ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by debotoijusto 10/5/2020, 12:12

Predsjednik Ceha trgovine Hrvatske obrtničke komore, Mladen Malta, opisao nam je kako će se neradna nedjelja odraziti na poslovanje trgovaca.
Trgovci koji su inače radili nedjeljom i neradnim danima zasigurno će zabilježiti značajan pad prometa i posjećenosti. To se moglo vidjeti već u prva četiri dana svibnja, od kojih su dva bila neradna. Oni trgovci koji svoja vrata otvaraju u predsezoni i sezoni također će imati velikih problema ako ova mjera ostane na snazi. Njima je svaki dan bitan, pogotovo ako se radi o danu s lošim vremenskim prilikama jer tada turisti posjećuju prodajne objekte. Zabrana rada nedjeljom i neradnim danima najviše pogađa male trgovce obrtnike. Veliki trgovački lanci optimizirat će radnu snagu kako bi nadoknadili troškove, a samozaposleni trgovci to neće moći. Primjer Poljske to najbolje pokazuje, tamošnja vlast je zabranila rad nedjeljom, veliki su se prilagodili, a mali su zabilježili ogroman pad prometa.






Određene informacije izlaze u medije, ali su prisutne i unutar samog sektora trgovine. Otpuštanje je uvijek teška tema, međutim izgledno je da će svi veći lanci biti primorani otpuštati određen broj svojih radnika kako bi nadoknadili pad prometa i posjećenosti. Projekcije su zasad takve da će 10% do 15% radnika u trgovini ostati bez posla.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by debotoijusto 10/5/2020, 12:13

Slično viđenje situacije ima i Mario Mandac, vlasnik tvrtke Ora Adriatica.



- S obzirom na to da samo na Dolcu imamo šest ribarnica koje opskrbljujemo mogu vam iz prve ruke pouzdano reći da je promet manji za 20 do 30 posto. Uz to svi zaboravljaju da tržnice ne rade ni ponedjeljkom što znači da smo mi na gubitku dva, a ne jedan dan. Ponedjeljkom jednostavno nije tržni dan, kupci ne dolaze, a ni svježa roba tako da mi zapravo sada radimo pet dana u tjednu - kaže Mandac. 


Sigurno ću morati otpusti barem troje, četvero ljudi jer moji ljudi rade od 7 do 14 sati, a s pet dana u tjednu imat će samo 35 sati odrađenih. Imam i radnike koji vikendom rade kao ispomoć na čišćenju ribe, a u ovakvim uvjetima više neće biti potrebni. Kad bih sve zadržao i smanjio im plaće za 20 posto, to je isto kao da sam dvoje ljudi otpustio. Zbog toga smatram da je bolje zadržati većinu i ne dirati im plaće, a otpustiti višak radne snage.  
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by debotoijusto 10/5/2020, 12:15

 Upravo ta nedjelja je značila puno i ribarima jer smo tada najviše naručivali friške ribe. Ovako oni do utorka ne rade pa i sami imaju velike troškove zbog brodova i ostalog. Posljedice su velike i što dulje ova situacija traje to je gore. 



Koliko dugo svi zajedno još možete izdržati?
Ne znam, teško mi je reći, ali ne predugo. Prvi problem izbio je s prestankom rada ugostitelja jer smo mi jako s njima povezani i već s time smo ostali bez 30 posto prometa. Onda se nadogradila neradna nedjelja i još 20 do 30 posto je pao promet. Dakle upola manje imamo prometa nego prije pandemije. Tko to može izdržati? Ja sam od 1994. privatnik i od tada se dižem u tri ujutro da u četiri krećem s radom i ne žalim se. Navikao sam, ali na ovakav udarac u prometu ne možemo se naviknuti. Nikako mi nije jasno kako jedna Austrija razmišlja o uvođenju rada nedjeljom, a mi smo pametniji pa to sada ukidamo. Pitajte mlade koji rade u trgovačkim centrima žele li radnu nedjelju. Većina će reći da želi jer su na taj dan duplo plaćeni. Hajde da su nam omogućili da prvo stanemo na noge pa onda o tome razmišljali, a ne ovako kad je ionako teško.


https://www.24sata.hr/news/neradne-nedjelje-necemo-moci-dugo-izdrzati-posao-jako-trpi-692111
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by debotoijusto 10/5/2020, 12:16

poj zoron i nediljon ne smis nista cinit
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by vili40 10/5/2020, 12:32

ako do sada nisu regulirali rad nedjeljom i to zabranili sad je to bio najgori trenutak i ljigav pokušaj dodvoravanja crkvi i biračima,prozirno za popizdit ali ljudi će svejedno sa zadovoljstvom opet stati na iste grablje.
vili40
vili40

Male
Posts : 10723
2015-08-02


Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by immortal 10/5/2020, 12:34

jutros nismo poranili u pekarnice, kruha nema za kupiti
mi ćemo se snaći za danas, ali kakva mi je to nedjelja
imamo li mi ostali pravo na nedjelju ako ćemo sami mijesiti i peći kruh ili jesti stari kruh svetom nedjeljom
a što će pojesti oni zaposleni na željeznici, kao zaštitari, čuvari, dežurni liječnici, ljudi u prijevozu?
nositi kao iza rata smotuljak kruha i priloga u džebu ili plastičnim vrećicama kao zaostala bagra ili ići u restorane pod radnim vremenom ... pauza pola sata
tko nam kroji politiku
immortal
immortal

Female
Posts : 23139
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by AssadNaPodmornici 10/5/2020, 12:37

danas gužve ispred pekara kao u socijalizmu. jer dućani nerade. ovdje je postao običaj vikendom ići u šoping kao u americi, jer ljudi rade preko tjedna itd.. ugl jebe me se, što god država da napravi, uglavnom će napraviti loše, pa podrška

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20896
2018-06-14


Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by debotoijusto 10/5/2020, 12:46

mortal wrote:jutros nismo poranili u pekarnice, kruha nema za kupiti
mi ćemo se snaći za danas, ali kakva mi je to nedjelja
imamo li mi ostali pravo na nedjelju ako ćemo sami mijesiti i peći kruh ili jesti stari kruh svetom nedjeljom
a što će pojesti oni zaposleni na željeznici, kao zaštitari, čuvari, dežurni liječnici, ljudi u prijevozu?
nositi kao iza rata smotuljak kruha i priloga u džebu ili plastičnim vrećicama kao zaostala bagra ili ići u restorane pod radnim vremenom ... pauza pola sata
tko nam kroji politiku

nije ti dovoljno tijelo kristovo jutri za dan cijeli ?
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by immortal 10/5/2020, 15:05

AssadNaPodmornici wrote:danas gužve ispred pekara kao u socijalizmu. jer dućani nerade. ovdje je postao običaj vikendom ići u šoping kao u americi, jer ljudi rade preko tjedna itd.. ugl jebe me se, što god država da napravi, uglavnom će napraviti loše, pa podrška
zašto smo išli iz socijalizma i plasirali nam napredak ako ćemo kao nekad davno čak prije 70-tih bez mogućnosti kupnje svega što poželimo
idemo li naprijed ili ne
immortal
immortal

Female
Posts : 23139
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by immortal 10/5/2020, 15:05

debotoijusto wrote:
mortal wrote:jutros nismo poranili u pekarnice, kruha nema za kupiti
mi ćemo se snaći za danas, ali kakva mi je to nedjelja
imamo li mi ostali pravo na nedjelju ako ćemo sami mijesiti i peći kruh ili jesti stari kruh svetom nedjeljom
a što će pojesti oni zaposleni na željeznici, kao zaštitari, čuvari, dežurni liječnici, ljudi u prijevozu?
nositi kao iza rata smotuljak kruha i priloga u džebu ili plastičnim vrećicama kao zaostala bagra ili ići u restorane pod radnim vremenom ... pauza pola sata
tko nam kroji politiku

nije ti dovoljno tijelo kristovo jutri za dan cijeli ?
ne seri
immortal
immortal

Female
Posts : 23139
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by Sora 10/5/2020, 15:17

dežurne trgovine vratiti
a veliki centri da rade svaku nedjelju 
tržnice obvezno i sve na njima 


zaposlenicima veće dnevnice

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by Guest 10/5/2020, 15:24

debotoijusto wrote:poj zoron i nediljon ne smis nista cinit

neka krepaju. kapitalizam su htjeli sad neka igraju.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by Guest 10/5/2020, 15:29

AssadNaPodmornici wrote:danas gužve ispred pekara kao u socijalizmu. jer dućani nerade. ovdje je postao običaj vikendom ići u šoping kao u americi, jer ljudi rade preko tjedna itd.. ugl jebe me se, što god država da napravi, uglavnom će napraviti loše, pa podrška

prijatelju, gužve su i u Japanu i to kad nema pandemije. a pazi jebote Japan je brutalni kapitalizam. kako to objašnjavaš jebote ?

USA je prije jebene SFRJ koju toliko mrziš iako nisi u njoj živio ni dve godine imala par-nepar i ogromne redove na benzinskim pumpama. pazi tvoja jebena USA imala par-nepar.

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by catabbath 10/5/2020, 15:29

Ako ćeš propasti jer ne radiš u nedilju onda će vjerojatno uskoro svejedno propasti.

_________________
'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12394
2015-08-22


Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by Guest 10/5/2020, 15:46

catabbath wrote:Ako ćeš propasti jer ne radiš u nedilju onda će vjerojatno uskoro svejedno propasti.

pa to i ja kažem. propast će im korporacija zbog jednog neradnog dana? pa što u sve druge dane rade sa gubitkom jedino nedjeljom rade na pozitivnoj nuli? uz to lidl, kauflad i ostala ekipa ne plaćaju porez jer rade sa gubitkom. znači došli su u RH-NDH čisto iz humanitarnih pobuda.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by mutava baštarda 10/5/2020, 15:46

catabbath wrote:Ako ćeš propasti jer ne radiš u nedilju onda će vjerojatno uskoro svejedno propasti.
Ma da.. malo će pizdit dok se ne prilagode, za dva miseca će biti normalno...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by Guest 10/5/2020, 15:53

mutava baštarda wrote:
catabbath wrote:Ako ćeš propasti jer ne radiš u nedilju onda će vjerojatno uskoro svejedno propasti.
Ma da..  malo će pizdit dok se ne prilagode, za dva miseca će biti normalno...

čuj, ova mjera mora biti privremena. ako ne bude, znači da su zločinci na vlasti iskoristili pandemiju za neke svoje agende koje u normalnim uvjetima ne bi prošle.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by crvenkasti 10/5/2020, 15:53

Ako radimo nedjeljom, ne idemo na misu, i onda poslovanje crkve jako trpi.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by Guest 10/5/2020, 16:16

crvenkasti wrote:Ako radimo nedjeljom, ne idemo na misu, i onda poslovanje crkve jako trpi.

bog je svuda a ne samo u crkvi. mogu se pomolit bogu i na blagajni trgovačkog centra.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by debotoijusto 10/5/2020, 16:26

mortal wrote:
debotoijusto wrote:
mortal wrote:jutros nismo poranili u pekarnice, kruha nema za kupiti
mi ćemo se snaći za danas, ali kakva mi je to nedjelja
imamo li mi ostali pravo na nedjelju ako ćemo sami mijesiti i peći kruh ili jesti stari kruh svetom nedjeljom
a što će pojesti oni zaposleni na željeznici, kao zaštitari, čuvari, dežurni liječnici, ljudi u prijevozu?
nositi kao iza rata smotuljak kruha i priloga u džebu ili plastičnim vrećicama kao zaostala bagra ili ići u restorane pod radnim vremenom ... pauza pola sata
tko nam kroji politiku

nije ti dovoljno tijelo kristovo jutri za dan cijeli ?
ne seri

krrscanski od tebe...no svejedno
tko tebe kamenom ti njega kruhom , osim nedjeljom kad nema
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30584
2014-04-12


Back to top Go down

'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'   Empty Re: 'Neradne nedjelje nećemo moći dugo izdržati, posao jako trpi'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum