ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by Hektorović 29/1/2020, 17:29

ZAVRŠILO je emitiranje serije General, scenarista i redatelja Antuna Vrdoljaka, za koju je iskeširano najmanje 14 milijuna naših kuna, što je poprilična svota za sprdanje koje je odjekivalo društvenim mrežama svakog ponedjeljka navečer. Novac je iscijeđen od Hrvatskog audiovizualnog centra, Grada Zagreba, HRT-a, malenih općina po Zagori, HEP-a, MORH je dao opremu… 
>> Serija General je neopisiv trash, ali to je tek dio problema. Gdje je novac?
"Ništa tamo nema veze s Gotovinom, to je iluzija"
Od same cijene filma i serije nas je ipak zanimalo kako se osjećaju osobe koje je Vrdoljak prikazao u filmu. General Ante Gotovina odbija i pogledati, a kamoli komentirati Vrdoljakov slikopis, drugi najvažniji lik – Janko Bobetko – je odavno pokojni pa nam je ostao general Ante Roso, čiji lik je itekako prisutan u Vrdoljakovom Generalu. Umirovljeni general Ante Roso, jedan od najvažnijih zapovjednika i Gotovininih suboraca u Oluji, danas u razgovoru za Index, najblaže rečeno, nije bio oduševljen.
 
Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" F06eff95-998d-4b2b-8374-918d6bffc6cf
"To je karikatura samog imena. Ništa tamo nema veze ni s Gotovinom, ni sa mnom. To je iluzija. Nitko me nije pitao ni za savjet, ni konzultirao oko filma", započeo je za Index analizu nekadašnji pripadnik Legije stranaca i osnivač Bojne Zrinski, prve specijalne jedinice Hrvatske vojske. Ubrzo je, međutim, odustao od pokušaja da na pristojan način izrazi svoje ogorčenje serijom i istresao nam je što mu je na duši.
"Ne bih preživio 27 bitaka da sam bio kreten"
"Nismo mi bili ni balavci, ni kurve, ni debili kako nas je Vrdoljak prikazao. Ne bih preživio 27 bitaka da sam bio takav kreten", u dahu je izgovorio Roso kojeg u filmu i seriji glumi Boris Svrtan. Upravo Roso, odnosno Svrtan, akter je posljednjeg dijaloga u seriji prije dokumentarnih snimki uhićenja i suđenja Gotovini.
>> Večeras zadnja epizoda Generala. Sve se čini smiješnim, ali zapravo je užasno
"Cijeli je Balkan zasran"

"Ja sam vojnik, ali nisam glup. Krivo mi je što se jedna ozbiljna tema prostituirala, ali prostitucija je očito način života na Balkanu. Cijeli je Balkan zasran, nema više Krleže ni njegovih Zastava. Nestalo je elite da bi se sve uvalilo u govna pa i ova bijedna televizija", rekao nam je Roso i moramo priznati da njegove riječi zvuče puno uvjerljivije od Vrdoljakovih nasumično pobacanih propagandnih dijaloga.
 
Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Ad5ed724-f078-4be0-b294-815cf6c6f840
"Nije prvi put da se snimaju gluposti, znam Vrdoljaka"
Ante Roso vjeruje da Antun Vrdoljak nije slučajno snimio katastrofalan film i od njega napravio još lošiju seriju. 
"Sve su to najprimitivnije političke igre i interesi. Nije prvi put da se snimaju i prikazuju gluposti. Znam Vrdoljaka. On je čovjek, kao i ja, pri kraju života. Znam jako dobro da u arhivi ima autentična svjedočanstva trojice pripadnika KNOJ-a koji su ubijali po 250 ljudi dnevno, ali ih skriva", istresao je Ante Roso. 
"Nemaju ludi Srbi veze s time"
Pitali smo ga, na koncu, kome bi bilo u interesu da se generala Antu Gotovinu, ali i njega samog, prikaže kao, budimo blagi, maloumnike.
"Nesposobnom političkom vrhu. Nemaju ludi Srbi nikakve veze s time, mi smo luđi 100 puta. Govna", zaključio je Roso.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by Sora 29/1/2020, 17:34

Hah 
Govorim i pisem to stalno 
Ali nisam general

Ludi i glupi Hrvati ne vjeruju da su ih prevezli žedne preko vode 
 90. 
No. Ozbiljan je problrm sad sto su zbilja doveli cijelu naciju u oitanje 
Njen opstanak 
pale
Mene srce boli da mi je unuk Irac 
Ne sto bi bilo mi to tako bitno za njegovo ime nacije , nego je odvojen potpuno od porodice iz kpje su mu roditelji. 
Jebovas blesavi. Zbrojte se pod hitno ...

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by crvenkasti 29/1/2020, 17:39

To je tržišni kapitalizam. Nema drugih kriterija. Nije bitno je li nešto dobro ili nije, je li kvalitetno ili je smeće, bitno je samo koliko se novaca na tome može zaraditi.

Ako je netko zaradio nešto od tih 14 milijuna kuna, ostvario je svoj cilj.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28720
2014-04-17


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by Sora 29/1/2020, 17:39

Vama su ljudi uzeli idstinu, moral , povijest, ekonomiju ... i dali toboz drzsvu 
A uzeli su mnogima i zivote 
Vi vise niste u stsnju misliti logicno zbog tog sto ste ideoloski zatrovani i zaluđeni 
Odbacili ste antifasizam, Tita, partizane, radničku drzavu itd izd 
I psmetujete 
Do te mjere ste sluđeni da se ne mozete medusubno razgovarati o nicemu a ksmoli ksk drzava treba izgkedati

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by Sora 29/1/2020, 17:42

crvenkasti wrote:To je tržišni kapitalizam. Nema drugih kriterija. Nije bitno je li nešto dobro ili nije, je li kvalitetno ili je smeće, bitno je samo koliko se novaca na tome može zaraditi.

Ako je netko zaradio nešto od tih 14 milijuna kuna, ostvario je svoj cilj.
Nije zaradio nego potrosio 
Naravno da se u kapitalizmu sve vrednuje kroz novce ali se najbolje stvari ne mogu kupiti 
To znsju i kapitalisti

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by crvenkasti 29/1/2020, 17:44

Sora wrote:
crvenkasti wrote:To je tržišni kapitalizam. Nema drugih kriterija. Nije bitno je li nešto dobro ili nije, je li kvalitetno ili je smeće, bitno je samo koliko se novaca na tome može zaraditi.

Ako je netko zaradio nešto od tih 14 milijuna kuna, ostvario je svoj cilj.
Nije zaradio nego potrosio 
Naravno da se u kapitalizmu sve vrednuje kroz novce ali se najbolje stvari ne mogu kupiti 
To znsju i kapitalisti

Onaj tko je sudjelovao u snimanju, taj je zaradio.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28720
2014-04-17


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by jastreb 29/1/2020, 18:16

Pa tu nije samo film u pitanju.

U pitanju su bile i domoljubne pjesme.

ja sam to ovdje sto puta pisao,pa me je "suverenistički" dio foruma napadao i tražio moju ostavku.

Za vrijeme rata naši pjevači su skladali i pjevali tako glupe pjesme o hrvatskim vojnicima da su se mnogi osjetili bedasto,a da smo imali nekog pjevača koji bi nam dizao moral kao što su braća četani imali Baju Malog Knindžu-NISMO!

MPT je tek poslije rata postao nešto.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by Maggie19 29/1/2020, 18:40

crvenkasti wrote:
Sora wrote:
crvenkasti wrote:To je tržišni kapitalizam. Nema drugih kriterija. Nije bitno je li nešto dobro ili nije, je li kvalitetno ili je smeće, bitno je samo koliko se novaca na tome može zaraditi.

Ako je netko zaradio nešto od tih 14 milijuna kuna, ostvario je svoj cilj.
Nije zaradio nego potrosio 
Naravno da se u kapitalizmu sve vrednuje kroz novce ali se najbolje stvari ne mogu kupiti 
To znsju i kapitalisti

Onaj tko je sudjelovao u snimanju, taj je zaradio.
Sora te napada jer si Hrvat.
Daj, pobuni se!
B-)

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by crvenkasti 29/1/2020, 18:54

Maggie19 wrote:
crvenkasti wrote:
Sora wrote:
crvenkasti wrote:To je tržišni kapitalizam. Nema drugih kriterija. Nije bitno je li nešto dobro ili nije, je li kvalitetno ili je smeće, bitno je samo koliko se novaca na tome može zaraditi.

Ako je netko zaradio nešto od tih 14 milijuna kuna, ostvario je svoj cilj.
Nije zaradio nego potrosio 
Naravno da se u kapitalizmu sve vrednuje kroz novce ali se najbolje stvari ne mogu kupiti 
To znsju i kapitalisti

Onaj tko je sudjelovao u snimanju, taj je zaradio.
Sora te napada jer si Hrvat.
Daj, pobuni se!
B-)

To je dobro. Znači, jesam Hrvat.
crvenkasti
crvenkasti

Male
Posts : 28720
2014-04-17


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by Noor 29/1/2020, 19:00

jastreb wrote:Pa tu nije samo film u pitanju.

U pitanju su bile i domoljubne pjesme.

ja sam to ovdje sto puta pisao,pa me je "suverenistički" dio foruma napadao i tražio moju ostavku..

s kojeg položaja? :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by Maggie19 29/1/2020, 19:12

crvenkasti wrote:
Maggie19 wrote:
crvenkasti wrote:
Sora wrote:
crvenkasti wrote:To je tržišni kapitalizam. Nema drugih kriterija. Nije bitno je li nešto dobro ili nije, je li kvalitetno ili je smeće, bitno je samo koliko se novaca na tome može zaraditi.

Ako je netko zaradio nešto od tih 14 milijuna kuna, ostvario je svoj cilj.
Nije zaradio nego potrosio 
Naravno da se u kapitalizmu sve vrednuje kroz novce ali se najbolje stvari ne mogu kupiti 
To znsju i kapitalisti

Onaj tko je sudjelovao u snimanju, taj je zaradio.
Sora te napada jer si Hrvat.
Daj, pobuni se!
B-)
5
To je dobro. Znači, jesam Hrvat.
Nesumnjivo.
Prije te simpatizirala.
;-@

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by kaya 29/1/2020, 19:15

Pa kakve veze ima što je gotovinu sram gledati a roso je dobio proljev
Vuk i ovi s foruma su oduševljeni, to je bitno.
😀
kaya
kaya

Posts : 31419
2015-08-15


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by jastreb 29/1/2020, 19:21

Noor wrote:
jastreb wrote:Pa tu nije samo film u pitanju.

U pitanju su bile i domoljubne pjesme.

ja sam to ovdje sto puta pisao,pa me je "suverenistički" dio foruma napadao i tražio moju ostavku..

s kojeg položaja? :)
Pa ovaj Forum sam usporedio kao nekakvu inačicu Sabora.

I ono,ja na govornici izjavim ovo sa domolj.pjesmama,a onda zastupnici HDZ-a,pravaši i Hod za život,traže da me se smjeni.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by Maggie19 29/1/2020, 19:24

Ahahahaha..jastreb me nasmija..

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by debotoijusto 29/1/2020, 19:33

"Ja sam vojnik, ali nisam glup. Krivo mi je što se jedna ozbiljna tema prostituirala, ali prostitucija je očito način života na Balkanu. Cijeli je Balkan zasran, nema više Krleže ni njegovih Zastava. Nestalo je elite da bi se sve uvalilo u govna pa i ova bijedna televizija"

ovako na prvu rekao bi da film nije se svidio ratniku  :D

prokleti hribar i bozo potrov
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by jastreb 29/1/2020, 19:37

Maggie19 wrote:Ahahahaha..jastreb me nasmija..
Pa ne...Istina je.

Još na onom starom forumu ja sam pijan napisao neku domoljubnu pjesmicu kojom sam se u stvari sprdao, i okačio je na forum,ali sam naveo da je autor pjesme nekakav fra Gabrijel.

Onda sam se počeo sprdat sa pjesmicom,pa su svi navalili na mene,a pjesmu su opisali kao odlični domoljubni uradak.

Prije 3 mjeseca nekakvi klinci iz Dubrovnika su snimili neki glupi pjesmuljak na glazbenu podlogu Čavoglave,i opet je suverenist.dio Foruma pjesmu opisovao kao remek djelo,a pjesma je blagi užas.

Joj,ako mi može netko od forumaša ovdje okačiti nekog hrvatskog bedaka koji je pokušavao kopirati Baju Malog Knindžu pa je na njegove pjesme snimio neke svoje tekstove.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by Guest 29/1/2020, 20:34

jastreb wrote:Pa tu nije samo film u pitanju.

U pitanju su bile i domoljubne pjesme.

ja sam to ovdje sto puta pisao,pa me je "suverenistički" dio foruma napadao i tražio moju ostavku.

Za vrijeme rata naši pjevači su skladali i pjevali tako glupe pjesme o hrvatskim vojnicima da su se mnogi osjetili bedasto,a da smo imali nekog pjevača koji bi nam dizao moral kao što su braća četani imali Baju Malog Knindžu-NISMO!

MPT je tek poslije rata postao nešto.
.dražen Žanko..da se proseres...
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by debotoijusto 29/1/2020, 20:42

ČITATELJI Indexa film su i seriju General ocijenili kao najgori film i seriju u povijesti. U ponedjeljak je prikazana posljednja epizoda serije na HRT-u i mnogi se s tugom opraštaju od omiljenog izvora sprdnje ponedjeljkom navečer. Na IMDb-u je film General dobio ocjenu 3.4, što je s obzirom na kritike i sprdnju koja vlada oko Vrdoljakova uratka zaista dobra ocjena.
General na IMDb-u ima nekoliko desetki i odlučili smo provjeriti što o Generalu kažu osobe koje su ga ocijenile desetkom.

"Napokon film koji govori istinu", "Jako mi se svidio film. Odlična gluma i odlični efekti. Hrvatska napokon ima film o istini o Domovinskom ratu", "Ovaj je film epska priča o hrvatskom generalu Ante Gotovini i Domovinskom ratu. Izvrsna gluma svih likova, posebno Gorana Višnjića. Preporučio bih pogledati ovaj film usprkos nekim lošim, političkim ocjenama koje je dobio", pisali su u kolovozu o filmu General i za pokoju lošu ocjenu su se okrivljivali politički neistomišljenici i pripadnici nacionalnih manjina.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by debotoijusto 29/1/2020, 20:45

Između kolovoza i prosinca nije bilo previše komentara na Generala, a kada se 16.12.2019. serija počela prikazivati na HRT-u General je počeo dobivati samo jedinice i dvice na IMDb-u.
"Ovo je uvreda za kinematografiju", "Nemojte ovo gledati. Gubitak vremena. Scenarij, greške... Kao komedija, loša", samo su neki od komentara ljudi koji su Generali dali realne ocjene 1 i 2.
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by AssadNaPodmornici 29/1/2020, 21:13

gle bilo je očito da je film teško smeće i sprdačina. meni da sam bio neki vojnik sa filma meni bi bilo neugodno da su napravili onaku sprdačinu od mene. 

inače da sam na vlasti, zabranio bih ovaj film, jer nebih htio da buduće generacije se sprdaju sa našim Slavnim Generalom Gotovinom koji je praktički obavio jebački posao. Dovoljno je pogledati onaj video iz Knina cijeli video, gdje General Gotovina upravlja vojskom od 150 000 ljudi, on praktički zna na desetke jedinica , postrojbi, brigada, gdje koja mora biti i šta mora raditi, i izdaje naređenja Škoriću, Krstičeviću, Rojsu i drugima gdje se vidi da ti likovi većinom veze nemaju , mi smo imali sreću što smo imali jednu osobu tipa Gotovinu, (ili Bobetka, Stipetića itd, uglavnom ekipu koja nije bila u politici) da vodi vojsku, da se neki HDZovac progurao na čelo armije, i danas bi imao Krajinu na pola ure autom od splita i zagreba.. sva sreća oni su bili "niži generali" koji su više bili generali na papiru, a realno su ovi pametniji upravljali obranom

ukratko da sam na vlast, zabranio bih film i uništio bi ga iz svih arhiva, a vrdoljacima bi zaplijenio imovinu do 3koljena i ogradi bih u Krstaticama kraj Imotskog da ne izlaze tamo idućih 50godina
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20881
2018-06-14


Back to top Go down

Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile" Empty Re: Roso: "Vrdoljak nas je prikazao kao debile"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum