ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju

Go down

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Empty Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju

Post by RayMabus 29/4/2020, 16:56

Američka ekonomija je u slobodnom padu.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/na-korak-smo-od-neceg-puno-goreg-od-duboke-recesije-americka-ekonomija-potonula-je-u-prvom-kvartalu-milijuni-ostali-bez-posla-slijedi-val-bankrota/10258141/

Jedite govna.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175904
2014-04-11


Back to top Go down

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Empty Re: Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju

Post by Ringo10 29/4/2020, 17:07

MA nadoknadit će to Amerika

Jebi ga, ipak je to najjača ekonomija na svijetu
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Empty Re: Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju

Post by Guest 29/4/2020, 17:20

Ringo10 wrote:MA nadoknadit će to Amerika

Jebi ga, ipak je to najjača ekonomija na svijetu
24 trilijuna dolara duga,ne znam vec jel nezaposlenost dosegla 25 miljuna ljudi,stanje na ulicama se nabrijava...

Ringec,OVAKO DOSAD NIJE BILO,narocito ovako brzo..kad upadnes u recesiju a dug ti...ne da boli glava,nego puca,nema tu bash previse opcija..uskoro slijedi Maršalov zakon ako se vako nastavi,a sigurnost i red postanu upitni na ulicama..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Empty Re: Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju

Post by michaellcmacha 29/4/2020, 17:21

Ringo10 wrote:MA nadoknadit će to Amerika

Jebi ga, ipak je to najjača ekonomija na svijetu
nadoknadit će ali kroz ratnu industriju....

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Empty Re: Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju

Post by Ringo10 29/4/2020, 17:52

Legendovich wrote:
Ringo10 wrote:MA nadoknadit će to Amerika

Jebi ga, ipak je to najjača ekonomija na svijetu
24 trilijuna dolara duga,ne znam vec jel nezaposlenost dosegla 25 miljuna ljudi,stanje na ulicama se nabrijava...

Ringec,OVAKO DOSAD NIJE BILO,narocito ovako brzo..kad upadnes u recesiju a dug ti...ne da boli glava,nego puca,nema tu bash previse opcija..uskoro slijedi Maršalov zakon ako se vako nastavi,a sigurnost i red postanu upitni na ulicama..
MA to ipak ne bi valjalo, to bi sjebalo cijelu svjetsku ekonomiju

Ali u pravu si, nije nimalo dobro čitam da je već preko 40 američkih naftnih kompanija prestalo sa radom
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Empty Re: Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju

Post by Ringo10 29/4/2020, 17:54

michaellcmacha wrote:
Ringo10 wrote:MA nadoknadit će to Amerika

Jebi ga, ipak je to najjača ekonomija na svijetu
nadoknadit će ali kroz ratnu industriju....
Boga mi nije ovo ni 1917ta a ni 1941va.

AKo pokrenu rat i sami će bit uništeni

A napadat manje zemlje neće ih izvući iz sranja ovaj put

Možda Iran ili Sj. Koreja ... ali to je prerizično 

Ne znam ...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21560
2015-09-24


Back to top Go down

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Empty Re: Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju

Post by dax 29/4/2020, 18:32

A sta i ako je upalo? Veliki problem za mene koji zivim u supku svjeta zvanom demokratska narodna republika hrvatska
avatar
dax

Other / Decline to state
Posts : 183
2016-05-19


Back to top Go down

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Empty Re: Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju

Post by debotoijusto 29/4/2020, 18:42

Legendovich wrote:
Ringo10 wrote:MA nadoknadit će to Amerika

Jebi ga, ipak je to najjača ekonomija na svijetu
24 trilijuna dolara duga,ne znam vec jel nezaposlenost dosegla 25 miljuna ljudi,stanje na ulicama se nabrijava...

Ringec,OVAKO DOSAD NIJE BILO,narocito ovako brzo..kad upadnes u recesiju a dug ti...ne da boli glava,nego puca,nema tu bash previse opcija..uskoro slijedi Maršalov zakon ako se vako nastavi,a sigurnost i red postanu upitni na ulicama..
AMERIKANCI diljem zemlje već neko vrijeme organiziraju prosvjede protiv mjera zaštite od pandemije koronavirusa. Traže da se njihov grad, savezna država ili čitav SAD ponovo "otvori" i poručuju da im je povratak normalnog života i ekonomije važniji od rizika da se oni ili njihovi bližnji razbole ili umru.
Njihov zahtjev već je sam po sebi prilično bizaran, ali prizori sa  prosvjeda bili su još bizarniji. Tako smo mogli vidjeti prosvjednike s američkim zastavama i kapama predizborne kampanje predsjednika Donalda Trumpa kako navaljuju na vrata guvernerske zgrade u Ohiu, s unezvijerenim izrazom lica koji je mnoge neodoljivo podsjetio na zombi-filmove. 

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju EVqsqy5XYAEM_Gq?format=jpg&name=medium

U Coloradu smo mogli vidjeti ženu koja je, zajedno s drugim prosvjednicima, blokirala promet u svom kamionetu, pod sloganom "Operacija zastoj". Ali onda se bijesno obrušila na medicinskog brata koji je njoj prepriječio put na cesti. "Vrati se u Kinu ako želiš komunizam", urlala je na njega, sugerirajući da su epidemiološke mjere zaštite, u trenutku kad je u zemlji već umrlo nekoliko desetaka tisuća ljudi, komunizam.

Prosvjed je snimio Andrew Callaghan, YouTuber koji se sam opisuje kao neovisni reporter, a iz njegovog YouTube kanala je jasno da radi videoreportaže bizarnije strane Amerike. Snimio je čitav niz nevjerojatnih scena, izjava i osoba koji je zaista teško prepričati. Najbolje ga je pogledati.

"Produljena karantena je u biti ropstvo", rekla mu je tako jedna žena.

"Sloboda", urlala su dvojica vidno rastrojenih prosvjednika.

"Lažu vam o broju smrti", konstatirala je još jedna prosvjednica, držeći transparent sa sličnom porukom.

"Riskirat ću da dobijem koronavirus radije nego da zatvorimo ovu ekonomiju", poručio je stariji muškarac s prepoznatljivom "MAGA" ("Make America Great Again") kapom iz Trumpove predizborne kampanje.

"Ovo je prohibicija i ilegalna je! To je protiv ustava! Ja sam imunokompromitiran. Riskirao sam danas", otkrio je jedan vidno uzbuđeni i zadihani muškarac, s pamučnom zaštitnom maskom koju očito vrlo dugo nije mijenjao ni prao. Na pitanje reportera boji li se smrti, odgovorio je, šireći ruke: "Ne više nego što se bojim ičeg drugog."

"Nemamo građansko pravo biti besmrtni", zaključio je jedan posebno zbunjeni muškarac

"Svi kašljite u moje lice", pozivao je sve oko sebe jedan prosvjednik, koji je priznao i da nikad ne pere ruke i da jede sirovo meso.




https://www.index.hr/vijesti/clanak/pogledajte-snimku-potpuno-suludog-prosvjeda-protiv-karantene-u-kaliforniji/2179070.aspx




retardirano za popizdit
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30611
2014-04-12


Back to top Go down

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Empty Re: Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju

Post by Brain32 29/4/2020, 19:13

Države po vodstvom demokrata će blokirati otvaranje koliko god mogu samo da naštete Trumpu. Iako za Bidena ni mrtvi partizani ne bi glasali...
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Empty Re: Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju

Post by Pirate 29/4/2020, 19:33

a ce bit rata?
Pirate
Pirate

Posts : 1512
2019-09-06


Back to top Go down

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Empty Re: Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju

Post by Guest 29/4/2020, 20:27

Ringo10 wrote:
Legendovich wrote:
Ringo10 wrote:MA nadoknadit će to Amerika

Jebi ga, ipak je to najjača ekonomija na svijetu
24 trilijuna dolara duga,ne znam vec jel nezaposlenost dosegla 25 miljuna ljudi,stanje na ulicama se nabrijava...

Ringec,OVAKO DOSAD NIJE BILO,narocito ovako brzo..kad upadnes u recesiju a dug ti...ne da boli glava,nego puca,nema tu bash previse opcija..uskoro slijedi Maršalov zakon ako se vako nastavi,a sigurnost i red postanu upitni na ulicama..
MA to ipak ne bi valjalo, to bi sjebalo cijelu svjetsku ekonomiju

Ali u pravu si, nije nimalo dobro čitam da je već preko 40 američkih naftnih kompanija prestalo sa radom
gle u ovoj situacija ja navijam za Sebea..cak niti za Rusiju..DRZAVE ce se izvuci ovako ili onako iz govana,manje ili vise finacijski sjebane...spomenuta ghovna ce zderati uglavnom obicni ljudi..ameriku spominjem samo,kao primjer propadajuce hegemonije..e sad,jel dobro da opstane u toj ulozi ili propadne,ovisi o tome ,sto je aternativa..Kinezi kao hegemon-istog trena kradem Musku svemirsko letalo i bjezim na Mars..Rusi,su vise introvertno orjentirani,jer grade svoju drzavi i jacaju je..
neki tripolarni balans,izmedju Rusije,Kine i Amerike bi bio najbolji..nitk oapsolutnu vlast niti snagu,narocito ne preko overkillane nacionalne monete..
nek se postave parametri pravih vrijednosti roba i usluga,ne spekulativne i projekcione..tada mozem odalje..
no prvo recesiju treba pregurati..i drugi i treci val naseg viruza.. :starac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Empty Re: Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju

Post by michaellcmacha 29/4/2020, 21:06

Legendovich wrote:
neki tripolarni balans,izmedju Rusije,Kine i Amerike bi bio najbolji..nitk oapsolutnu vlast niti snagu,narocito ne preko overkillane nacionalne monete..
nek se postave parametri pravih vrijednosti roba i usluga,ne spekulativne i projekcione..tada mozem odalje..

no prvo recesiju treba pregurati..i drugi i treci val naseg viruza.. :starac
pa upravo ako se to ide stavljati u istu ravan, rusija i kina bi propale u manje od 1000 dana... pogotovo kina... njihov rast se prvenstveno temelji na ekstremnom zakidanju prava, hoćeš ljudskih, hoćeš radnih, hoćeš obveznih... kada bi poštivali sve norme koje poštuju zemlje na zapadu njih ne bi bilo nigdje... ni tamo gdje god to bilo...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Empty Re: Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju

Post by Leviathan2 29/4/2020, 21:15

Legendovich wrote:
Ringo10 wrote:MA nadoknadit će to Amerika

Jebi ga, ipak je to najjača ekonomija na svijetu
24 trilijuna dolara duga,ne znam vec jel nezaposlenost dosegla 25 miljuna ljudi,stanje na ulicama se nabrijava...

Ringec,OVAKO DOSAD NIJE BILO,narocito ovako brzo..kad upadnes u recesiju a dug ti...ne da boli glava,nego puca,nema tu bash previse opcija..uskoro slijedi Maršalov zakon ako se vako nastavi,a sigurnost i red postanu upitni na ulicama..
30

_________________
Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Empty Re: Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju

Post by Leviathan2 29/4/2020, 21:16

michaellcmacha wrote:
Legendovich wrote:
neki tripolarni balans,izmedju Rusije,Kine i Amerike bi bio najbolji..nitk oapsolutnu vlast niti snagu,narocito ne preko overkillane nacionalne monete..
nek se postave parametri pravih vrijednosti roba i usluga,ne spekulativne i projekcione..tada mozem odalje..

no prvo recesiju treba pregurati..i drugi i treci val naseg viruza.. :starac
pa upravo ako se to ide stavljati u istu ravan, rusija i kina bi propale u manje od 1000 dana... pogotovo kina... njihov rast se prvenstveno temelji na ekstremnom zakidanju prava, hoćeš ljudskih, hoćeš radnih, hoćeš obveznih... kada bi poštivali sve norme koje poštuju zemlje na zapadu njih ne bi bilo nigdje... ni tamo gdje god to bilo...
koje to norme se postivaju na zapadu?

_________________
Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Empty Re: Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju

Post by Guest 29/4/2020, 21:31

michaellcmacha wrote:
Legendovich wrote:
neki tripolarni balans,izmedju Rusije,Kine i Amerike bi bio najbolji..nitk oapsolutnu vlast niti snagu,narocito ne preko overkillane nacionalne monete..
nek se postave parametri pravih vrijednosti roba i usluga,ne spekulativne i projekcione..tada mozem odalje..

no prvo recesiju treba pregurati..i drugi i treci val naseg viruza.. :starac
pa upravo ako se to ide stavljati u istu ravan, rusija i kina bi propale u manje od 1000 dana... pogotovo kina... njihov rast se prvenstveno temelji na ekstremnom zakidanju prava, hoćeš ljudskih, hoćeš radnih, hoćeš obveznih... kada bi poštivali sve norme koje poštuju zemlje na zapadu njih ne bi bilo nigdje... ni tamo gdje god to bilo...
Naravno da ne bi propale,jer je 20.stoljece odlican primjer apsolutne snage americke ekonomije,i premoci njihovog dolara,koji je ustolicen kao glavna valuta u medjunarodno globalnom trgovanju...nisi shvatio st osam htio reci kad sam spomenuo parametri realnih vrijednosti..dakle ovisno i realnoj potraznji i ponudi,ne spekulativnoj znaci,da,primjer danas svega ima u trgovinama a usrane germije nema..to je spekulativnost u ponudi na trzistu..germije ima da bi se cijeli svijed mogao njom zagusiti,ali se ne daje na trziste..tk okaze da je ima??..puni bekeraji krusnih proizvoda,Lidlove pekare i ostali izvori,ali za obicno gradjanstvo nema,ili ako dojde,smijes samo dvi kocke uzeti.
drugi primjer ..cijene.spekulativno i realno formiranje cijena..zasto mora oboje??zasto ne samo realno?'pretopstave se neki umjetno kreirani trgovinski manjkovi,i cijena skace doli,ne zato jer robe nema,nego zato jer je stopirana u ponudi..cijene idu gori..realno je ima i previse...

e,ja bih tu spekulativnost,gdje se samo par promila ljudi pogosti obilnim postocima u prodaji,maknuo iz jednadzbe...

zasad Kina i Rusija kolikotoliko odlijevaju tom nacinu trgovanja,jer su im cijene prilicno realno formirane u njihovim proizvodima..

Zast orecimo ghovno od VW-a Touran,primjer morass platiti 35000 ojrova,dok Kineski Haval F7 x moras platiti oko 20000 ojrova,a Halav ovog tuce u svemu doslovno..jel nemoguce vW-a dobiti za istu cijenu??...Moguce,ali to je primjer spekulativnog trgovanja gdje se cijena robe odredjuje po nekim sa pameti ne bash previse zajednickim parametrima...

Treci primjer..spekulativno odredjivanje cijene rada....

DEBELA vecina ljudi,kad dojde na razgovor za posel,na pitanje sefa personala ..koliko misle da bi im placa bila dovoljna za njihov rad,ljudi se nadju u procjepu..koliko da kazu,da budu zadovoljni,a opet da ne budu odbaceni,jer su rekli"previse"..i ja sam u pocetku padao u istu zamku..i pusio naravno odma na startu..

Zadnji posao i firma,isto pitanje,ja uskurceno sjeo i gledam direktno lika u oci..ono,boli me krc..sutim..on ponovi pitanje,mislec da nism cuo..ja se ustanem i ispucam da cu reci nakon kraja prvog radnog dana..prvi im dan besplatno poklanjam..liku samo st ovilica nije zveknula o stol..
Dakle like je spekulativno pokusao od mene ,znajuci naravno za debelu dilemu kod ispitanika,mene navest ida si spustim sam cijenu rada..os kurcinu..Menea je jedan a firmija u regionu,koliko ne mos pobrojati..dakle,spekulativnost je u interesu onima koji love u sivom i ne zanima ih realna cijena robe,rada ili bilo cega,gdje oni kapitalno mazu sebi krila mascu,dok drugi uglavnom samo opstaju...

To je pristu problemu,koji nema veza sa nekom opcenito navedenom drzavom..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju Empty Re: Američko gospodarstvo upalo u duboku recesiju

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum