ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka"

Go down

Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" Empty Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka"

Post by T. 16/3/2020, 12:18

Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka"

Autor:
N1 Hrvatska
Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" Faktograf-logo
Podijeli:
0 Link je kopiran

Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" Kalinic Izvor: N1

Pavle Kalinić, pročelnik Ureda za upravljanje u hitnim situacijama, u Novom danu je rekao da je Hrvatska sa strožim mjerama krenula prekasno.
"Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka", istaknuo je Pavle Kalinć u Novom danu.
"Tri puta dnevno obavlja se dezinfekcija javnog prijevoza. Italija je isto kasnila, jučer su imali skoro 360 mrtvih jer su s ovim mjerama krenuli prekasno. Strah me da će krenuti eksponencijalni rast. Moramo se zaštititi. Kina je to sasjekla rigoroznim mjerama, njemačka je počela zatvarati granice, a mi imamo situaciju da kamion može ući u Hrvatsku, a ne može izaći. Za zaštitu stanovnika je sad najvažniji nacionalni stožer koji mora početi povlačiti poteze", dodao je.


Komentirajući dokument koji je u nedjelju procurio u javnost, a u kojem se traže strože mjere za Grad Zagreb, rekao je da se na njega treba očitovati Vlada:
"Imao sam kontakt sa Stožerom. Nisu pročitali točku dva da im je poslano da se očituju. Nakon toga nije bilo problema. Ljudi reagiraju, a nisu pročitali."
Rekao je da bi prema preporukama zagrebačkog stožera ostali raditi dućani prehrane i apoteke, kao i bolnice:
"Imamo karanteru koja funkcionira, imamo i druge varijante za karantenu, napravit ćemo sve što možemo. Glavnina medicinkih ustanova je u Zagrebu. Ako se odluke ne budu donosile, stvar će izmaći kontroli. Upitna je količina opreme koja postoji, pokušava se nabaviti na sve strane. Dio je pokrio grad Zagreb."
Govoreći o opremljenosti medicinskih radnika i ustanova u Zagrebu, rekao je da su pomoć poslali svima koji su tražili.

"Oni koji su tražili pomoć od Zagreba dobili su, najviše zarazna bolnica i hitna pomoć jer su najopterećeniji. Ako imate prebacivanje osobe s kolima hitne pomoći, to su dva para odijela, maski, rukavica, a to se jako brzo troši", napomenuo je.
Dodao je da Zagreb raspolaže sa 12 epidemiologa što je premalo:
"Zagreb raspolaže sa 12 epidemiologa, to sigurno nije dovoljan broj. Preopterećeni su, rade 15, 16, 17 sati dnevno. Ne mogu na zadovoljavajući način pokriti toliko stanovnika. Mnogi zbog psihičke nestabilnosti uvjeravaju sebe da su bolesni pa zauzimaju mjesta."
Potvrdio je da je dokument koji je u nedjelju procurio u javnost, autentičan:
"Autentičan je dokument, ja sam ga potpisao. Ne znam kako se pojavio u javnosti, izazvao je puno nereda. Kad sam vidio, odmah sam potvrdio autentičnost, ali naglašavam da se trebalo čitati točku broj dva. Ovo je samo dokument na papiru. Kad bude potvrđen, napravit ćemo sve da odradimo taj dio posla."
Rigorozne mjere koje se spominju u dokumentu, u Istri su već uvedene:
"Istra je slično uvela. Imala je velik problem jer granica nije bila zatvorena, ušao je velik broj Talijana. Sad se kontrola počela pojačavati, ali trebale bi striktne mjere i kazne. Što se tiče opreme, nadam se da je to na državnoj razini riješeno. I Kinezi se nude za pomoć."

Rekao je da je Stožer Grada Zagreba upoznat sa svim mjerama da se u KB Dubrava uspostavi respiratorni centar. Kao jedno od krajnjih rješenja u obzir su uzimali i Arena Centar, no Kalinić kaže da će se prije Arene tražiti druga rješenja:
"Kad krene eksponencijalni rast, ima još nekoliko beck upova, a Arena je najcrnji scenarij."
O pojavi pozitivnih slučajeva u bolnicama naglasio je ponovno da se nije odmah situacija shvatila ozbiljno:
"Ljudi su ovaj virus shvatili malo neozbiljno. Što se tiče Dubrave, to je iskontrolirano, a i ovo na Rebru. U Franu Mihaljeviću će biti problema jer je to jedina zarazna bolnica u Republici Hrvatskoj."
U studiju Novog dana na koncu je prokomentirao konferenciju za medije Nacionalčnog kriznog stožera i rekao:
"Sljedeći korak je konzultacija s ljudima koji su sudjelovali u izradi dokumenta. Zapitao sam se nalazi li se Hrvatska u Europi gledajući ovu presicu. Kasnimo preko dva tjedna ili više. Vrijeme će pokazati tko je bio u pravu."
------------------------------------------------------------------------------------
pavle u sridu... :tu
nadležni čekaju tzv. lokalnu transmisiju do koje je po definiciji who već došlo, kako bi se prešlo na slijedeću fazu borbe protiv širenja virusa...
T.
T.

Posts : 17131
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" Empty Re: Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka"

Post by Guest 16/3/2020, 12:24

pavle kalinic? Jel to ona ojebina koja je pred par tjedana rekla da ga boli kiki za korona virus  i da je on u avionu za los angeles? Ili je to bila neka druga ojebina... scratch
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" Empty Re: Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka"

Post by T. 16/3/2020, 12:31

Koronavirus zaraženo 56 ljudi

Nema novih mjera! Nacionalni stožer civilne zaštite objavio da je 7 novozaraženih: "Iskrsnuo je problem s KB-om Dubrava''

Piše L. R. , 16. ožujka. 2020. @ 10:52



Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" 61847662  Nacionalni stožer za civilnu zaštitu Foto: Goran Stanzl/Pixsell


Nacionalni stožer civilne zaštite objavio je najnovije podatke o oboljelima od koronavirusa. Odbili su zahtjev za donošenje novih strožih mjera prevencije.

_________________
Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" Unname11
T.
T.

Posts : 17131
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" Empty Re: Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka"

Post by vuksadinare 16/3/2020, 12:32

Leteca Pegla wrote:pavle kalinic? Jel to ona ojebina koja je pred par tjedana rekla da ga boli kiki za korona virus  i da je on u avionu za los angeles? Ili je to bila neka druga ojebina... scratch
da....a sad mu odgovara krizna situacija da moze opravdat svoju dobroplacenu fotelju...nesto slicno kao kod vucica
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" Empty Re: Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka"

Post by T. 16/3/2020, 12:40

vuksadinare wrote:
Leteca Pegla wrote:pavle kalinic? Jel to ona ojebina koja je pred par tjedana rekla da ga boli kiki za korona virus  i da je on u avionu za los angeles? Ili je to bila neka druga ojebina... scratch
da....a sad mu odgovara krizna situacija da moze opravdat svoju dobroplacenu fotelju...nesto slicno kao kod vucica

pa kada da se oglasi pročelnik ureda za krizne situacije grada zagreba ako ne sada ?
da se nije oglasio opet bi se našao netko da kaže kako se ne oglašava i kolika mu je plaća...
T.
T.

Posts : 17131
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" Empty Re: Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka"

Post by Guest 16/3/2020, 12:43

T. wrote:
vuksadinare wrote:
Leteca Pegla wrote:pavle kalinic? Jel to ona ojebina koja je pred par tjedana rekla da ga boli kiki za korona virus  i da je on u avionu za los angeles? Ili je to bila neka druga ojebina... scratch
da....a sad mu odgovara krizna situacija da moze opravdat svoju dobroplacenu fotelju...nesto slicno kao kod vucica

pa kada da se oglasi pročelnik ureda za krizne situacije grada zagreba ako ne sada ?
da se nije oglasio opet bi se našao netko da kaže kako se ne oglašava i kolika mu je plaća...
pa mozda prije par tjedana kad ga bolio kiki. cheers 

Zato je to ojebina, lako se sad oglasavat, sad se moze oglasit vec i prosjecna papiga, naime to im dovoljno vremna da nauce ponavljat ono sto cuju vise puta negdje... lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" Empty Re: Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka"

Post by vuksadinare 16/3/2020, 12:47

interesantno kako on napada sve ali bandica nikako..pa bandic je rekao da je suglasan sa svim mjerama koje vlada donosi...dakle ne kuzim u cemu je stvar...osim ako kroz kalinica ne progovara banic koji ne smije to javno reci jer mu nije blistava buducnost
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" Empty Re: Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka"

Post by veber 16/3/2020, 12:49

čovjek je rekao, prije par godina, da zagreb nema kapaciteta i da u slučaju veće katastrofe ne postoje resursi. na tramvajskim stanicama je njegov projekt evakuacije u slučaju potresa.
naravno bandito je to dao zgulit.
ono što je analitički predvidio, sada imamo pred očima.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" Empty Re: Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka"

Post by vili40 16/3/2020, 12:51

je mulac ali rekao je istinu da kasnimo,to se svi slažu tako da je otkrio toplu vodu.A kasnimo jer se politika miješa u važne stvari a dobro znamo kako to onda prođe.Imamo najveći ološ u politici.
vili40
vili40

Male
Posts : 10757
2015-08-02


Back to top Go down

Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" Empty Re: Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka"

Post by veber 16/3/2020, 12:52

vili40 wrote:je mulac ali rekao je istinu da kasnimo,to se svi slažu tako da je otkrio toplu vodu.A kasnimo jer se politika miješa u važne stvari a dobro znamo kako to onda prođe.Imamo najveći ološ u politici.
čekamo krešu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" Empty Re: Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka"

Post by vuksadinare 16/3/2020, 12:59

vili40 wrote:je mulac ali rekao je istinu da kasnimo,to se svi slažu tako da je otkrio toplu vodu.A kasnimo jer se politika miješa u važne stvari a dobro znamo kako to onda prođe.Imamo najveći ološ u politici.
ne znam u cemu kasne...ako kasne vidjet cemo..mada je vec proslo 14 dana a 56 zarazenih...cca 4,5 komada po danu...iducih desetak dana vidjet cemo na cemu smo...ja sam postao optimistican...mada vidim janezi i austrijanci vec lagano optuzuju da od zagreba do skoplja muljaju sa brojem zarazenih koji ne odgovara istinskim brojkama uglavnom zbog ekonomskih razloga...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" Empty Re: Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka"

Post by veber 16/3/2020, 13:05

vuksadinare wrote:
vili40 wrote:je mulac ali rekao je istinu da kasnimo,to se svi slažu tako da je otkrio toplu vodu.A kasnimo jer se politika miješa u važne stvari a dobro znamo kako to onda prođe.Imamo najveći ološ u politici.
ne znam u cemu kasne...ako kasne vidjet cemo..mada je vec proslo 14 dana a 56 zarazenih...cca 4,5 komada po danu...iducih desetak dana vidjet cemo na cemu smo...ja sam postao optimistican...mada vidim janezi i austrijanci vec lagano optuzuju da od zagreba do skoplja muljaju sa brojem zarazenih koji ne odgovara istinskim brojkama uglavnom zbog ekonomskih razloga...
di je ti kompa? onaj hadžiefendija ero?
slovenci se bune da su hrvati zaprli granicu.
može kamion ako vozač ima kaj za jest.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" Empty Re: Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka"

Post by vuksadinare 16/3/2020, 13:11

veber wrote:
vuksadinare wrote:
vili40 wrote:je mulac ali rekao je istinu da kasnimo,to se svi slažu tako da je otkrio toplu vodu.A kasnimo jer se politika miješa u važne stvari a dobro znamo kako to onda prođe.Imamo najveći ološ u politici.
ne znam u cemu kasne...ako kasne vidjet cemo..mada je vec proslo 14 dana a 56 zarazenih...cca 4,5 komada po danu...iducih desetak dana vidjet cemo na cemu smo...ja sam postao optimistican...mada vidim janezi i austrijanci vec lagano optuzuju da od zagreba do skoplja muljaju sa brojem zarazenih koji ne odgovara istinskim brojkama uglavnom zbog ekonomskih razloga...
di je ti kompa? onaj hadžiefendija ero?
slovenci se bune da su hrvati zaprli granicu.
može kamion ako vozač ima kaj za jest.
ne znam...u samoizolaciji valjda...sad janezi optuzuju kako eto ovi istocno od njih skrivaju prave brojke i zajebavaju u svezi granica...pa eto oni ispadose budale sto imaju brojku od 220 i vise zarazenih duplo vise nego srbija i hrvatska i bh-a zajedno
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99144
2015-09-08


Back to top Go down

Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka" Empty Re: Pavle Kalinić: "Preko dva tjedna kasnimo s donošenjem odluka"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum