ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

što i kako u kućnoj radinosti napraviti radi kakve takve zaštite

Go down

što i kako u kućnoj radinosti napraviti radi kakve takve zaštite Empty što i kako u kućnoj radinosti napraviti radi kakve takve zaštite

Post by michaellcmacha 24/3/2020, 22:36

evo nekih mojih iskustava od ranije i budem ukratko ukazao koja su sredstva poprilično dobra na prirodnoj bazi a koja iz trgovačkih centara ukoliko ih još ima za nabaviti...
ja osobno imam rakija različitih jakosti ali trenutno kao dezinficijens koristim prepeku od jabuke koja je taman oko 70%.
istu sam smiksao sa plavim plivinim medicinskim dezinficijensom plivasept u omjeru 70/30 i koristimo ga za višekratno dezinficiranje ruku. cca3 litre
sve isto sam iskombinirao i sa eco clean zelenim dezinficijensom i također ga imamo u rezervi za dezinficiranje ruku. cca 2 litre
također imam nekih 50tak litara jabučnog octa, ali da budem iskren ne znam koliko je uistinu učinkovit kao dezinficijens, međutim mi ga koristimo u svakodnevnoj prehrani i ja ga pijem nakon svakog obroka razblaženog u 2 dl vode s malo stevije.
uz sve to imam i nekih 50takboca bioenzima koji sam radio unazad nekoliko godina od poveće količine agruma koji su se masovno bacali posvuda pa sam si eto dao truda i to pokupio cca 200 kg i napravio poveću količinu bioenzima i podosta ga razdijelio, a ovo što mi je ostalo koristit ćemo za svakodnevnu dezinfekciju podova i metalnih površina koje dodirujemo plus onaj vodeni dezinfekcijski otirač za obuću...
uz sve to u nekom ranijem vremenu imao sam prilike dobiti malu količinu koncentrirane dezinfekcijske supstance pod nazivom SANOSIL S003 a iza tog naziva sam tek evo večeras kopajući po nekim slovenskim stranicama i jednoj ruskoj doznao da raspolažem sa spojem vodikovog peroksida i srebra koji po tvrdnjama na tim dvjema stranicama iznosi tvrdnje da se radi o ponajboljem sredstvu za uništavanje patogena, a da isti pri tom nema nikakvih nuspojava za čovjeka neovisno da li se koristi u vodi, u vanjskom nanošenju po koži, odnosno u korištenju za dezinficiranje prostora i predmeta...
na toj slovenskoj stranici uočio sam jednu specifičnu uputu a ona glasi "dezinfekcijska sredstva ne razmazivati krpama spužvama i slično, nego u pravilu ih nanositi prskanjem dostupnim raspršivačima" jbg ima svakavih tih boca i bočica sa rasprskivačima...

eto uz vruće ampule za nedaj bože, "puhalice vrućih ampula" ovo su trenutno sredstva s kojima raspolažem... isključivo za svoje potrebe...
michaellcmacha
michaellcmacha

Posts : 21324
2015-08-08


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum