ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HDZ zna

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

HDZ zna Empty HDZ zna

Post by debotoijusto 25/5/2020, 16:28

ZBOG kašnjenja države u isplati potpora za očuvanje radnih mjesta, poslodavci imaju sve veće probleme u isplati plaća svojim radnicima, a neki ih nisu ni mogli isplatiti, upozoravaju u udruzi Glas poduzetnika. 
Anketa koju je Glas poduzetnika krajem prošlog tjedna napravio među svojim članovima pokazala je, naime, da četvrtina poduzetnika još nije dobila potpore za isplatu plaća za travanj, a oko pet posto je potpore dobilo samo djelomično. Drugim riječima, oko 30 posto poduzetnika krajem prošlog tjedna još nije dobilo potporu. 

"Do 15. u mjesecu plaća se mora isplatiti. Prema sklopljenim ugovorima s HZZ-om, svi koji su zatražili pomoć predviđenu u sklopu mjera su ih do tada trebali dobiti", upozorio je Glas poduzetnika. 
"Koji je razlog, nedostaje li državi novca? Na ovo pitanje je hitno potreban odgovor. A potrebno je pripremiti cijeli sustav za iduće mjesece kako bismo izbjegli ovakvu konfuziju i oprečne informacije. Kada bi ijedna tvrtka u privatnom sektoru na ovakav način poslovala, bila bi pod rizikom kazni, tužbi ili čak pred zatvaranjem. U mjesecima u kojima je svaki prihod važan za preživljavanje apeliramo da se ovakvi propusti više ne događaju", poručili su iz Glasa poduzetnika. 

Međutim, iz vlade dolaze drukčije informacije. Prema podacima Ministarstva rada i mirovinskog sustava, do petka je više od 97 posto poduzetnika primilo potporu za očuvanje radnih mjesta za travanj. Ostatku ta potpora nije bila isplaćena jer su u dokumentaciji, kažu nam u ministarstvu Josipa Aladrovića, ili bili upisani krivi podaci, poput OIB-a ili IBAN-a, ili je Porezna uprava još provjeravala podatke koje su državi poslale tvrtke, kako bi se spriječile zloupotrebe. 
"I njima će danas ili sutra novac sjesti na račun. Međutim, isplata plaća zaposlenima je ugovorni odnos između poslodavaca i radnika i poslodavci plaće moraju isplatiti do 15. u mjesecu. Potpora o kojoj govorimo je potpora poslodavcima i obično je isplaćujemo između 15. i 20. u mjesecu", kaže za Index sugovornik iz Ministarstva rada.

Drugim riječima, poslodavci bi plaće morali isplatiti radnicima dobili prethodno potporu ili ne. Prema porukama iz vladinih krugova, to je njihova i zakonska i ugovorna obveza. Odakle poslodavcima u uvjetima koronakrize novac za isplatu plaća, državu nije briga. 


https://www.index.hr/vijesti/clanak/tvrtkama-kasne-potpore-iz-vlade-porucuju-da-je-isplata-placa-duznost-samih-tvrtki/2185480.aspx
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Šandor Winnetou 25/5/2020, 16:35

treba strogo paziti da poslodavci ne bi isplatili jednu plaću svojim radnicima sa svog konta nakon što su na račun tih istih radnika zgrnuli milijune kuna u svoj džep

_________________
HDZ zna Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by debotoijusto 25/5/2020, 16:39

tre wrote:treba strogo paziti da poslodavci ne bi isplatili jednu plaću svojim radnicima sa svog konta nakon što su na račun tih istih radnika zgrnuli milijune kuna u svoj džep

nisi nikad bio poslodavac ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Šandor Winnetou 25/5/2020, 16:42

debotoijusto wrote:
tre wrote:treba strogo paziti da poslodavci ne bi isplatili jednu plaću svojim radnicima sa svog konta nakon što su na račun tih istih radnika zgrnuli milijune kuna u svoj džep

nisi nikad bio poslodavac ?
a vidim ti jesi onako baš perspektivan poslodavac kad kukumačeš od vardara pa do triglava jer država kasni s nečim što nije ni trebala preuzeti na sebe. Mlogo si bre sposoban, cela država da te svećom traži!!!

_________________
HDZ zna Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Guest 25/5/2020, 16:44

debotoijusto wrote:ZBOG kašnjenja države u isplati potpora za očuvanje radnih mjesta, poslodavci imaju sve veće probleme u isplati plaća svojim radnicima, a neki ih nisu ni mogli isplatiti, upozoravaju u udruzi Glas poduzetnika. 
Anketa koju je Glas poduzetnika krajem prošlog tjedna napravio među svojim članovima pokazala je, naime, da četvrtina poduzetnika još nije dobila potpore za isplatu plaća za travanj, a oko pet posto je potpore dobilo samo djelomično. Drugim riječima, oko 30 posto poduzetnika krajem prošlog tjedna još nije dobilo potporu. 

"Do 15. u mjesecu plaća se mora isplatiti. Prema sklopljenim ugovorima s HZZ-om, svi koji su zatražili pomoć predviđenu u sklopu mjera su ih do tada trebali dobiti", upozorio je Glas poduzetnika. 
"Koji je razlog, nedostaje li državi novca? Na ovo pitanje je hitno potreban odgovor. A potrebno je pripremiti cijeli sustav za iduće mjesece kako bismo izbjegli ovakvu konfuziju i oprečne informacije. Kada bi ijedna tvrtka u privatnom sektoru na ovakav način poslovala, bila bi pod rizikom kazni, tužbi ili čak pred zatvaranjem. U mjesecima u kojima je svaki prihod važan za preživljavanje apeliramo da se ovakvi propusti više ne događaju", poručili su iz Glasa poduzetnika. 

Međutim, iz vlade dolaze drukčije informacije. Prema podacima Ministarstva rada i mirovinskog sustava, do petka je više od 97 posto poduzetnika primilo potporu za očuvanje radnih mjesta za travanj. Ostatku ta potpora nije bila isplaćena jer su u dokumentaciji, kažu nam u ministarstvu Josipa Aladrovića, ili bili upisani krivi podaci, poput OIB-a ili IBAN-a, ili je Porezna uprava još provjeravala podatke koje su državi poslale tvrtke, kako bi se spriječile zloupotrebe. 
"I njima će danas ili sutra novac sjesti na račun. Međutim, isplata plaća zaposlenima je ugovorni odnos između poslodavaca i radnika i poslodavci plaće moraju isplatiti do 15. u mjesecu. Potpora o kojoj govorimo je potpora poslodavcima i obično je isplaćujemo između 15. i 20. u mjesecu", kaže za Index sugovornik iz Ministarstva rada.

Drugim riječima, poslodavci bi plaće morali isplatiti radnicima dobili prethodno potporu ili ne. Prema porukama iz vladinih krugova, to je njihova i zakonska i ugovorna obveza. Odakle poslodavcima u uvjetima koronakrize novac za isplatu plaća, državu nije briga. 


https://www.index.hr/vijesti/clanak/tvrtkama-kasne-potpore-iz-vlade-porucuju-da-je-isplata-placa-duznost-samih-tvrtki/2185480.aspx



HDZ zna Nuclear-Bomb-Explosion-in-City
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Guest 25/5/2020, 16:47

francuska uvodi pomoc firmijama u iznosu od 450 000 000 000 ojrova..svabija isto ne stedi...

hDZ,valjda planira novac namjenjen pomoci firmijama,kanalizirati u neke druge smjerove... :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Šandor Winnetou 25/5/2020, 17:10

Legendovich wrote:francuska uvodi pomoc firmijama u iznosu od 450 000 000 000 ojrova..svabija isto ne stedi...

hDZ,valjda planira novac namjenjen pomoci firmijama,kanalizirati u neke druge smjerove... :clown
a koji je to novac u proračunu namjenjen debi i ostalim krpeljima koji su se priključili na državnu sisu prije 100 godina a danas nemaju love da isplate jednu plaću svojim radnicima? jakih li poduzetnika u mp3 no sigurno im je upala slučajno koja vila na otocima, merđo u garaži, jahtica, nekoliko stanova onako slučajno a ne od plaće svojih radnika.
Nabijem vas sve licemjerne na kurac

_________________
HDZ zna Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Guest 25/5/2020, 17:11

tre wrote:
Legendovich wrote:francuska uvodi pomoc firmijama u iznosu od 450 000 000 000 ojrova..svabija isto ne stedi...

hDZ,valjda planira novac namjenjen pomoci firmijama,kanalizirati u neke druge smjerove... :clown
a koji je to novac u proračunu namjenjen debi i ostalim krpeljima koji su se priključili na državnu sisu prije 100 godina a danas nemaju love da isplate jednu plaću svojim radnicima? jakih li poduzetnika u mp3 no sigurno im je upala slučajno koja vila na otocima, merđo u garaži, jahtica, nekoliko stanova onako slučajno a ne od plaće svojih radnika.
Nabijem vas sve licemjerne na kurac
Ima vas malo vise na drzavnoj sisi,samo sto neki licemjeri smatraju da na to imaju pravo...Nabij svog tatu na kurac,seljacino prosta..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Guest 25/5/2020, 17:12

ionako ste svijosh u glavi na frekvenciji komjunista,pa mislite da vam drzava sve mora osigurati..naravno borci su se uvijek najvise isticali u svojim pravima dok su drugima zatirali..isti kao i oni nakon WW2
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Šandor Winnetou 25/5/2020, 17:13

Legendovich wrote:
tre wrote:
Legendovich wrote:francuska uvodi pomoc firmijama u iznosu od 450 000 000 000 ojrova..svabija isto ne stedi...

hDZ,valjda planira novac namjenjen pomoci firmijama,kanalizirati u neke druge smjerove... :clown
a koji je to novac u proračunu namjenjen debi i ostalim krpeljima koji su se priključili na državnu sisu prije 100 godina a danas nemaju love da isplate jednu plaću svojim radnicima? jakih li poduzetnika u mp3 no sigurno im je upala slučajno koja vila na otocima, merđo u garaži, jahtica, nekoliko stanova onako slučajno a ne od plaće svojih radnika.
Nabijem vas sve licemjerne na kurac
Ima vas malo vise na drzavnoj sisi,samo sto neki licemjeri smatraju da na to imaju pravo...Nabij svog tatu na kurac,seljacino prosta..
vidim da sam pogodio u centar kad ovako reagiraš.
Što ti je moj pokojni otac kriv mamicu ti jebem i sve po spisku do sedmog srpskog koljena đubre usrano!

_________________
HDZ zna Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Guest 25/5/2020, 17:14

tre wrote:
Legendovich wrote:
tre wrote:
Legendovich wrote:francuska uvodi pomoc firmijama u iznosu od 450 000 000 000 ojrova..svabija isto ne stedi...

hDZ,valjda planira novac namjenjen pomoci firmijama,kanalizirati u neke druge smjerove... :clown
a koji je to novac u proračunu namjenjen debi i ostalim krpeljima koji su se priključili na državnu sisu prije 100 godina a danas nemaju love da isplate jednu plaću svojim radnicima? jakih li poduzetnika u mp3 no sigurno im je upala slučajno koja vila na otocima, merđo u garaži, jahtica, nekoliko stanova onako slučajno a ne od plaće svojih radnika.
Nabijem vas sve licemjerne na kurac
Ima vas malo vise na drzavnoj sisi,samo sto neki licemjeri smatraju da na to imaju pravo...Nabij svog tatu na kurac,seljacino prosta..
vidim da sam pogodio u centar kad ovako reagiraš.
Što ti je moj pokojni otac kriv mamicu ti jebem i sve po spisku do sedmog srpskog koljena đubre usrano!
pogadja me balkanski prostakluk,nikako ono sto pljujes,usput najebem ti se potomstvai sveg ostalog..starcenecu dirati,nisam izopacen..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Guest 25/5/2020, 17:14

opet srbi...irud te jebo bolesnog u glavu,mater ti pas izjebo..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Guest 25/5/2020, 17:15

a čaču nek ti srbin pojebe..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Guest 25/5/2020, 17:16

ghovno smrdljivo adezeovsko i poltron,lizac politicarskih guzica..Borac zasluzni.. :blj
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Šandor Winnetou 25/5/2020, 17:17

Legendovich wrote:
tre wrote:
Legendovich wrote:
tre wrote:
Legendovich wrote:francuska uvodi pomoc firmijama u iznosu od 450 000 000 000 ojrova..svabija isto ne stedi...

hDZ,valjda planira novac namjenjen pomoci firmijama,kanalizirati u neke druge smjerove... :clown
a koji je to novac u proračunu namjenjen debi i ostalim krpeljima koji su se priključili na državnu sisu prije 100 godina a danas nemaju love da isplate jednu plaću svojim radnicima? jakih li poduzetnika u mp3 no sigurno im je upala slučajno koja vila na otocima, merđo u garaži, jahtica, nekoliko stanova onako slučajno a ne od plaće svojih radnika.
Nabijem vas sve licemjerne na kurac
Ima vas malo vise na drzavnoj sisi,samo sto neki licemjeri smatraju da na to imaju pravo...Nabij svog tatu na kurac,seljacino prosta..
vidim da sam pogodio u centar kad ovako reagiraš.
Što ti je moj pokojni otac kriv mamicu ti jebem i sve po spisku do sedmog srpskog koljena đubre usrano!
pogadja me balkanski prostakluk,nikako ono sto pljujes,usput najebem ti se potomstvai sveg ostalog..starcenecu dirati,nisam izopacen..
gle idiote ja barem imam potomstvo za razliku od tebe jalovog srpskog idiota. Pa ti retardu nisi u stanju ni dijete napraviti a kamoli nešto drugo. Tužan si ti lik, jako tužan No

_________________
HDZ zna Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Guest 25/5/2020, 17:19

tre wrote:
Legendovich wrote:
tre wrote:
Legendovich wrote:
tre wrote:
a koji je to novac u proračunu namjenjen debi i ostalim krpeljima koji su se priključili na državnu sisu prije 100 godina a danas nemaju love da isplate jednu plaću svojim radnicima? jakih li poduzetnika u mp3 no sigurno im je upala slučajno koja vila na otocima, merđo u garaži, jahtica, nekoliko stanova onako slučajno a ne od plaće svojih radnika.
Nabijem vas sve licemjerne na kurac
Ima vas malo vise na drzavnoj sisi,samo sto neki licemjeri smatraju da na to imaju pravo...Nabij svog tatu na kurac,seljacino prosta..
vidim da sam pogodio u centar kad ovako reagiraš.
Što ti je moj pokojni otac kriv mamicu ti jebem i sve po spisku do sedmog srpskog koljena đubre usrano!
pogadja me balkanski prostakluk,nikako ono sto pljujes,usput najebem ti se potomstvai sveg ostalog..starcenecu dirati,nisam izopacen..
gle idiote ja barem imam potomstvo za razliku od tebe jalovog srpskog idiota. Pa ti retardu nisi u stanju  ni dijete napraviti a kamoli nešto drugo. Tužan si ti lik, jako tužan No
ajebote argumenata...mislim,dosad su se svi normalizirali na forumu i poceli argumentirano pisati bez pseceg lajanja i psovanja..ovo ostalo,mislim,bah me jako pogodilo...de se malo cuj..ides ici u klinc sa nekim,radi usranih politicara i politike..e svasta.. No
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Šandor Winnetou 25/5/2020, 17:19

Legendovich wrote:opet srbi...irud te jebo bolesnog u glavu,mater ti pas izjebo..
što se sad ljutiš pičketino usrana, ssmo sam ti vratio istom mjerom koju si potegao prema mom mrtvom ocu onako usran kakav već jesi. Da nisi rekao bi sory tre, povuklo me i povlačim što sam rekao a ne još nastavio mrtvu ti babu jebem u usta srpska žvaljava lažljiva

_________________
HDZ zna Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Guest 25/5/2020, 17:20

uz to,vjeruj mi,imas ti vise srpske krvi u svojim venama nego ja..ja nasrcu nish balkansko da tece mnom,osim ovaj prostakluk,,kojim ste me vi i naucili..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Šandor Winnetou 25/5/2020, 17:21

Legendovich wrote:
tre wrote:
Legendovich wrote:
tre wrote:
Legendovich wrote:
Ima vas malo vise na drzavnoj sisi,samo sto neki licemjeri smatraju da na to imaju pravo...Nabij svog tatu na kurac,seljacino prosta..
vidim da sam pogodio u centar kad ovako reagiraš.
Što ti je moj pokojni otac kriv mamicu ti jebem i sve po spisku do sedmog srpskog koljena đubre usrano!
pogadja me balkanski prostakluk,nikako ono sto pljujes,usput najebem ti se potomstvai sveg ostalog..starcenecu dirati,nisam izopacen..
gle idiote ja barem imam potomstvo za razliku od tebe jalovog srpskog idiota. Pa ti retardu nisi u stanju  ni dijete napraviti a kamoli nešto drugo. Tužan si ti lik, jako tužan No
ajebote argumenata...mislim,dosad su se svi normalizirali na forumu i poceli argumentirano pisati bez pseceg lajanja i psovanja..ovo ostalo,mislim,bah me jako pogodilo...de se malo cuj..ides ici u klinc sa nekim,radi usranih politicara i politike..e svasta.. No
pa idiote lažljivi nenormalni vrati se i pogledaj što si napisao spodobo nekulturna ona smrdljiva i lažljiva

_________________
HDZ zna Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Guest 25/5/2020, 17:22

tre wrote:
Legendovich wrote:opet srbi...irud te jebo bolesnog u glavu,mater ti pas izjebo..
što se sad ljutiš pičketino usrana, ssmo sam ti vratio istom mjerom koju si potegao prema mom mrtvom ocu onako usran kakav već jesi. Da nisi rekao bi sory tre, povuklo me i povlačim što sam rekao a ne još nastavio mrtvu ti babu jebem u usta srpska žvaljava lažljiva
zast obi se ljutio?..jerbo sam po zilijuntiputa utvrdio s+da si lajavi i sugavo pseto bez imalo kulture i samokontrole??..pa sto bi se ljutio na svako smrdljivo pseto kad zalaje...pejbek je onako..jer je to korektno..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

HDZ zna Empty Re: HDZ zna

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum