ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu

Go down

Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu Empty Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu

Post by Hektorović 12/1/2020, 09:31

Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu
Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu B_200112012
Britanci su saopćili je da je ambasador Rob Macaire pušten poslije kraćeg zadržavanja nakon što je priveden tokom antivladinih protesta u Teheranu.

Protesti su izbili nakon što je Teheran priznao da je iranska vojska odgovorna za obaranje ukrajinskog putničkog aviona na letu za Kijev, kada je poginulo svih 176 putnika i članova posade.

"Hapšenje našeg ambasadora u Teheranu bez osnova ili objašnjenja predstavlja grubo kršenje međunarodnog prava", rekao je ministar vanjskih poslova Britanije Dominik Raab.

Rab smatra da je iranska Vlada sada na prekretnici, da ta zemlja može da nastavi da se kreće prema ekonomskoj i političkoj izolaciji ili može da preduzme korake s ciljem spuštanja tenzija i krene diplomatskim putem naprijed, prenosi Euronews.

Masa Iranaca okupila se juče na najmanje četiri lokacije u Teheranu uzvikujući "smrt lažovima" i pozivajući vrhovnog vođu Irana ajatolaha Ali Hameneija da se povuče zbog greške vojske i obaranja aviona.

Policija je u više navrata odgovorila suzavcem.

Američki predsjednik Donald Trump sinoć je uputio poruku podrške i solidarnosti sa iranskim demonstrantima na engleskom i farsi jeziku.

"Hrabrom i napaćenom narodu Irana. Ja sam uz vas od kada sam došao na mjesto predsjednika i moja administracija će nastaviti da vas podržava. Mi pažljivo pratimo vaše proteste i inspirisani smo vašom hrabrošću", napisao je Trump na Twitteru.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu Empty Re: Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu

Post by Guest 12/1/2020, 10:25

Niti u Raju vise nije rajno...ili bajno...eeeeeeehheeeee.?!!!!..Alfić,sto se to u raju dogadja??? Suspect
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu Empty Re: Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu

Post by epikur37 12/1/2020, 10:32

Britanci se pozivaju na medjunarodnonpravo...ueheheh loooool!
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu Empty Re: Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu

Post by Guest 12/1/2020, 10:35

Britanci su lukavi..u biti britanci su na tolikom nivou uukosti i kompetencije da bez jebemti izmanipuliraju skoro svakog..u sustini oni nemaju nigje vise otvorenih konflikata,a rijetko su to imali da nisu politicki ispeglali..usprkos sto su sudjelovali gotovo posvuda gdje i Jemeri,posebice na srednjem istoku i dalje,nikad se na njih niej obarala povratna vatra,samo na glupe Jemere..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu Empty Re: Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu

Post by epikur37 12/1/2020, 10:37

Nisu lukavi samo su dovoljno bezobrazni. Stvar je samopouzdanja. S takvima treba igrati jedino tako da budes bezobrazniji od njih.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu Empty Re: Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu

Post by Guest 12/1/2020, 10:50

I lukavi i pametni i promisljeni..cinjenica jeste..najbolje skole svega imaju,a kadar izlazi visokoprofesionalan i posvecen..

vi na balkanu(Srbija,RH,svejedno) ste bezobrazni i samopouzdani-pa ne pomaze,jel?? cist fak-at..unistavater sami sebe,a o nekom prosperitetu da ne govorim..

Briti su jako pali nadolje,istina,ali to je fakat,jerbo su morali popustati negdasnje Kolonije,i jer su sebe natrpali smecem(arabe i camuge-koji su sve samo ne radnici)..dok su se drzali Pakši i Indijaca,josh je i bilo oke..
Kakogod,i danas je GB prilicno ekonomski jaka,unatoc svemu
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu Empty Re: Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu

Post by Serbinho-3 12/1/2020, 12:31

Valjda prvi slucaj da Ambasador jedne zemlje ucestvuje na Anti Vladinim protestima u zemlji gde je Ambasador.

Iranci bolje da su ga slikali i pustili u medije.
Serbinho-3
Serbinho-3

Posts : 26384
2014-08-25

Lokacija: : Italy

Back to top Go down

Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu Empty Re: Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu

Post by mutava baštarda 12/1/2020, 12:48

Hektorović wrote:

[size=45]"Hrabrom i napaćenom narodu Irana. Ja sam uz vas od kada sam došao na mjesto predsjednika i moja administracija će nastaviti da vas podržava. Mi pažljivo pratimo vaše proteste i inspirisani smo vašom hrabrošću", napisao je Trump na Twitteru.[/size]
Ovi što prosvjeduju preziru Trumpa. Oni su više Hillary tipovi

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu Empty Re: Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu

Post by Ringo10 12/1/2020, 13:56

Huškao demonstrante protiv vlade.

Trebali su ga prebiti ko vola u kupusu.

Nevjerojatna je ta arogancija tih Britanaca i Anglosasa općenito.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21553
2015-09-24


Back to top Go down

Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu Empty Re: Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu

Post by AssadNaPodmornici 12/1/2020, 14:00

pustili su ga nakon par sati.. iman osjećaj da postojeća iranska vlast neće još dugo.. da im se sprema revolucija kao i šahu

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20871
2018-06-14


Back to top Go down

Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu Empty Re: Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu

Post by Guest 12/1/2020, 14:06

epikur37 wrote:Nisu lukavi samo su dovoljno bezobrazni. Stvar je samopouzdanja. S takvima treba igrati jedino tako da budes bezobrazniji od njih.

Forumski hadezejci u saveznistvu sa rusosijitima protiv amerovehabita.

Koji kraljevi.

king
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu Empty Re: Velika Britanija oštro osudila privođenje ambasadora u Teheranu

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum