ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Bez injekcije, bez naknada": Australija ukinula socijalna davanja roditeljima koji ne cijepe djecu

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

"Bez injekcije, bez naknada": Australija ukinula socijalna davanja roditeljima koji ne cijepe djecu - Page 3 Empty Re: "Bez injekcije, bez naknada": Australija ukinula socijalna davanja roditeljima koji ne cijepe djecu

Post by marcellus 25/11/2015, 18:59

r_nevjesta wrote:
jasambrend wrote:I kaže debil da država ne treba subvencionirati životni stil onih sa malim "napastima"...jebo mu Bog mater tj. kobilu retardiranu koja može okotiti takvog konja...to je za prisilnu eutanaziju...
što se ti toliko pališ, pa zar ne bi bilo razumno da zajednica zbilja ne sufinancira nečije stalno liječenje npr. od lošeg i autodestruktivnog stila života koji vodi, jer sam tako želi, svojom voljom ili neodgovornošću? :/ nije li to zapravo kriva poruka--ti radi što god hoćeš i koliko god hoćeš i ne brini za sebe i svoje zdravlje, kad god ti zatreba, dobit ćeš liječenje?

možda i jest, uostalom ne vidim zašto bi zajednica plaćala ikome za išta. Ja živim na taj i taj način, halo osiguravajuće društvo, koliko košta moje zdravstveno? Vaši rizici su takvi i takvi, + pedeve to vam je godišnje toliko i toliko. I mani me dalje, kakva zajednica. Danas se ljudima svašta brani raditi "jer zajednica brine o njima i ne želi plaćati za rizik". pod tom firmom možeš svima sve zabraniti (osim alkohola, seksa i lakih droga jer bolje da su ljudi što više pod utjecajem da ne skuže gdje žive i koja im je razina slobode). Jesam ja tražio da neko brine o meni i plaća mi i subvenciora išta? Ali ne, država ti nudi ovo i ono potpuno "besplatno" pa ti to onda i te kako skupo naplati. Besplatne su stvari uvijek najskuplje, od kog god dolazile.

marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

"Bez injekcije, bez naknada": Australija ukinula socijalna davanja roditeljima koji ne cijepe djecu - Page 3 Empty Re: "Bez injekcije, bez naknada": Australija ukinula socijalna davanja roditeljima koji ne cijepe djecu

Post by marcellus 25/11/2015, 19:02

dakle isto kao i s osiguranjem auta. Kolko ste imali odštetnih zahtjeva? Nula u trideset tri godine otkad imam vozačku, ok. Jednom je jedan lik naletio na moj parkirani auto i to je sve, to je išlo na njegovo osiguranje, to mi se ne piše. Plaćam minimalno osiguranje i redovno i kasko. Dakle osiguranje boli kurac kako ja vozim i što ja vozim, i jel vozim brzo. Isto sa zdravstvenim. Jesam kad bio bolestan, nikad u životu. Zdrav brate ko konj. I štaš mi onda naplatit, doktora nisam vidio godinama ni on mene.
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

"Bez injekcije, bez naknada": Australija ukinula socijalna davanja roditeljima koji ne cijepe djecu - Page 3 Empty Re: "Bez injekcije, bez naknada": Australija ukinula socijalna davanja roditeljima koji ne cijepe djecu

Post by Guest 25/11/2015, 19:05

marcellus wrote:
možda i jest, uostalom ne vidim zašto bi zajednica plaćala ikome za išta

zato što su zajednice proizašle iz bliskih partnera spremnih na suradnju, iz obiteljskih temelja
jedan od oblika suradnje i povećanja učinkovitosti zajednice je i raspodjela rizika kroz osiguranja u kojima svi participiraju

problem je kad se zbog kršćanskog egalitarnog svjetonazora dopusti stranim elementima priključak na infrastrukturu koju je razvila prvotna zajednica
strani element nema osjećaj pripadnosti i ne želi participirati, njega interesira samo kako da iskoristi situaciju

primjer kod nas su cigani, poreze i osiguranja ne žele plaćati, nije  to njihova država, ali žele biti korisnici socijalnih i zdravstvenih službi
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

"Bez injekcije, bez naknada": Australija ukinula socijalna davanja roditeljima koji ne cijepe djecu - Page 3 Empty Re: "Bez injekcije, bez naknada": Australija ukinula socijalna davanja roditeljima koji ne cijepe djecu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum