ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by RayMabus 15/1/2020, 10:50

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Klix-logo2020


POZITIVNI TRENDOVI 


Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

[size=24]Prema podacima Ankete o radnoj snazi (ARS) hrvatskog Državnog zavoda za statistiku za tromjesečni period od jula do septembra 2019., stopa nezaposlenosti pala je na rekordno nizak nivo od 5,7 posto za građane starije od 15 godina, odnosno na stopu od 5,8 posto na stanovništvo u dobi između 15 i 64 godine.
[/size]


Zanimljivo da je to pad od gotovo dva postotna poena u odnosu na isti period prošle godine, kad su te stope nezaposlenosti iznosile 7,3 i 7,4 posto.Tako je u trećem kvartalu 2019. prosječan broj nezaposlenih prema toj anketi iznosio 103.000, a u trećem tromjesečju 2018. taj je broj bio na nivou od 133.000.
Anketa o radnoj snazi koristi metodologiju usklađenu s onom koju propisuje Statistički ured Evropske unije (Eurostat) i usporediva je s drugim državama EU. Usporedba podataka o nezaposlenima dobivenih anketom s podacima Hrvatskog zavoda za zapošljavanje (HZZ-a), ističe se u saopštenju DZS-a, pokazuje da je u trećem tromjesečju 2019. stopa nezaposlenosti prema podacima administrativnih evidencija veća (6,8 posto) od stope anketne nezaposlenosti (5,7 posto).

U DZS-u preciziraju da je u trećem tromjesečju 2019. broj nezaposlenih prema anketi bio manji za 11.000 osoba od podataka Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, odnosno iznosio je 103.000, dok je prema podacima HZZ-a bilo 114.000 nezaposlenih.


https://www.klix.ba/biznis/posao/stopa-nezaposlenosti-u-hrvatskoj-na-rekordno-niskom-nivou/200115008
 B
RayMabus
RayMabus

Posts : 175516
2014-04-11


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by RayMabus 15/1/2020, 11:26

Još do prije pet godina je bila priča ako nećeš ti ima tko oćeš.

5,8% nezaposlenost.

Ajde da vas vidin sada.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175516
2014-04-11


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by Guest 15/1/2020, 11:40

Longi,jel ti dudlash drogije?
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by RayMabus 15/1/2020, 11:43

Legendovich wrote:Longi,jel ti dudlash drogije?
Ne. Neman ti ja s time veze. Ja san zadnji đoint zapalija prije 20 godina. Kava , duvan i piva a evo ni pivu nisan popija ima po godine. 

Scinetolozi su protiv droge.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175516
2014-04-11


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by Guest 15/1/2020, 11:46

bravo..Pravi MAMIN dobar sinek... :tu :tu :tu :rasta :rasta :rasta
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by RayMabus 15/1/2020, 11:50

Legendovich wrote:Pravi MAMIN dobar sinek... :tu :tu :tu :rasta :rasta :rasta
Pa i ne baš jer težak odnos s majkom pa se to reflektiralo i na odnos s ženama koje su danas u kurcu pa san je isprebija i izbacija iz kuće.

Ja san sjeban na drugoj dinamici ( seks i kreiranje djece ) no vidin da je nešto i do mene al nije sve.

Nikola Tesla o propasti civilizacije :


https://www.dnevno.hr/vjera/vjera-kultura-i-znanost/prorocanstvo-nikole-tesle-koje-zapanjuje-ovo-je-znak-propadanja-civilizacije-1385949/
RayMabus
RayMabus

Posts : 175516
2014-04-11


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by Guest 15/1/2020, 11:52

RayMabus wrote:
Legendovich wrote:Pravi MAMIN dobar sinek... :tu :tu :tu :rasta :rasta :rasta
Pa i ne baš jer težak odnos s majkom pa se to reflektiralo i na odnos s ženama koje su danas u kurcu pa san je isprebija i izbacija iz kuće.

Ja san sjeban na drugoj dinamici ( seks i kreiranje djece ) no vidin da je nešto i do mene al nije sve.

Nikola Tesla o propasti civilizacije :


https://www.dnevno.hr/vjera/vjera-kultura-i-znanost/prorocanstvo-nikole-tesle-koje-zapanjuje-ovo-je-znak-propadanja-civilizacije-1385949/
ziva istina..meni mater dobra ko kruh,ali pored toliko ženaaa,jel trebam se svezati,da prasim samo jednu cijeli zivot,ili da je lazem,kako samo nju prasim...a jok.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by Guest 15/1/2020, 11:52

tesla-Pametan čoek..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by RayMabus 15/1/2020, 11:57

Pa istina je da će muškarci pobjediti kapitalističko feminizirani sistem.

Eto ekonomski su se emanicipirale ( kako koja ) , preotele muškima radna mjesta šta je počelo nakon drugog svjetskog rata i postajalo sve jače i sad stigao odgovor u smislu kraha nataliteta pa opet ima radnih mjesta.

Samo nema ljudi pa ih moraš uvozit pa sad čekamo rast desnice , novu navalu imigranata , nastavak loma nataliteta te poneki islamistički napad da optužimo muslimane kao skupinu i kapitaliste ostavimo bez radne snage a cijeli sistem urušimo do te mjere da ako nemaš vlastite djece dakle žene tribaju rađat i odgajat djecu da ćeš potonit u kaos.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175516
2014-04-11


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by Guest 15/1/2020, 11:59

Malo si potcijenio sustav..maloas negdje napisah nekom neukom.da su žene evoluirale vise nego muski i preuzimaju kontrolu u vodjenju drustva..zucni u nekoj od vec postojecih feministickih fukojebina,primjer Svecka,bogami rastrgat ce te kao psi masnu krpu..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by Guest 15/1/2020, 12:02

sve su to zene "postigle" prek oobilnih donacija iz proracuna,dobrotvornih darivanja,podrske financijski mocnih "muskaraca"..Presjeci zenama financije,i vratit ces ih tamo gdje pripadaju..u kujnu..sa smokvinim listom u medjunozju.. :starac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by RayMabus 15/1/2020, 12:03

Legendovich wrote:Malo si potcijenio sustav..maloas negdje napisah nekom neukom.da su žene evoluirale vise nego muski i preuzimaju kontrolu u vodjenju drustva..zucni u nekoj od vec postojecih feministickih fukojebina,primjer Svecka,bogami rastrgat ce te kao psi masnu krpu..
Nemam posla s ženama a nit namjeravam imat dok traje emanicipacija. Bolje mi je i lakše operirat sam nego s nekim privjeskom.

Život je jednostavniji bez žene u kući i djece kao teret.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175516
2014-04-11


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by RayMabus 15/1/2020, 12:08

Legendovich wrote:sve su to zene "postigle" prek oobilnih donacija iz proracuna,dobrotvornih darivanja,podrske financijski mocnih "muskaraca"..Presjeci zenama financije,i vratit ces ih tamo gdje pripadaju..u kujnu..sa smokvinim listom u medjunozju.. :starac
Nema potrebe da im se presjecaju financije sad kad ionako nema tko radit. Ugrožavale su radna mjesta muškima , snižavale plaće i sad je odgovor stigao u vidu kraha nataliteta i iseljavanja tako da sad više neugrožavaju nikog jer posla ima a nema tko radit.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175516
2014-04-11


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by Guest 15/1/2020, 12:09

RayMabus wrote:
Legendovich wrote:Malo si potcijenio sustav..maloas negdje napisah nekom neukom.da su žene evoluirale vise nego muski i preuzimaju kontrolu u vodjenju drustva..zucni u nekoj od vec postojecih feministickih fukojebina,primjer Svecka,bogami rastrgat ce te kao psi masnu krpu..
Nemam posla s ženama a nit namjeravam imat dok traje emanicipacija. Bolje mi je i lakše operirat sam nego s nekim privjeskom.

Život je jednostavniji bez žene u kući i djece kao teret.
yes,no zene ti odredjuju i zivotna pravila u drustvu,bio sa njima ili ne..vidi na forumu,sve onako na finjaka,popljuvase lika koji je htio samo zastiti svoju obitelj,odnosno brata,a smrdljivi kriminalci postali mucenici...
Pokorno muško je cilj ženijaa,pa makar i ucinjeno putem restriktivnih zakona..
Ne treba kao bajagi pravdu u svoje ruke uzimati..Ma jel,a sto ce ,ako druge pravde nema..sjesti i putiti da mu kriminalno smece rula u zivotu..??' Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by Guest 15/1/2020, 12:11

RayMabus wrote:
Legendovich wrote:sve su to zene "postigle" prek oobilnih donacija iz proracuna,dobrotvornih darivanja,podrske financijski mocnih "muskaraca"..Presjeci zenama financije,i vratit ces ih tamo gdje pripadaju..u kujnu..sa smokvinim listom u medjunozju.. :starac
Nema potrebe da im se presjecaju financije sad kad ionako nema tko radit. Ugrožavale su radna mjesta muškima , snižavale plaće i sad je odgovor stigao u vidu kraha nataliteta i iseljavanja tako da sad više neugrožavaju nikog jer posla ima a nema tko radit.
Longi ne kontas..Financije za djelovanje i modanje drustva i zakona u drustvu..ne novac koji zarade svojim ..radom..nego onaj koji iskoristavaju od donacija drugih..
tebe da netk odonira sa par desetaka miljuna dolari,godisnje,i ti bi imao prilike modati drustvo kako tebi pase,troseci taj novac samo za tu svrhu.. :starac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by RayMabus 15/1/2020, 12:20

Nemam posla s ženama i jednostavno me ne zanima šta one oće. Ja funkckioniram po sistemu Moć jednostavnosti i kad je nešto komplicirano i protivno mom opstanku jednostavno to maknem iz života i to je to.

Nezaposlenost je 5,8% i još će padat.

Rekao sam vam da maknete žene s tržišta rada , niste poslušali pa sam ja makao mase ljudi s tržišta rada.

Dakle cilj izvršen : nema dodatne radne snage na domaćem tržištu koji će ugrožavat muške.

Mogu sad uvozit no koliko čujem najam stana nije ispod 2000 kuna pa ako in ne digneš plaću ti ti neće doć radit u Hrvatsku.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175516
2014-04-11


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by Guest 15/1/2020, 12:25

dakle,rušimo Žene sa Trona vladavine.. cheers cheers cheers
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by sitting_bull 15/1/2020, 12:25

kako je nastala ovako niska stopa nezaposlenosti?

ovako:

broj nezaposlenih 2015. = 285.906
broj nezaposlenih 2020. = 128.650

razlika 2015 -2020.       =  157.256

broj iseljenih 2015-2020 = 189.000

vidljivo je da je broj iseljenih veći nego broj razlike broja nezaposlenih u zadnjih pet godina.

sve ostalo je statističko lakiranje.
sitting_bull
sitting_bull

Male
Posts : 11143
2015-09-28

Lokacija: : zagreb

Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by Guest 15/1/2020, 12:27

pa ja..radno najsposobnije stanovnistvo je otislo vanka..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by RayMabus 15/1/2020, 12:37

Legendovich wrote:dakle,rušimo Žene sa Trona vladavine.. cheers cheers cheers
Pa ja sad iden ručat nakon šta san popija dvi kavice u krevetu.

Ne moraš ništa rušit. Samo se makneš od svega. Makneš drugu dinamiku iz života i cijeli sistem će se sam urušiti.

Sad neka im dižu porodiljne naknade ako ne žele da natalitet dodatno krahira.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175516
2014-04-11


Back to top Go down

Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou Empty Re: Stopa nezaposlenosti u Hrvatskoj na rekordno niskom nivou

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum