ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by debotoijusto 4/2/2020, 19:55

https://www.telegram.hr/price/zivotni-intervju-nekadasnjeg-klinca-iz-neasfaltirane-ulice-u-dubravi-tko-je-uopce-jurican-i-odakle-se-pojavio/
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by debotoijusto 4/2/2020, 19:56

Juričanu bi snimanje filmova i poduka mladih filmaša i danas vjerojatno bili jedina preokupacija da nije upoznao Sinišu Labrovića, čovjeka kojeg opisuje kao “intelektualno i moralno superiornu osobu”. Taj konceptualni umjetnik je pažnju javnosti privukao ludim performansima poput Hodočašća Sv. Milanu, kada je na koljenima napravio krug oko zagrade Gradskog poglavarstva, ili onoga kada je na Cvjetni trg doveo skupinu mladih Roma koji su pjevali ustaške pjesme. Juričana je tako oduševio da mu je besplatno ponudio opremu za snimanje. Labrović tu ponudu nije prihvatio, ali postao je Juričanov mentor.
Baš je Labrovićeva odluka da se preseli u Berlin u Juričanu probudila antibandićevskog aktivista kakvog danas poznajemo. “Njegov odlazak iz Zagreba je zapravo bila kap koja je prelila čašu, i otvorila mi je oči oko toga kolika je Bandić opasnost za budućnost. Kada ti tako bliska osoba, koju izuzetno cijeniš, kaže da više ne može živjeti u ovom gradu, i kada shvatiš da on, jedan od najvećih umjetnika u Hrvatskoj, sebi i svojoj obitelji ne može osigurati osnovne uvjete za rad i život, to te slomi. To je bila točka u kojoj sam rekao: ‘E nećeš, razbojniče’. Tada sam počeo razmišljati o predsjedničkim izborima, i sve je ovo tada krenulo”, kaže Juričan.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by debotoijusto 4/2/2020, 19:57

Ljudi misle da sam opčinjen, da sam opsjednut, a ne shvaćaju da je to moj posao. Moj posao je Milan Bandić. Pratio sam sve njegove kampanje, i tako, učeći od najgorih, shvatio koji su najbolji alati. Išao sam stazama koje je on utabao, i onda sam otišao još malo dalje. Na glas sam izgovorio ono što bi on izgovorio da može: ‘Došao sam vas lagati, došao sam vas prevariti, došao sam po vaš glas.‘ i to sam ponavljao gdje god da sam došao”.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by debotoijusto 4/2/2020, 19:58

Što će se zapravo dogoditi s Juričanom kada zagrebački gradonačelnik milom ili silom siđe s političke scene? Što će čovjek koji kaže ‘Bandić je moj posao’ raditi kada mu pravosuđe, volja birača ili Bandićeva odluka da sam siđe s vlasti oduzmu smisao života? “Da, to zapravo znači da bih ostao bez posla. Dobro, na umu imam sljedeći projekt. Zapravo već radim na pripremi za novi film. Zvat će se Isus Krist”, kaže Juričan.






Isus Krist naš svagdašnji je radni naslov filma. Isus Krist je moj posljednji Gazda. Pozabavit ću se Crkvom”, kaže mi Juričan napokon. “Mislim da je to jedini živući organizam koji predstavlja Gazde preostao u Hrvatskoj. Todorić, Kutle, Bandić i na kraju Isus Krist. Za Isusa sam dobio potporu Društva redatelja, i potporu HAVC-a za razvoj scenarija, s kojim sam pri kraju. Čim završi montaža Kumeka krenut ću u to, i očekujem da ću prve kadrove Isusa Krista snimiti tijekom ljeta. Time ću zaokružiti tu seriju dokumentaraca i mislim da se više neću baviti ovakvim stilom dokumentarnih filmova”, kaže.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by debotoijusto 4/2/2020, 19:59

Juričan nije siguran hoće li gledatelji Kumeka moći vidjeti i na HTV-u. Prisjeća se koliko se mučio da Gazdu ugura na javnu televiziju. Slao je ponude, organizirao peticije i javno prozivao nadležne na Prisavlju. Kada su mu se s javne televizije naposljetku javili, bilo je prekasno. Točno se sjeća tog dana. “To je bilo onda kada je policija došla u Kulmerove dvore uhititi Ivicu Todorića, koji je već pobjegao u London. S HTV-a su me nazvali i ponudili da uzmu film, ali RTL je bio brži za nekoliko sati. Vjerojatno su dobili dojavu da će uhititi Todorića, pa su se požurili. Toga dana ujutro ja sam im donio film, platili su u roku od dvije minute, i prikazali su ga tu večer”, prepričava.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by debotoijusto 4/2/2020, 20:01

 ja fenomen Milana Bandića ljudima uvijek krećem objašnjavati iz tramvaja. Koliko košta tramvajska karta? Četiri kune? Je li to normalna cijena? Ne, to je apsolutno nenormalna cijena karte. Realna cijena je minimalno deset kuna. Ali ne možeš to ljudima objasniti, kao što im ne možeš objasniti ni to da, recimo, cijena od deset kuna za ulaznicu na bazene radnim danom nije normalna.
I to je to. Ljudi mogu prihvatiti da je ZET na kraju godine u gubitku od 100 milijuna kuna, ali ne mogu prihvatiti da je cijena tramvajske karte deset kuna. Zbog tog licemjerja ljudi Milan Bandić ne može izgubiti na izborima. Opisao sam samo jedan posto ukupnog problema, ali to je ključ. Meni su ta karta za bazen, i ta karta za tramvaj, početak svega. Korupcija kreće upravo od te točke. Ljude se korumpira čim uđu u tramvaj, ali to nitko ne može prihvatiti. Mali, korumpirani čovjek ima sto izgovora: bolje da platim išta nego ništa, javni prijevoz bi i tako trebao biti besplatan – uvijek se nađe izgovor”, pomalo rezignirano zaključuje Juričan.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by debotoijusto 4/2/2020, 20:02

Juričan smatra da će razmjeri katastrofe postati jasni tek kada aktualni gradonačelnik ode. “Nastat će krš i lom. Potpuni kaos. Naravno, ne zato što on dobro vodi grad pa će nedostajati, neko zato što će se onda otvoriti zasad skrivena septička jama uz koju će Agrokor izgledati kao dječja igra. Ekipa koja osvoji Zagreb nakon Bandića će se naći u gadnim problemima”.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by marcellus 4/2/2020, 20:05

Labrović, to je onaj što je pišao "po hrvatskim svetinjama" na markovom trgu a zacijelo bi vješao osobno one koji bi pišali po pederskim svetinjama?

onaj koji je izveo onaj imbecilni performans "pogodi koja je srpkinja" jer po njemu ispada da smo išli u rat sa Srbijom jer nam srpkinje nisu zgodne ili jer mislimo da se fizičkim izgledom razlikujemo od njih?

_________________
nakon bandica pozabavit cu se crkvom 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by marcellus 4/2/2020, 20:11

debotoijusto wrote: ja fenomen Milana Bandića ljudima uvijek krećem objašnjavati iz tramvaja. Koliko košta tramvajska karta? Četiri kune? Je li to normalna cijena? Ne, to je apsolutno nenormalna cijena karte. Realna cijena je minimalno deset kuna. Ali ne možeš to ljudima objasniti, kao što im ne možeš objasniti ni to da, recimo, cijena od deset kuna za ulaznicu na bazene radnim danom nije normalna.
I to je to. Ljudi mogu prihvatiti da je ZET na kraju godine u gubitku od 100 milijuna kuna, ali ne mogu prihvatiti da je cijena tramvajske karte deset kuna. Zbog tog licemjerja ljudi Milan Bandić ne može izgubiti na izborima. Opisao sam samo jedan posto ukupnog problema, ali to je ključ. Meni su ta karta za bazen, i ta karta za tramvaj, početak svega. Korupcija kreće upravo od te točke. Ljude se korumpira čim uđu u tramvaj, ali to nitko ne može prihvatiti. Mali, korumpirani čovjek ima sto izgovora: bolje da platim išta nego ništa, javni prijevoz bi i tako trebao biti besplatan – uvijek se nađe izgovor”, pomalo rezignirano zaključuje Juričan.

ni ti ni on ne kužite kurca.

korupcija je problem, naravno, i mali čovjek je taj od kojeg kreće korupcija, ali - javni prijevoz NIGDJE u svijetu nema ekonomsku cijenu, niti u jednom velikom gradu, a nemaju ni bazeni, kazališta...

_________________
nakon bandica pozabavit cu se crkvom 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by debotoijusto 4/2/2020, 20:37

Drago Prgomet, predsjednik Gradske skupštine, zatražio je od svojih kolega iz HDZ-a da se sutra izjasne podržavaju li izmjene Generalnog urbanističkog plana kako ih je zamislio Milan Bandić ili bi radije oprali ruke od svega. Težak je to zadatak za zagrebačke HDZ-ovce.
Bez Bandića nemaju vlast u Zagrebu, što donosi brojne udobne sinekure, a nesigurna postaje i vlast na državnoj razini. Nikom se ne žuri na riskantne izbore, a ne znaju kako će Bandić reagirati uskrate li mu želju. Nervozan je i nekontroliran, pritisnut skandalima, sudskim procesima, buntom građana i onim najgorim - izrugivanjem.

Za HDZ, koji će u četvrtak imati ključnu ulogu pri izglasavanju, odbacivanju ili prolongiranju GUP-a, dvojba nije nimalo laka. U Zagrebu sam ne osvaja puno i teško se može nadati da će samostalno ili u nekoj desnoj koaliciji osvojiti vlast na izborima 2021. godine. S druge strane, ostajanjem uz Bandića HDZ može izgubiti i ono što je teškom mukom zakrpao u više od 20 godina. 




Nasuprot HDZ-u koji ne zna što bi s Bandićem i sa samim sobom nalazi se sve veći broj građana koji točno znaju što žele, ali još uvijek nemaju snage to provesti. Prošle subote održan je dosad najveći prosvjed protiv gradonačelnika, na središnjem gradskom trgu, gdje su mu aktivisti jasno poručili da ga više ne žele gledati.
U Zagrebu već dulje od desetljeća postoji aktivistički pokret protiv Bandića, ali je bio malen i slabašan. Sada je prvi put uspio aktivirati građane da mu se pridruže i to je ono čega se Bandić plaši. Boji se jer na prosvjedima nije bila bijesna omladina, nego sredovječni i stariji građani, a ako Bandić nešto zna, to je da su to žene i muškarci koji izlaze na izbore. S njima je dugo bio u ljubavi ili, kako je volio reći, "u koaliciji s građanima", ali taj je savez puknuo i nema više nikakvog načina da se popravi.




Na koncu, glave bi ga mogla doći čudnovata koalicija pobunjenih građana, razjarenih aktivista, omraženog im HDZ-a, ne pretjerano sposobnog USKOK-a i jednog redatelja koji je počeo živjeti svoj film. SDP, Bandićevu nekadašnju stranku s kojom je vlast i osvojio, primijetili ste, nismo spomenuli. Ona u toj priči samo statira.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by debotoijusto 5/2/2020, 07:28

"Hrvatska komora arhitekata, Udruženje hrvatskih arhitekata, Udruga hrvatskih urbanista, Hrvatsko društvo krajobraznih arhitekata, Društvo povjesničara umjetnosti Hrvatske, Društvo arhitekata Zagreba i Arhitektonski fakultet Sveučilišta u Zagrebu uputili su 4. veljače otvoreno pismo zastupnicima Gradske skupštine Zagreba, "kojim od njih traže uvažavanje stručnih argumenata te da jasno, svojim predstavničkim glasom, kažu kako se protive donošenju izmjena i dopuna GUP-a koje je stručna javnost ocijenila kao neprihvatljive", priopćeno je večeras iz Društva arhitekata Zagreba.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by vuksadinare 5/2/2020, 07:31

debotoijusto wrote:"Hrvatska komora arhitekata, Udruženje hrvatskih arhitekata, Udruga hrvatskih urbanista, Hrvatsko društvo krajobraznih arhitekata, Društvo povjesničara umjetnosti Hrvatske, Društvo arhitekata Zagreba i Arhitektonski fakultet Sveučilišta u Zagrebu uputili su 4. veljače otvoreno pismo zastupnicima Gradske skupštine Zagreba, "kojim od njih traže uvažavanje stručnih argumenata te da jasno, svojim predstavničkim glasom, kažu kako se protive donošenju izmjena i dopuna GUP-a koje je stručna javnost ocijenila kao neprihvatljive", priopćeno je večeras iz Društva arhitekata Zagreba.
..ili prevedeno...nemijte njih uzmite nas po nasoj satnici :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by debotoijusto 5/2/2020, 07:35

gotov je
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by vuksadinare 5/2/2020, 07:40

u zagrebu od jalnusa postalo popularno 'nemojte nista graditi u gradu...dok mi ne zajasimo na vlast i beremo provizije' :)
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99173
2015-09-08


Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by immortal 5/2/2020, 09:34

marcellus wrote:
debotoijusto wrote: zaključuje Juričan.

ni ti ni on ne kužite kurca.
:rasta :rasta :rasta
immortal
immortal

Female
Posts : 23183
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by immortal 5/2/2020, 09:47

Juričan je jače frustriran na putu prema dnu
ima 44 godine, već ga salo obuzelo i vidan pad raspoloženja, životne energije
većina nas je razočarana uredbama ove države
problem neće riješiti bezobraznim omalovažaavnjem drugih i pljuskanjem vlastitih frustracija , posebno morbidno više udaranje ljevice po Hercegovcima, katolicima, crkvi


kao da svoj muški klimaks pokušava riješiti miješanjem u politiku države Hrvatske
rješavaj si probleme tamo gdje ih imaš Juričan

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23183
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by immortal 5/2/2020, 09:48

debotoijusto wrote:gotov je
Juričan!
immortal
immortal

Female
Posts : 23183
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by debotoijusto 5/2/2020, 17:35

mortal wrote:
debotoijusto wrote:gotov je
Juričan!
tik tak  :D
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by debotoijusto 5/2/2020, 20:56

Završila je sjednica Gradskog odbora HDZ-a na kojoj je prihvaćena taktika vrha stranke za sutrašnju sjednicu Gradske skupštine. 41 je bio za Plenkovićev prijedlog, 9 ih je bilo protiv, a 1 suzdržan. Andrija Mikulić kaže da će predložiti 15-ak amandmana.



- Mi ćemo amandmane ponuditi i inzistirati da budu prihvaćeni. Ako i jedan bude odbijen, nećemo podržati izmjene GUP-a. Mi nipošto ne želimo kočiti gospodarski razvoj grada, no sve ono što smo na terenu vidjeli i sve prijedloge koje smo dobili, prihvatit ćemo. Ni ne razmišljamo o mogućnosti da se amandmani ne usvoje.

Na ponovljeno pitanje zašto se s amandmanima ide tek sada, Mikulić je dogovorio:

- Procedura što se tiče amandmana je takva da se oni mogu predložiti i mi smo to učinili u propisanom roku. Mi i Milan Bandić smo partneri i predlažemo samo stvari koje su u interesu građana. 11 amandmana imali smo već u srpnju, no tada ti amandmani nisu usvojeni jer su izmjene GUP-a povučene. Sad, poslije rasprave, imamo kvalitetene amandmane i uopće ne sumnjamo da će ih Bandić prihvatiti. 

HDZ u banani sto god napravi , blagodarim
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30652
2014-04-12


Back to top Go down

nakon bandica pozabavit cu se crkvom Empty Re: nakon bandica pozabavit cu se crkvom

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum