ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tko laže taj i krade

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Tko laže taj i krade - Page 2 Empty Re: Tko laže taj i krade

Post by michaellcmacha Sat 28 Nov - 3:00

najrealnije bi bilo kad bi se pravo glasa ukinulo svim umirovljenicima neovisno po kojoj povlastici su otišli u mirovinu, zatim svima zaposlenima u javnom sektoru i u državnoj upravi i svim aktualnim političarima na svim razinama.... odnosno pravo glasa dati isključivo mladima od 15 do 25... sve ostalo izborno škartirati.... ako oni ne znaju šta je za njih najbolje onda još manje mi znamo... a svi vele da je sav taj cirkus zbog djece i mladosti....

michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Tko laže taj i krade - Page 2 Empty Re: Tko laže taj i krade

Post by abraham Sat 28 Nov - 5:36

Ukinuti pravo glasa svima koji ne glasaju za nas. To je moto cijelog cirkusa.

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14054
2014-04-14


Back to top Go down

Tko laže taj i krade - Page 2 Empty Re: Tko laže taj i krade

Post by michaellcmacha Sat 28 Nov - 8:13

pa kad sagledamo epilog ove izborne priče, realitet postizbornih procesa ukazuje da interesne skupine (gore nabrojani uključujuči i mene) putem elektora inzistiraju na zadržavanju postojećeg stanja radi očuvanja ili unaprijeđenja i povećanja usko određenih interesa ili probitaka najčešće na osobnoj razini. pa ako je takav realitet jebiga dajmo mogućnost da o svojoj i sudbini narednih generacija odlučuju oni kojih se budućnost u osnovi i tiče, a onemogućimo da o njima odluke donose politički mastodonti kojima je krajnji domet promišljanja budućnosti, određivanje centralne pozicije grobnog mjesta na lokalnom groblju ili mauzoleja na groblju svih grobalja negdje između gupčeve stelle i kamenitog stola... dobro, svi mi koji smo na bilo koji način u poziciji da budemo iznad, smo uvjerenja da znamo šta je najbolje za one ispod ili one iza pa je ovo naprijed sročeno iluzorno za očekivat, da se i ostvari.... a kad je tako, a jeste, dođe mi na neki način i drago što mladost bježi odovud glavom bez obzira....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Tko laže taj i krade - Page 2 Empty Re: Tko laže taj i krade

Post by Stribor Sat 28 Nov - 13:21

Yehudi wrote:
Stribor wrote:
Yehudi wrote:Šta se ljutiš Ero, pa Hrvati ne žele hdezejske lopove opet

na grbači. Tko ne plaća porez u RH nema šta landarati.

Ljudi ki ne plaćaju daće i žividu na socijali drugim ljudem bukvice štaju zarad plaćanja dać ..... Balkanski kotac.

 O kome ti to buncaš, o sebi.
Ne buncam, nego ti rečem istinu o tebi. Gdo, ako je delač, more toliko vrimen bit na forumu kot ti? Ča se mene tiče, uredno plaćam daće RH. Samo ov misec prik 11 000 € va kunskoj vridnosti. Neka, zakon tako reče. Bolj poštujem državu Hrvatsku akoprem se nisam va njoj rodil niti va njoj živim celo leto nego ti ki si se rodil va njoj i ki ju plindraš kadi god moreš. Zarad takovih kot ča si ti Hrvatska ne more napred, nego se valja po dreku balkanskog hlivca.
Stribor
Stribor

Male
Posts : 1640
2015-09-22


Back to top Go down

Tko laže taj i krade - Page 2 Empty Re: Tko laže taj i krade

Post by Guest Sat 28 Nov - 13:28

michaellcmacha wrote:pa kad sagledamo epilog ove izborne priče, realitet postizbornih procesa ukazuje da interesne skupine (gore nabrojani uključujuči i mene) putem elektora inzistiraju na zadržavanju postojećeg stanja radi očuvanja ili unaprijeđenja i povećanja usko određenih interesa ili probitaka najčešće na osobnoj razini. pa ako je takav realitet jebiga dajmo mogućnost da o svojoj i sudbini narednih generacija odlučuju oni kojih se budućnost u osnovi i tiče, a onemogućimo da o njima odluke donose politički mastodonti kojima je krajnji domet promišljanja budućnosti, određivanje centralne pozicije grobnog mjesta na lokalnom groblju ili mauzoleja na groblju svih grobalja negdje između gupčeve stelle i kamenitog stola... dobro, svi mi koji smo na bilo koji način u poziciji da budemo iznad, smo uvjerenja da znamo šta je najbolje za one ispod ili one iza pa je ovo naprijed sročeno iluzorno za očekivat, da se i ostvari.... a kad je tako, a jeste, dođe mi na neki način i drago što mladost bježi odovud glavom bez obzira....

mladi se iz RH iseljavaju (recimo meni frend, i njegova trudna cura utekli u degenerirani Irsku), jer ovdje nema posla, ako ima slabo je plaćen, a životi troškovi su visoki..

zato je to tako? radi velike državne regulacije unutar ekonomije.

Logično je rješenje smanjiti udio države u ekonomiji , dakle treba smanjiti i državne prihode(poreze , trošarine, kazne, namete) i državne troškove(rashode na uhljebe recimo)

Smanjivanjem recimo poreza život u hrvatskoj postaje jeftiniji i isplativiji, posao u hrvatskoj postaje bolje plaćen, firme više zarađuju pa više zapošljavaju i više investiraju, uglavnom diže se kvaliteta života. - i mladi nemoraj iseljavati.

ne samo to, nego bi recimo da imamo pametnu RH vlast, mogli i poticati useljavanje u RH, i ne to degeneriranih arapa, nego recimo dosta Njemaca i Šveđana bježe iz svojih zemalja radi "multikulturalizma". Da imamo državu gdje se isplati radit i živjeti i trošiti, mogli bi uz pomoć pametnih stimulacija "uvoziti" njemce ili šveđane..

MOST jedina od stranaka koji je nakon HDZ/SDP pošasti ponudio neke konkretne i to pro-tržišne reforme, što je dobar korak.

Ali da bi se provele te reforme , kasta uhljeba će morati patiti, i zato se to zovu "bolni rezovi" iako ti "bolni rezovi" samo bole određenu usku interesnu populaciju(vezanu za HDZ/SDP/SDSS/HNS)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Tko laže taj i krade - Page 2 Empty Re: Tko laže taj i krade

Post by crvenkasti Sat 28 Nov - 13:40

EmberSpirit wrote:

Da imamo državu gdje se isplati radit i živjeti i trošiti, mogli bi uz pomoć pametnih stimulacija "uvoziti" njemce ili šveđane..

Mogli bismo ih staviti u prazne srpske kuće. Pitali smo Šiptare, ali oni neće.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28769
2014-04-17


Back to top Go down

Tko laže taj i krade - Page 2 Empty Re: Tko laže taj i krade

Post by Yehudi Sat 28 Nov - 13:51

Stribor wrote:
Yehudi wrote:
Stribor wrote:
Yehudi wrote:Šta se ljutiš Ero, pa Hrvati ne žele hdezejske lopove opet

na grbači. Tko ne plaća porez u RH nema šta landarati.

Ljudi ki ne plaćaju daće i žividu na socijali drugim ljudem bukvice štaju zarad plaćanja dać ..... Balkanski kotac.

 O kome ti to buncaš, o sebi.
Ne buncam, nego ti rečem istinu o tebi. Gdo, ako je delač, more toliko vrimen bit na forumu kot ti? Ča se mene tiče, uredno plaćam daće RH. Samo ov misec prik 11 000 € va kunskoj vridnosti. Neka, zakon tako reče. Bolj poštujem državu Hrvatsku akoprem se nisam va njoj rodil niti va njoj živim celo leto nego ti ki si se rodil va njoj i ki ju plindraš kadi god moreš. Zarad takovih kot ča si ti Hrvatska ne more napred, nego se valja po dreku balkanskog hlivca.


    Ti NEMAŠ POJMA O MENI tako da možeš dati samo svoje nebitno mišljenje, impresiju.

 A ti za RH nisi dao niti 11 Kn a kamoli svotu o kojoj fantaziraš. 

 Dakle odjebi provokatoru podli i podmukli jer o meni ništa ne znaš a 

 to o tvom doprinosu RH -----------LAŽEŠ.
Yehudi
Yehudi

Posts : 14715
2014-04-20


Back to top Go down

Tko laže taj i krade - Page 2 Empty Re: Tko laže taj i krade

Post by Stribor Sat 28 Nov - 14:50

Yehudi wrote:
Stribor wrote:
Yehudi wrote:
Stribor wrote:
Yehudi wrote:Šta se ljutiš Ero, pa Hrvati ne žele hdezejske lopove opet

na grbači. Tko ne plaća porez u RH nema šta landarati.

Ljudi ki ne plaćaju daće i žividu na socijali drugim ljudem bukvice štaju zarad plaćanja dać ..... Balkanski kotac.

 O kome ti to buncaš, o sebi.
Ne buncam, nego ti rečem istinu o tebi. Gdo, ako je delač, more toliko vrimen bit na forumu kot ti? Ča se mene tiče, uredno plaćam daće RH. Samo ov misec prik 11 000 € va kunskoj vridnosti. Neka, zakon tako reče. Bolj poštujem državu Hrvatsku akoprem se nisam va njoj rodil niti va njoj živim celo leto nego ti ki si se rodil va njoj i ki ju plindraš kadi god moreš. Zarad takovih kot ča si ti Hrvatska ne more napred, nego se valja po dreku balkanskog hlivca.


    Ti NEMAŠ POJMA O MENI tako da možeš dati samo svoje nebitno mišljenje, impresiju.

 A ti za RH nisi dao niti 11 Kn a kamoli svotu o kojoj fantaziraš. 

 Dakle odjebi provokatoru podli i podmukli jer o meni ništa ne znaš a 

 to o tvom doprinosu RH -----------LAŽEŠ.


Aha .... znači dobro sam rekal. B-)
Stribor
Stribor

Male
Posts : 1640
2015-09-22


Back to top Go down

Tko laže taj i krade - Page 2 Empty Re: Tko laže taj i krade

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum