ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kultna denk tema

Page 14 of 19 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19  Next

Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 6/6/2020, 22:41

ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
violator wrote:
ebenica wrote:
pa kai onda kako je izgledalo? :D nemoj za nikoga hodat na prstima, hodaj bučno.

samo ono kai se može nać' na wikipediji kobayashi issa, ti si počela s njegovom haiku, barem mislim da je to njegova koju si stavila (mene strašno ubijaju imena ne mogu zapamtiti ničije ime, mogu pročitati tisuću knjiga od nekoga ali mu neću zapamtiti ime, smiješno u stvari) pa me podjestilo na ovu. ali možda sam i pogriješio možda nije isti autor.


Ne mogu hodati bucno, suvise sam lagana. I povjetarac me otpuhne.

Jest, Issa je, dobro si upamtio. :) Krasna dusa. Jedna od onih koje ti vracaju vjeru u neotudjivu dobrotu ljudi. Malo sam pateticna, ali njega je gotovo svaka grozota snasla. Pa kad veli, parafraziram, "mali pauci u kutku sobe, ne bojte se, nece vam Issa nista", onda znas da je i najmanja bubica njemu bitna jer je spoznao koliko je zivot vrijedan i trenutan. Povjetarac. I nestane.

Even with insects—
some can sing,
   some can’t.


https://www.poetryfoundation.org/poems/52357/even-with-insects
najviše se trude razveseliti druge najtužniji ljudi jer ne žele drugome isti osjećaj.


Zaato se, onda, za tzv. people-pleasere, odnosno one koji nastoje svima ugoditi, vezuje obicno neko pogrdno tumacenje? Nisu li oni takvi zato sto su tuzni, suvise tuzni, a ne zato jer ovise o tudjem misljenju, odnosno, nije tako da traze vlastitu vrijednost kroz izvanjsku potvrdu drugih ljudi?
ne znam iskreno, to je izjavio robin williams ali on je bio komičar, pošto je skonačao na način na koji je vjerojatno ima istine u tome, ne znam jel on bio people pleaser, ne vidim ga takvog, više kao kad je neko dijete tužno pa napraviš grimasu da ga nasmiješ jer ti je žao.
nije ništa pogrdno u people pleaserima, žalosno je nekako.


Znam, znam. Dosta se komicara bori s depresijom.

Zanimljivo, od svih filmova u kojima je glumio, najvise ga pamtim iz Bicentennial Man i What Dreams May Come (posebno jedna scena u kojoj pokusava izvuce suprugu iz samonametnutog pakla).

Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 6/6/2020, 23:30

violator wrote:
Diäb Soulé wrote:
violator wrote:
acid oblivion wrote:
violator wrote:


Slavenska i nordijska mitologija doista su bliske, imaju dosta dodirnih tocaka, kao uostalom sva pretkrscanska vjerovanja europskih naroda, Indiju takodjer drzim bliskom jer je smatram oglednim primjerom zemlje bogate slozenih mitoloskih prica koja se nije odrekla vlastitih bogova, a koja je takodjer utjecala na vjerovanja Germana i Slavena.


Japan je u svojim temeljima i dalje paganski. Budizam nije "odstranio" shinto, vec se s njime ispreplice i nadahnjuje ga. Tesko da bracu pagane mogu smatrati cmoljavima i nezanimljivima. Kome to promice, promice mu stosta.


I nemoj misliti da ti kontriram kontriranja radi. Doista mislim da si promasio fudbal. :p
Za maturalni rad sam imao sličnu temu pa mi ne treba previše objašnjavati, ali nove informacije su mi prihvatljive
i hvala ti na tome

a ja sam kao vjernik :D 
Pratim i ja paganizam, ali nikada mi Japan nije bio interesantan. zanimljiviji su mi paganski običaji stare europe. čak sam jedno vrijeme bio član druida :D

Vjerovat ću ti da propuštam puno toga, ali ipak se neću upustiti u proučavanje istoga.

my loss i know

.Clan druida u nekoj igrici? :p :D

Koliko mi je poznato, druidom se postajalo desetljecima.

Jesi li naucio oghamski alfabet?
Virtualno sam bio sve što postoji. Najdraza mi je bila uloga vampira(malkavian) u vampire the masquerade

Ma to je bilo nesto bezveze. Online clanarina
Placao sam preko paypala 30 dolara godišnje
Kada je bio solsticij bilo je kao neko okupljanje kod stonehenge-a, ali naravno da nikada nisam otisao :D

Ako sam ga i bio naucio sada ga vise i ne znam jer period druida je bio kada nisam znao sta bi sa sobom - bio sam lone wolf tada

A trenutna faza nije za javnost :D


Aaa, online clanstvo. :D

Ako sam dobro shvatila, u ta stara vremena, postati druid uopce nije bila zahebancija. Morao si se razvijati i intelektualno i fizicki. Ucenje je trajalo par desetljeca. Biti upucen u razlicite discipline, od povijesti i filozofije do medicine. Mislila sam da su oni vise nalik na sibirske shamane koji takodjer prolaze kroz strogu, zahtjevnu obuku, ali na posve drugaciji nacin.


Tvoja je trenutna faza forumase prebacivati u rpg likove... Eto. Znam. :)

O pa ti si hodajuća enciklopedija.
dobro da se zapravo nisam učlanio xD

možda ćeš mi i na ovo znati odgovoriti posto se razumijes u svašta..
jel vjeruješ u uroke?
Pitam jer.. ma nije bitno

a znam, bezveze je to. poanta je u tome da ja većinu vremena izbjegavam ozbiljne teme, pa uvijek sve prebacujem u maštu i na zabavu - obrambeni sistem

samo da se nadovežem na naše starije postove. puno puta sam te htio pitati šta te muči, zbog čega se osjećaš loše, tko ti je iznenada nestao, ali sam se suzdržao jer nekako mi je bilo neugodno i nelagodno i mislio sam da ćeš se lošije osjećati .sada samo želim da znaš da to ne znači da me nije bilo briga, nego nisam znao kako reagirati..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Ra 7/6/2020, 20:17

Uroci?
Zanimljivo pitanje. 

Ima ljudi koji se time bave, ali mislim da djeluju samo na one koji u njih vjeruju.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 7/6/2020, 22:41

O super. onda sam siguran . A bio sam uvjeren... A nevermind
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 7/6/2020, 23:01

Ovo uopce nisam vidjela, sorry. :)


Dakle, ne pricamo samo hipotetski? Sto te muci?


Sjetih se jednog lika kojeg sam svojevremeno pratila na yt-u. Totalni pozitivac, izostrene vanosjetilne percepcije, inao je za mentora neku carnicu. Nakon sto se od nje odvojio, poceli su "napadi". Svasta mu se pocelo desavati, posjecivao je druge ljude od znanja, ne bi li mu pomogli. Pokusavao je svasta. I trajalo je mjesecima. Jednom je iznemogavsi sjedio u dnevnom boravku i uzasno tuzan molio se potiho " molim te, stani'. I u tom ocaju pojavila mu se vrlo jasna misao: No one has the power over YOU! :)


I dogodio mu se klik. :) "Napadi" su prestali.


Jako sam pospana pa ne uspijevam sve lijepo opisati, ali posaljem ti video, ako ga pronadjem.


I vratit cu se na onaj tvoj upis ponovno.


Laku vam noc, Ra, Diab :)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 8/6/2020, 00:42

ma joj

znaci u pitanju su problemi koji su poceli dva dana prije odlaska. Ne bi išao u detalje jer pisem javno pa cu u kratko

Netipični i neprirodni, razni problemi u par dana. U zadnjih 10 godina me nije uhvatilo toliko toga...
a na sta drugo onda pomisliti nego na urok ako je do sada bilo sve ok sa zdravljem :D

Ako nades video, super
Noc i tebi

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 8/6/2020, 09:02

Diäb Soulé wrote:ma joj

znaci u pitanju su problemi koji su poceli dva dana prije odlaska. Ne bi išao u detalje jer pisem javno pa cu u kratko

Netipični i neprirodni, razni problemi u par dana. U zadnjih 10 godina me nije uhvatilo toliko toga...
a na sta drugo onda pomisliti nego na urok ako je do sada bilo sve ok sa zdravljem :D

Ako nades video, super
Noc i tebi



Mi smo i nadalje zivotinje. To znaci da se nasi zivoti i dalje vrte oko primarnih nagona. Istovremeno si dozivio konflikt separacije (od svoje obitelji) i konflikt teritorija (odlazak u drugu zemlju, napustanje vlastitog teritorija). Naravno da su ti se pokrenule kojekakve boljke koje te, s bioloske strane, zapravo pripremaju na razrjesavanje separacije (od familije, zajednice, drustva) i straha od gubitka teritorija.


Je li ti se vec pojavio kakav osip ili neki drugi problemi s kozom, kosom?


Uglavnom, nije urok. :)


Zacudilo bi me da nisi imao/da nemas zdravstvenih problema.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 8/6/2020, 10:09

violator wrote:
Diäb Soulé wrote:ma joj

znaci u pitanju su problemi koji su poceli dva dana prije odlaska. Ne bi išao u detalje jer pisem javno pa cu u kratko

Netipični i neprirodni, razni problemi u par dana. U zadnjih 10 godina me nije uhvatilo toliko toga...
a na sta drugo onda pomisliti nego na urok ako je do sada bilo sve ok sa zdravljem :D

Ako nades video, super
Noc i tebi



Mi smo i nadalje zivotinje. To znaci da se nasi zivoti i dalje vrte oko primarnih nagona. Istovremeno si dozivio konflikt separacije (od svoje obitelji) i konflikt teritorija (odlazak u drugu zemlju, napustanje vlastitog teritorija). Naravno da su ti se pokrenule kojekakve boljke koje te, s bioloske strane, zapravo pripremaju na razrjesavanje separacije (od familije, zajednice, drustva) i straha od gubitka teritorija.


Je li ti se vec pojavio kakav osip ili neki drugi problemi s kozom, kosom?


Uglavnom, nije urok. :)


Zacudilo bi me da nisi imao/da nemas zdravstvenih problema.
hvala na odgovoru, da, imao sam recimo nekakvu promjenu na kozi, ali ne bi dalje o tome niti o tome sto je bilo nakon. moguce je da je sve psihosomatski, osim krpelja - oni ne mogu biti :D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 8/6/2020, 10:24

Diäb Soulé wrote:
violator wrote:
Diäb Soulé wrote:ma joj

znaci u pitanju su problemi koji su poceli dva dana prije odlaska. Ne bi išao u detalje jer pisem javno pa cu u kratko

Netipični i neprirodni, razni problemi u par dana. U zadnjih 10 godina me nije uhvatilo toliko toga...
a na sta drugo onda pomisliti nego na urok ako je do sada bilo sve ok sa zdravljem :D

Ako nades video, super
Noc i tebi



Mi smo i nadalje zivotinje. To znaci da se nasi zivoti i dalje vrte oko primarnih nagona. Istovremeno si dozivio konflikt separacije (od svoje obitelji) i konflikt teritorija (odlazak u drugu zemlju, napustanje vlastitog teritorija). Naravno da su ti se pokrenule kojekakve boljke koje te, s bioloske strane, zapravo pripremaju na razrjesavanje separacije (od familije, zajednice, drustva) i straha od gubitka teritorija.


Je li ti se vec pojavio kakav osip ili neki drugi problemi s kozom, kosom?


Uglavnom, nije urok. :)


Zacudilo bi me da nisi imao/da nemas zdravstvenih problema.
hvala na odgovoru, da, imao sam recimo nekakvu promjenu na kozi, ali ne bi dalje o tome niti o tome sto je bilo nakon. moguce je da je sve psihosomatski, osim krpelja - oni ne mogu biti :D


Hej, ako je krpelj u pitanju, a pojavio
se i osip na kozi, uz druge zdr. tegobe, preporucila bih ti da obavezno posjetis lijecnika jer ti mali gadovi, ako su zarazeni, uzrokuju lajmsku boreliozu. Dakle, idi na pregled i spomeni krpelja.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 8/6/2020, 16:28

Diäb Soulé wrote:ma joj

znaci u pitanju su problemi koji su poceli dva dana prije odlaska. Ne bi išao u detalje jer pisem javno pa cu u kratko

Netipični i neprirodni, razni problemi u par dana. U zadnjih 10 godina me nije uhvatilo toliko toga...
a na sta drugo onda pomisliti nego na urok ako je do sada bilo sve ok sa zdravljem :D

Ako nades video, super
Noc i tebi


stres. bio si pod jakim stresom a stres izaziva uz pad imuniteta još i nebrojeno veliki broj raznih psihosomatskih akutnih poremećaja u organizmu.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 8/6/2020, 16:44

Gnječ wrote:
Diäb Soulé wrote:ma joj

znaci u pitanju su problemi koji su poceli dva dana prije odlaska. Ne bi išao u detalje jer pisem javno pa cu u kratko

Netipični i neprirodni, razni problemi u par dana. U zadnjih 10 godina me nije uhvatilo toliko toga...
a na sta drugo onda pomisliti nego na urok ako je do sada bilo sve ok sa zdravljem :D

Ako nades video, super
Noc i tebi


stres. bio si pod jakim stresom a stres izaziva uz pad imuniteta još i nebrojeno veliki broj raznih psihosomatskih akutnih poremećaja u organizmu.


Da, to pojasnjenje cesto cujemo. Od stresa nam pada imunitet. Ali jesi li se ikada upitao, kad imunitet "padne", kako " odluci" na sto ce "pasti"? :)

Recimo, kod nekog izazove herpes, kod nekog upalu grla, kod nekog afte, kod nekog iznenadne probleme s perifernom cirkulacijom, odnosno, hladnim rukama i nogama, kod nekog crijevnu virozu. .
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 8/6/2020, 17:09

violator wrote:
Gnječ wrote:
Diäb Soulé wrote:ma joj

znaci u pitanju su problemi koji su poceli dva dana prije odlaska. Ne bi išao u detalje jer pisem javno pa cu u kratko

Netipični i neprirodni, razni problemi u par dana. U zadnjih 10 godina me nije uhvatilo toliko toga...
a na sta drugo onda pomisliti nego na urok ako je do sada bilo sve ok sa zdravljem :D

Ako nades video, super
Noc i tebi


stres. bio si pod jakim stresom a stres izaziva uz pad imuniteta još i nebrojeno veliki broj raznih psihosomatskih akutnih poremećaja u organizmu.


Da, to pojasnjenje cesto cujemo. Od stresa nam pada imunitet. Ali jesi li se ikada upitao, kad imunitet "padne", kako " odluci" na sto ce "pasti"? :)

Recimo, kod nekog izazove herpes, kod nekog upalu grla, kod nekog afte, kod nekog iznenadne probleme s perifernom cirkulacijom, odnosno, hladnim rukama i nogama, kod nekog crijevnu virozu. .

zanimljivo pitanje to sam si pitanje i ja često postavljao neznam točan odgovor a ni imunolozi nemaju odgovor. moja je pretpostavka da u odgovoru na stres, imunitet poblesavi i napadne mjesta ili organe u tijelu koji su već od prije bili izloženi nekoj ozljedi, šoku, naporu ponekad čak i mislima podsvjesno možemo usmjeriti imunološki sistem da na-padne baš određeni dio tijela zbog neke psihološke emocionalne traume iz tko zna kojeg perioda života. stres će u tom slučaju biti trigger koji će aktivirati tu psihološku emocionalnu traumu ili emocionalnu bol a imunitet će automatski reagirati "misleći" da spašava "ozlijeđeno" mjesto ili organ a ustvari ga uništava. nesvjesni dio ne razmišlja racionalno nego samo povezuje događaje. za nesvjesni dio ne postoji prošlost, sadašnjost, budućnost nego je uvijek sve sada sve se u životu desilo sada ovoga momenta.

ps. mala ispravka: ne budućnost nesvjesni dio budućnost kalkulira pa je signalizira intuicijom, prekognicijom. na razne načine dok smo budni ili dok spavamo.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 8/6/2020, 18:43

Diäb Soulé wrote:ma joj

znaci u pitanju su problemi koji su poceli dva dana prije odlaska. Ne bi išao u detalje jer pisem javno pa cu u kratko

Netipični i neprirodni, razni problemi u par dana. U zadnjih 10 godina me nije uhvatilo toliko toga...
a na sta drugo onda pomisliti nego na urok ako je do sada bilo sve ok sa zdravljem :D

Ako nades video, super
Noc i tebi

ima nekaj kod tebe kai je jebno sjebano, odvratno u stvari. neću puno razmišljat nego ću ti uvijek pisat glup si k'o kurac koji god problem da imaš.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 8/6/2020, 20:16

Gnječ wrote:
Diäb Soulé wrote:ma joj

znaci u pitanju su problemi koji su poceli dva dana prije odlaska. Ne bi išao u detalje jer pisem javno pa cu u kratko

Netipični i neprirodni, razni problemi u par dana. U zadnjih 10 godina me nije uhvatilo toliko toga...
a na sta drugo onda pomisliti nego na urok ako je do sada bilo sve ok sa zdravljem :D

Ako nades video, super
Noc i tebi


stres. bio si pod jakim stresom a stres izaziva uz pad imuniteta još i nebrojeno veliki broj raznih psihosomatskih akutnih poremećaja u organizmu.
Jebiga :D

Kultna denk tema  - Page 14 D4wGpXJXkAUfWZy
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 8/6/2020, 20:29

Diäb Soulé wrote:
Gnječ wrote:
Diäb Soulé wrote:ma joj

znaci u pitanju su problemi koji su poceli dva dana prije odlaska. Ne bi išao u detalje jer pisem javno pa cu u kratko

Netipični i neprirodni, razni problemi u par dana. U zadnjih 10 godina me nije uhvatilo toliko toga...
a na sta drugo onda pomisliti nego na urok ako je do sada bilo sve ok sa zdravljem :D

Ako nades video, super
Noc i tebi


stres. bio si pod jakim stresom a stres izaziva uz pad imuniteta još i nebrojeno veliki broj raznih psihosomatskih akutnih poremećaja u organizmu.
Jebiga :D

Kultna denk tema  - Page 14 D4wGpXJXkAUfWZy


Yes, we all have to die eventually, so why bother being healthy?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Ra 11/6/2020, 14:29

dax wrote:ma joj

znaci u pitanju su problemi koji su poceli dva dana prije odlaska. Ne bi išao u detalje jer pisem javno pa cu u kratko

Netipični i neprirodni, razni problemi u par dana. U zadnjih 10 godina me nije uhvatilo toliko toga...
a na sta drugo onda pomisliti nego na urok ako je do sada bilo sve ok sa zdravljem :D

Ako nades video, super
Noc i tebi

Ti u prethodnim postovima izjavi da ne vjeruješ u uroke.  :P

Kad si na životnim prelomnicama (bez obzira jesi li ih sam inicirao ili su tu neovisno o tebi) često ćeš imati simptome koje prije nisi imao. Jednostavno organizam reagira na stres (strah od nepoznatog) kojeg zapravo nismo svjesni. 
Meni se taj strah manifestira uglavnom kroz alergije i gubitak ravnoteže (problem s unutrašnjim uhom), ali može biti i u obliku nesanice, jako loših snova, problema s probavom, glavobolje, bol u mišićima i sl.

Ma što da je bilo netipično i neprirodno, nije urok, ne brini. Proći će čim se privikneš na novu situaciju.
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 11/6/2020, 15:23

Pa naravno da ne vjerujem. Nisam praznovjerna baba
Ne znam sta mi bi :D

Nema te brige koju njemačko pivo neće utopiti xD
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Ra 11/6/2020, 15:27

dax wrote:Pa naravno da ne vjerujem. Nisam praznovjerna baba
Ne znam sta mi bi :D

Nema te brige koju njemačko pivo neće utopiti xD
Eh kad bi samo babe bile praznovjerne nestalo bi svih "bijelih magičara" i "skidača uroka" koji dobro zarađuju zahvaljujući praznovjerju velikog dijela populacije. 
Babe samo priznaju i na glas kažu sve ono o čemu muškarci hrabro šute.  :rasta
Ra
Ra

Posts : 2324
2020-06-01


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 14/6/2020, 01:07

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 14/6/2020, 06:56

Gnječ wrote:

Zanimljiva tehnika!
Zanimalo me što će s viškom napraviti, spretno je maknut. 
Odličan finalni rezultat.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Guest 16/6/2020, 00:34



Shimizu Takayuki born in 1979, Osaka Prefecture Since he was a child, he liked drawing crafts and drawing, and it was fun to shape what he imagined in his head.
He grew up in Osaka and went to a local school.

In the Southeast Asia and the India which visited in the living of such a student life, he was touched various bamboo products of each country, and it was gradually drawn to the charm of bamboo. After returning to Japan, he knew the existence of Beppu bamboo and decided to become a craftsman in Beppu bamboo by graduating from the university. After Bamboo's training school in Beppu, he entered Disciple into a traditional craftsman, Morigami Hitoshi, and polished his skills. Since then, he has been studying every day to learn more advanced techniques.

Shimizu's items can be purchased:

https://www.wisewisetools.com/category/item/craftsman/takayuki-shimizu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Kultna denk tema  - Page 14 Empty Re: Kultna denk tema

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 14 of 19 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 19  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum