ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by Hektorović 1/5/2020, 14:02

[size=30]Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar[/size]

Odgođen je do daljeg dolazak medicinskog tima iz Rusije koji je trebao da dezinfekcije prostorije Univerzitetske kliničke bolnice Mostar, rekla je Srni portparol ove zdravstvene ustanove Adrijana Pandža.



Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar 126604
MostarFoto: RTRS
- Dolazak je odgođen do daljeg zbog proceduralnih problema. Mi smo na osnovu pozitivnih iskustava Univerzitetskog kliničkog centra Banjaluka, gdje je ruski medicinski tim uradio dezinfekciju prije desetak dana, zatražili da isto bude učinjeno i u Mostaru - navele je Pandža.
Ona je dodala da je zahtjev upućen posredstvom kabineta predsjedavajućeg Doma naroda parlamenta BiH Dragana Čovića.
Ministarstvu inostranih poslova u Savjetu ministara notom se obratila Ambasada Ruske Federacije u BiH kojom se traži dozvola ulaska na teritoriju BiH za "24 člana medicinskog tima i pet specijalizovanih vojnih BAH vozila za dekontaminaciju i dezinfekciju".
Prema dokumentu koji je ministar inostranih poslova u Savjetu ministara Bisera Turković uputila ministru odbrane Sifetu Podžiću, ulazak ruskog tima zahtijevao je Čović, koji je i lider HDZ-a, kako bi bila pružena pomoć Mostaru.
Turkovićeva je zahtjev Ambasade Rusije u BiH proslijedila Podžiću, koji je naveo da Ministarstvo odbrane nije nadležno da daje dozvolu za ulazak oružanih snaga druge države na teritoriju BiH.
Podžić je naveo ovom ministarstvu nije poznato da je eventualno Predsjedništvo BiH donijelo odluku kojom bi se odobrio ulazak vojno-medicinskih timova Rusije na teritoriju BiH, kao ni o zadacima na kojima bi eventualno bili angažovani.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Re: Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by Hektorović 1/5/2020, 16:48

HDZ BiH o nedolasku ruskih medicinara u Mostar: Bespotrebni politički sukobi
Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar B_200501097
Iz HDZ-a BiH su kazali kako je svaka pomoć dobrodošla te da je politizacija u ovom trenutku nepotrebna:

"Zdravstveni izazovi, socijalna osjetljivost, teška privredna situacija i sigurnosni
izazovi s kojim se trenutno naša domovina Bosna i Hercegovina suočava, nikako i
nikome ne smiju biti opredjedjeljenje za poticanje bespotrebnih političkih sukoba,
utemeljnog na obmanama i lažima, što smo svjedoci kod konkretnog slučaja.

Također, smatraju, da ovdje svjedočimo o providnom skretanju pozornosti sa stvarnih afera, kao što je nedavna netransparentna nabavka respiratora proračunskim sredstvima. 

"Hercegovačko-neretvanska županija kao jedna od najpogođenijih županija koronavirusom, trebala bi biti prioritetom za svaki vid humanitarne pomoći, svih naroda u Bosni i Hercegovini gledajući stvarne potrebe ove županije, neovisno o nacionalnoj strukturi stanovništva u ovoj situaciji. Koronavirus je svima nama zajednički neprijatelj i svaka politizacija je neprihvatljiva, u pitanju su ljudski životi i pružena pomoć je uvijek dobro došla", saopćili su.



Oni su kazali da je pomoć za vrijeme rastuće epidemije koronavirusa zatražena od brojnih stranih ambasada u BiH, a da je na osnovu pozitivnog iskustava Univerzitetskog kliničkog centra Banja Luka zatražen dolazak istog ruskog humanitarno-medicinskog konvoja pomoći i Sveučilišnoj kliničkoj bolnici Mostar.

"U ovim zahtjevnim okolnostima i naporima, predsjedavajući Doma naroda
Parlamentarne skupštine BiH i predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović se zahvaljuje svima koji su voljni dati i daju doprinos kako zdravstvenim tako i svim drugim ustanovama i institucijama u Bosni i Hercegovini koje izravno sudjeluju u borbi protiv pandemije koronavirusa, bilo to u Sarajevu, Banjoj Luci, Mostaru ili bilo kojoj drugoj sredini", stoji u saopštenju HDZ-a BiH.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Re: Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by Eroo 1/5/2020, 17:22

Sad se najbolje vidi da BiH nema nikakvog smisla. 
Podjela će na kraju biti neminovna i najkorisnija za svatri naroda.
Eroo
Eroo

Posts : 74496
2016-07-22


Back to top Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Re: Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by Guest 1/5/2020, 21:12

Ero,Rusi znaju da serkiš po njima,pa eto,odlucili Ere pustiti niz vodu.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Re: Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by newuser 1/5/2020, 21:16

Legendovich wrote:Ero,Rusi znaju da serkiš po njima,pa eto,odlucili Ere pustiti niz vodu.. :cleanteeth
Mislim da nije do Rusa već do ulaska u državu... A ere su puštene već davno niz vodu od kada je krivousti i tadašnji državni vrh potpisao ovakvu Federaciju i BiH. Ne samo ere već cijeli hrv. korpus u BiH.
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Re: Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by Hektorović 1/5/2020, 21:25

Eroo wrote:Sad se najbolje vidi da BiH nema nikakvog smisla. 
Podjela će na kraju biti neminovna i najkorisnija za svatri naroda.

Kod Dodika su samo sletjeli bez ovakvih procedura

Za Mostar odjednom mora čitava trakavica
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Re: Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by epikur37 1/5/2020, 21:28

Muslimani su sačuvali federaciju od pravoslavno-ruskog prodora.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Re: Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by Guest 1/5/2020, 21:29

newuser wrote:
Legendovich wrote:Ero,Rusi znaju da serkiš po njima,pa eto,odlucili Ere pustiti niz vodu.. :cleanteeth
Mislim da nije do Rusa već do ulaska u državu... A ere su puštene već davno niz vodu od kada je krivousti i tadašnji državni vrh potpisao ovakvu Federaciju i BiH. Ne samo ere već cijeli hrv. korpus u BiH.
Francek je mrtav,a Ere rulaju Zegejom(dakle ostatkom RH) 
EroRepublik WIN-WIN :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Re: Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by Leviathan2 1/5/2020, 21:30

kazem ja ljepo, 10 neutronki i naselit kineze  (da budu blize yodi :)

_________________
Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Re: Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by newuser 1/5/2020, 21:36

Legendovich wrote:
newuser wrote:
Legendovich wrote:Ero,Rusi znaju da serkiš po njima,pa eto,odlucili Ere pustiti niz vodu.. :cleanteeth
Mislim da nije do Rusa već do ulaska u državu... A ere su puštene već davno niz vodu od kada je krivousti i tadašnji državni vrh potpisao ovakvu Federaciju i BiH. Ne samo ere već cijeli hrv. korpus u BiH.
Francek je mrtav,a Ere rulaju Zegejom(dakle ostatkom RH) 
EroRepublik WIN-WIN :rasta :rasta :rasta
Ma gdje je sad tko nebitno, potpuni poraz hrvatske politike u BiH od nekadašnjih skoro 800.000 danas koliko? S tim da nisi zaokružio svoj povijesni teritorij. Popušili u BiH a dugoročno vjerojatno i Hrvatska kod idućeg sranja bit će ju teško braniti bez zaleđine. Ali kako god to me se više i ne tiče.
avatar
newuser

Posts : 1993
2015-09-09


Back to top Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Re: Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by Guest 1/5/2020, 22:06

newuser wrote:
Legendovich wrote:
newuser wrote:
Legendovich wrote:Ero,Rusi znaju da serkiš po njima,pa eto,odlucili Ere pustiti niz vodu.. :cleanteeth
Mislim da nije do Rusa već do ulaska u državu... A ere su puštene već davno niz vodu od kada je krivousti i tadašnji državni vrh potpisao ovakvu Federaciju i BiH. Ne samo ere već cijeli hrv. korpus u BiH.
Francek je mrtav,a Ere rulaju Zegejom(dakle ostatkom RH) 
EroRepublik WIN-WIN :rasta :rasta :rasta
Ma gdje je sad tko nebitno, potpuni poraz hrvatske politike u BiH od nekadašnjih skoro 800.000 danas koliko? S tim da nisi zaokružio svoj povijesni teritorij. Popušili u BiH a dugoročno vjerojatno i Hrvatska kod idućeg sranja bit će ju teško braniti bez zaleđine. Ali kako god to me se više i ne tiče.
Odoh ja mojem Viruzu..nekako mi nakon ovijah u politici i njihovih navijaca,sve sa Koronom izgleda onako...optimisticno i humano.. cheers cheers cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Re: Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by jastreb 2/5/2020, 08:58

newuser wrote:
Legendovich wrote:
newuser wrote:
Legendovich wrote:Ero,Rusi znaju da serkiš po njima,pa eto,odlucili Ere pustiti niz vodu.. :cleanteeth
Mislim da nije do Rusa već do ulaska u državu... A ere su puštene već davno niz vodu od kada je krivousti i tadašnji državni vrh potpisao ovakvu Federaciju i BiH. Ne samo ere već cijeli hrv. korpus u BiH.
Francek je mrtav,a Ere rulaju Zegejom(dakle ostatkom RH) 
EroRepublik WIN-WIN :rasta :rasta :rasta
Ma gdje je sad tko nebitno, potpuni poraz hrvatske politike u BiH od nekadašnjih skoro 800.000 danas koliko? S tim da nisi zaokružio svoj povijesni teritorij. Popušili u BiH a dugoročno vjerojatno i Hrvatska kod idućeg sranja bit će ju teško braniti bez zaleđine. Ali kako god to me se više i ne tiče.
Točno. Zato ja i kažem da mi ovaj rat nismo dobili.

Izgubili smo sve ono što je u ratu dobiveno,a nismo dobili niš. Čak i nekad većinska hrvatska mjesta poput Jajca postaju sve više muslimanska,a u Drvar i Grahovo vratili su se Srbi.

Što se pak tiče same Hrvatske,Srbi na područjima gdje su u većini srbuju više nego što su srbovali u SRH.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Re: Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by Hektorović 2/5/2020, 09:30

epikur37 wrote:Muslimani su sačuvali federaciju od pravoslavno-ruskog prodora.

Spasili su i Hrvatsku od Ruskog prodora u dalmatinsko zaleđe :D
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Re: Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by epikur37 2/5/2020, 10:48

Hektorović wrote:
epikur37 wrote:Muslimani su sačuvali federaciju od pravoslavno-ruskog prodora.

Spasili su i Hrvatsku od Ruskog prodora u dalmatinsko zaleđe :D

pono se pokazuje da je taj savez opravdan i jedini ima smisao da pravoslavce drži preko povijesne granice na drini

ZDS
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Re: Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by Hektorović 2/5/2020, 11:05

epikur37 wrote:
Hektorović wrote:
epikur37 wrote:Muslimani su sačuvali federaciju od pravoslavno-ruskog prodora.

Spasili su i Hrvatsku od Ruskog prodora u dalmatinsko zaleđe :D

pono se pokazuje da je taj savez opravdan i jedini ima smisao da pravoslavce drži preko povijesne granice na drini

ZDS

Nema Rusima preko Drine

Komšić neće dati!

ZDS!
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Re: Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by Guest 2/5/2020, 13:11

Sto to znaci,kad se kaze,..."srbi srbuju.."?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Re: Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by Hektorović 3/5/2020, 15:12

Komšić: Ruska jedinica u BiH je pozvana iz sasvim drugih razloga, ne treba više dolaziti
Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar B_200503062Foto: H. M./Klix.ba
Član Predsjedništva Bosne i Hercegovine Željko Komšić u izjavi za javnost istaknuo je nekoliko bitnih činjenica vezanih za situaciju sa dolaskom ruske vojne jedinice koja je navodno već izvršila dezinfekciju bolničkih kapaciteta u Banja Luci, te za pokušaj da ta ista jedinica obavi sličan posao u bolnici u Mostaru
"Svaki klinički centar, ako nije sam u mogućnosti obaviti dezinfekciju prostora kliničkog centra može angažovati firmu ili firme koje se bave takvim poslovima. Potpuno sam siguran da su klinički centri u Banjoj Luci i Mostaru i ranije angažovali takve firme koje efikasno mogu obaviti taj posao", naveo je Komšić.

U slučaju da navedene službe ili firme nisu u mogućnosti da taj posao obave iste te kliničke centre Komšić ih upućuje na jedinicu ABHO zaštite Oružanih snaga BiH koje takav posao mogu obaviti čak i bolje od navedene jedine ruske vojske.

"Također, siguran sam da ove činjenice znaju i oni koji su pozivali jedinicu ruske vojske kao navodnu pomoć u borbi protiv koronavirusa. Sve ovo naravno otvara pitanje koji je stvarni cilj pozivanja i dolaska ruske vojne jedinice u BiH i to baš u Banju Luku i Mostar, kada u BiH postoje i firme i vojne jedinice koje taj posao mogu obaviti i brže i efikasnije", naglasio je Komšić.

O načinu njihovog prvog ulaska u BiH, kao i proceduri na granici BiH prilikom izlaska te jedinice iz zemlje i povratka iste u Republiku Srbiju, dodaje, informaciju može dati Granična policija BiH.

"S obzirom da je prisutstvo ove jedinice ruske vojske na teritoriji naše zemlje potpuno nepotrebno i s obzirom da je ova jedinica pozivana u BiH iz sasvim drugih razloga od onih koji su javno navedeni te da je riječ o jednoj vrsti, kako to vole reći vojnici i obavještajci, aktivnosti tzv. specijalnog, psihološkog djelovanja, smatram da ista, niti je trebala dolaziti u BiH niti se treba ponovo vraćati. Kao član Predsjedništva BiH želim javno reći da sam apsolutno protiv ovakvih aktivnosti na teritoriji BiH", zaključio je Komšić.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar Empty Re: Odgođen dolazak ruskog medicinskog tima u Mostar

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum