ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by RayMabus Sat 21 Nov - 7:25

Mi smo :

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Soceur-banner


Američki general pozvao BiH na jaču suradnju protiv terorozma

Operacija Čarapa : blokada imigranata , stavljanje vojske na BiH granice , krcanje teriorija iza te granice koja je NATO granica , puštanje istih preko Turske i Grčke koje su NATO ćlanice.


Enlarge this image Click to see fullsize
Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Mapa_bih

Operacija : Čarapa.

CIlj operacije : Uništavanje Srbije i prorusko nastrojenog pučanstva.

RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by RayMabus Sat 21 Nov - 7:27

Rezervni plan sa CG je primanje u EU bez tog NATOa.

Dobije se isit rezultat : zabrana pristupa ruskoj vosjci u CG.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by RayMabus Sat 21 Nov - 7:31

Ako je jedna Francuska morala odustat od prodaje MIstrala Rusima a inaće je ta Francuska ono malo bi NATO malo ne ......onda šta očekuješ od jedne CG u EU ?

Da pusti rusku mornaricu i vojsku da se šeta okolo dole itd itd itd.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by dzango Sat 21 Nov - 7:35

RayMabus wrote:Mi smo :

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Soceur-banner


Američki general pozvao BiH na jaču suradnju protiv terorozma

Operacija Čarapa : blokada imigranata , stavljanje vojske na BiH granice , krcanje teriorija iza te granice koja je NATO granica , puštanje istih preko Turske i Grčke koje su NATO ćlanice.


Enlarge this image Click to see fullsize
Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Mapa_bih

Operacija : Čarapa.

CIlj operacije : Uništavanje Srbije i prorusko nastrojenog pučanstva.

Jbala Mara bumbara ala ste yajebali Srbiju. Eno reci onima u Pariyu kakav ste sjajan plan skovali. Pametni kao p;elice.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by L'âme Sat 21 Nov - 7:37

Dzani,jesi pijan?

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-11


Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by dzango Sat 21 Nov - 7:37

RayMabus wrote:Ako je jedna Francuska morala odustat od prodaje MIstrala Rusima a inaće je ta Francuska ono malo bi NATO malo ne ......onda šta očekuješ od jedne CG u EU ?

Da pusti rusku mornaricu i vojsku da se šeta okolo dole itd itd itd.
A ko 'e yabrani ruskoj mornarici da ide bilo gde? Rusi lete iznad Enleske i ovi ćute kao pičke a ne da zabrane u CG koja je na kraju Sveta po njihovim gledištima.

_________________
Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by dzango Sat 21 Nov - 7:37

maggie13 wrote:Dzani,jesi pijan?
Nisam, ja ne pijem. Odakle ti to?
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by L'âme Sat 21 Nov - 7:39

Samo mi se ucinilo..kako danas pises..8-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-11


Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by crvenkasti Sat 21 Nov - 7:43

Ja ljudima djelujem kao budala.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by dzango Sat 21 Nov - 7:46

maggie13 wrote:Samo mi se ucinilo..kako danas pises..8-)
Radim uporedo nešto drugo pa zaboravim da prebacim tastaturu.
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by crvenkasti Sat 21 Nov - 7:47

Jebote, multitasking četnik!
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by L'âme Sat 21 Nov - 7:47

dzango wrote:
maggie13 wrote:Samo mi se ucinilo..kako danas pises..8-)
Radim uporedo nešto drugo pa zaboravim da prebacim tastaturu.
aha..i bilo mi je cudno B-)

_________________
“You will not be good teachers if you focus only on what you do and not upon who you are.”
― Rudolf Steiner
L'âme
L'âme

Posts : 25744
2014-04-11


Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by dzango Sat 21 Nov - 7:55

crvenkasti wrote:Jebote, multitasking četnik!
Šizofreni četnik. Potseća te na nekog?
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by crvenkasti Sat 21 Nov - 7:58

dzango wrote:
crvenkasti wrote:Jebote, multitasking četnik!
Šizofreni četnik. Potseća te na nekog?

Nikad ti nećeš biti poput mene. Potrebne su godine nemišljenja.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by dzango Sat 21 Nov - 8:15

Nema Stanojka da mu čestitam Slavu.

_________________
Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Istock10
dzango
dzango

Posts : 28140
2014-04-19

Lokacija: : Velika Srbija

Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by crvenkasti Sat 21 Nov - 8:26

Šta se hvalite s tim slavama?
I mi bismo ih mogli imati, samo nećemo baš.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28738
2014-04-17


Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by RayMabus Sat 21 Nov - 15:50

dzango wrote:
RayMabus wrote:Ako je jedna Francuska morala odustat od prodaje MIstrala Rusima a inaće je ta Francuska ono malo bi NATO malo ne ......onda šta očekuješ od jedne CG u EU ?

Da pusti rusku mornaricu i vojsku da se šeta okolo dole itd itd itd.
A ko 'e yabrani ruskoj mornarici da ide bilo gde? Rusi lete iznad Enleske i ovi ćute kao pičke a ne da zabrane u CG koja je na kraju Sveta po njihovim gledištima.
Ne brani joj nitko al ipak ne može u teritorijalne vode CG koje su onda teritorijalne vode Unije a ne ruske federacije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by RayMabus Sat 21 Nov - 16:02

Objavljeno 20.11.2015. u 16:22

ekskluzivno doznajemo

Strateški iskorak HRM-a: radi boljeg nadzora južnog Jadrana dio ratnih brodova seli na Korčulu i Lastovo




U vrhu Glavnog stožera OS RH i Hrvatske ratne mornarice razmatraju kako premjestiti dio flote HRM-a i Obalne straže prema južnom Jadranu, te biti bliže Otrantu.

Kako doznajemo, admirali planiraju baziranje dijela naše pomorske sile na nižim točkama na Jadranu, na vanjskom otočnom rubu, čime bi se ostvario puni nadzor akvatorija južnog Jadrana, odnosno golemog prostora južno od crte Lastovo-Gargano.

Dosadašnjeg djelovanja brodovlja i snaga HRM-a uglavnom se temeljilo na radijus doplova broda i dostupnu logistiku u odnosu na geografski položaj ratne luke Lora. Najveći problem za djelovanje brodova Obalne straže i HRM-a u tom prostoru pokazao se rečeni doplov.

Do sredine Jadrana za 5 sati

Naime, s srednjom brzinom od 17,5 čvorova brodu iz Lore do, primjerice, otoka Lastovo treba čak tri sata plovidbe. Do sredine Jadrana čak 5 sati. Daleko od dovoljnog za pravodobnu reakciju.

U Ministarstvu obrane RH su nam potvrdili postojanje planova da se osiguraju određeni kapaciteti za pružanje potpore pomorskim i ostalim snagama OS RH, u cilju neprekidnog nadzora nad teritorijalnim morem i zaštićenim ekološko-ribolovnim pojasom (ZERP), te što bržeg i boljeg pokrivanja prostora južnog Jadrana.

- U tom smislu razmišlja se o korištenju postojećih vojnih kapaciteta, u prvom redu objekta na otoku Korčuli u uvali Meja koji je u vlasništvu MORH-a, za koje je u tijeku izrada projektne dokumentacije kako bi se povećali postojeći smještajni kapaciteti i poboljšali uvjeti za baziranje brodova.

Naime, njegova središnja pozicija na prostoru južnog Jadrana i blizina rubnih točaka interesa u području djelovanja u teritorijalnom moru i ZERP-u optimalno su polazište za ekonomičnu uporabu raspoloživih resursa u provedbi zadaća HRM-a. Osim navedenog, HRM je zainteresirana i za korištenje lokacije na Lastovu, za što su u tijeku pregovori s općinom Lastovo, s obzirom da je i ova lokacija sa stajališta uštede resursa, a u cilju provedbe zadaća zaštite prava i interesa RH na moru u prostoru južnog Jadrana, vrlo prihvatljiva-pojasnili su nam u MORH-u.

Našim brodovima, zapravo, i ne treba previše. Samo 50-ak metara obale za pristan, uz priključke za struju i vodu.

Iskusniji pomorski časnici kazuju kako čak ne treba ni obala, već je dovoljna samo plutača unutar prirodnog zaklona uvale, a što je kudikamo jeftinije za državni proračun, a efikasnije za reakciju unutar „zlatnog sata“. Također, plutača omogućuje da brodovi ne budu predvidljivo i fiksno vezani za određenu lokaciju.

Dosadašnjeg djelovanja brodovlja i snaga HRM-a uglavnom se temeljilo na radijus doplova broda i dostupnu logistiku u odnosu na geografski položaj ratne luke Lora. Gotovo nevjerovatno zvuči podatak da je u svim strateškim državnim dokumentima Lora definirana kao ratna i jedina luka HRM-a i Obalne straže.

Lora najvažnija luka


Uz to, Lora je i najjužnija hrvatska ratna luka i druge – nema.

Baziranjem dijela brodovlja na rubnim otočnim točkama, uz novu flotu koja se gradi, uz pretpostavku pune funkcionalnosti obalnih motrilačkih radara, stvara se nova doktrina djelovanja, kako za spašavanje ljudi na moru, tako i radi prevencije protiv mogućih uljeza. Praktično, svako plovilo i uljez južno od spojnice Lastovo-Gargano bit će nam na dohvat ruke u realnom vremenu.

Koliko brodova bi se baziralo na Lastovu i Korčulu za sada nije poznato. No, stručnjaci upozoravaju kako to moraju biti mininalno tri plovila: dva obalna i jedan izvanobalni ophodni brod uz najmanje jedan raspoloživi helikopter.

Vojni planeri vode računa da dolazaka brodova ne bude u koliziji s planovima prostornog razvoja lokalnih, otočnih sredina.

No, admirali su potpuno složni, Obalna straža i HRM na Jadranu moraju biti prisutni.


http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrvatska/tabid/66/articleType/ArticleView/articleId/307370/Default.aspx
RayMabus
RayMabus

Posts : 175641
2014-04-11


Back to top Go down

Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put  - Page 2 Empty Re: Đukanović: Rusija protiv širenja NATO-a, ali mi biramo svoj put

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum