ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by vuksadinare 11/5/2020, 07:41

http://euroactiv.jutarnji.hr/PiD/globalnapolitika/ruski-ambasador-i-borell-se-slazu-podjela-kosova-moze-ako-se-sloze-beograd-i-pristina/10291924/
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by vuksadinare 11/5/2020, 07:42

https://euractiv.jutarnji.hr/PiD/globalnapolitika/ruski-ambasador-i-borrell-se-slazu-podjela-kosova-moze-ako-se-sloze-beograd-i-pristina/10291924/
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by epikur37 11/5/2020, 07:44

opa bato...sad se slaže i rusija i eu


idu nove granice na balkanu
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by vuksadinare 11/5/2020, 07:46

epikur37 wrote:opa bato...sad se slaže i rusija i eu


idu nove granice na balkanu
pa sad...bit ce to domino efekt...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by epikur37 11/5/2020, 07:47

vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:opa bato...sad se slaže i rusija i eu


idu nove granice na balkanu
pa sad...bit ce to domino efekt...

neka...treba zaključiti američke provizorije i stvari definirati po prirodnom, etničkom stanju
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by vuksadinare 11/5/2020, 07:49

epikur37 wrote:
vuksadinare wrote:
epikur37 wrote:opa bato...sad se slaže i rusija i eu


idu nove granice na balkanu
pa sad...bit ce to domino efekt...

neka...treba zaključiti američke provizorije i stvari definirati po prirodnom, etničkom  stanju
ako imas sto ponuditi..vidis da to ne ide bez da nesto ne ponudis...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by vuksadinare 11/5/2020, 07:52

...cisto sumnjam da ce srbija pristati dati presevsku dolinu jer prakticno sa time doslovno joj ostaje samo koridor sa makedonijom i dolje grckom...sa druge strane srbija ce traziti 2/3 energetskog sistema na kosovu što naravno albanci nece pristati...jer nije u pitanju samo etnicki princip gdje ces dobiti nesto sela a gospodarski ili strateski neces bac dobro proci..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by vuksadinare 11/5/2020, 07:56

..po tom pricnipu npr.srbija bi izgubila vise teritorija u granicnom sporu sa hrvatskom...sto naravno i je danas spor između hrvatske i srbije...lijepo je rekao ruski veleposlanik podrzat cemo samo one korekcije koje idu u prilog srbije...tako da...mislim....nece od toga nista biti....jer ako jedna strana staje samo na jednu tu dobrog ispasti ne moze...sto znaci podrzavamo dogovor ali ona strana kojoj mi drzimo lojtre mora vise profitirati...znaci prakticno nista od rjesenja jer logicno druga strana nece pristati da losije prođe
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by vuksadinare 11/5/2020, 08:00

...zapravo...tu rusi podvalili onoj drugoj strani u sporu i onima koji podrzavaju tu drugu stranu da ne pristaju na dogovor ako njihov pulen ne dobije vise i samim time stavili tocku da takvi pregovori tesko mogu uspjeti...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by Ringo10 11/5/2020, 08:07

Podjela mozda, ali razmjene biti nece

Ma da sam na mjestu Srba ja ne bih pristao ni na podjelu Kosova

Vrijeme i okolnosti sad rade za Srbe

Siptari ga puse dugorocno
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by vuksadinare 11/5/2020, 08:11

Ringo10 wrote:Podjela mozda, ali razmjene biti nece

Ma da sam na mjestu Srba ja ne bih pristao nini na podjelu Kosova

Vrijeme i okolnosti sad rade za Srbe

Siptari ga puse dugorocno
sto ces nesto djeliti ako ovi ne priznaju ove...albanci mogu se sloziti ako zatraze crno na bijelo priznanje....od strane srbije...sto ovi nece pristati jer zna se sto onda slijedi...drugo kao sto je rekao i ruski veleposlanik projene na granicama onda s enece zadrzati samo na kosovu i srbiji..jer s druge sztrane i druge ce drzave traziti isti princip..jer ako oni mogu zasto mi onda ne bi mogli...zato je rus odigrao logicno sto sam i napisao...'podrzavamo dogovor ali ona strana kojoj mi drzimo mora dobiti vise'...dakle prakticno sa tim je stavljeno do znanja da nema nista od dogovora..a pregovoarat mozes sto godina...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by michaellcmacha 11/5/2020, 08:41

Ringo10 wrote:Podjela mozda, ali razmjene biti nece

Ma da sam na mjestu Srba ja ne bih pristao ni na podjelu Kosova

Vrijeme i okolnosti sad rade za Srbe

Siptari ga puse dugorocno
de pojasni kako to šiptari dugoročno puše
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by vuksadinare 11/5/2020, 08:43

michaellcmacha wrote:
Ringo10 wrote:Podjela mozda, ali razmjene biti nece

Ma da sam na mjestu Srba ja ne bih pristao ni na podjelu Kosova

Vrijeme i okolnosti sad rade za Srbe

Siptari ga puse dugorocno
de pojasni kako to šiptari dugoročno puše
misli na rat...vojnu intervenciju srbije...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by michaellcmacha 11/5/2020, 08:49

vuksadinare wrote:
michaellcmacha wrote:
Ringo10 wrote:Podjela mozda, ali razmjene biti nece

Ma da sam na mjestu Srba ja ne bih pristao ni na podjelu Kosova

Vrijeme i okolnosti sad rade za Srbe

Siptari ga puse dugorocno
de pojasni kako to šiptari dugoročno puše
misli na rat...vojnu intervenciju srbije...
pa upravo je obrnuto po tom pitanju... dugoročno su albanci u plusu, od policije malo pomalo stvaraju vojsku, a vojska srbije je općenito inferiorna vojska ukoliko ima sa suprotne strane ne podjednako jaku vojsku, dovoljno je samo da bude motivirana... i kako vrijeme odmiče postoji mogućnost da upravo vojnim putem izgubi preševsku dolinu jer albanci itekako imaju na tom užem prostoru popriličnog manevarskog prostora i solidnu logističku podršku oš sa kosova oš iz makedonije
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by vuksadinare 11/5/2020, 08:54

michaellcmacha wrote:
vuksadinare wrote:
michaellcmacha wrote:
Ringo10 wrote:Podjela mozda, ali razmjene biti nece

Ma da sam na mjestu Srba ja ne bih pristao ni na podjelu Kosova

Vrijeme i okolnosti sad rade za Srbe

Siptari ga puse dugorocno
de pojasni kako to šiptari dugoročno puše
misli na rat...vojnu intervenciju srbije...
pa upravo je obrnuto po tom pitanju... dugoročno su albanci u plusu, od policije malo pomalo stvaraju vojsku, a vojska srbije je općenito inferiorna vojska ukoliko ima sa suprotne strane ne podjednako jaku vojsku, dovoljno je samo da bude motivirana... i kako vrijeme odmiče postoji mogućnost da upravo vojnim putem izgubi preševsku dolinu jer albanci itekako imaju na tom užem prostoru popriličnog manevarskog prostora i solidnu logističku podršku oš sa kosova oš iz makedonije
...pa ja sa citao da u srbiji nemaju ljudi da popune ni 50% posada za tenkove po broju koliko ih imaju...a jedan njihov pukovnik prosle godine je rekao...da tek imaju potpunu pounjenost pet brigada...i da u slucaju rata bi trebali imati veliki mobilizacijski odziv sto je realno danas u srbiji nemoguca misija...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by Serbinho-3 11/5/2020, 09:26

Haha, sada nam pusta Euractiv od Hilari, Olbrajtove i neoliberalne

ekipe.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by pizzon 11/5/2020, 09:31

meni taj lik
totalno ne grafitira
kako voli da kaze jedan cica
licno ne verujem da zele resenje
pizzon
pizzon

Posts : 4989
2020-04-21


Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by Serbinho-3 11/5/2020, 09:46

Blefiranje, koje se pokazalo sa Koronom, koliko je Zapad raspad.

Njima odgovara trenutna situacija, nisu vratili nikoga

od proteranih a da kod njih tako neko sranje napraviš , uleteli bi

vojno preko noci.

Kada osete moć sa druge strane, postanu mekši.

Greška Srbije sto se ekonomski vezuje za njih.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by vuksadinare 11/5/2020, 10:05

Serbinho-3 wrote:Blefiranje, koje se pokazalo sa Koronom, koliko je Zapad raspad.

Njima odgovara trenutna situacija, nisu vratili nikoga

od proteranih a da kod njih tako neko sranje napraviš , uleteli bi

vojno preko noci.

Kada osete moć sa druge strane, postanu mekši.

Greška Srbije sto se ekonomski vezuje za njih.
realno i zapadu i rusiji odgovara danasnji status que na kosovu..to sto je trump i njegova administracija predlozila rjesenje za kosovsku krizu o razmjeni teritorija su napravili jer trump je htio neki plus posto je to rjesenje predlozeno na vrhuncu sirijske krize...gdje su ameri bili u jednoj politickoj defanzivi...ali realno koliko taj plan moze imati neki uspjeh upitno je...naravno ne radi se tu o razmjeni samo zbog stnovnistva vec kako rekoh i nekih gospodarskih potencijala prvenstveno na kosovu sto bi srbiji odgovaralo jerbo bi dobila skoro pola rudarskog bazena trepca..i 2/3 vodno energetskog potencijala onog najveceg kosovskog jezera kako se zove zaboravio sam...ali albanci za ovaj dio ne zele ni cuti...mogli bi dati srbiji dio kosovske mitrovice i par sela..i to je to...ali srbiju to ne zadovoljava bez ovog sto sam naveo..albanci na ekonomskom planu osim na teritorijalnom ne bi puno profitirali dobijanjem presevske regije osim sto bi srbija izgubila jos vise juzne granice sa makedonijom i prakticno bi joj ostalo granice sa makedonijom mozda par desetaka kilometara a samim time bi bio ugrozen njihov glavni prometni pravac prema grckoj..a nimakedoniji ne bi odgovaralo da albanci kontroliraju 2/3 sjeverne makedosnke granice...problem za srbiju ali i kosovo sto je trump zagrizao za taj model rjesavanja kosovske krize ali takvo rjesenje ne znaci da bi srbija priznala kosovo sto ii najvise kopka albansku stranu da bi se okrenuli mozda takvom rjesenju...suljo nije dao nikakvu garanciju amerima da ce priznat u tom slucaju kosovo
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by Serbinho-3 11/5/2020, 10:31

Suljo treba da gura podelu kod Trampa, jer je jasno da

Albanci nece nista, osim da uzmu i Rasku Oblast.

Time ih uvlači u sukob sa Trampom, kao po pitanju takse.

Oni cekaju izbore i povratak Demokrata, jer znaju da kod

ovog ne mogu da vrsljaju i glume stalne zrtve.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26518
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?! Empty Re: Rusija oprezna o planu moguće razmjene teritorija između Kosova i Srbije?!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum