ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Page 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by veber 5/4/2020, 15:51

epikur37 wrote:
Zašto ne, pa kod nas će se stanje smiriti do ljeta, ukinut će se ograničenje kretanja između gradova, čak i prije.

Domaći će svakakao dolaziti na more na odmor, pitanje je samo što će biti s Europom i svijetom a to je tržište na kojem je turizam zadnjih godina rastao.

Vjerujem da od svjetskih gostiju za ovu godinu možemo se oprostiti, možda bude nešto europe a hrvatske će zasigurno biti.

Cjepivo će biti gotovo na jesen, sljedeća godsina je po meni neupitna.
ti kao i marc. sunce vam lupilo u vugla, štoli?
domaći će ići, eventualno, tko ima vikendicu. znači neće ići u konzum zagreb, nego konzum zadar. potrošnja jednaka.
ostali sigurno neće dizati kredit u nesigurnoj situaciji manjih plaća, mogućeg otkaza ili ponovno širenja zaraze.

tako da zaboravi bilo kakvu sezonu.

veber

Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by kaya 5/4/2020, 15:52

michaellcmacha wrote:
epikur37 wrote:
michaellcmacha wrote:
epikur37 wrote:
michaellcmacha wrote:

Slažem se ali volim širiti optimizam. Realizam je po meni da će ova sezona dobro podbaciti ali da sljedeće godine nemamo nikakvih problema.

Sve preko toga je optimizam a ispod toga je pesmizam.
možemo se kladiti u što hoćeš da nema turizma ni ove ni slijedeće godine... ja bi itekako volio da me pozovu ovi sa brača, ali ništa od toga...

Zašto ne, pa kod nas će se stanje smiriti do ljeta, ukinut će se ograničenje kretanja između gradova, čak i prije.

Domaći će svakakao dolaziti na more na odmor, pitanje je samo što će biti s Europom i svijetom a to je tržište na kojem je turizam zadnjih godina rastao.

Vjerujem da od svjetskih gostiju za ovu godinu možemo se oprostiti, možda bude nešto europe a hrvatske će zasigurno biti.

Cjepivo će biti gotovo na jesen, sljedeća godsina je po meni neupitna.
cjepivo za što... dok sklepaju cjepivo imat ćemo desetke mutacija ovog aktualnog vrlo virulentnog patogena.... oni koji su bili oboljeli vrlo vjerojatno će biti opet bolesni... projekcije su napravljene i već sad svi mjerodavni znaju da će ovo trajati 3 godine... samo što moraju sve u vezi navedenog ravnomjerno dozirati... a pogotovo informacije...
Kao cjepivo za gripu, nikad ne znaš hoće li doći baš ta a ako dođe jbg, kao prije tri godine kada su cjepljeni dobivali gripu i više umirali jer je bila xy spoj.
Ajmo se ti i ja kladiti da će ova ludost s respiratornim virusom koji ima manju smrtnost od gripe ali ne zna se službeno broj oboljelih koji je sigurno tri puta veći od službenoga pa je smrtnost manja prestati za mjesec dana maksimalno.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by epikur37 5/4/2020, 15:56

Ostali sojevi corona virusa su manje opasni od ovoga. Tko zna, mozda se pojavi neko zlo za godinu dvije 10...ali za sada to je to.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by michaellcmacha 5/4/2020, 15:57

kaya wrote:
michaellcmacha wrote:
epikur37 wrote:
michaellcmacha wrote:
epikur37 wrote:


Slažem se ali volim širiti optimizam. Realizam je po meni da će ova sezona dobro podbaciti ali da sljedeće godine nemamo nikakvih problema.

Sve preko toga je optimizam a ispod toga je pesmizam.
možemo se kladiti u što hoćeš da nema turizma ni ove ni slijedeće godine... ja bi itekako volio da me pozovu ovi sa brača, ali ništa od toga...

Zašto ne, pa kod nas će se stanje smiriti do ljeta, ukinut će se ograničenje kretanja između gradova, čak i prije.

Domaći će svakakao dolaziti na more na odmor, pitanje je samo što će biti s Europom i svijetom a to je tržište na kojem je turizam zadnjih godina rastao.

Vjerujem da od svjetskih gostiju za ovu godinu možemo se oprostiti, možda bude nešto europe a hrvatske će zasigurno biti.

Cjepivo će biti gotovo na jesen, sljedeća godsina je po meni neupitna.
cjepivo za što... dok sklepaju cjepivo imat ćemo desetke mutacija ovog aktualnog vrlo virulentnog patogena.... oni koji su bili oboljeli vrlo vjerojatno će biti opet bolesni... projekcije su napravljene i već sad svi mjerodavni znaju da će ovo trajati 3 godine... samo što moraju sve u vezi navedenog ravnomjerno dozirati... a pogotovo informacije...
Kao cjepivo za gripu, nikad ne znaš hoće li doći baš ta a ako dođe jbg, kao prije tri godine kada su cjepljeni dobivali gripu i više umirali jer je bila xy spoj.
Ajmo se ti i ja kladiti da će ova ludost s respiratornim virusom koji ima manju smrtnost od gripe ali ne zna se službeno broj oboljelih koji je sigurno tri puta veći od službenoga pa je smrtnost manja prestati za mjesec dana maksimalno.
u što god hoćeš... doslovno u što god... da će trajati... i trajati... i trajati... i tako 3 godine...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by michaellcmacha 5/4/2020, 16:00

pa za 3 tjedna su u najoptimističnijoj prognozi označili pick širenja... ovo sad 47 ili 56 po danu ne znači ništa... em su brojevi frizirani em će doći ponovo do proboja iz bazena izoliranih gdje ih imamo sada već 30 000

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by kaya 5/4/2020, 16:05

michaellcmacha wrote:pa za 3 tjedna su u najoptimističnijoj prognozi označili pick širenja... ovo sad 47 ili 56 po danu ne znači ništa... em su brojevi frizirani em će doći ponovo do proboja iz bazena izoliranih gdje ih imamo sada već 30 000
Pa dolaziti će stalno do smanjenja i povećanja, ali neće biti bitno..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by kaya 5/4/2020, 16:06

Uostalom, ajd 5.4, se čujemo na ovu temu..tada će jedina mjera biti perite ruke...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by michaellcmacha 5/4/2020, 16:06

epikur37 wrote:Ostali sojevi corona virusa su manje opasni od ovoga. Tko zna, mozda se pojavi neko zlo za godinu dvije 10...ali  za sada to je to.
ne sojevi, nego mutacije ovog covid19, koji pretpostavljamo da se počeo širiti s tržnice u wuhanu... on je mutirao već 8puta i svi ti mutirani su jednako opasni kao i ovaj koji pali i žari...

_________________
https://i.servimg.com/u/f25/20/30/76/79/flag-k10.jpg

"Snažni su duhom, njihova je vojska ustrajna jer brani svoju DOMOVINU" 
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by michaellcmacha 5/4/2020, 16:07

kaya wrote:Uostalom, ajd 5.4, se čujemo na ovu temu..tada će jedina mjera biti perite ruke...
04.05.
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by kaya 5/4/2020, 16:20

michaellcmacha wrote:
kaya wrote:Uostalom, ajd 5.4, se čujemo na ovu temu..tada će jedina mjera biti perite ruke...
04.05.
😀Da, da.
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by veber 5/4/2020, 16:44

kaya wrote:Uostalom, ajd 5.4, se čujemo na ovu temu..tada će jedina mjera biti perite ruke...
alo kayo, đes ba bona?

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by Hektorović 5/4/2020, 17:09

RayMabus wrote:Stari ishlapljeli jebivjetar koji ima dobra primanja i dobro se uguzio priča bajke.

Nema nikakvog turizma i tih šema ove godine.

E pa to

Masovno se po Europi otkazuju eventi planirani u ljeto, ovaj još priča bajke o turizmu
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by marcellus 5/4/2020, 17:11

slažem se s matešom, to sam ja odmah procijenio da će se nakon karantene ekonomija brzo vratiti na početne položaje upravo zato jer ovo nije kriza uzrokovana pucanjem balona na tržištu, prezaduženošću, ili bilo čime što ima korijene u realnoj ekonomiji.

ekonomija će biti ok čim ovo protutnji, a sezona će vjerojatno biti u osmom mjesecu. Čak i dio sedmog će ljudi početi putovati.

_________________
Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by Hektorović 5/4/2020, 17:12

AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:Stari ishlapljeli jebivjetar koji ima dobra primanja i dobro se uguzio priča bajke.

Nema nikakvog turizma i tih šema ove godine.
točno to.

njegova izjava mi je kao da čitam red_wolfa ezekiela , ono mišljenje jednog nebitnog lika.

slušam razne izjave raznih ekonomista i nisu baš previše optimistični, a ovisi dosta toga o trajanju karantene. ako se ostvari onaj scenario da će se ovo sranje vraćati u valovima onda smo najebali.

a za početak trebat će matešu, on je jedan od ojebina, maknuti sa državne sise, a ako je u penziji, maknuti ga iz privilegirane penzije. RH država je do sada financirala stotine tisuća lupača pečata i ojebina i stotine tisuća lažnih penzija. pa smo se sprdali sa ljudima koji su upozoravali na to. i ja sam rekao, prva jača globalna krizna i srušit ćemo se kao kula od karata. već od 1.4 Rh država se mora masovno zaduživati da bi uopće držala ladni pogon svoje ogromne i trome birokracije i lažnih penzija i političkih uhljeba, + sada mora hraniti i privatni sektor koji se urušava ,a turustičke sezone koja je nosila svake godine 10milijardi € deviza - neće biti . dakle država će se čak i da izađemo iz karantene do 15.5 , morati i dalje masovno zaduživati da bi uopće mogla isplatili sve te ojebine a jedan od njih je Mateša.

E pa to
 
Da ne govorimo da se recesija nazirala i prije svega ovoga, a ovo joj je dalo dodatni potisak.

Posaban problem je global supply chain, sve države će gledati da neke stvari prekonfiguriraju, smanje ovisnost o drugima.

Dakle nekog brzog povratka na staro neće biti, slijedi vijeme nestabilnosti i rekonfiguracije.


A putovanja će biti maksimalno smanjena do pronalaska vakcine.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by RayMabus 5/4/2020, 17:15

marcellus wrote:slažem se s matešom, to sam ja odmah procijenio da će se nakon karantene ekonomija brzo vratiti na početne položaje upravo zato jer ovo nije kriza uzrokovana pucanjem balona na tržištu, prezaduženošću, ili bilo čime što ima korijene u realnoj ekonomiji.

ekonomija će biti ok čim ovo protutnji, a sezona će vjerojatno biti u osmom mjesecu. Čak i dio sedmog će ljudi početi putovati.
Jel ? Možda na kraju godine budemo imali i gospodarski rast. :aw
RayMabus
RayMabus

Posts : 176453
2014-04-11


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by Hektorović 5/4/2020, 17:16

RayMabus wrote:
marcellus wrote:slažem se s matešom, to sam ja odmah procijenio da će se nakon karantene ekonomija brzo vratiti na početne položaje upravo zato jer ovo nije kriza uzrokovana pucanjem balona na tržištu, prezaduženošću, ili bilo čime što ima korijene u realnoj ekonomiji.

ekonomija će biti ok čim ovo protutnji, a sezona će vjerojatno biti u osmom mjesecu. Čak i dio sedmog će ljudi početi putovati.
Jel ? Možda na kraju godine budemo imali i gospodarski rast. :aw

:rasta
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by marcellus 5/4/2020, 17:19

dapače ovo će vjerojatno odgoditi stvarnu krizu za dvije do tri godine, inače joj je već skoro bio red po nekim ciklusima.

_________________
Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by AssadNaPodmornici 5/4/2020, 17:21

Hektorović wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
RayMabus wrote:Stari ishlapljeli jebivjetar koji ima dobra primanja i dobro se uguzio priča bajke.

Nema nikakvog turizma i tih šema ove godine.
točno to.

njegova izjava mi je kao da čitam red_wolfa ezekiela , ono mišljenje jednog nebitnog lika.

slušam razne izjave raznih ekonomista i nisu baš previše optimistični, a ovisi dosta toga o trajanju karantene. ako se ostvari onaj scenario da će se ovo sranje vraćati u valovima onda smo najebali.

a za početak trebat će matešu, on je jedan od ojebina, maknuti sa državne sise, a ako je u penziji, maknuti ga iz privilegirane penzije. RH država je do sada financirala stotine tisuća lupača pečata i ojebina i stotine tisuća lažnih penzija. pa smo se sprdali sa ljudima koji su upozoravali na to. i ja sam rekao, prva jača globalna krizna i srušit ćemo se kao kula od karata. već od 1.4 Rh država se mora masovno zaduživati da bi uopće držala ladni pogon svoje ogromne i trome birokracije i lažnih penzija i političkih uhljeba, + sada mora hraniti i privatni sektor koji se urušava ,a turustičke sezone koja je nosila svake godine 10milijardi € deviza - neće biti . dakle država će se čak i da izađemo iz karantene do 15.5 , morati i dalje masovno zaduživati da bi uopće mogla isplatili sve te ojebine a jedan od njih je Mateša.

E pa to
 
Da ne govorimo da se recesija nazirala i prije svega ovoga, a ovo joj je dalo dodatni potisak.

Posaban problem je global supply chain, sve države će gledati da neke stvari prekonfiguriraju, smanje ovisnost o drugima.

Dakle nekog brzog povratka na staro neće biti, slijedi vijeme nestabilnosti i rekonfiguracije.


A putovanja će biti maksimalno smanjena do pronalaska vakcine.

najgori scenariji govore o krizi koja je trajala u USA (ali i svijetu) tipa 15-16godina (1929-1945)
oni srednji scenariji govore o krizi i padu turizma u trajanju od 2-3 godine, i vraćanju virusa u valovima. mislim da njemački instituti tako nešto predviđaju
i naravno optimizam mateša, epi i marc, mislim da ništa od toga.

bili bi super kada bi se ostvarilo između optimizma i ovoga srednjog scenarija, kada bi uhvatili pola sezone, a onda se vratio virus u drugom valu kojeb dočekali spremniji, taman pokupili nešto deviza i onda bi bile djelomične restrikcije što imaju sada japanci.. to je onako najoptimističnije što možemo očekivati.. i onda se čeka cijepivo i ljekovi..

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21066
2018-06-14


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by veber 5/4/2020, 17:31

marcellus wrote:slažem se s matešom, to sam ja odmah procijenio da će se nakon karantene ekonomija brzo vratiti na početne položaje upravo zato jer ovo nije kriza uzrokovana pucanjem balona na tržištu, prezaduženošću, ili bilo čime što ima korijene u realnoj ekonomiji.

ekonomija će biti ok čim ovo protutnji, a sezona će vjerojatno biti u osmom mjesecu. Čak i dio sedmog će ljudi početi putovati.
daj mijenjaj dilera pod hitno.
koja jebena sezona?
i tko će putovati?
većina ljudi ne radi, zar misliš da će nakon 6mj hans otići malo do hrvatske?
ili će za svaki slučaj, ako se već odluči, do tegensee-a.
ja sam otkazao firencu u rujnu i preselio uvjetno za rujan 2021e, a s obzirom da mi je osigurana uplata tražit ću povrat novca u lipnju.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by Hektorović 5/4/2020, 17:34

AssadNaPodmornici wrote:najgori scenariji govore o krizi koja je trajala u USA (ali i svijetu) tipa 15-16godina (1929-1945)
oni srednji scenariji govore o krizi i padu turizma u trajanju od 2-3 godine, i vraćanju virusa u valovima. mislim da njemački instituti tako nešto predviđaju
i naravno optimizam mateša, epi i marc, mislim da ništa od toga.

bili bi super kada bi se ostvarilo između optimizma i ovoga srednjog scenarija, kada bi uhvatili pola sezone, a onda se vratio virus u drugom valu kojeb dočekali spremniji, taman pokupili nešto deviza i onda bi bile djelomične restrikcije što imaju sada japanci.. to je onako najoptimističnije što možemo očekivati.. i onda se čeka cijepivo i ljekovi..


Jedino neki lokalni turizam. Tipa ekipa iz ZG u Split.

Amerikanaca i Britanaca neće biti, jer tamo će ovo potrajati. Trump vrlo vjerojatno gubi izbore.

Drugi val pred zimu je neminovnost po svim modelima, ono što se mora do tada izgraditi je sustav detekcije i izolacije zaraženih, kako bi što prije reagirali.

Upravo ta detekcija i strah od drugog vala će i zaustaviti turizam, uz ovu recesiju na zapadu.

Italija je druga industrijska sila EU, i ove godine imat će veliki pad BDP-a od 10-15% u najboljem slučaju, i znatno smanjenu potrošnju. Čitav europski supply chain je otišao kvragu, čitava logistika, i jako teško će se to tek tako vratiti na staro, posebno nakon mjera država da smanje ovisnost u kritičnim segmentima o drugima.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by Hektorović 5/4/2020, 17:37

veber wrote:daj mijenjaj dilera pod hitno.
koja jebena sezona?
i tko će putovati?
većina ljudi ne radi, zar misliš da će nakon 6mj hans otići malo do hrvatske?
ili će za svaki slučaj, ako se već odluči, do tegensee-a.
ja sam otkazao firencu u rujnu i preselio uvjetno za rujan 2021e, a s obzirom da mi je osigurana uplata tražit ću povrat novca u lipnju.

E pa to, jedino nešto lokalno

U svakom slučaju ekonomska nesigurnost će se odraziti, uz strože zdravstvene mjere koje će morati postojati do masovne primjene vakcine.


Globalnog turizma neće biti do deploymenta vakcine.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza - Page 2 Empty Re: Mateša: Oporavak će biti brz, ovo nije primarno ekonomska kriza

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 11 Previous  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum