ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Page 8 of 16 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next

Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by vuksadinare Tue 21 Apr - 8:33

Ringo10 wrote:
Hektorović wrote:
marcellus wrote:
Ringo10 wrote:
Leviathan2 wrote:
skriljci ispod 50 dolara nemogu vracat kredite, znaci, ni 40 im ne pomaze
Da, ali zanimljivo da dolar niti pada niti gubi vrijednost 

Printaju ga ko ludi,  Amerika u gigantskim deficitima, WTI otisao u bescijenje, skriljci u kurcu vjerojatno za znatan vremenski rok...

Ali dolarcina stoji kako stoji...i ne gubi na vrijednosti 

E pa ne kontam ...

jednostavno je, danas su istjecali "futures" ugovori za isporuku nafte u svibnju i došlo je do rasprodaje zaliha koje rafinerije nemaju gdje više skladištiti a proizvođači nemaju gdje s tom naftom isto

cijene za isporuku u lipnju su normalne, manje više

Oko 20... Dok je isplativost iznad 35.

S time što upravo javljaju iz Rusije kako su im srušene cijene Urala.

Russia’s Urals crude is now assessed at ~minus $2 (for NWE/Med), according to Refinitiv (which also uses Argus/Platts data). A day earlier Urals traded at $16.
Ovo je opce ludilo ...

Da mi je ovo neko pricao  prije samo dva mjeseca rrekao bih mu da nije normalan
jesi spreman da prezivis ludilo...ili se uzdas u onu 'proci ce i to...' Basketball

vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by Ringo10 Tue 21 Apr - 8:47

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
Hektorović wrote:
marcellus wrote:
Ringo10 wrote:
Da, ali zanimljivo da dolar niti pada niti gubi vrijednost 

Printaju ga ko ludi,  Amerika u gigantskim deficitima, WTI otisao u bescijenje, skriljci u kurcu vjerojatno za znatan vremenski rok...

Ali dolarcina stoji kako stoji...i ne gubi na vrijednosti 

E pa ne kontam ...

jednostavno je, danas su istjecali "futures" ugovori za isporuku nafte u svibnju i došlo je do rasprodaje zaliha koje rafinerije nemaju gdje više skladištiti a proizvođači nemaju gdje s tom naftom isto

cijene za isporuku u lipnju su normalne, manje više

Oko 20... Dok je isplativost iznad 35.

S time što upravo javljaju iz Rusije kako su im srušene cijene Urala.

Russia’s Urals crude is now assessed at ~minus $2 (for NWE/Med), according to Refinitiv (which also uses Argus/Platts data). A day earlier Urals traded at $16.
Ovo je opce ludilo ...

Da mi je ovo neko pricao  prije samo dva mjeseca rrekao bih mu da nije normalan
jesi spreman da prezivis ludilo...ili se uzdas u onu 'proci ce i to...' Basketball
Ma sve ce proci...ali ovo sve mora dovesti do nekih globalnih promjena ... A kakve ce one biti nemam pojma

U energetskom globalnom sektoru se  nesto mora promijeniti

Ovaj globalni kapitalizam je jedno tesko sranje

Ono sto smo zvali socijalizmom propalo je...kapitalizam je u totalnoj pizdi materinoj...
Moraju osmisliti neku alternativu ali to je u SF domenu jer se niko nece odreci privilegija, moci ili profita

Nece ovo na dobro
Ringo10
Ringo10

Posts : 21565
2015-09-24


Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by marcellus Tue 21 Apr - 8:52

naprotiv, s kapitalizmom je sve u redu, upravo ovo s naftom to dokazuje.

ponuda, potražnja. Nema potražnje, cijene padaju. Sve pet. To tako treba biti. To uvodi dinamiku, prilagodbu. A prilagodba je ključ opstanka.

_________________
Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by vuksadinare Tue 21 Apr - 8:53

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
Hektorović wrote:
marcellus wrote:

jednostavno je, danas su istjecali "futures" ugovori za isporuku nafte u svibnju i došlo je do rasprodaje zaliha koje rafinerije nemaju gdje više skladištiti a proizvođači nemaju gdje s tom naftom isto

cijene za isporuku u lipnju su normalne, manje više

Oko 20... Dok je isplativost iznad 35.

S time što upravo javljaju iz Rusije kako su im srušene cijene Urala.

Russia’s Urals crude is now assessed at ~minus $2 (for NWE/Med), according to Refinitiv (which also uses Argus/Platts data). A day earlier Urals traded at $16.
Ovo je opce ludilo ...

Da mi je ovo neko pricao  prije samo dva mjeseca rrekao bih mu da nije normalan
jesi spreman da prezivis ludilo...ili se uzdas u onu 'proci ce i to...' Basketball
Ma sve ce proci...ali ovo sve mora dovesti do nekih globalnih promjena ... A kakve ce one biti nemam pojma

U energetskom globalnom sektoru se  nesto mora promijeniti

Ovaj globalni kapitalizam je jedno tesko sranje

Ono sto smo zvali socijalizmom propalo je...kapitalizam je u totalnoj pizdi materinoj...
Moraju osmisliti neku alternativu ali to je u SF domenu jer se niko nece odreci privilegija, moci ili profita

Nece ovo na dobro
....takticki gledano...sto je bilo bilo je...ljudi se mjenjaju iz generacije u generaciju...ne moze danasnja generacija razmisljati kao generacija npr.osamdesetih...tehnologija određuje ritam....zato je vjerojatno sve vise onih koji se okrecu tradicionalnijim vrijednostima..jednostavno mnogi ne mogu pratiti tehnologiju...o izuma nuklearne bombe svijet je tehnoloski uznapredovao u sedamdesetak godina vise nego u tisucu godina zajedno prije toga...to mozessamo pratiti ako i sam špostanes robot...ali onda vise nisi covjek...nafta je na koncu zastarjela komponenta ali realno ni danas ne mozes bez nje.....koliko se god neki trudili da je zamjene neki drugm naprednijim energentima...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by kic Tue 21 Apr - 8:54

da, ovo je jedan od primjera koji pokazuje da centralno planiranje je nemoguće, stvari se tako brzo i rapidno mijenjaju da moraš imati sistem koji brzo reagira, a ne koji čeka ideologa na vrhu što će reći-


Last edited by injo on Tue 21 Apr - 8:56; edited 1 time in total
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by aben Tue 21 Apr - 8:55

marcellus wrote:naprotiv, s kapitalizmom je sve u redu, upravo ovo s naftom to dokazuje.

ponuda, potražnja. Nema potražnje, cijene padaju. Sve pet. To tako treba biti. To uvodi dinamiku, prilagodbu. A prilagodba je ključ opstanka.
nije sve u redu s kapitalizmom!
država moro natirati bogate da kupuju naftu, da bi fiksirali cijenu!

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by kic Tue 21 Apr - 8:56

Hektorović wrote:

Russia suggests take or pay principle for global oil trade — Medvedev


Earlier on Monday, WTI oil futures with deliveries for May 2020 plunged by almost 100% on London’s ICE stock exchange




Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 1263459
Deputy Chairman of the Russian Security Council Dmitry Medvedev 
:copyright: Yekaterina Shtukina/POOL/TASS


MOSCOW, April 21. /TASS/. Deputy Chairman of the Russian Security Council Dmitry Medvedev suspects a cartel agreement behind Monday’s plunge in global oil prices and suggests switching to the take or pay basis in the global oil trade.

"What we see with regard to oil futures contracts is very reminiscent of a cartel agreement," he wrote on his Facebook page.
"Considering our experience in the gas sphere, we suggest selling oil on the take or pay basis. We are ready to discuss this variant with our partners," Medvedev said.

As of 21:50 Moscow time on Monday, WTI oil futures for May 2020 traded at below zero at London's ICE stock exchange, reaching -$40.32 per barrel at their lowest. WTI futures for June dropped to $20.85 per barrel (-16.7%), Brent - to $25.86 per barrel (-7.9%).
"This is a classical 'corner' - a stock exchange scenario when you urgently need to liquidate an adverse position, which you cannot deliver, and you have to liquidate it at any price. You should either get a contract or get a delivery, but a delivery is impossible, because the storage is already full, so you must liquidate it," analyst of the Russian investment group Finam Alexei Kalachev told TASS, adding that currently some market players generate enormous profit while others sustain even greater losses.
Analysts believe that the fall in Brent oil prices to below $10 per barrel, similar to the plunge of WTI futures for delivery in May, is possible, but it will not last long.
"The situation on the physical market remains very difficult, especially as long as the OPEC+ deal has not yet entered force, therefore, a short period of Brent and Urals falling below $10 cannot be ruled out," Senior Director at Fitch Ratings Dmitry Marinchenko told TASS.
Meanwhile, Raiffeisenbank’s analyst Andrei Polishchuk says that although it’s hard to make any predictions, Brent oil prices may repeat the WTI scenario.
"The price might also fall to zero, is it is a short-term element of market speculation," he said, adding that under the current circumstances, the price leaps on the oil market are caused not only by the looming expiration, but also by the general situation on the oil market.

raspast će se Rusija, Kavkaz prvi-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48018
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by Ringo10 Tue 21 Apr - 9:13

Mozda je Medvedev u pravu i da su ovo nekakvi dogovori tih kartela i spekulativne aktivnosti 

Zato ja kazem da je ovaj globalni kapitalizam sranje koje samo generira krize bazirane na cistoj pohlepi 
Sa ovim kapitalizmom ovaj svijet nikad nece biti normalan

Znam da ce na ovo popizdit dezurni obozavatelji kapitalizma koji ga fetisiziraju kao neko bozansko ostvarenje ali ja im ponavljam - KAPITALIZAM JE DJUBRE
I TREBA GA MIJENJAT
Ringo10
Ringo10

Posts : 21565
2015-09-24


Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by vuksadinare Tue 21 Apr - 9:15

Ringo10 wrote:Mozda je Medvedev u pravu i da su ovo nekakvi dogovori tih kartela i spekulativne aktivnosti 

Zato ja kazem da je ovaj globalni kapitalizam sranje koje samo generira krize bazirane na cistoj pohlepi 
Sa ovim kapitalizmom ovaj svijet nikad nece biti normalan

Znam da ce na ovo popizdit dezurni obozavatelji kapitalizma koji ga fetisiziraju kao neko bozansko ostvarenje ali ja im ponavljam - KAPITALIZAM JE DJUBRE
I TREBA GA MIJENJAT
nije ovo prva globalna naftna kriza...najgore su bile one sedamdesetih...koje su uzrokovale nekoliko ratova na bliskom istoku...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by vuksadinare Tue 21 Apr - 9:17

najveci potrosaci nafte su vojske...ne automobili...zato kad izbije naftna kriza po nekom receptu dolazi manje vise do vojnih sukoba i napetosti
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by vuksadinare Tue 21 Apr - 9:21

ako nema ve ih vojnih ukoba gomilaju se rezerve nafte...pa samo jedan tenk potrosi goriva za jedan an koliko jedan automobil za nekoliko mjeseci pa ti racunaj onda
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by vuksadinare Tue 21 Apr - 9:25

a gdje su zrakoplovi i druga vojna vozila..to guta goriva nenormalno...a dok su zrakoplovi i tenkovi priemljeni ili uskladisteni nema potrosnje a naftne rezerve se gomilaju...nemaju se gdje trositi proizvodnja polako staje cijena pada nema zarade...zato sam rekao u šproslom stoljecu redovito nakon krize sa nafto su izbijali veci sukobi da se nafta trosi a proizvodnja i zarada ide svojim tokom..ocekujmo uskoro jedan ili nekoliko vecih sukoba Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by marcellus Tue 21 Apr - 9:26

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:Mozda je Medvedev u pravu i da su ovo nekakvi dogovori tih kartela i spekulativne aktivnosti 

Zato ja kazem da je ovaj globalni kapitalizam sranje koje samo generira krize bazirane na cistoj pohlepi 
Sa ovim kapitalizmom ovaj svijet nikad nece biti normalan

Znam da ce na ovo popizdit dezurni obozavatelji kapitalizma koji ga fetisiziraju kao neko bozansko ostvarenje ali ja im ponavljam - KAPITALIZAM JE DJUBRE
I TREBA GA MIJENJAT
nije ovo prva globalna naftna kriza...najgore su bile one sedamdesetih...koje su uzrokovale nekoliko ratova na bliskom istoku...

te krize sedamdesetih su uglavnom bile potaknute izvješćima rimskog kluba, a ne stvarnim nestašicama. Cilj je bio formirati monopol (kartel), opec, i određivati cijenu nafte monopolistički mimo tržišta

dobro je trump reko za to se inače ide u zatvor, zato je i forsirao fracking i dakota pipeline da ih sjebe, i izgleda da ih je i sjebao

_________________
Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by marcellus Tue 21 Apr - 9:28

Ringo10 wrote:Mozda je Medvedev u pravu i da su ovo nekakvi dogovori tih kartela i spekulativne aktivnosti 

Zato ja kazem da je ovaj globalni kapitalizam sranje koje samo generira krize bazirane na cistoj pohlepi 
Sa ovim kapitalizmom ovaj svijet nikad nece biti normalan

Znam da ce na ovo popizdit dezurni obozavatelji kapitalizma koji ga fetisiziraju kao neko bozansko ostvarenje ali ja im ponavljam - KAPITALIZAM JE DJUBRE
I TREBA GA MIJENJAT

to je ko da kažeš da je sila teža kuja i da je treba mijenjat.

kapitalizam je jednostavno zbir tržišnih zakona. Dok god ljudi razmjenjuju ono što proizvedu bit će nekog vida kapitalizma.

kad opet budemo na farmama radili sve što nam treba i kad vratimo tehnologiju u srednji vijek onda neće bit ni kapitalizma.

nije kapitalizam nešto što je neko smislio nego nešto što jednostavno postoji po prirodi stvari.

_________________
Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by vuksadinare Tue 21 Apr - 9:29

marcellus wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:Mozda je Medvedev u pravu i da su ovo nekakvi dogovori tih kartela i spekulativne aktivnosti 

Zato ja kazem da je ovaj globalni kapitalizam sranje koje samo generira krize bazirane na cistoj pohlepi 
Sa ovim kapitalizmom ovaj svijet nikad nece biti normalan

Znam da ce na ovo popizdit dezurni obozavatelji kapitalizma koji ga fetisiziraju kao neko bozansko ostvarenje ali ja im ponavljam - KAPITALIZAM JE DJUBRE
I TREBA GA MIJENJAT
nije ovo prva globalna naftna kriza...najgore su bile one sedamdesetih...koje su uzrokovale nekoliko ratova na bliskom istoku...

te krize sedamdesetih su uglavnom bile potaknute izvješćima rimskog kluba, a ne stvarnim nestašicama. Cilj je bio formirati monopol (kartel), opec, i određivati cijenu nafte monopolistički mimo tržišta

dobro je trump reko za to se inače ide u zatvor, zato je i forsirao fracking i dakota pipeline da ih sjebe, i izgleda da ih je i sjebao
gle..logika...zato se mahom najvise forsira sukob na bliskom istoku gdje je proizvodnja nafte najveca...ili među najvecima..shodno tome ako je u blizini sukob imas odmah i proizvodnju,brzo tocenje i lijepu zaradu...jednostavno
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by marcellus Tue 21 Apr - 9:30

dakle, ako ja tebi prodam televizor a ti peri blitvu a pero meni auto gume, i mi se dogovorimo oko cijena, oko toga kolko auto guma vrijedi televizor i kolko blitve vrijedi auto guma, to je kapitalizam.

Ako država odredi da ja moram sadit krumpire, a ni ti ni pero ne jedete krumpire, i odredi cijenu blitve i auto guma, onda to više nije kapitalizam, ali to ne funkcionira.

_________________
Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by vuksadinare Tue 21 Apr - 9:31

vuksadinare wrote:
marcellus wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:Mozda je Medvedev u pravu i da su ovo nekakvi dogovori tih kartela i spekulativne aktivnosti 

Zato ja kazem da je ovaj globalni kapitalizam sranje koje samo generira krize bazirane na cistoj pohlepi 
Sa ovim kapitalizmom ovaj svijet nikad nece biti normalan

Znam da ce na ovo popizdit dezurni obozavatelji kapitalizma koji ga fetisiziraju kao neko bozansko ostvarenje ali ja im ponavljam - KAPITALIZAM JE DJUBRE
I TREBA GA MIJENJAT
nije ovo prva globalna naftna kriza...najgore su bile one sedamdesetih...koje su uzrokovale nekoliko ratova na bliskom istoku...

te krize sedamdesetih su uglavnom bile potaknute izvješćima rimskog kluba, a ne stvarnim nestašicama. Cilj je bio formirati monopol (kartel), opec, i određivati cijenu nafte monopolistički mimo tržišta

dobro je trump reko za to se inače ide u zatvor, zato je i forsirao fracking i dakota pipeline da ih sjebe, i izgleda da ih je i sjebao
gle..logika...zato se mahom najvise forsira sukob na bliskom istoku gdje je proizvodnja nafte najveca...ili među najvecima..shodno tome ako je u blizini sukob imas odmah i proizvodnju,brzo tocenje i lijepu zaradu...jednostavno
naravno...u prilog im ide i fanatiziranost tamosnjeg stanovnista u prvom redu vjerska plus opcinjenost oruzjem....i imas idealan spoj prodaje i zarade Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by Leviathan2 Tue 21 Apr - 9:33

injo wrote:da, ovo je jedan od primjera koji pokazuje da centralno planiranje je nemoguće, stvari se tako brzo i rapidno mijenjaju da moraš imati sistem koji brzo reagira, a ne koji čeka ideologa na vrhu što će reći-
po cemu zakljucujes da centralno planiranje nemoguce?

_________________
Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by Leviathan2 Tue 21 Apr - 9:35

marcellus wrote:dakle, ako ja tebi prodam televizor a ti peri blitvu a pero meni auto gume, i mi se dogovorimo oko cijena, oko toga kolko auto guma vrijedi televizor i kolko blitve vrijedi auto guma, to je kapitalizam.

Ako država odredi da ja moram sadit krumpire, a ni ti ni pero ne jedete krumpire, i odredi cijenu blitve i auto guma, onda to više nije kapitalizam, ali to ne funkcionira.
gdje to odredjuje drzava cjene?
ostavi na stranu sto je maduro pokusao zaustavit dizanje cjena u venezueli?

_________________
Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by AssadNaPodmornici Tue 21 Apr - 9:43

Leviathan2 wrote:
Ringo10 wrote:
Leviathan2 wrote:
Ringo10 wrote:A ove cijene nafte u minusu, to je trenutno, opet ce to na nekih $20 po barelu ... jer ovo nije normalno bez obzira na sve
Ali  skriljcima je i 20 po barelu debelo nedovoljno
skriljci ispod 50 dolara nemogu vracat kredite, znaci, ni 40 im ne pomaze
Da, ali zanimljivo da dolar niti pada niti gubi vrijednost 

Printaju ga ko ludi,  Amerika u gigantskim deficitima, WTI otisao u bescijenje, skriljci u kurcu vjerojatno za znatan vremenski rok...

Ali dolarcina stoji kako stoji...i ne gubi na vrijednosti 

E pa ne kontam ...
zasto
jer je dolar svjetska valuta, njegova odrzivost se bazira na tomu jer se sve obracunava u dolarima i amerikanci jednostavno mogu stampat koliko zele,
da kinezi recimo nemaju preko trilijuna dolara americkog duga mogli bi lagano da sjebu dolar, al ovako im se ne isplati jer bi imali abnormalan gubitak, 
inicijativa rusije u medjusobnim placanjima u nacionalnim valutama s kinom i  indijom te europskom unijom je recimo korak k tomu, 
zasto amerikanci trpe saudite, jer sauditi su dirigirali svjetskim trzistem nafte i u dogovoru s njima americki dolar je postao svjetska valuta prvo za placanje nafte a poslije i u drugim poslovima
prosle godine je tramp nesto pizdio sauditima ali su ga ovi smirili s rjecima, saudijska arabija bi mogla pocet prodavat naftu u eurima il juanima,  trumika j eodmah zavezao s pricom
sve zemlje izdaju novaca koliko se mogu pokrit ekonomijom il zlatom a amerika ih jednostavno stampa jer racuna da se niko nece usudit rusit dolar koji je usao u sve pore bankarskih sustava
sad je idealna prilika za srusit dolar, no sumnjam da ce neko krenut na taj korak
ali nikad ne reci nikad,  ako ameri krenu na ono sto vec javno govore, okrivljenje kine za koronavirus i trazenje 20tak triliona dolara odstete, ode amerika u kurac, ne znaju gdje cackaju,
jedino ce im onda ostati rat kao izlaz iz krize

ostavite se vas dvojica monetare ekonomije , pokušao sam rastaviti ovdje na forumu monetarnu ekonomiju maksimalno, većina ljudi nije pohvatala, što je i OK, to je područje koje se uči tek na trećoj godini na faksu, a moraš i nakon faksa čitati radove da bi kužio.

tako da nemojte vas dva komentirati gluposti o printanju para, dugovima, kako bi kinezi mogli sjebati dolar, itd
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20981
2018-06-14


Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by Leviathan2 Tue 21 Apr - 9:49

injo wrote:
Hektorović wrote:

Russia suggests take or pay principle for global oil trade — Medvedev




Earlier on Monday, WTI oil futures with deliveries for May 2020 plunged by almost 100% on London’s ICE stock exchange




Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 1263459
Deputy Chairman of the Russian Security Council Dmitry Medvedev 
:copyright: Yekaterina Shtukina/POOL/TASS


MOSCOW, April 21. /TASS/. Deputy Chairman of the Russian Security Council Dmitry Medvedev suspects a cartel agreement behind Monday’s plunge in global oil prices and suggests switching to the take or pay basis in the global oil trade.

"What we see with regard to oil futures contracts is very reminiscent of a cartel agreement," he wrote on his Facebook page.
"Considering our experience in the gas sphere, we suggest selling oil on the take or pay basis. We are ready to discuss this variant with our partners," Medvedev said.

As of 21:50 Moscow time on Monday, WTI oil futures for May 2020 traded at below zero at London's ICE stock exchange, reaching -$40.32 per barrel at their lowest. WTI futures for June dropped to $20.85 per barrel (-16.7%), Brent - to $25.86 per barrel (-7.9%).
"This is a classical 'corner' - a stock exchange scenario when you urgently need to liquidate an adverse position, which you cannot deliver, and you have to liquidate it at any price. You should either get a contract or get a delivery, but a delivery is impossible, because the storage is already full, so you must liquidate it," analyst of the Russian investment group Finam Alexei Kalachev told TASS, adding that currently some market players generate enormous profit while others sustain even greater losses.
Analysts believe that the fall in Brent oil prices to below $10 per barrel, similar to the plunge of WTI futures for delivery in May, is possible, but it will not last long.
"The situation on the physical market remains very difficult, especially as long as the OPEC+ deal has not yet entered force, therefore, a short period of Brent and Urals falling below $10 cannot be ruled out," Senior Director at Fitch Ratings Dmitry Marinchenko told TASS.
Meanwhile, Raiffeisenbank’s analyst Andrei Polishchuk says that although it’s hard to make any predictions, Brent oil prices may repeat the WTI scenario.
"The price might also fall to zero, is it is a short-term element of market speculation," he said, adding that under the current circumstances, the price leaps on the oil market are caused not only by the looming expiration, but also by the general situation on the oil market.

raspast će se Rusija, Kavkaz prvi-
stari moj , u kojem ti vremenu zivis
pa kavkazci su veci rusi od rusa samijeh, narocito checeni

_________________
Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara - Page 8 Empty Re: Preko noći krahiralo naftno tržište, barel pao na 15 dolara

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 8 of 16 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 16  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum