ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stigao je - corona u HR

Page 26 of 33 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 29 ... 33  Next

Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by vili40 Thu 19 Mar - 9:55

kaya wrote:
Noor wrote:jel itko objasnio ljudima što to znači samoizolacija?
ako se osoba kojoj je određena samoizolacija nalazi u kući sa svim ostalim članovima, koji i dalje izlaze iz kuće, to nije ništa i nema apsolutno nikakvog smisla...jer NITKO iz te kuće ne smije van
a ljudi se toga ne drže...
Ne drže, al vidi oni misle da su zdravi, njih ne testiraju. Iz prve ruke znam da kontakte i to bliže od bolesnoga nije nitko testirao.
ako je nekom određena izolacija nije ga potrebno testirati a i ne znam dal bi se taj veliki broj mogao testirati,dal bi to bilo tehnički izvedivo.Problem je taj što mi računamo na savjest tih,zapravo to nije problem nego glupost.Netko bi takve trebao obilaziti bar jednom dnevno i ako ga nema doma,kad ga nađu,nekud pod ključ uz prethodne dobre batine.Šiba je izašla iz raja.

vili40

Posts : 10790
2015-08-02


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by RayMabus Thu 19 Mar - 9:59

vili40 wrote:
kaya wrote:
Noor wrote:jel itko objasnio ljudima što to znači samoizolacija?
ako se osoba kojoj je određena samoizolacija nalazi u kući sa svim ostalim članovima, koji i dalje izlaze iz kuće, to nije ništa i nema apsolutno nikakvog smisla...jer NITKO iz te kuće ne smije van
a ljudi se toga ne drže...
Ne drže, al vidi oni misle da su zdravi, njih ne testiraju. Iz prve ruke znam da kontakte i to bliže od bolesnoga nije nitko testirao.
ako je nekom određena izolacija nije ga potrebno testirati a i ne znam dal bi se taj veliki broj mogao testirati,dal bi to bilo tehnički izvedivo.Problem je taj što mi računamo na savjest tih,zapravo to nije problem nego glupost.Netko bi takve trebao obilaziti bar jednom dnevno i ako ga nema doma,kad ga nađu,nekud pod ključ uz prethodne dobre batine.Šiba je izašla iz raja.
Udarit će im se globa pa nek šetaju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176932
2014-04-11


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by T. Thu 19 Mar - 10:02

ma ljudi pojma nemaju šta je karantena, šta je izolacija, šta samoizlolacija i sl. stvari, velika većina se prvi puta susreće s tim pojmovima uopće...
a nadležni po tv-u barataju s tim pojmovima kao da su samorazumljivi za svekoliko pučanstvo...
nije se dovoljno poradilo na objašnjavanju cit. pojmova, nekakvim plakatima, objavama u tisku preko čitavih stranica i sl. ...
nego u stilu, ako je osoba u samoizolaciji, trebala bi biti u sobi...
pa jebote kakvo je to uputstvo? šta s ukućanima, kako da se ponašaju, kako da komuniciraju, dostavljaju mu hranu, što je s korištenjem sanitarnih čvorova, neće valjda srati u sobi ? što ako su već bili u kontaktu s tim ukućanom prije nego je otišao u samoizolaciju, sve je to nejasno ostalo...
a svakako da bi i prijetnja nekakvim sankcijama dobro došla...
sada je bojim se, prekasno za sve to ...
T.
T.

Posts : 17177
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by RayMabus Thu 19 Mar - 10:04

Odavno je prekasno ,...samo to mnogi još ne kuže. lol!

Sad ćeš imat za koji dan 200 zaraženih a to ti znači da ih još 400 najmanje šeta slobodno naokolo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176932
2014-04-11


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by kaya Thu 19 Mar - 10:30

Da su reagirali na prvu pa zatvorili granicu a naši svi s granice na test i izolaciju, pa opet test, pa opet možda bi i mogli. Na cijelu EU mislim poslje italija slučaja. Ovako sve puštali, pa zaustavili kamione a aute puštali, pa obrnuto, pa dali mjeru sumnjivom a ukućanima ne, pa našli nultog pacijenta koji je u stvari 505-i a ne nulti. Ovaj naš beroš je svjetlija točka u povijesti , baš mi je ok ali čovjek je sam to iskreno rekao. Mi ne možemo to zaustaviti , malo usporiti i to je to. Biti će što će biti.


Last edited by kaya on Thu 19 Mar - 10:31; edited 1 time in total (Reason for editing : .)
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by vuksadinare Thu 19 Mar - 10:31

https://youtu.be/N-Iba4-r2bs
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99388
2015-09-08


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by epikur37 Thu 19 Mar - 10:33

kaya wrote:Da su reagirali na prvu pa zatvorili granicu a naši svi s granice na test i izolaciju, pa opet test, pa opet možda bi i mogli. Na cijelu EU mislim poslje italija slučaja. Ovako sve puštali, pa zaustavili kamione a aute puštali, pa obrnuto, pa dali mjeru sumnjivom a ukućanima ne, pa našli nultog pacijenta koji je u stvari 505-i a ne nulti. Ovaj naš beroš je svjetlija točka u povijesti , baš mi je ok ali čovjek je sam to iskreno rekao. Mi ne možemo to zaustaviti , malo usporiti i to je to. Biti će što će biti.

Najlakše je kritizirati i kmečati.

Neši su dobri za sada.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by T. Thu 19 Mar - 10:35

jbg. eto ovo dvoje u splitu zarazila kćerka iz zagreba...
ovu u dubrovniku neki putnik s aerodroma vjerojatno...
jug države je još jučer bio 'čist', barem što se registriranih slučajeva tiče, a zagreb je očito žarište...
odmah danas proglasit opću karantenu na 15 dana, zatvoriti sav promet unutar države, vojska na cestama i jebaji ga onda, šta bude bude, ali barem pokušati...
neće nitko umrit za 15 dana od gladi niti će propast država...

_________________
Stigao je - corona u HR - Page 26 Unname11
T.
T.

Posts : 17177
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by RayMabus Thu 19 Mar - 10:36

kaya wrote:Da su reagirali na prvu pa zatvorili granicu a naši svi s granice na test i izolaciju, pa opet test, pa opet možda bi i mogli. Na cijelu EU mislim poslje italija slučaja. Ovako sve puštali, pa zaustavili kamione a aute puštali, pa obrnuto, pa dali mjeru sumnjivom a ukućanima ne, pa našli nultog pacijenta koji je u stvari 505-i a ne nulti. Ovaj naš beroš je svjetlija točka u povijesti , baš mi je ok ali čovjek je sam to iskreno rekao. Mi ne možemo to zaustaviti , malo usporiti i to je to. Biti će što će biti.
Jebe mi se. Ja san prošlo lito pogleda sve sezone Živih mrtvaca. Znan sve cake. Basketball

Stigao je - corona u HR - Page 26 8cf203455e0d6aaa8192aa4308d099b0
RayMabus
RayMabus

Posts : 176932
2014-04-11


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by epikur37 Thu 19 Mar - 10:45

Moglo je biti puno gore i

ovo je samo privremeno.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by jastreb Thu 19 Mar - 10:47

RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:Taj policijski sat se uvodi samo kad ima puno zaraženih. To je krajnja mjera i mora ju pratit ograničenje šetanja po danu. I uvodi se uglavnom u urbanim sredinama koje su jako pogođene zarazom.

To se ne uvodi na početku jer češ dobit kontraefekt.
aj to objasni sulji koji izvodi vojsku na ulice a sigurno ne samo zbog korone...
Jebe mi se za njega. Granice su blokirane.

Sad će držat ljude u kavezima i za deset dana kad bukne zaraza i tu mjeru bude tribalo uvodit onda će svima puknit film pa će imat građanski neposluh...i onda je gotovo jer je riječ o virusu.
Ri karneval je kriv.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by vuksadinare Thu 19 Mar - 10:52

jastreb wrote:
RayMabus wrote:
vuksadinare wrote:
RayMabus wrote:Taj policijski sat se uvodi samo kad ima puno zaraženih. To je krajnja mjera i mora ju pratit ograničenje šetanja po danu. I uvodi se uglavnom u urbanim sredinama koje su jako pogođene zarazom.

To se ne uvodi na početku jer češ dobit kontraefekt.
aj to objasni sulji koji izvodi vojsku na ulice a sigurno ne samo zbog korone...
Jebe mi se za njega. Granice su blokirane.

Sad će držat ljude u kavezima i za deset dana kad bukne zaraza i tu mjeru bude tribalo uvodit onda će svima puknit film pa će imat građanski neposluh...i onda je gotovo jer je riječ o virusu.
Ri karneval je kriv.
nije da nisi mozda u pravu..bez zajebancije
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99388
2015-09-08


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by vuksadinare Thu 19 Mar - 11:05

direktor who optuzio neke drzave da namjerno ne rade dovoljno testiranja da li je to njihova startegija ili ne ne zna...navodno među optuzenim drzavama ima nekoliko drzava iz jugoistocne europe...dakle vjerojartno mi,srbija,bih,crna gora,makedonija...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99388
2015-09-08


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by vuksadinare Thu 19 Mar - 11:06

..jos bi mogli popusiti sankcije...ali jbg nista neobicno..pa bilo je gotovo nemoguce do nekidan da crna gora nema nijedan slucaj...ili d asarajevo nema..a u bh-a se testira desetak ljudi u dva dana...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99388
2015-09-08


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by Noor Thu 19 Mar - 13:21

Žena i sin prve žrtve u Hrvatskoj imaju simptome korone, čekaju nalaze


Sin preminulog za Index ispričao što se dogodilo

"U restoranu su 7. ožujka bili Talijani koji su prošlog petka tati javili da su pozitivni na koronavirus i tata je već u subotu dobio temperaturu i odmah je zvao dežurnog epidemiologa iz Umaga, Damira Leku. On mu je rekao da obavezno bude u samoizolaciji i izoliran. U ponedjeljak ujutro je tata opet zvao epidemiologa, a doktor mu je rekao da se spremi i dok se tata spremao za u bolnicu, doktor je opet nazvao i rekao da nema tehničkih uvjeta pa da će doći po njega u utorak. Potom je doktor opet nazvao u utorak i rekao da će doći, ali opet nije došao. Ponovno je nazvao i rekao tati da će ipak doći u srijedu", ispričao je za Index Ivan Kernjus.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zena-i-sin-prve-zrtve-u-hrvatskoj-imaju-simptome-korone-cekaju-nalaze/2166759.aspx

dakle, u vrijeme kad je u Italiji već buktilo, oni su slobodno ulazili u HR i šetkali se po Istri

9.3.2020.
https://hrvatska-danas.com/2020/03/09/stozer-odgodite-skupove-karantena-za-strance-u-zemlju-uslo-600-talijana/

ko je ovdje lud? šta očekivati nakon toga?
znači, stari se zarazio 7.3...jučer 18.3. je umro, znači u 11 dana zarazio je pitaj Boga koliko njih još

osim tih talijana, ulazilo ih je na stotine k nama, 9.3. njih 600

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by Leviathan2 Thu 19 Mar - 13:22

RayMabus wrote:
kaya wrote:Da su reagirali na prvu pa zatvorili granicu a naši svi s granice na test i izolaciju, pa opet test, pa opet možda bi i mogli. Na cijelu EU mislim poslje italija slučaja. Ovako sve puštali, pa zaustavili kamione a aute puštali, pa obrnuto, pa dali mjeru sumnjivom a ukućanima ne, pa našli nultog pacijenta koji je u stvari 505-i a ne nulti. Ovaj naš beroš je svjetlija točka u povijesti , baš mi je ok ali čovjek je sam to iskreno rekao. Mi ne možemo to zaustaviti , malo usporiti i to je to. Biti će što će biti.
Jebe mi se. Ja san prošlo lito pogleda sve sezone Živih mrtvaca. Znan sve cake. Basketball

Stigao je - corona u HR - Page 26 8cf203455e0d6aaa8192aa4308d099b0
vrh

_________________
Stigao je - corona u HR - Page 26 Images?q=tbn:ANd9GcQRqnLHscWsIZTkjqYrSt1h-A1RiF9_dMbyrQ&usqp=CAU
Leviathan2
Leviathan2

Male
Posts : 21431
2015-10-04

Lokacija: : Međurečje

http://www.uzaludnipokusaj.org

Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by vili40 Thu 19 Mar - 13:36

Noor wrote:Žena i sin prve žrtve u Hrvatskoj imaju simptome korone, čekaju nalaze


Sin preminulog za Index ispričao što se dogodilo

"U restoranu su 7. ožujka bili Talijani koji su prošlog petka tati javili da su pozitivni na koronavirus i tata je već u subotu dobio temperaturu i odmah je zvao dežurnog epidemiologa iz Umaga, Damira Leku. On mu je rekao da obavezno bude u samoizolaciji i izoliran. U ponedjeljak ujutro je tata opet zvao epidemiologa, a doktor mu je rekao da se spremi i dok se tata spremao za u bolnicu, doktor je opet nazvao i rekao da nema tehničkih uvjeta pa da će doći po njega u utorak. Potom je doktor opet nazvao u utorak i rekao da će doći, ali opet nije došao. Ponovno je nazvao i rekao tati da će ipak doći u srijedu", ispričao je za Index Ivan Kernjus.
 
nije bilo tehničkih uvjeta?Što će se događati kad se taj broj oboljelih umnoži sa sto?Već danas je od testiranih sto i nešto u Zagrebu potvrđeno preko deset novih,lavina se pokrenula jer je očigledno da je broj zaraženih bar desetak puta veći od broja kojim barataju.
vili40
vili40

Male
Posts : 10790
2015-08-02


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by RayMabus Fri 20 Mar - 18:31

Stižu balvani

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/hrvatska-ulazi-u-kriticnu-fazu-danas-imamo-vec-23-novozarazena-ceka-nas-potpuna-blokada-zivota-a-mnogi-cini-se-toga-nisu-svjesni-1010560
RayMabus
RayMabus

Posts : 176932
2014-04-11


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by Guest Fri 20 Mar - 18:36

vili40 wrote:
Noor wrote:Žena i sin prve žrtve u Hrvatskoj imaju simptome korone, čekaju nalaze


Sin preminulog za Index ispričao što se dogodilo

"U restoranu su 7. ožujka bili Talijani koji su prošlog petka tati javili da su pozitivni na koronavirus i tata je već u subotu dobio temperaturu i odmah je zvao dežurnog epidemiologa iz Umaga, Damira Leku. On mu je rekao da obavezno bude u samoizolaciji i izoliran. U ponedjeljak ujutro je tata opet zvao epidemiologa, a doktor mu je rekao da se spremi i dok se tata spremao za u bolnicu, doktor je opet nazvao i rekao da nema tehničkih uvjeta pa da će doći po njega u utorak. Potom je doktor opet nazvao u utorak i rekao da će doći, ali opet nije došao. Ponovno je nazvao i rekao tati da će ipak doći u srijedu", ispričao je za Index Ivan Kernjus.
 
nije bilo tehničkih uvjeta?Što će se događati kad se taj broj oboljelih umnoži sa sto?Već danas je od testiranih sto i nešto u Zagrebu potvrđeno preko deset novih,lavina se pokrenula jer je očigledno da je broj zaraženih bar desetak puta veći od broja kojim barataju.
Kao i svugdje drugdje..no vlasti to nece da priznaju radi panike.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by veber Fri 20 Mar - 18:43

Legendovich wrote:
vili40 wrote:
Noor wrote:Žena i sin prve žrtve u Hrvatskoj imaju simptome korone, čekaju nalaze


Sin preminulog za Index ispričao što se dogodilo

"U restoranu su 7. ožujka bili Talijani koji su prošlog petka tati javili da su pozitivni na koronavirus i tata je već u subotu dobio temperaturu i odmah je zvao dežurnog epidemiologa iz Umaga, Damira Leku. On mu je rekao da obavezno bude u samoizolaciji i izoliran. U ponedjeljak ujutro je tata opet zvao epidemiologa, a doktor mu je rekao da se spremi i dok se tata spremao za u bolnicu, doktor je opet nazvao i rekao da nema tehničkih uvjeta pa da će doći po njega u utorak. Potom je doktor opet nazvao u utorak i rekao da će doći, ali opet nije došao. Ponovno je nazvao i rekao tati da će ipak doći u srijedu", ispričao je za Index Ivan Kernjus.
 
nije bilo tehničkih uvjeta?Što će se događati kad se taj broj oboljelih umnoži sa sto?Već danas je od testiranih sto i nešto u Zagrebu potvrđeno preko deset novih,lavina se pokrenula jer je očigledno da je broj zaraženih bar desetak puta veći od broja kojim barataju.
Kao i svugdje drugdje..no vlasti to nece da priznaju radi panike.. :cleanteeth
ti si snajperist, budeš na daljinu.
meni ostale naočale u njemačkoj, ja bum na blizinu.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by Guest Fri 20 Mar - 18:44

veber wrote:
Legendovich wrote:
vili40 wrote:
Noor wrote:Žena i sin prve žrtve u Hrvatskoj imaju simptome korone, čekaju nalaze


Sin preminulog za Index ispričao što se dogodilo

"U restoranu su 7. ožujka bili Talijani koji su prošlog petka tati javili da su pozitivni na koronavirus i tata je već u subotu dobio temperaturu i odmah je zvao dežurnog epidemiologa iz Umaga, Damira Leku. On mu je rekao da obavezno bude u samoizolaciji i izoliran. U ponedjeljak ujutro je tata opet zvao epidemiologa, a doktor mu je rekao da se spremi i dok se tata spremao za u bolnicu, doktor je opet nazvao i rekao da nema tehničkih uvjeta pa da će doći po njega u utorak. Potom je doktor opet nazvao u utorak i rekao da će doći, ali opet nije došao. Ponovno je nazvao i rekao tati da će ipak doći u srijedu", ispričao je za Index Ivan Kernjus.
 
nije bilo tehničkih uvjeta?Što će se događati kad se taj broj oboljelih umnoži sa sto?Već danas je od testiranih sto i nešto u Zagrebu potvrđeno preko deset novih,lavina se pokrenula jer je očigledno da je broj zaraženih bar desetak puta veći od broja kojim barataju.
Kao i svugdje drugdje..no vlasti to nece da priznaju radi panike.. :cleanteeth
ti si snajperist, budeš na daljinu.
meni ostale naočale u njemačkoj, ja bum na blizinu.
Pobjeguljo... lol! lol! lol! ..ostavi Domovinu na cjedilu..Hoćul ti je ja cuvati???? lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 26 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 26 of 33 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 29 ... 33  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum