ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stigao je - corona u HR

Page 9 of 33 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 33  Next

Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by Guest 25/2/2020, 23:08

Eroo wrote:
Gnječ wrote:
Eroo wrote:
Gnječ wrote:
Eroo wrote:
Jesi li pušač? Ako jesi - za početak odmah odbaci i prati šta se događa.
COPB (kronična obstrukcijska plućna bolest) je već treći na listi uzročnika smrtnosti.
Ono "kronična" na slovenskom znači i "kadilska", što će reći "kod pušača".
Inače, odmah doktoru i na slikanje...ima par vrsta slikanja. Najprije renthgen,
a ako je nejasno i jedno drugo snimanje, nakon udisanja nekog nisko radioaktivnog s*anja....

ma jebali te doktori i pušači. rekoh ti da KOPB nije bolest nego naziv za skup bolesti povezanih sa dišnim sustavom a najčešći uzrok je nepreležana upala pluća ili neka slična upala dišnih puteva koja postane kronična. prije se to zvalo kronični bronhitis i astma a sad su doturi odjednom otkrili da im ti nazivi više nisu napeti pa izmislili novi naziv COPD ili KOPB tako u ušima laika izgleda mističnije i nedokučivo. ajte u pičku materinu ti i tvoji doktori.
https://www.spirometry.guru/fvc.html
https://www.spirometry.guru/goldcopd.html

Seronjo, ne moraš biti svakom loncu poklopac.
Učinak KOPB se na ovaj način testira.
Naravno da se ne radi samo o posljedicama pušenja,
može biti i od uzdisanja azbetnog praha, rak i slično.

hoću samo objasniti tebi nepismenoj talibanskoj sirotinji da KOPB nije bolest. kad kažeš KOPB it means nothing. doktorima isto jer su lijeni dijagnosticirati određenu bolest detaljno pa sve što se tiče pluća zguraju pod KOPB. a možeš imati astmu, alergiju na nešto, bronhitis, tinjajuću neotkrivenu upalu pluća, može bti azbestoza, silikoza, itd ima mnogo toga ali ne! sve je KOPB i pušenje.
Kod KOPB imamo raspadanje alveola (i smanjivanje kapaciteta-funkcionalnosti), pa ti to nazovi kako hoćeš.
Kod mene konkretno je u pitanju dugotrajno i strasno pušenje. Bogu hvala, radi se o blagom obliku tako da
ne koristim nikakve respiratore i slično.Završit ću pod kisikom, to znam, jer funkcionalnost pluća itako opada s godinama.

ne ću ja nazvati kako hoću nego kako se to stručno medicinski zove: emfizem a ne KOPB. Emfizem je bolest koja uništava plućne alveole i/ili najmanje bronhiole u plućima.

uzroci su:
dugoročno pretjerano pušenje duhana ili izloženost duhanskom dimu tijekom duljeg vremenskog perioda.
astma – neliječena ili neodgovarajuće liječena,
kronični bronhitis – pritisak na pluća iscrpljuje i oštećuje alveole,
plućna tuberkuloza – zapravo bilo koja bolest koja izaziva suženje dišnih putova,
izloženost zagađenom zraku na poslu i u okolišu,
dječje respiratorne infekcije
respiratorne infekcije itd...

- pa dobro jebote koliko ti zgoriš tih škahtlica cigareta na dan? 5 komada? šta pušiš toliko jebote pa znaš da su sve stvari u velikim dozama otrovne i opasne po zdravlje ???

Guest
Guest


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by Maggie19 25/2/2020, 23:11

Noor wrote:
Maggie19 wrote:
Noor wrote:onaj gnjus Kalinic se sad pojavio u RTL direktu, bit ce da ga je netko skinuo s aviona
On uvijek pokusava ispasti najpametniji na svijetu i biti duhovit.
Nije on bio ni na kakvom letu.
;-D
Mojmira ga pita sto misli o zatvaranju nasih granica, a tolvaj odgovara da to treba odlučiti netko u EU na višem nivou, da nam EU treba dati smjernice, da ne bi ispalo da "sad Hrvatska nešto strši iznad svih" :facepalm
nista cudno.
Nasa politika zadnjih 20 godina.
;-)

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by Guest 25/2/2020, 23:13

Maggie19 wrote:
Noor wrote:
Maggie19 wrote:
Noor wrote:onaj gnjus Kalinic se sad pojavio u RTL direktu, bit ce da ga je netko skinuo s aviona
On uvijek pokusava ispasti najpametniji na svijetu i biti duhovit.
Nije on bio ni na kakvom letu.
;-D
Mojmira ga pita sto misli o zatvaranju nasih granica, a tolvaj odgovara da to treba odlučiti netko u EU na višem nivou, da nam EU treba dati smjernice, da ne bi ispalo da "sad Hrvatska nešto strši iznad svih"  :facepalm
nista cudno.
Nasa politika zadnjih 20 godina.
;-)

neka se zaleti do Buzina i pita američkog ambasadora što mu je činiti.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by immortal 25/2/2020, 23:14

Sora wrote:
mortal wrote:
vuksadinare wrote:jebote ugusi me kasalj ni mucenica ne pomaze..moram hitnu zvati
kod gušenja kašljem pomaže promjena temperature ... izaći iz toplog na hladno
ako se nastavi.. hh. ne znam
ja sam izašla iz gadne neke prehlade ili viroze
još ne potpuno zdrava
Je pa ti si u gabuli draga 
Virus ide na takve ko ti , em stari em nepotpuni u svemu jocolor
soretino, bako, ti meni da sam ja stara
daj si mira
odmotaj feredžu, pogledaj se u ogledalu
napiši koje si godište

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by Eroo 25/2/2020, 23:19

Gnječ wrote:
Eroo wrote:
Gnječ wrote:
Eroo wrote:
Gnječ wrote:

ma jebali te doktori i pušači. rekoh ti da KOPB nije bolest nego naziv za skup bolesti povezanih sa dišnim sustavom a najčešći uzrok je nepreležana upala pluća ili neka slična upala dišnih puteva koja postane kronična. prije se to zvalo kronični bronhitis i astma a sad su doturi odjednom otkrili da im ti nazivi više nisu napeti pa izmislili novi naziv COPD ili KOPB tako u ušima laika izgleda mističnije i nedokučivo. ajte u pičku materinu ti i tvoji doktori.
https://www.spirometry.guru/fvc.html
https://www.spirometry.guru/goldcopd.html

Seronjo, ne moraš biti svakom loncu poklopac.
Učinak KOPB se na ovaj način testira.
Naravno da se ne radi samo o posljedicama pušenja,
može biti i od uzdisanja azbetnog praha, rak i slično.

hoću samo objasniti tebi nepismenoj talibanskoj sirotinji da KOPB nije bolest. kad kažeš KOPB it means nothing. doktorima isto jer su lijeni dijagnosticirati određenu bolest detaljno pa sve što se tiče pluća zguraju pod KOPB. a možeš imati astmu, alergiju na nešto, bronhitis, tinjajuću neotkrivenu upalu pluća, može bti azbestoza, silikoza, itd ima mnogo toga ali ne! sve je KOPB i pušenje.
Kod KOPB imamo raspadanje alveola (i smanjivanje kapaciteta-funkcionalnosti), pa ti to nazovi kako hoćeš.
Kod mene konkretno je u pitanju dugotrajno i strasno pušenje. Bogu hvala, radi se o blagom obliku tako da
ne koristim nikakve respiratore i slično.Završit ću pod kisikom, to znam, jer funkcionalnost pluća itako opada s godinama.

ne ću ja nazvati kako hoću nego kako se to stručno medicinski zove: emfizem a ne KOPB. Emfizem je bolest koja uništava plućne alveole i/ili najmanje bronhiole u plućima.

uzroci su:
dugoročno pretjerano pušenje duhana ili izloženost duhanskom dimu tijekom duljeg vremenskog perioda.
astma – neliječena ili neodgovarajuće liječena,
kronični bronhitis – pritisak na pluća iscrpljuje i oštećuje alveole,
plućna tuberkuloza – zapravo bilo koja bolest koja izaziva suženje dišnih putova,
izloženost zagađenom zraku na poslu i u okolišu,
dječje respiratorne infekcije
respiratorne infekcije itd...

- pa dobro jebote koliko ti zgoriš tih škahtlica cigareta na dan? 5 komada? šta pušiš toliko jebote pa znaš da su sve stvari u velikim dozama otrovne i opasne po zdravlje  ???

Sad "pušim" HEETS. 5% od cigarete, iliti sumarno manje do 2% nekadašnjeg.
Do sada sam mislio da sam neuništiv a nakon one upale  ne mislim više da je to tako. :)

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75028
2016-07-22


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by Guest 25/2/2020, 23:32

Eroo wrote:
Gnječ wrote:
Eroo wrote:
Gnječ wrote:
Eroo wrote:
https://www.spirometry.guru/fvc.html
https://www.spirometry.guru/goldcopd.html

Seronjo, ne moraš biti svakom loncu poklopac.
Učinak KOPB se na ovaj način testira.
Naravno da se ne radi samo o posljedicama pušenja,
može biti i od uzdisanja azbetnog praha, rak i slično.

hoću samo objasniti tebi nepismenoj talibanskoj sirotinji da KOPB nije bolest. kad kažeš KOPB it means nothing. doktorima isto jer su lijeni dijagnosticirati određenu bolest detaljno pa sve što se tiče pluća zguraju pod KOPB. a možeš imati astmu, alergiju na nešto, bronhitis, tinjajuću neotkrivenu upalu pluća, može bti azbestoza, silikoza, itd ima mnogo toga ali ne! sve je KOPB i pušenje.
Kod KOPB imamo raspadanje alveola (i smanjivanje kapaciteta-funkcionalnosti), pa ti to nazovi kako hoćeš.
Kod mene konkretno je u pitanju dugotrajno i strasno pušenje. Bogu hvala, radi se o blagom obliku tako da
ne koristim nikakve respiratore i slično.Završit ću pod kisikom, to znam, jer funkcionalnost pluća itako opada s godinama.

ne ću ja nazvati kako hoću nego kako se to stručno medicinski zove: emfizem a ne KOPB. Emfizem je bolest koja uništava plućne alveole i/ili najmanje bronhiole u plućima.

uzroci su:
dugoročno pretjerano pušenje duhana ili izloženost duhanskom dimu tijekom duljeg vremenskog perioda.
astma – neliječena ili neodgovarajuće liječena,
kronični bronhitis – pritisak na pluća iscrpljuje i oštećuje alveole,
plućna tuberkuloza – zapravo bilo koja bolest koja izaziva suženje dišnih putova,
izloženost zagađenom zraku na poslu i u okolišu,
dječje respiratorne infekcije
respiratorne infekcije itd...

- pa dobro jebote koliko ti zgoriš tih škahtlica cigareta na dan? 5 komada? šta pušiš toliko jebote pa znaš da su sve stvari u velikim dozama otrovne i opasne po zdravlje  ???

Sad "pušim" HEETS. 5% od cigarete, iliti sumarno manje do 2% nekadašnjeg.
Do sada sam mislio da sam neuništiv a nakon one upale  ne mislim više da je to tako. :)

mani se pušenja ili smanji na najmanju moguću mjeru a to je ne više od 5 cigareta dnevno. odi u planine planinari po Zloveniji udiši planinski zrak a ne tu kvocaš na forumu 24h svaki dan i dimiš ko tvornica cimenta jebala te hrvatska da te jebala. šta vi udbaši radite i u penziji?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by vili40 26/2/2020, 08:00

Ugledni hrvatski znanstvenik, član Američke akademije znanosti i umjetnosti, Ivan Đikić smatra da se svijetom proširila prevelika panika zbog novog korona virusa i da svi zaboravljaju kako gripa godišnje uzme 65.000 života. Ona dođe i sama nestane.
- Ovaj virus je sličan influenca virusu s kakvim se čovječanstvo susreće svake godine. Kod gripe je smrtnost jedan posto i samo je lani uzela 65.000 života. Kod korone se pokazalo za sada da je smrtnost dva posto te posljedicama bolesti uglavnom podliježu stariji i ljudi slabijeg imunološkog sustava. Ne smije se toliko paničariti - smatra znanstvenik Đikić.

Svaki virus ima svoj ciklus trajanja

Dodaje da znanstvenici diljem svijeta rade na lijeku, no ističe da ga neće biti barem još šest mjeseci. Unatoč tome, dodaje, SARS i MERS su bili puno opasniji i nije se toliko paničarilo.

- Svaki virus ima svoj ciklus trajanja. Kad se pojavi, oboli mnogo ljudi, no s vremenom sam nestane. Koliko će trajati, ovisi o broju ljudi koji su ga preboljeli i koji se mogu inficirati. Tako će biti i s korona virusom - dodaje Đikić.



https://www.24sata.hr/news/studija-o-koroni-smrtnost-je-za-starije-od-80-skoro-15-posto-677789
vili40
vili40

Male
Posts : 10766
2015-08-02


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by epikur37 26/2/2020, 09:00

Vina imam, treba uzeti 5 gajbi piva složiti u podrum...kako je krenulo.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by vuksadinare 26/2/2020, 09:17

epikur37 wrote:Vina imam, treba uzeti 5 gajbi piva složiti u podrum...kako je krenulo.
odi ti doma na majevicu tamo corona nece....izolirn si u brdu...imas rakije,mesa...sto te briga.. Basketball
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99192
2015-09-08


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by vili40 26/2/2020, 09:28

NASA zabilježila brojne potrese na Marsu a longi još spava.
vili40
vili40

Male
Posts : 10766
2015-08-02


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by darth_vader 26/2/2020, 11:52

Noor wrote:
Gnječ wrote:PAVLE KALINIĆ, šef Ureda za upravljanje u hitnim situacijama Grada Zagreba, novinarima je rekao da ga boli k**** kada su ga nazvali i pitali za koronavirus.

Naime, kako je objavio 24sata, nazvali su Kalinića i pitali ga hoće li organizirati press konferenciju zbog prvog slučaja koronavirusa u Hrvatskoj.

"Ja sam otišao ća, u avionu sam, idem za München i od tamo letim za San Francisco i boli me kurac", rekao im je Kalinić.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/covjek-koji-brine-o-sigurnosti-zagrepcana-ma-boli-me-ku/2159777.aspx

šugavac, odmah otkaz



Ali spasio je Miloložu iz plamene buktinje... Plava vrpca mu ne gine... 💪
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by darth_vader 26/2/2020, 11:55

Gnječ wrote:
vuksadinare wrote:osjecam se kao da imam koronu...crkajem od kaslja,nesto me kebe u prsima,sav sam mlitav i nos mi curi

zovi popa.


:D
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19696
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by Guest 26/2/2020, 12:44

jasambrend wrote:
Gnječ wrote:
vuksadinare wrote:osjecam se kao da imam koronu...crkajem od kaslja,nesto me kebe u prsima,sav sam mlitav i nos mi curi

zovi popa.


:D
Hagaha
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by kic 26/2/2020, 13:08

vili40 wrote:Ugledni hrvatski znanstvenik, član Američke akademije znanosti i umjetnosti, Ivan Đikić smatra da se svijetom proširila prevelika panika zbog novog korona virusa i da svi zaboravljaju kako gripa godišnje uzme 65.000 života. Ona dođe i sama nestane.
- Ovaj virus je sličan influenca virusu s kakvim se čovječanstvo susreće svake godine. Kod gripe je smrtnost jedan posto i samo je lani uzela 65.000 života. Kod korone se pokazalo za sada da je smrtnost dva posto te posljedicama bolesti uglavnom podliježu stariji i ljudi slabijeg imunološkog sustava. Ne smije se toliko paničariti - smatra znanstvenik Đikić.

Svaki virus ima svoj ciklus trajanja


Dodaje da znanstvenici diljem svijeta rade na lijeku, no ističe da ga neće biti barem još šest mjeseci. Unatoč tome, dodaje, SARS i MERS su bili puno opasniji i nije se toliko paničarilo.

- Svaki virus ima svoj ciklus trajanja. Kad se pojavi, oboli mnogo ljudi, no s vremenom sam nestane. Koliko će trajati, ovisi o broju ljudi koji su ga preboljeli i koji se mogu inficirati. Tako će biti i s korona virusom - dodaje Đikić.



https://www.24sata.hr/news/studija-o-koroni-smrtnost-je-za-starije-od-80-skoro-15-posto-677789

mediji su u velikom slučaju uzročnici ekonomskih kriza sadašnjosti i budućnosti-
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48019
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by RayMabus 26/2/2020, 13:13

kic wrote:
vili40 wrote:Ugledni hrvatski znanstvenik, član Američke akademije znanosti i umjetnosti, Ivan Đikić smatra da se svijetom proširila prevelika panika zbog novog korona virusa i da svi zaboravljaju kako gripa godišnje uzme 65.000 života. Ona dođe i sama nestane.
- Ovaj virus je sličan influenca virusu s kakvim se čovječanstvo susreće svake godine. Kod gripe je smrtnost jedan posto i samo je lani uzela 65.000 života. Kod korone se pokazalo za sada da je smrtnost dva posto te posljedicama bolesti uglavnom podliježu stariji i ljudi slabijeg imunološkog sustava. Ne smije se toliko paničariti - smatra znanstvenik Đikić.

Svaki virus ima svoj ciklus trajanja




Dodaje da znanstvenici diljem svijeta rade na lijeku, no ističe da ga neće biti barem još šest mjeseci. Unatoč tome, dodaje, SARS i MERS su bili puno opasniji i nije se toliko paničarilo.

- Svaki virus ima svoj ciklus trajanja. Kad se pojavi, oboli mnogo ljudi, no s vremenom sam nestane. Koliko će trajati, ovisi o broju ljudi koji su ga preboljeli i koji se mogu inficirati. Tako će biti i s korona virusom - dodaje Đikić.



https://www.24sata.hr/news/studija-o-koroni-smrtnost-je-za-starije-od-80-skoro-15-posto-677789

mediji su u velikom slučaju uzročnici ekonomskih kriza sadašnjosti i budućnosti-
374 zaražena , 12 mrtvih u Italiji.

Da sličan je gripi al puno smrtonsniji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by Guest 26/2/2020, 13:13

De kic...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by RayMabus 26/2/2020, 13:15

On je znanstvenik svjetskog glasa i smrtnost je 3,5%

On ne zna osnove matemarike , to je 3,5 miljona ljudi na populaciju od sto miljona ljudi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by RayMabus 26/2/2020, 13:28

Evo i u Grčkoj prvi slučaj zaraze , također došao iz Italije. Dakle zaraženi putuju okolo i prenose zarazu.

Italiju triba stavit u karantenu dok ne bude kasno.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by RayMabus 26/2/2020, 13:42

Vjetar piri , korona se širi. Đikić sere a korona dere. Osim Italije nit jedna zemlja u Europi nema više od 20 zaraženih. Samo je pitanje kad će u nekoj drugoj državi u Europi bit 40 i više zaraženih pa će nastat prava panika jer su to onda dva epicentra.

Puzajuća apokalipsa.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by Guest 26/2/2020, 14:14

Pa ja sam na americkim vijestima citala da je bsmrtnost 3%

Iden potrazit link
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by RayMabus 26/2/2020, 14:33

To je puzajuća apokalipsa. U Španjolskoj deset zaraženih u 24 sata. Italija zaražuje ostale.

Svaki dan toga sve više na raznim točkama planete.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176392
2014-04-11


Back to top Go down

Stigao je - corona u HR - Page 9 Empty Re: Stigao je - corona u HR

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 9 of 33 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 21 ... 33  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum