ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by Noor 13/5/2020, 23:21

michaellcmacha wrote:
tre wrote:
michaellcmacha wrote:
tre wrote:
AssadNaPodmornici wrote:teško, nećemo im mi nikada pustit to područje, Dubrovnik je najbogatiji dio Hrvatske, vjerojatno taj dio Hrvatske po četvornom metru donosi najviše izvoza i priljeva deviza u Hrvatsku blagajnu , dakle niti jedna država im nebi pustila taj teritorij bez teškog fighta. Prije bi se mogli dočepati Slavonije tamo do linije Virovitica Karlovac , jer istočno od toga će biti mordor, starci, pustoš, to će HDZ sve razjebati, to je recimo zrelo za osvajanje a to nit njih neće zanimati jer Srbi su jednako neposobni kao i mi - njima treba nešto što bi mogli opljačkati i ekonomski sisati odmah bez puno troškova. Dubrovnik i okolica će zbog turizma biti bogata regija i gušće naseljena i kao takva je dobar mamac, ali i teža za osvojiti.
joda aj ne seri i prestani nas zvati mordor, tu ima itekako tvojih dalmoša koji su u i iz slavonije hranili svoje obitelji a da ne pričam da se slavonija pokazala izuzetno tvrd orah u sukobu sa srbadijom, dapače daleko više tvrd nego mnogi tvrdi ustaško zadojeni dalmatinski krajevi zato prestani srati više jebo te mordor da te jebo mordor.
al ono... u što se pretvorio taj nihil to je za ne vjerovati... ali s druge strane nije ni čudo...kako i ne bi pocrvenio s obzirom da gusla jednu te istu spiku zadnjih 10 godina... najmanje... faks nikako da zgotovi... očito baš  nije vruć radnik, krajnji domet mu je konobaranje u loše posjećenom restoranu ili bircu i palamuđenje o programiranju i zaraživanju prek interneta... kupi me prodaj me by ebay... ono tipa wifi slušalice i vrtni vodoskok...
nabode on i dobrih stvari ali budući da nikako da uleti među lupače pečata (vječna patnja) počne sipati žuć prema svima nebi li barem malo našao kakvu takvu satisfakciju kroz vrijeđanje svih i svakog koga smatra odgovornim za svoju zlu kob i nesreću.
ma jebeš to njegovo nabadanje... nula bodova... po njegovom još 01. svibnja je korona trebala završiti... ne u hrvatskoj nego u svijetu... kad lik koji kakti studiro ekonomiju nije sposoban pozbrajat svu štetu koju je hrvatska ovih godina morala amortizirati, imala skoro 5 godina rata, imala dvije protuhrvatske vlade u tom razdoblju, imala dvije dodvorničke podaničke i prijetvorničke vlade... skrbila sa milijardama kuna o pederima, gongovcima, teršeličkama, pusičima, narodnoj fronti, titinoj unucu, frljiću, tucetu novinarskih piskarala i još toliko kvaziknjiževnika plus havc i tko bi to sve nabrojao... a on zapeo za jebeni hdz koji kakav god da je još ovu državu drži u hrpi...
e, al zato on svaki dan provede vanka ka nikad do sad :)
u inat plenkiju, capaku i cijelom hdzu

Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by kaya 13/5/2020, 23:32

vuksadinare wrote:https://net.hr/danas/hrvatska/samoprozvani-srpski-geopoliticar-srbija-ce-preuzeti-dubrovnik-od-hrvatske-moramo-izaci-na-more/
Ovaj može s onom trojicom galaktičara oko ponoći u priču komotno.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by Šandor Winnetou 14/5/2020, 00:02

michaellcmacha wrote:
tre wrote:
michaellcmacha wrote:
tre wrote:
AssadNaPodmornici wrote:teško, nećemo im mi nikada pustit to područje, Dubrovnik je najbogatiji dio Hrvatske, vjerojatno taj dio Hrvatske po četvornom metru donosi najviše izvoza i priljeva deviza u Hrvatsku blagajnu , dakle niti jedna država im nebi pustila taj teritorij bez teškog fighta. Prije bi se mogli dočepati Slavonije tamo do linije Virovitica Karlovac , jer istočno od toga će biti mordor, starci, pustoš, to će HDZ sve razjebati, to je recimo zrelo za osvajanje a to nit njih neće zanimati jer Srbi su jednako neposobni kao i mi - njima treba nešto što bi mogli opljačkati i ekonomski sisati odmah bez puno troškova. Dubrovnik i okolica će zbog turizma biti bogata regija i gušće naseljena i kao takva je dobar mamac, ali i teža za osvojiti.
joda aj ne seri i prestani nas zvati mordor, tu ima itekako tvojih dalmoša koji su u i iz slavonije hranili svoje obitelji a da ne pričam da se slavonija pokazala izuzetno tvrd orah u sukobu sa srbadijom, dapače daleko više tvrd nego mnogi tvrdi ustaško zadojeni dalmatinski krajevi zato prestani srati više jebo te mordor da te jebo mordor.
al ono... u što se pretvorio taj nihil to je za ne vjerovati... ali s druge strane nije ni čudo...kako i ne bi pocrvenio s obzirom da gusla jednu te istu spiku zadnjih 10 godina... najmanje... faks nikako da zgotovi... očito baš  nije vruć radnik, krajnji domet mu je konobaranje u loše posjećenom restoranu ili bircu i palamuđenje o programiranju i zaraživanju prek interneta... kupi me prodaj me by ebay... ono tipa wifi slušalice i vrtni vodoskok...
nabode on i dobrih stvari ali budući da nikako da uleti među lupače pečata (vječna patnja) počne sipati žuć prema svima nebi li barem malo našao kakvu takvu satisfakciju kroz vrijeđanje svih i svakog koga smatra odgovornim za svoju zlu kob i nesreću.
ma jebeš to njegovo nabadanje... nula bodova... po njegovom još 01. svibnja je korona trebala završiti... ne u hrvatskoj nego u svijetu... kad lik koji kakti studiro ekonomiju nije sposoban pozbrajat svu štetu koju je hrvatska ovih godina morala amortizirati, imala skoro 5 godina rata, imala dvije protuhrvatske vlade u tom razdoblju, imala dvije dodvorničke podaničke i prijetvorničke vlade... skrbila sa milijardama kuna o pederima, gongovcima, teršeličkama, pusičima, narodnoj fronti, titinoj unucu, frljiću, tucetu novinarskih piskarala i još toliko kvaziknjiževnika plus havc i tko bi to sve nabrojao... a on zapeo za jebeni hdz koji kakav god da je još ovu državu drži u hrpi...
istina, nisu bajni ali kad je alternativa SDPu jedino HDZ biram njih jer onaj šljam sa ostojićem, baukom, stazićem... bi nas prodao davno bez ijednog eura nagrade, čisto iz gušta. Neka svatko od njih zahvali Bogu na svakom danu života dok se ne počnu opet djeliti karte iz novog špila a tada tko zna što će im dopasti iz istoga.

_________________
Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19667
2017-12-31


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by Šandor Winnetou 14/5/2020, 00:04

Noor wrote:
michaellcmacha wrote:
tre wrote:
michaellcmacha wrote:
tre wrote:
joda aj ne seri i prestani nas zvati mordor, tu ima itekako tvojih dalmoša koji su u i iz slavonije hranili svoje obitelji a da ne pričam da se slavonija pokazala izuzetno tvrd orah u sukobu sa srbadijom, dapače daleko više tvrd nego mnogi tvrdi ustaško zadojeni dalmatinski krajevi zato prestani srati više jebo te mordor da te jebo mordor.
al ono... u što se pretvorio taj nihil to je za ne vjerovati... ali s druge strane nije ni čudo...kako i ne bi pocrvenio s obzirom da gusla jednu te istu spiku zadnjih 10 godina... najmanje... faks nikako da zgotovi... očito baš  nije vruć radnik, krajnji domet mu je konobaranje u loše posjećenom restoranu ili bircu i palamuđenje o programiranju i zaraživanju prek interneta... kupi me prodaj me by ebay... ono tipa wifi slušalice i vrtni vodoskok...
nabode on i dobrih stvari ali budući da nikako da uleti među lupače pečata (vječna patnja) počne sipati žuć prema svima nebi li barem malo našao kakvu takvu satisfakciju kroz vrijeđanje svih i svakog koga smatra odgovornim za svoju zlu kob i nesreću.
ma jebeš to njegovo nabadanje... nula bodova... po njegovom još 01. svibnja je korona trebala završiti... ne u hrvatskoj nego u svijetu... kad lik koji kakti studiro ekonomiju nije sposoban pozbrajat svu štetu koju je hrvatska ovih godina morala amortizirati, imala skoro 5 godina rata, imala dvije protuhrvatske vlade u tom razdoblju, imala dvije dodvorničke podaničke i prijetvorničke vlade... skrbila sa milijardama kuna o pederima, gongovcima, teršeličkama, pusičima, narodnoj fronti, titinoj unucu, frljiću, tucetu novinarskih piskarala i još toliko kvaziknjiževnika plus havc i tko bi to sve nabrojao... a on zapeo za jebeni hdz koji kakav god da je još ovu državu drži u hrpi...
e, al zato on svaki dan provede vanka ka nikad do sad :)
u inat plenkiju, capaku i cijelom hdzu
i jebe ko hektor :)))

_________________
Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19667
2017-12-31


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by Šandor Winnetou 14/5/2020, 00:04

kaya wrote:
vuksadinare wrote:https://net.hr/danas/hrvatska/samoprozvani-srpski-geopoliticar-srbija-ce-preuzeti-dubrovnik-od-hrvatske-moramo-izaci-na-more/
Ovaj može s onom trojicom galaktičara oko ponoći u priču komotno.
neke jebene gljive gutaju, u to nema sumnje :D

_________________
Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19667
2017-12-31


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by RayMabus 14/5/2020, 00:09

kaya wrote:
vuksadinare wrote:https://net.hr/danas/hrvatska/samoprozvani-srpski-geopoliticar-srbija-ce-preuzeti-dubrovnik-od-hrvatske-moramo-izaci-na-more/
Ovaj može s onom trojicom galaktičara oko ponoći u priču komotno.
Kad me već prozivaš da malo ubrzamo temu.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/video-napeto-u-crnoj-gori-uhicen-episkop-spc-a-na-ulicama-stotine-gradana-gadali-policiju-kamenjem-i-skandirali-ustase-pustite-vladiku/10305736/

Sad će dobit barina.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177124
2014-04-11


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by michaellcmacha 14/5/2020, 00:10

evo još malo o bratstvu crnogoraca i srbadije

Gerilska borba u Crnoj Gori dobila je svoje novo opravdanje u Vidovdanskom ustavu i nastavljena je pojačanom snagom. Protivnici svake zajednice sa Srbijom navodili su centralizam kao dokaz da Srbija neće pravednu i poštenu zajednicu s ostalim zemljama, nego njihovo robovanje Beogradu. Ona neće Jugoslaviju, nego prošireni beogradski pašaluk. Nema drugog izlaza, nego, ili borba za oslobođenje ili spremnost na robovanje. Srbija je, govorili su dalje, turski đak. Ona poznaje samo politiku prevare, kupovanja i ubijanja. Ko nije budala da se može prevariti, toga kupuje, ko se ne može kupiti, toga ubija. Ako nisi budala, ako nisi na prodaju i ako nećeš da te kolju kao jagnje, pušku u ruke. Drugoga puta nema. Takav sud o situaciji stvorenoj Vidovdanskim ustavom, počeo je sve više uzimati maha u Crnoj Gori. Na takvo stanje Beograd je odgovorio povećanjem broja ubistava i paljenjem kuća, o čemu smo prije govorili.
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by michaellcmacha 14/5/2020, 00:10

Hrvatska je zauzela stav nepriznavanja Vidovdanskog ustava. Stjepanu Radiću je bilo jasno da je beogradsko Vidovdansko ludilo samo početni stadijum borbe koja će biti i duga i teška. Činjenica, da u konstituanti nijesu bile zastupane tri zemlje: Hrvatska, Crna Gora i Makedonija, za njega je bila daleko značajnija od Vidovdanskoga ustava. On je vidio da je Srbija okružena jedinstvenim stavom te tri zemlje prema Beogradu. Radićeva ideja okruživanja Srbije je za Beograd najteža posljedica Vidovdanskog ustava.

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by michaellcmacha 14/5/2020, 00:13

evo malo o bratstvu hrvata i srbadije

Stjepan Radić, svjestan svoje moralne nadmoći nad Beogradom, na javnim skupštinama nije govorio, nego grmio. Skupština u Zagrebu na Borongajskim livadama dana 14. aprila 1923.godine bila je u Hrvatskoj dotad neviđena manifestacija hrvatske narodne snage, Radićeve snage. Na skupštini je bilo oko 90.000 ljudi. Radić nije išao, nego letio na krilima svijesti i zanosa organizovanog naroda. Svaka njegova riječ bila je s vrha jezika oteta narodu, svaka njegova misao iz narodne duše izvađena, svaki njegov osjećaj od narodnoga srca pozajmljen. Prekidan je odobravanjem, koje je bilo nalik odjecima koje izaziva borba oluje s planinama. Mislim da ću najbolje prikazati ondašnje stanje u Hrvatskoj i njen odnos prema Srbiji, ako iz tog govorničkog remek djela citiram ovo mjesto: "Ali to se ne zaboravlja, da je 30.000 seljaka bilo izbatinano i zatvoreno samo radi republikanstva i da su naše žene i djeca batinani, to se neće nikada zaboraviti. Nikad više neće se naći čovjek u našim redovima, koji će reći, da smo mi i Srbi jedan narod. Krvnik i njegova žrtva nijesu jedno. Srbijanski su seljaci krivi utoliko, kad o tome čuju, da se još nije digao protest. Nijedan list, nijedan političar još se nije našao, pa da je protiv tih zvjerstava što napisao".

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by michaellcmacha 14/5/2020, 00:15

michaellcmacha wrote:evo malo o bratstvu hrvata i srbadije

Stjepan Radić, svjestan svoje moralne nadmoći nad Beogradom, na javnim skupštinama nije govorio, nego grmio. Skupština u Zagrebu na Borongajskim livadama dana 14. aprila 1923.godine bila je u Hrvatskoj dotad neviđena manifestacija hrvatske narodne snage, Radićeve snage. Na skupštini je bilo oko 90.000 ljudi. Radić nije išao, nego letio na krilima svijesti i zanosa organizovanog naroda. Svaka njegova riječ bila je s vrha jezika oteta narodu, svaka njegova misao iz narodne duše izvađena, svaki njegov osjećaj od narodnoga srca pozajmljen. Prekidan je odobravanjem, koje je bilo nalik odjecima koje izaziva borba oluje s planinama. Mislim da ću najbolje prikazati ondašnje stanje u Hrvatskoj i njen odnos prema Srbiji, ako iz tog govorničkog remek djela citiram ovo mjesto: "Ali to se ne zaboravlja, da je 30.000 seljaka bilo izbatinano i zatvoreno samo radi republikanstva i da su naše žene i djeca batinani, to se neće nikada zaboraviti. Nikad više neće se naći čovjek u našim redovima, koji će reći, da smo mi i Srbi jedan narod. Krvnik i njegova žrtva nijesu jedno. Srbijanski su seljaci krivi utoliko, kad o tome čuju, da se još nije digao protest. Nijedan list, nijedan političar još se nije našao, pa da je protiv tih zvjerstava što napisao".
a to je bio tek početak institucionalnog zlostavljanja koje je trajalo sveukupno 20 godina... 20 godina terora, terora i terora...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by RayMabus 14/5/2020, 00:17

kaya wrote:
vuksadinare wrote:https://net.hr/danas/hrvatska/samoprozvani-srpski-geopoliticar-srbija-ce-preuzeti-dubrovnik-od-hrvatske-moramo-izaci-na-more/
Ovaj može s onom trojicom galaktičara oko ponoći u priču komotno.
Ne bi bilo dobro da nas izjednačavaš jer isto kako nisi ti tvoja susjeda tako nisam ja oni nit su oni ja. 

Svjestan sam svojih psihičkih problema i mana i ako ne pijem dakle trizan san sam i ako nisam u filmu da zajebavam druge onda u osnovi na tlu Europe nećeš nać toliko znanja u jednoj osobi i to da netko ima tako velike veze negdje tamo gore daleko iza oblaka dda može samo ležeći na kauću dok kopa nos ako mu se šta vrti po glavi to poslati gore i da se to počme izvršavat na površini ove planete posebno za sektor Europe i dodirnih područja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 177124
2014-04-11


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by michaellcmacha 14/5/2020, 00:26

evo malo kako je Pašić sastavljao i rastavljao Vlade

Tačno u 11 sati bio sam kod šefa Pašićevog kabineta. Pašić me odmah primio. Kad sam se pojavio na vratima, ustao je iza pisaćega stola i krenuo prema meni. Susret je bio vrlo srdačan. Pružio mi je ruku s riječima: "Niste ništa stariji nego što ste bili, kad smo se ono prvi put videli.32) "A Vi meni, gospodine Predsjedniče, izgledate svježiji i mlađi, nego što ste onda bili". Sjeli smo oko okruglog stola u sredini kabineta. Pašić: Gde ste, ovaj, Vi sada? Ja: Advokat sam u Zemunu. Pašić: Jeste, Vi ste se u Hrvatskoj školovali pa volite Hrvate. Ja: Kralj Nikola se školovao u Parizu, pa je volio Hrvate. Vama su, gospodine predsjedniče, sigurno, poznate njegove veze sa Štrosmajerom. Pašić: Ja, ovaj Ustav nisam doneo sam. Ja: Pa jeste, i muslimani su glasali za njega. Pašić: Da, Sulejmani 33) su glasali za Ustav, a Vi Crnogorci ne. Ja. Mi, Crnogorci, nismo ni bili u konstituanti. Vi ste onemogućili našu kandidaciju. Pašić: Pa bilo je, ovaj, Crnogoraca. Ja: To su bili Vaši janjičari. Pašić: Koliko je ono Crna Gora poslala u skupštinu? Ja: Desetoricu. Četiri monarhista i šest komunista i republikanaca. Pašić: Pa, ovaj, zar su Crnogorci za komunu i za republiku? Ja: Ne, nego su glasali protiv okupacije Crne Gore i protiv dinastije Karađorđevića. Pašić: Pa Aleksandar je unuk kralja Nikole. Ja: Ali crnogorski narod nije miraz kćeri kralja Nikole. Prošla su davno vremena, kada su se zemlje dobivale u miraz. Crnogorski narod nije nikada izabrao Aleksandra za svoga kralja. Dinastija Karađorđevića nema nikakve veze s istorijom crnogorskom kao ni s hrvatskom ni slovenskom. Pašić: Da, ovaj, Radić je rekao u jednom govoru, da će početi da radi zajedno sa vama Crnogorcima. Ja: On neće početi nego nastaviti Štrosmajerovu saradnju s Crnom Gorom. Pašić: Sada nema Radića. Ovi Vaši dvojica u skupštini mogli bi glasati za moju vladu. Ja: Crnogorski narod ne dozvoljava nama federalistima, da glasamo za bilo koju vladu, dok je na snazi Vidovdanski ustav.34) Pašić: Ovaj Svetozar, iz preka, izdat će one svoje i ući u moju vladu. Zašto ne bi i Vi ušli. Dat ću Ti ministarstvo pravde. Ja: Pribićeviću je svejedno, bio s Vama ili s Davidovićem. Njemu je glavno da služi Beogradu, kome je vazda služio. A moji drugovi i ja imamo domovinu, a Vi, gospodine predsjedniče, znate, kakve su obaveze prema domovini. U ostalom, ne može Vam pomoći ni Pribićević ni mi. Čim dođu Radićevi poslanici, ostat ćete u manjini. Pašić: Mi one ostale Radićeve mandate nećemo overiti. Ja: Učinit ćete nasilje. Eto Vam dokaz, da je vladavina nasilja nužna posljedica centralizma. Ali će doći dan, da nećete ni nasiljem moći doći do većine. Što ćete onda raditi? Pašić: Onda ćemo vladati bez skupštine. Ja: To je diktatura. To Vam je dokaz, da će Srbija na kraju morati zarobiti samu sebe, da bi mogla održati u ropstvu nas ostale. Od toga i nas i vas može spasiti samo federacija. Pašić: Da, ovaj, ali ovi moji neće za to ni da čuju. Stojan je nešto slično pokušao, pa si video, kako je prošao. Ne bih ni ja bolje. Nego, ovaj, hoćeš li da uđeš u moju vladu? Ja: Ja sam Vam, gospodine predsjedniče, vrlo zahvalan na ljubaznoj ponudi, ali mi je nemoguće. Sve što mogu, to je, da Vam poželim svaku sreću. Pašić: Hvala Ti. I ja Tebi najlepše želim. Hvala Vam, što ste se odazvali mome pozivu. Rastali smo se prijateljski. Otpratio me je do vrata. Kad sam napustio kabinet N. Pašića, bilo je prošlo podne za nekoliko minuta. Sjutradan, 2.marta, Sv. Pribićević i 14 njegovih drugova napustili su demokratsku stranku Ljubomira Davidovića i osnovali Samostalnu demokratsku stranku. Među njima su bila i dva člana verifikacionog odbora. Time je Pašić dobio u odboru većinu od jednog glasa. Omogućeno mu je da spriječit verifikaciju mandata narodnih zastupnika HRSS i s Pribićevićem mu je osigurana većina u narodnoj skupštini. Sastavio je vladu u zajednici s Pribićevićem.

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by RayMabus 14/5/2020, 00:27

Ajmo sad svi zapjevat : Mi-li-ci-ja , milicija trenira strogoću

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 B_200513166


https://www.klix.ba/vijesti/regija/haos-u-niksicu-zbog-hapsenja-svestenika-policija-suzavcem-i-sok-bombama-rastjerala-gradjane/200513166
RayMabus
RayMabus

Posts : 177124
2014-04-11


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by michaellcmacha 14/5/2020, 00:28

michaellcmacha wrote:evo malo kako je Pašić sastavljao i rastavljao Vlade

Tačno u 11 sati bio sam kod šefa Pašićevog kabineta. Pašić me odmah primio. Kad sam se pojavio na vratima, ustao je iza pisaćega stola i krenuo prema meni. Susret je bio vrlo srdačan. Pružio mi je ruku s riječima: "Niste ništa stariji nego što ste bili, kad smo se ono prvi put videli.32) "A Vi meni, gospodine Predsjedniče, izgledate svježiji i mlađi, nego što ste onda bili". Sjeli smo oko okruglog stola u sredini kabineta. Pašić: Gde ste, ovaj, Vi sada? Ja: Advokat sam u Zemunu. Pašić: Jeste, Vi ste se u Hrvatskoj školovali pa volite Hrvate. Ja: Kralj Nikola se školovao u Parizu, pa je volio Hrvate. Vama su, gospodine predsjedniče, sigurno, poznate njegove veze sa Štrosmajerom. Pašić: Ja, ovaj Ustav nisam doneo sam. Ja: Pa jeste, i muslimani su glasali za njega. Pašić: Da, Sulejmani 33) su glasali za Ustav, a Vi Crnogorci ne. Ja. Mi, Crnogorci, nismo ni bili u konstituanti. Vi ste onemogućili našu kandidaciju. Pašić: Pa bilo je, ovaj, Crnogoraca. Ja: To su bili Vaši janjičari. Pašić: Koliko je ono Crna Gora poslala u skupštinu? Ja: Desetoricu. Četiri monarhista i šest komunista i republikanaca. Pašić: Pa, ovaj, zar su Crnogorci za komunu i za republiku? Ja: Ne, nego su glasali protiv okupacije Crne Gore i protiv dinastije Karađorđevića. Pašić: Pa Aleksandar je unuk kralja Nikole. Ja: Ali crnogorski narod nije miraz kćeri kralja Nikole. Prošla su davno vremena, kada su se zemlje dobivale u miraz. Crnogorski narod nije nikada izabrao Aleksandra za svoga kralja. Dinastija Karađorđevića nema nikakve veze s istorijom crnogorskom kao ni s hrvatskom ni slovenskom. Pašić: Da, ovaj, Radić je rekao u jednom govoru, da će početi da radi zajedno sa vama Crnogorcima. Ja: On neće početi nego nastaviti Štrosmajerovu saradnju s Crnom Gorom. Pašić: Sada nema Radića. Ovi Vaši dvojica u skupštini mogli bi glasati za moju vladu. Ja: Crnogorski narod ne dozvoljava nama federalistima, da glasamo za bilo koju vladu, dok je na snazi Vidovdanski ustav.34) Pašić: Ovaj Svetozar, iz preka, izdat će one svoje i ući u moju vladu. Zašto ne bi i Vi ušli. Dat ću Ti ministarstvo pravde. Ja: Pribićeviću je svejedno, bio s Vama ili s Davidovićem. Njemu je glavno da služi Beogradu, kome je vazda služio. A moji drugovi i ja imamo domovinu, a Vi, gospodine predsjedniče, znate, kakve su obaveze prema domovini. U ostalom, ne može Vam pomoći ni Pribićević ni mi. Čim dođu Radićevi poslanici, ostat ćete u manjini. Pašić: Mi one ostale Radićeve mandate nećemo overiti. Ja: Učinit ćete nasilje. Eto Vam dokaz, da je vladavina nasilja nužna posljedica centralizma. Ali će doći dan, da nećete ni nasiljem moći doći do većine. Što ćete onda raditi? Pašić: Onda ćemo vladati bez skupštine. Ja: To je diktatura. To Vam je dokaz, da će Srbija na kraju morati zarobiti samu sebe, da bi mogla održati u ropstvu nas ostale. Od toga i nas i vas može spasiti samo federacija. Pašić: Da, ovaj, ali ovi moji neće za to ni da čuju. Stojan je nešto slično pokušao, pa si video, kako je prošao. Ne bih ni ja bolje. Nego, ovaj, hoćeš li da uđeš u moju vladu? Ja: Ja sam Vam, gospodine predsjedniče, vrlo zahvalan na ljubaznoj ponudi, ali mi je nemoguće. Sve što mogu, to je, da Vam poželim svaku sreću. Pašić: Hvala Ti. I ja Tebi najlepše želim. Hvala Vam, što ste se odazvali mome pozivu. Rastali smo se prijateljski. Otpratio me je do vrata. Kad sam napustio kabinet N. Pašića, bilo je prošlo podne za nekoliko minuta. Sjutradan, 2.marta, Sv. Pribićević i 14 njegovih drugova napustili su demokratsku stranku Ljubomira Davidovića i osnovali Samostalnu demokratsku stranku. Među njima su bila i dva člana verifikacionog odbora. Time je Pašić dobio u odboru većinu od jednog glasa. Omogućeno mu je da spriječit verifikaciju mandata narodnih zastupnika HRSS i s Pribićevićem mu je osigurana većina u narodnoj skupštini. Sastavio je vladu u zajednici s Pribićevićem.
a upravo u ovom dijelu teksta je razvidno kud vodi takav stil vladanja... usput crnogorci su koristili termin Domovina i Sabor... ;)

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by Šandor Winnetou 14/5/2020, 00:29

RayMabus wrote:
kaya wrote:
vuksadinare wrote:https://net.hr/danas/hrvatska/samoprozvani-srpski-geopoliticar-srbija-ce-preuzeti-dubrovnik-od-hrvatske-moramo-izaci-na-more/
Ovaj može s onom trojicom galaktičara oko ponoći u priču komotno.
Kad me već prozivaš da malo ubrzamo temu.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/video-napeto-u-crnoj-gori-uhicen-episkop-spc-a-na-ulicama-stotine-gradana-gadali-policiju-kamenjem-i-skandirali-ustase-pustite-vladiku/10305736/

Sad će dobit barina.
podrška crnogorcima u hapšenju remetilačkog faktora

_________________
Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19667
2017-12-31


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by michaellcmacha 14/5/2020, 00:32

Pašić je u zajednici sa Sv. Pribićevićem sastavio izbornu vladu. Razpisani su izbori za dan 8. februara 1925. Dana 23. decembra 1924. vlada je donijela ovu odluku: 


"1. Da se odmah rasturi Hrvatska republikanska seljačka stranka, koja je stupanjem u seljačku internacionalu postala sastavni dio komunističke internacionale. 


2. Da se u buduće zabrane svi zborovi, konferencije i svaki rad ove partije, kao što i izlaženje svih njenih publikacija, knjiga i novina. 


3. Da se prema HRSS najstrože primijene propisi 18. čl. Zakona o zaštiti javnoga reda i poredka u državi. 


4. Da se odmah uzapte sve arhive i novine, publikacije i prepiska HRSS. 


5. Da se hitno preduzme krivični postupak protiv vodstva HRSS." Kralj Aleksandar odobrio je vladinu odluku 1. januara 1925. To je bila kraljeva čestitka Nove godine hrvatskom narodu. Zatvoren je Stjepan Radić i cijelo predsjedništvo HRSS. Počela su zatvaranja i progoni u Hrvatskoj, koji su odavali podpunu neuravnoteženost Beograda. Desna ruka Svetozara Pribićevića, Većeslav Vilder, podtajnik ministarstva unutrašnjih poslova, trčao je tih dana po Hrvatskoj kao bijesan pas. Sklanjali su se ljudi. Susreet s njim bio je opasan. Nimalo ga nije zbunjivalo, što se na svakom koraku sretao s krvavim tragovima svojih prijašnjih zločina. Bio je sretan, što mu se dala prilika da zadovolji svoju janjičarsku krvoločnost. Sve, što se tih dana događalo u Hrvatskoj, odavalo je da se ne radi o izboru narodnih zastupnika nego o očajnom pokušaju Beograda, da nasiljem dokaže Stjepanu Radiću i hrvatskom narodu, da su stavljeni pred izbor: ili priznati velikosrpsku državnu ideju ili biti uništen. Radić se sreo s tigrom u njegovu kavezu. Hoće li mu uspjeti da se spasi?

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by Šandor Winnetou 14/5/2020, 00:41

michaellcmacha wrote:
michaellcmacha wrote:evo malo kako je Pašić sastavljao i rastavljao Vlade

Tačno u 11 sati bio sam kod šefa Pašićevog kabineta. Pašić me odmah primio. Kad sam se pojavio na vratima, ustao je iza pisaćega stola i krenuo prema meni. Susret je bio vrlo srdačan. Pružio mi je ruku s riječima: "Niste ništa stariji nego što ste bili, kad smo se ono prvi put videli.32) "A Vi meni, gospodine Predsjedniče, izgledate svježiji i mlađi, nego što ste onda bili". Sjeli smo oko okruglog stola u sredini kabineta. Pašić: Gde ste, ovaj, Vi sada? Ja: Advokat sam u Zemunu. Pašić: Jeste, Vi ste se u Hrvatskoj školovali pa volite Hrvate. Ja: Kralj Nikola se školovao u Parizu, pa je volio Hrvate. Vama su, gospodine predsjedniče, sigurno, poznate njegove veze sa Štrosmajerom. Pašić: Ja, ovaj Ustav nisam doneo sam. Ja: Pa jeste, i muslimani su glasali za njega. Pašić: Da, Sulejmani 33) su glasali za Ustav, a Vi Crnogorci ne. Ja. Mi, Crnogorci, nismo ni bili u konstituanti. Vi ste onemogućili našu kandidaciju. Pašić: Pa bilo je, ovaj, Crnogoraca. Ja: To su bili Vaši janjičari. Pašić: Koliko je ono Crna Gora poslala u skupštinu? Ja: Desetoricu. Četiri monarhista i šest komunista i republikanaca. Pašić: Pa, ovaj, zar su Crnogorci za komunu i za republiku? Ja: Ne, nego su glasali protiv okupacije Crne Gore i protiv dinastije Karađorđevića. Pašić: Pa Aleksandar je unuk kralja Nikole. Ja: Ali crnogorski narod nije miraz kćeri kralja Nikole. Prošla su davno vremena, kada su se zemlje dobivale u miraz. Crnogorski narod nije nikada izabrao Aleksandra za svoga kralja. Dinastija Karađorđevića nema nikakve veze s istorijom crnogorskom kao ni s hrvatskom ni slovenskom. Pašić: Da, ovaj, Radić je rekao u jednom govoru, da će početi da radi zajedno sa vama Crnogorcima. Ja: On neće početi nego nastaviti Štrosmajerovu saradnju s Crnom Gorom. Pašić: Sada nema Radića. Ovi Vaši dvojica u skupštini mogli bi glasati za moju vladu. Ja: Crnogorski narod ne dozvoljava nama federalistima, da glasamo za bilo koju vladu, dok je na snazi Vidovdanski ustav.34) Pašić: Ovaj Svetozar, iz preka, izdat će one svoje i ući u moju vladu. Zašto ne bi i Vi ušli. Dat ću Ti ministarstvo pravde. Ja: Pribićeviću je svejedno, bio s Vama ili s Davidovićem. Njemu je glavno da služi Beogradu, kome je vazda služio. A moji drugovi i ja imamo domovinu, a Vi, gospodine predsjedniče, znate, kakve su obaveze prema domovini. U ostalom, ne može Vam pomoći ni Pribićević ni mi. Čim dođu Radićevi poslanici, ostat ćete u manjini. Pašić: Mi one ostale Radićeve mandate nećemo overiti. Ja: Učinit ćete nasilje. Eto Vam dokaz, da je vladavina nasilja nužna posljedica centralizma. Ali će doći dan, da nećete ni nasiljem moći doći do većine. Što ćete onda raditi? Pašić: Onda ćemo vladati bez skupštine. Ja: To je diktatura. To Vam je dokaz, da će Srbija na kraju morati zarobiti samu sebe, da bi mogla održati u ropstvu nas ostale. Od toga i nas i vas može spasiti samo federacija. Pašić: Da, ovaj, ali ovi moji neće za to ni da čuju. Stojan je nešto slično pokušao, pa si video, kako je prošao. Ne bih ni ja bolje. Nego, ovaj, hoćeš li da uđeš u moju vladu? Ja: Ja sam Vam, gospodine predsjedniče, vrlo zahvalan na ljubaznoj ponudi, ali mi je nemoguće. Sve što mogu, to je, da Vam poželim svaku sreću. Pašić: Hvala Ti. I ja Tebi najlepše želim. Hvala Vam, što ste se odazvali mome pozivu. Rastali smo se prijateljski. Otpratio me je do vrata. Kad sam napustio kabinet N. Pašića, bilo je prošlo podne za nekoliko minuta. Sjutradan, 2.marta, Sv. Pribićević i 14 njegovih drugova napustili su demokratsku stranku Ljubomira Davidovića i osnovali Samostalnu demokratsku stranku. Među njima su bila i dva člana verifikacionog odbora. Time je Pašić dobio u odboru većinu od jednog glasa. Omogućeno mu je da spriječit verifikaciju mandata narodnih zastupnika HRSS i s Pribićevićem mu je osigurana većina u narodnoj skupštini. Sastavio je vladu u zajednici s Pribićevićem.
a upravo u ovom dijelu teksta je razvidno kud vodi takav stil vladanja... usput crnogorci su koristili termin Domovina i Sabor... ;)
dobro gradivo za onog tko želi učiti i stvoriti realnu sliku na događaje u prošlosti mada sumnjam da će recimo django ili srpinjo ili pizdon to ikada pročitati a kamoli prihvatiti

_________________
Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19667
2017-12-31


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by michaellcmacha 14/5/2020, 00:47

Hrvatski federalisti zauzeli su prema vidovdanskom ustavu i njime stvorenom poredku stav identičan sa stavom crnogorskih federalista.  U svojim govorima mi smo uspjeli nesumnjivo uglaviti, da država vidovdanskoga ustava nije ostvarenje jugoslavenske političke orientacije, poznate od imenom jugoslavenstvo, nego svim drugim zemljama, osim Srbije, prevarom i nasiljem nametnuto ostvarenje velikosrpske državne ideje. Dokazivali smo, da kraljevina SHS, kao organizovano nasilje Srbije, ne može biti duga vijeka jednostavno zato, što je Srbija više nego četiri puta numerički slabija od ostalih zemalja, a kulturno zaostaje za nekima od njih po više stoljeća.

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by Šandor Winnetou 14/5/2020, 00:54

michaellcmacha wrote:Hrvatski federalisti zauzeli su prema vidovdanskom ustavu i njime stvorenom poredku stav identičan sa stavom crnogorskih federalista.  U svojim govorima mi smo uspjeli nesumnjivo uglaviti, da država vidovdanskoga ustava nije ostvarenje jugoslavenske političke orientacije, poznate od imenom jugoslavenstvo, nego svim drugim zemljama, osim Srbije, prevarom i nasiljem nametnuto ostvarenje velikosrpske državne ideje. Dokazivali smo, da kraljevina SHS, kao organizovano nasilje Srbije, ne može biti duga vijeka jednostavno zato, što je Srbija više nego četiri puta numerički slabija od ostalih zemalja, a kulturno zaostaje za nekima od njih po više stoljeća.
zato oće ugrabiti držića ili gundulića jer im nasušno treba pisac ili književnik da pi potkrjepili svoju bolješćuru o pismenosti i kultuti srba i srbije, u biti nisu čak ni kurac na biciklu

_________________
Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19667
2017-12-31


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by michaellcmacha 14/5/2020, 01:05

evo za druga Nihila jedna poučna o korupciji

Zet Ljube Jovanovića, Dragiša Stojadinović, inspektor u ministarstvu trgovine i industrije, jednim člankom u beogradskom dnevniku "Novosti" od 22. februara 1926. godine, oštro je napao Radu Pašića, sina Nikole Pašića, zbog korupcije. Došlo je do žučne polemike među zainteresovanima. U vezi s tim, predsjedništvu narodne skupštine predata je interpelacija protiv korupcije. 

 Otac domovine, kako su dotad zvali Nikolu Pašića, uklonjen je iz političkoga života Srbije kao otac korupcije. Nikome, ni prije ni poslije ovog slučaja, korupcija nije bila smetnja za učestvovanje u javnom životu nesretne Jugoslavije. Vladu je sastavio jedan od najpoznatijih konrupcionaša, Nikola Uzunović.

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by michaellcmacha 14/5/2020, 01:12

Nikola Pašić je izbjegavao dvije stvari. Pazio je da dvije velike srpske stranke, radikalna i demokratska, nikada ne budu istovremeno u vladi. Bojao se da bi tim jedinstvom srbijanskog fronta izazvao jedinstvo fronta ostalih zemalja protiv Srbije. S druge strane, držao je mnogo do toga da nasilja u ostalim zemljama, a posebno u Hrvatskoj i u Crnoj Gori, što manje vrše neposredno Srbijanci, već je to radio preko svojih janjičara, srpskih sinova tih zemalja. Pored te dvije stvari, on je upotrebljavao terminologiju jugoslovenske političke orjentacije za oznaku pojmova srpskog imperijalizma i time uspješno stvarao zabunu u širim slojevima.

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more' - Page 4 Empty Re: Samoprozvani srpski geopolitičar:'Srbija će preuzeti Dubrovnik od Hrvatske,moramo izaći na more'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum