ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by Hektorović 23/2/2020, 00:28

https://poskok.info/zastupnik-u-hrvatskom-saboru-ljubic-hrt-ignorira-teme-koje-se-ticu-politickog-djelovanja-bh-hrvata/

ZASTUPNIK U HRVATSKOM SABORU LJUBIĆ: HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata
Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Hrvatski-sabor-deklaracija-4-bozo-ljubic
U Hrvatskom se saboru raspravljalo o izvješću tj. poslovanju Hrvatske radio televizije. Saborski zastupnik Božo Ljubić poseban je naglasak u svome izlaganju stavio na činjenicu o tome kako HRT tretira teme koje dolaze iz Bosne i Hercegovine.
HRT je kao javna televizija potreban Republici Hrvatskoj. Svi mi – i Sabor i Vlada i HRT trebamo učiniti sve da HRT odgovori svojim obvezama kao javna televizija na način da predstavi svu kompleksnost i različitost hrvatskoga društva. Pri tome ne treba smetnuti s uma da izvan granica Hrvatske živi jednako brojna izvandomovinska “Hrvatska”.Kada je riječ o programima i financiranju programa i emitiranju, ova činjenica mora biti uvažena i od HRT- a i od svih institucija Hrvatske, kazao je Ljubić dodajući kako je u protekle tri godine urađen značajan napredak u informiranju Hrvata izvan Republike Hrvatske, prenosi Jabuka.tv.

Hrvati u BiH nemaju javni servis

Većina emisija, njihov format i programi na kojima se emitiraju, je namijenjena informiranju Hrvata izvan Republike Hrvatske o onome što se događa u Hrvatskoj. Trebali bi također biti informirani o tome što se događa izvan Hrvatske, govori Ljubić dodajući kako je Hrvatima u BiH posebno potreban HRT.
Hrvati u BiH, za razliku od druga dva konstitutivan naroda, nemaju svoj javni servis.
Srbi imaju RTRS u Banjoj Luci, Bošnjaci imaju Federalnu televiziju, a više-manje imaju i BHRT koji je zamišljen kao državni i javni servis. Hrvati stoga uglavnom gledaju HRT čak i onda kada ih ignorira, kazao je Ljubić.
Naveo je kako se ignoriraju teme, posebice one o političkom djelovanju Hrvata u BiH. Čak su i dopisništva otvorena u Sarajevu i Mostaru jedna vrsta alibi projekta.
U iznajmljenom prostoru u Sarajevu sjede dva čovjeka bez kamere i kamermana pa i nije čudno da iz Sarajeva, gdje su sve relevantne institucije, ne dolaze nikakve informacije. O materijalnoj opremljenosti ekipe u Mostaru govori i nepostojanje studija sličnog onom u npr. Splitu ili Šibeniku, naglašava saborski zastupnik Božo Ljubić.

Emisija “Pogled preko granice” u apsurdno kasnom terminu

Kada je u pitanju emisija “Pogled preko granice” tu je situacija poprilično apsurdna.
Uredništvo, novinari i sugovornici ulože veliki napor da bi obradili teme. Onda se ta emisija emitira na HRT 4 u 23.40. Tko to može gledati u terminu dvadeset minuta prije ponoći, zapitao se Ljubić dodajući kako se ista emisija reprizira za tjedan dana u popodnevnim satima na HRT1 kada većina obrađenih tema uopće više nije aktualna.
Kada je u pitanju izvještavanje Hrvatskoga sabora ovdje je prije više od godine bila rasprava o Deklaraciji o položaju hrvatskoga naroda u BiH. Na HRT to nije bilo dostojno ni za temu dana, ni za Otvoreno, a da ne kažem da se nitko nije udostojio od novinara upitati o čemu mi to ovdje raspravljamo, naglasio je saborski zastupnik Ljubić dajući nekoliko primjera o nemaru HRT prema Hrvatima izvan Hrvatske.
Spomenut ću sjednicu Savjeta Vlade za Hrvate izvan Hrvatske održane prošle godine u Varaždinu. Tada je moj kolega Željko Raguž dobronamjerno iznio prijedloge. Predstavnik HRT tada je rekao: “Nismo mi ovdje da ispunjavamo želje slušatelja!” Nismo mi ovdje slušatelji, zaključio je Ljubić u svom izlaganju.
U kontekstu onoga što sam govorio, tj. činjenice da Hrvati u BiH nemaju svoj javni servis, potičem ravnatelja na uspostavljanje suradnje s RTV Herceg Bosne koju su uspostavile općine i gradovi u BiH s hrvatskom većinom.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by RayMabus 23/2/2020, 00:56

Ok , u pravu je.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by jastreb 23/2/2020, 01:16

Naravno,kad je ta HRT protiv svake suradnje Hrvata i Srba iz BIH.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by Hektorović 23/2/2020, 01:34

Kad je Most ušao u vladu vidjeli smo kako je Metković dobio i studio

Mostar ga nema.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by RayMabus 23/2/2020, 02:04

Šta će Mostaru studio kad ima rtv HB ? Valjda je Sarajevo glavni grad ako Hrvati iz Hrvatske žele pratit vijesti iz susjedne države !!!
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by RayMabus 23/2/2020, 02:43

Pravi studio košta a onda ako je to za Hrt onda se njima ispalti samo glavni grad a to je Sarajevo jer tamo su politkčka pitanja svaki dan.

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata 1c08a8d91247d27824b7b05e437d



https://en.m.wikipedia.org/wiki/Television_studio#
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by RayMabus 23/2/2020, 03:50

RayMabus wrote:Šta će Mostaru studio kad ima rtv HB ? Valjda je Sarajevo glavni grad ako Hrvati iz Hrvatske žele pratit vijesti iz susjedne države !!!
A za ovo imaju dnevnik Al Jazere koji je objektivan pa nema ni za tim potrebe. Prekriži hrt studije u susjednoj državi. Jedino da pomaže tv studiju u Mostaru i to može al svoje studije ne.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by Ringo10 23/2/2020, 04:08

Dok god BiH Hrvati čekaju podršku od Kifle i Kiflara ... mogu samo još gore najebat
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by RayMabus 23/2/2020, 04:14

Ringo10 wrote:Dok god BiH Hrvati čekaju podršku od Kifle i Kiflara ... mogu samo još gore najebat
A da se vi dogovorite šta vi oćete u BiH ?

Očekuješ od mene nešto a meni je savršeno jasno da mi triba koridor cijelom dužinom i da mi ne pada na pamet komadanje Bih nego normala.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by Ringo10 23/2/2020, 04:35

RayMabus wrote:
Ringo10 wrote:Dok god BiH Hrvati čekaju podršku od Kifle i Kiflara ... mogu samo još gore najebat
A da se vi dogovorite šta vi oćete u BiH ?

Očekuješ od mene nešto a meni je savršeno jasno da mi triba koridor cijelom dužinom i da mi ne pada na pamet komadanje Bih nego normala.
S kim da se dogovorim ... što se vi niste sa Miloševićem dogovorili kad ste tako pametni

Šta ja da od vas očekujem. 

Pa očekujem da prestanete da prešutno podržavate Osmanlije ... ako već nećete da podržite nas

Ili da se gonite u pizdu materinu i da se ne petljate gdje vam  nije mjesto i da prestanete da nas maltretirate i pritiskate kad želimo da radimo nešto po svojoj volji ... kao na primjer koaliciju sa Dodikom
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by RayMabus 23/2/2020, 04:42

Ja o tv a ti o Dodiku. Ne tribaju nam tv studiji hrt u BiH. Točka.

U Mostaru ima tv studio rtv hb i to je dovoljno. Šta će mi paralelni tv studio za ništa ?

Ljubić očito ne kuži šemu programa tv studija i zašto služe.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by RayMabus 23/2/2020, 05:38

Popis tv kuća u BiH

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Television_in_Bosnia_and_Herzegovina

Šta će HRTu studio u Mostaru il Sarajevu. Šta bi sad mi u Hrvatskoj svaki dan tribali gledat Županijsku panoramu iz Bosne. Ma da ne bi.

Napravi dokumentarac , sportsku emisiju pa onda se to može prikazat i na HRTu u nekom terminu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175409
2014-04-11


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by debotoijusto 23/2/2020, 07:44

rekao bi , ovako na prvu , da smo bar 3x do sad dali lovu za  A/V  opremu
zastupnik HR sabora trebao bi pitati di su pare  , po meni
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by prckov 23/2/2020, 08:23

RayMabus wrote:
RayMabus wrote:Šta će Mostaru studio kad ima rtv HB ? Valjda je Sarajevo glavni grad ako Hrvati iz Hrvatske žele pratit vijesti iz susjedne države !!!
A za ovo imaju dnevnik Al Jazere koji je objektivan pa nema ni za tim potrebe. Prekriži hrt studije u susjednoj državi. Jedino da pomaže tv studiju u Mostaru i to može al svoje studije n
:D  jebote
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by prckov 23/2/2020, 08:24

debotoijusto wrote:rekao bi , ovako na prvu , da smo bar 3x do sad dali lovu za  A/V  opremu
zastupnik HR sabora trebao bi pitati di su pare  , po meni
pa de vako na prvu reci kome ste to tocno dali
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by prckov 23/2/2020, 08:25

I jel neko donosio u cekovima  :D

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by debotoijusto 23/2/2020, 08:27

prckov wrote:
debotoijusto wrote:rekao bi , ovako na prvu , da smo bar 3x do sad dali lovu za  A/V  opremu
zastupnik HR sabora trebao bi pitati di su pare  , po meni
pa de vako na prvu reci kome ste to tocno dali
ako ovi covic sto sazidjao osnovnu skolu i nazvao domom od stoljeca 7 vodi taj ogranak ...moguce njemu   confused
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by prckov 23/2/2020, 08:34

debotoijusto wrote:
prckov wrote:
debotoijusto wrote:rekao bi , ovako na prvu , da smo bar 3x do sad dali lovu za  A/V  opremu
zastupnik HR sabora trebao bi pitati di su pare  , po meni
pa de vako na prvu reci kome ste to tocno dali
ako ovi covic sto sazidjao osnovnu skolu i nazvao domom od stoljeca 7 vodi taj ogranak ...moguce njemu   confused
cuj moguce njemu, to ste vi lovu poslali dimnim signalima pa ko ugleda uzme
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by debotoijusto 23/2/2020, 08:42

prckov wrote:
debotoijusto wrote:
prckov wrote:
debotoijusto wrote:rekao bi , ovako na prvu , da smo bar 3x do sad dali lovu za  A/V  opremu
zastupnik HR sabora trebao bi pitati di su pare  , po meni
pa de vako na prvu reci kome ste to tocno dali
ako ovi covic sto sazidjao osnovnu skolu i nazvao domom od stoljeca 7 vodi taj ogranak ...moguce njemu   confused
cuj moguce njemu, to ste vi lovu poslali dimnim signalima pa ko ugleda uzme
pusti tu pricu , zna se koliko love koja svrha i kome , to se saborski zastupnik treba pitati
da hoce radit i slati sliku o polozaju BIH hrvata mogu mobitelom snimat i montirat na kompu od 500€ s besplatnim programima te vodit neki podcast gledljiv vise od HRT4 u 2 jutri
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30570
2014-04-12


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by prckov 23/2/2020, 08:46

debotoijusto wrote:
prckov wrote:
debotoijusto wrote:
prckov wrote:
debotoijusto wrote:rekao bi , ovako na prvu , da smo bar 3x do sad dali lovu za  A/V  opremu
zastupnik HR sabora trebao bi pitati di su pare  , po meni
pa de vako na prvu reci kome ste to tocno dali
ako ovi covic sto sazidjao osnovnu skolu i nazvao domom od stoljeca 7 vodi taj ogranak ...moguce njemu   confused
cuj moguce njemu, to ste vi lovu poslali dimnim signalima pa ko ugleda uzme
pusti tu pricu , zna se koliko love koja svrha i kome , to se saborski zastupnik treba pitati
da hoce radit i slati sliku o polozaju BIH hrvata mogu mobitelom snimat i montirat na kompu od 500€ s besplatnim programima te vodit neki podcast gledljiv vise od HRT4 u 2 jutri
ne pitam te to
niste valjda kad ste poslali lovu naslovili sa nepoznata osoba I nepoznata adresa
ili jeste pa otislo sa dimom
prckov
prckov

Posts : 34057
2014-04-19


Back to top Go down

Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata Empty Re: Ljubić: "Nacionalna" HRT ignorira teme koje se tiču političkog djelovanja bh. Hrvata

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum