ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku!

Go down

Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku! Empty Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku!

Post by epikur37 17/3/2020, 15:01

Josip Manolić za DNEVNIK.hr o koronavirusu: ''Rodio sam se prije 100 godina u vrijeme španjolke, naučio sam da se ne treba junačiti...''
Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku! 953518
Dok Vlada najavljuje nove strože mjere i ograničenje kretanja starijih osoba, razgovarali smo s jednim koji bez sumnje spada u tu kategoriju. Za pet dana napunit će okruglih 100 godina. On je Josip Manolić i za DNEVNIK.hr komentirao je situaciju s koronavirusom.

Uskoro stogodišnjak Josip Manolić iskreno nam je priznao da se boji koronavirusa. ''Svaki normalan čovjek mora se bojati opasnosti, a virus je opasnost'', naglašava bivši političar i obavještajac. Dodaje da se treba racionalno ponašati. ''Ne treba pretjerivati, ali se ni junačiti, jer to nije spasonosno'', rekao je Manolić. Ističe da se ne smije podcjenjivati situacija i treba slušati upute medicine i stručnjaka.
''Gledajte, ja sam se rodio prije 100 (sto) godina. Tada je vladala španjolka (španjolska gripa, op. a.) koja je odnijela desetke milijuna života. Ne znam jesam li je ja prebolio, jer sam bio mali, ali nitko od mojih ukućana nije umro'', prisjetio se.

Kaže da se pridržava svih uputa za starije. ''Klonim se okupljanja sa sumnjivim ljudima, odnosno sa svima koji kišu, kašlju i šmrcaju'', otkriva svoju metodu zaštite. Priznaje da se opskrbio potrebnim zalihama. ''Da, normalno da sam kupio potrebne živežne namirnice. Imam ih za deset dana'', rekao je.

Glavni savjet ovog itekako iskusnog gospodina jest ne junačiti se. ''Imam puno iskustva, nekoliko gripa sam preživio, neke su me i u krevet bacile, pa me to naučilo da se ne treba junačiti'', kaže.
https://dnevnik.hr/vijesti/koronavirus/josip-manolic-za-dnevnik-hr-o-koronavirusu-rodio-sam-se-prije-100-godina-u-vrijeme-spanjolke-naucio-sam-da-se-ne-treba-junaciti---597869.html

Podržava mjeru da se ograniče kretanja i dodaje da je to najbolja metoda. ''Možda jest malo policijska, ali to je dobro primijeniti. Da su Talijani to napravili, ne bi im bilo ovako'', zaključuje Joža Manolić.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku! Empty Re: Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku!

Post by Ringo10 17/3/2020, 15:22

Njemu je 100ti rodjendan za nekoliko dana ako se ne varam
Ringo10
Ringo10

Posts : 21555
2015-09-24


Back to top Go down

Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku! Empty Re: Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku!

Post by epikur37 17/3/2020, 15:24

Ringo10 wrote:Njemu je 100ti rodjendan za nekoliko dana ako se ne varam

da
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku! Empty Re: Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku!

Post by kaya 17/3/2020, 15:29

😀
Ovaj je i kugu preživio..
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku! Empty Re: Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku!

Post by Guest 17/3/2020, 15:33

Taj je k'o Broj 1 iz Alana Forda "... i rekoh tada svom prijatelju Juliju nek' se pripazi Martovskih Ida ...".
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku! Empty Re: Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku!

Post by veber 17/3/2020, 15:35

Sovak wrote:Taj je k'o Broj 1 iz Alana Forda "... i rekoh tada svom prijatelju Juliju nek' se pripazi Martovskih Ida ...".
a tek kada izvadi malu crnu knjigu...

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku! Empty Re: Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku!

Post by kaya 17/3/2020, 15:45

Sovak wrote:Taj je k'o Broj 1 iz Alana Forda "... i rekoh tada svom prijatelju Juliju nek' se pripazi Martovskih Ida ...".
Sjećam se, nije tome tako davno, nekih 700 godina kada nam došla kuga iz Azije. Rekao sam tada svome talijanskom prijatelju Petrarci , zapiši nešto o tome ...
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku! Empty Re: Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku!

Post by marcellus 17/3/2020, 15:55

Nema njemu smrti bez sjekire

_________________
Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku! 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku! Empty Re: Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku!

Post by Guest 17/3/2020, 15:55

veber wrote:
Sovak wrote:Taj je k'o Broj 1 iz Alana Forda "... i rekoh tada svom prijatelju Juliju nek' se pripazi Martovskih Ida ...".
a tek kada izvadi malu crnu knjigu...

Svi s Markova trga i PantoFcaka zanijeme od straha.

:)
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku! Empty Re: Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku!

Post by Guest 17/3/2020, 15:57

marcellus wrote:Nema njemu smrti bez sjekire

Stil od sekire bi puknul. Misteriozno, prije zamaha.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku! Empty Re: Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku!

Post by veber 17/3/2020, 16:25

zanimljivo kako je alan ford imao utjecaj u kulturi. i brixy kao urednik.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku! Empty Re: Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku!

Post by veber 17/3/2020, 16:29

prije desetak godina bio sam sa ženom u tkalči, oko ponoći.
a ide šeks, tjelohranitelji ga ne mogu uhvatiti.
veleslaom za desetku.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku! Empty Re: Joža Manolić: Preživio sam španjolku prije 100 godina, ne junačite se i slušajte struku!

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum