.. rad na sebi je lagan jer se uvijek odvija pod budnim okom Božje ljubavi bez koje ni jedno ljudsko djelo ne bi bilo moguće..
što se tiče misionarenja – zar svatko tko propagira bilo koju ideju nije misionar te ideje – uzmimo primjer abena koji je misionar libertarijanstva – svaka njegova misao i upis prožeta je tom filozofijom ali meni to ni najmanje ne smeta da s njim komuniciram na takav način koji proširuje moje vidike u smislu novih spoznaja i diskusiju s njim doživljavam zabavnom i inspirativnom mada se gotovo u svemu razilazimo osim oko pitanja pobačaja.. libertarijanstvo je dio njegovog identiteta kao što je kršćanstvo dio mog identiteta.. moram primijetiti, ne budi ti krivo, da ti na forumu nisi pokazala nikakav identitet – stječe se dojam da doživljavaš ispunjenje chatom u svom kafiću što je za moj pojam, kako nadahnuto reče Propovjednik, ispraznost nad ispraznostima – no ja nemam nikakovo pravo da ti to predbacujem ili te uvjeravam da je moj način bolji i duhovno korisniji niti sam to ikada učinila niti sam ti ikada davala savjete što da činiš u svom životu izvan foruma.. ribama i pticama propovijedao je sveti Franjo Asiški kad ga nitko nije htio slušati – moja aluzija išla je u tom smjeru – naravno, naši meta jezici se toliko razlikuju da je moj tebi potpuno nerazumljiv..
s bratom suncem i sestricom zemljom razgovaram svaki dan, svako novo jutro za mene je novo rođenje i novi početak u kojem mogu rasti sretna pod zaštitom i vodstvom Duha Svetoga, svaka večer i počinak vrijeme je poniranja u nutrinu i pod svjetlom Duha Svetoga razmatranje i preispitivanje svega što sam učinila u tom danu..
ali hvala na lijepim željama koje si mi uputila.. pa ću se zadržati još toliko koliko je potrebno u slučaju da imaš neka podpitanja.. već prema spoznaji kojim su duhom vođena
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 15/7/2020, 06:57

inače je franjina propovijed pticama planetarno poznata





Franz Liszt (1811- 1886), Saint François d'Assise: La Prédication aux oiseaux, Vladimir Feltsman, piano.
Avec des œuvres de Giotto di Bondone (1266/7- 1337),
Jan van Kessel I, (1626- 1679),
Antonio Carnicero Mancio (1748- 1814),
Roelant Savery (1576- 1639),
Benozzo Gozzoli (c. 1421- 1497).
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 17/7/2020, 08:25

pitanje za lastana i milijun dolara - kako treba reagirati na povijesne laži i neistinite i podle interpretacije?

da citiram jedan ljevičarski portal - reagirati na mržnju i laž imperativ je svakoga od nas!
nadam se da misle pritom i na drugu stranu .. lastane misle li? :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 17/7/2020, 08:54

metilda wrote:pitanje za lastana i milijun dolara - kako treba reagirati na povijesne laži i neistinite i podle interpretacije?

da citiram jedan ljevičarski portal - reagirati na mržnju i laž imperativ je svakoga od nas!
nadam se da misle pritom i na drugu stranu .. lastane misle li? :rasta

Ne misle.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 17/7/2020, 10:23

Speare Shaker wrote:
metilda wrote:pitanje za lastana i milijun dolara - kako treba reagirati na povijesne laži i neistinite i podle interpretacije?

da citiram jedan ljevičarski portal - reagirati na mržnju i laž imperativ je svakoga od nas!
nadam se da misle pritom i na drugu stranu .. lastane misle li? :rasta

Ne misle.

Htio sam reći da ne misle uopće.
Poanta nije u mišljenju i promišljanju svijeta nego u djelovanju u smislu da se svijet promjeni.
Promišljanje je tako dosadno, a djelovanje koje ispunjava čovjeka adrenalinom tako uzbudljivo, tako erotično, tako... sexy!
Kako se može djelovati bez promišljanja?
Nepromišljeno, naravno. Kako bi drugačije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 18/7/2020, 07:31

Speare Shaker wrote:
Speare Shaker wrote:
metilda wrote:pitanje za lastana i milijun dolara - kako treba reagirati na povijesne laži i neistinite i podle interpretacije?

da citiram jedan ljevičarski portal - reagirati na mržnju i laž imperativ je svakoga od nas!
nadam se da misle pritom i na drugu stranu .. lastane misle li? :rasta

Ne misle.

Htio sam reći da ne misle uopće.
Poanta nije u mišljenju i promišljanju svijeta nego u djelovanju u smislu da se svijet promjeni.
Promišljanje je tako dosadno, a djelovanje koje ispunjava čovjeka adrenalinom tako uzbudljivo, tako erotično, tako... sexy!
Kako se može djelovati bez promišljanja?
Nepromišljeno, naravno. Kako bi drugačije.

i meni se čini da ne misle uopće, a ipak djeluju, zbog toga i jesu tako kontradiktorni i nepromišljeni, a vidimo to bome i na ovom forumu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 18/7/2020, 07:32

lastane imam novo pitanje - ne vjerujem u horoskop - jesam li ja normalna?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 18/7/2020, 07:50

da proširim malo moju dvojbu..
oni koji se služe horoskopom u svakodnevnom životu vjeruju da konstelacija zvijezda u trenutku rođenja određuje karakter čovjeka.. također vjeruju da konstelacija zvijezda u nekom određenom trenutku djeluje na ponašanje i ishode ponašanja u životu..
to je jako zanimljivo zbog sljedećeg : što se događa sa konstelacijom zvijezda u trenutku začeća? o tome ni riječi..
otud zaključak da nešto ne štima - ili je varijabla konstelacije zvijezda nepotpuna ili ima za posljedicu nešto još gore a kako bi se po upisima na forumu moglo zaključiti i ima: konstelacija zvijezda svojom ograničenošću ne dopušta tumačenje da je čovjek već od samog začeća čovjek - otud oni koji vjeruju u horoskope mogu tako bezobzirno zagovarati umorstvo čovjeka kroz pobačaj..
zatim, ako je čovjek konstelacijom zvijezda determiniran u svojim postupcima onda on nije ni odgovoran .. zato je vjerovanje u horoskop tako popularno - oslobađa čovjeka od njegove odgovornosti za pogreške i grijehe koje počini
nakon svih ovih dvojbi - lastane kako ja mogu biti normalna kad ne vjerujem u konstelaciju zvijezda :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by mativka 18/7/2020, 09:26

metilda wrote:lastane imam novo pitanje - ne vjerujem u horoskop - jesam li ja normalna?
Ne vjerujem niti ja u smislu predviđanja događaja. Ali sam primjetila da prema karakteristikama osobe mogu prepoznati koji je horoskopski znak.
Recimo, s djevicama se nikako ne slažem na dulje staze 😀, a najbolje se slažem s blizancima i vodenjacima.
Ako mi je u horoskopu sve dobro napisano, tada mi je zanimljiv, ako nije - glupost je :grin
Jeli itko normalan i koji su kriteriji normalnosti?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 18/7/2020, 17:53

mativka wrote:
metilda wrote:lastane imam novo pitanje - ne vjerujem u horoskop - jesam li ja normalna?
Ne vjerujem niti ja u smislu predviđanja događaja. Ali sam primjetila da prema karakteristikama osobe mogu prepoznati koji je horoskopski znak.
Recimo, s djevicama se nikako ne slažem na dulje staze 😀, a najbolje se slažem s blizancima i vodenjacima.
Ako mi je u horoskopu sve dobro napisano, tada mi je zanimljiv,  ako nije - glupost je :grin
Jeli itko normalan i koji su kriteriji normalnosti?

ma nije upitno da je zvijezda pokazala put mudracima s istoka i da je Bog govorio u snovima..
upitno je kad se zvijezdama daje važnost i sveznanje božanstva..
ima li tko normalan? ne smim reć' :h5
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by mativka 18/7/2020, 20:17

Lastane,
zbog čega postoje dvostruki kriteriji?

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 19/7/2020, 10:09

mativka wrote:Lastane,
zbog čega postoje dvostruki kriteriji?

mislim da je to zbog toga jer oni koji ih imaju i primjenjuju ne vide da ih imaju..
jer valjda ih ne bi imali da ih vide
budući da su dvostruka mjerila percipirana kao nešto negativno
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 19/7/2020, 10:12

metilda wrote:
mativka wrote:Lastane,
zbog čega postoje dvostruki kriteriji?

mislim da je to zbog toga jer oni koji ih imaju i primjenjuju ne vide da ih imaju..
jer valjda ih ne bi imali da ih vide
budući da su dvostruka mjerila percipirana kao nešto negativno

Nažalost, mnogi i vide, ali ih svejedno primjenjuju zato jer im tako odgovara.
Zašto postoje dvostruka mjerila?
Najjednostavniji odgovor je - zbog ljudi. Koji ne drže do čak niti nekih temeljnjih principa i nije im važno upadanje u vlastite kontradikcije.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 19/7/2020, 11:18

Speare Shaker wrote:
metilda wrote:
mativka wrote:Lastane,
zbog čega postoje dvostruki kriteriji?

mislim da je to zbog toga jer oni koji ih imaju i primjenjuju ne vide da ih imaju..
jer valjda ih ne bi imali da ih vide
budući da su dvostruka mjerila percipirana kao nešto negativno

Nažalost, mnogi i vide, ali ih svejedno primjenjuju zato jer im tako odgovara.
Zašto postoje dvostruka mjerila?
Najjednostavniji odgovor je - zbog ljudi. Koji ne drže do čak niti nekih temeljnjih principa i nije im važno upadanje u vlastite kontradikcije.

ne znam, meni je to prečudno, vidjeti svoju negativnost i dalje je se držati..
zbog čega tako postupaju?
da se svide drugima ili zbog svoje udobnosti?
ustvari to ide jedno s drugim
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 19/7/2020, 17:16

“Iskrenost je uvijek mač sa dvije oštrice; može liječiti, a može i razdvajati.”
– Wilhelm Stekel

ja sam uvijek iskrena.. u rl je to dobro i moji prijatelji me i cijene zbog toga..
ovdje na forumu iskrenošću samo stvaram neprijatelje..
Lastane, zašto je to tako?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Guest 20/7/2020, 07:02

"Naši životi počinju prestajati u dan kada počnemo šutjeti o stvarima koje su važne", rekao je Martin Luther King.


..a  da vidimo što o iskrenosti pišu tabloidi koji su većini omiljena ako ne i jedina litaratura:
 
Zamislite da na samo jedan dan nitko nema mogućnosti lagati, muljati ili prešućivati ono što stvarno misle ili osjećaju. Kad gledate svoj život što mislite koliko bi ljudi iz njega ispalo nakon samo jednog dana potpune iskrenosti? Vrlo vjerojatno jako puno. Koliko bi ih ostalo? Malo. Sad je samo pitanje što je nama bitnije.


Zadržati taj mali broj pravih neiskrivljenih i potpuno iskrenih ljudi ili nam je bitnije imati širok krug poluprijatelja, polupartnera, polusvega?


Znam da ovakva postavka svijeta izgleda brutalno jednostavno, ali mislim da su to pitanja koja bi si svi trebali bar jednom u životu postaviti. I ne mislim da bi taj jedan dan potpune iskrenosti značio samo naše razočaranje u druge ljude, nego bi i drugi ljudi sasvim sigurno bili razočarani nama kada bi nas upoznali potpuno ogoljene od bilo kakvih zidova laži, poluistina ili šutnje. Ali otpali bi svi oni koji nam realno i ne trebaju. A ne trebamo ni mi njima.


Problem je u tome što je za iskrenost potrebno imati muda. I to velika. Jer bi ona mogla značiti da ćemo ostati potpuno sami. Možda je baš ono što mi istinski jesmo odbojno apsolutno svima. Malo vjerojatno, ali moguće. A jesmo li spremni zbog dokazivanja da smo najljepši kad smo ono što jesmo biti potpuno iskreni i ogoljeni vukovi samotnjaci? Ne govori se bez veze da istina boli. Možda i najviše od svega. Ali ona isto tako može i ˝osloboditi˝.


Ponavljam, malo je vjerojatno da nitko ne bi volio i poštivao ono što jesmo, ali možda to ne bi bili oni ljudi za koje se sada zaklinjemo da su ˝pravi˝. To je teško podnijeti.


.. nije loše, ha.. pa makar i od tabloida :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pitajte Lastana... - Page 3 Empty Re: Pitajte Lastana...

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum