ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

STOPAMA DARIJA JURIČANA

Go down

STOPAMA DARIJA JURIČANA Empty STOPAMA DARIJA JURIČANA

Post by debotoijusto Mon 23 Dec - 21:12

- Brojni su razlozi zašto sam to odlučio i sve sam ih stavio na papir u obliku obavijesti sumještanima, poslovnim partnerima i svima ostalima. U 57. godini života shvatio sam da sam totalno promašio svoj život radeći puno i pošteno kako bih prehranio svoju obitelj. Sve to zahtijevalo je i podizanje kredita s visokim kamatnim stopama i nema im kraja. Od silnih muka i nepravde, poželio sam da se zovem Zlatko Pinjuh. Da i ja osjetim kako je hodati bez brige i bojazni da će me netko prozivati za sve što sam napravio - obrazlaže Pranjić, navodeći brojne ‘‘grijehe‘‘ koje pripisuje Pinjuhu, zbog čega, tvrdi, čeminački općinski načelnik ima više od 240 prijava, što kaznenih, što prekršajnih. I ja bih, nastavlja Pranjić, volio znati kako se osjeća "čovjek koji sinovima i sebi kupuje BMW-ove, kojemu narod otplaćuje kredit, čiji vijećnici prvo izglasaju njegove prijedloge, a tek kasnije pitaju što su to izglasali"…






- O svemu sam već obavijestio medije. Danas idem u Općinski sud zatražiti potvrdu o nekažnjavanju, a čim ona stigne, u uredu Državne uprave podnijet ću zahtjev za promjenu osobnog identiteta kako bih i službeno postao Zlatko Pinjuh. U prvi mah sam se zabrinuo hoće li me, eventualno, netko teretiti za nešto što nisam učinio, budući da ću se zvati Zlatko Pinjuh, ali su me uvjerili kako će me i nadalje pratiti moj OIB te kako je moja adresa u Novom Čemincu, a ne u Grabovcu - kaže Pranjić, dodajući kako promjenom imena i prezimena ne bježi od vlastitih obveza koje će i nadalje podmirivati. Zlatko Pinjuh će se zvati, kaže, "dok sve stvari ne sjednu na svoje mjesto".
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30573
2014-04-12


Back to top Go down

STOPAMA DARIJA JURIČANA Empty Re: STOPAMA DARIJA JURIČANA

Post by debotoijusto Mon 23 Dec - 21:13

Kako stoji na središnjem državnom portalu, svaka osoba može promijeniti svoje osobno ime. Zahtjev za promjenu osobnog imena podnosi se nadležnom uredu državne uprave u županiji prema mjestu prebivališta. Dokumenti potrebni za promjenu su zahtjev i potvrda suda da se protiv podnositelja zahtjeva ne vodi kazneni postupak. Promjena osobnog imena neće se odobriti ako se predloženim osobnim imenom vrijeđaju i ugrožavaju prava i slobode drugih ljudi, pravni poredak i javni moral... 






http://www.glas-slavonije.hr/vijest.aspx?id=419745
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30573
2014-04-12


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum