ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by epikur37 12/22/2019, 19:18

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Europa111

Istraživanje: U Hrvatskoj sve manje euroskeptika, danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. godine

Više od 40 posto građana ima pozitivan stav prema EU, dok je čak 81 posto ispitanika upoznato s činjenicom da Hrvatska od 1. siječnja 2020. godine prvi put predsjeda Vijećem EU.

Zaključak je to istraživanja kojeg je na inicijativu Platforme za međunarodnu građansku solidarnost Hrvatske CROSOL zahvaljujući sredstvima EU provela agencija IPSOS Puls. Glavni cilj analize provedene u periodu od 27. studenog do 3. prosinca na reprezentativnom uzorku od 1.005 građana RH bio je istražiti stavove i informiranost javnosti o hrvatskom predsjedanju Unijom.

Da se danas održava referendum o ulasku u EU 68 posto ispitanika bilo bi za, dok bi 28 posto njih bilo protiv. Podsjetimo, 2012. godine referendumsko je pitanje dobilo podršku 67 posto građana koji su izašli na izbore, a tada je protiv glasalo 33 posto.

Čak 43 posto ispitanika EU doživljava kao pozitivnu, a među njima je najviše mladih u dobnoj skupini od 18 do 30 godina. S druge strane, trećina građana ima neutralan stav, a samo petina negativan.



Među hrvatskim regijama, EU je najnepopularnija u Slavoniji, dok najveći postotak građana Like, Banovine i Korduna ima pozitivan stav prema Uniji. Gotovo polovica ispitanika, točnije 47 posto, smatra da je Hrvatska imala više koristi nego štete ulaskom u EU. U tom su kontekstu Istra, Primorje i Gorski Kotar su najeuroskeptičnije regije Hrvatske, zato što se s tom tvrdnjom slaže samo 34 posto građana tog područja. Europljanima se smatra dvije petine ispitanika, a taj je osjećaj najrasprostranjeniji među najmlađim i najstarijim građanima.

Preko 80 posto građana Hrvatske svjesno je činjenice da početkom siječnja započinjemo šestomjesečno predsjedanje EU. No, s tom je informacijom 'dobro' ili 'jako dobro' upoznato samo 21 posto građana, pri čemu su više informirati visokoobrazovani i stariji građani.



Gotovo polovica ispitanika očekuje da će predsjedanje Europskom unijom imati pozitivan utjecaj na gospodarstvo i ekonomski standard, što ujedno smatraju i najvećom mogućom koristi te uloge. Samo 16 posto ispitanika očekuje da će predsjedanje Hrvatskoj donijeti više štete nego koristi, a građani su najviše zabrinuti zbog samog financijskog troška i mogućnosti narušavanja ugleda zemlje zbog eventualno loše odrađenog posla.

Čak 65 posto građana navelo je borbu protiv korupcije kao jedan od prioriteta kojem bi se Hrvatska tijekom predsjedanja EU trebala najviše posvetiti, a u sam vrh ljestvice smjestili su se i zaštita ljudskih prava te borba protiv klimatskih promjena koju 36 posto građana smatra ključnim prioritetom. U kontekstu europskih politika, građani smatraju da bi EU najviše trebala raditi na smanjenju socijalnih i ekonomskih razlika među članicama te borbi protiv klimatskih promjena, koju 77 posto ispitanika smatra gorućim problemom, usprkos i više nego očitom nedostatku zelenih stranaka na hrvatskoj političkoj sceni.



Neovisnost pravosuđa, rad javnih institucija i slobodu izražavanja građani Hrvatske smatraju najvećim razlikama između EU i RH. Čak 40 posto ispitanika smatra da hrvatski suci presude ne donose neovisno, a samo njih 8 posto to smatra za suce na razini EU. Naime, građani upravo neovisnost pravosuđa smatraju najvećom preprekom demokratskom razvitku Republike Hrvatske, a najmanje relevantnima vide političke stranke; samo 21 posto.

Također, 40 posto građana drži da Vlada RH i Hrvatski sabor ne rade u interesu građana, dok institucijama EU ne vjeruje samo 10 posto građana Hrvatske. Iz priloženog se može zaključiti da unatoč tome što hrvatski birači u neusporedivo manjoj mjeri sudjeluju na izborima za Europski parlament nego na parlamentarnim i predsjedničkim izborima, više vjeruju europskim nego domaćim institucijama. Samo 18 posto ispitanika vjeruje u slobodu medija u Hrvatskoj, dok njih 5 posto smatra da slobodu izražavanja nemaju niti europski mediji.

Građani Hrvatske generalno podržavaju ulazak država Zapadnog Balkana u EU, ali veliki je izuzetak tom pravilu, prilično očekivano, Srbija, čije članstvo podržava samo 23 posto građana. S druge strane, ulaz Sjeverne Makedonije u EU podržava 45 posto ispitanika, dok je na drugom mjestu Bosna i Hercegovina s 41 posto.
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by AssadNaPodmornici 12/22/2019, 19:43

Ja prvi sam tada glasa protiv, a danas sam spreman pucati na ekipu koja bi nas htjela izvući iz Eu 

Naravno da sam Britanac onda bi bio za Brexit ali tko u RH predloži croexit treba ga... streljati

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21035
2018-06-15


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by Ringo10 12/22/2019, 19:48

Ova i ovakva EU je tamnica naroda.

Ali dobro, Hrvati vole svoju tamnicu. Daje im osjećaj siguirnosti i prihvaćenosti.

Što je dobro jer će nestanak Hrvata kao naroda biti relativno bezbolan.
Neće jadni ni skontati.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by Ringo10 12/22/2019, 19:50

AssadNaPodmornici wrote:Ja prvi sam tada glasa protiv, a danas sam spreman pucati na ekipu koja bi nas htjela izvući iz Eu 

Naravno da sam Britanac onda bi bio za Brexit ali tko u RH predloži croexit treba ga... streljati
Još kad bi znao argumentirat po čemu je EU profitabilna za Hrvatsku ...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by epikur37 12/22/2019, 19:52

AssadNaPodmornici wrote:Ja prvi sam tada glasa protiv, a danas sam spreman pucati na ekipu koja bi nas htjela izvući iz Eu 

Naravno da sam Britanac onda bi bio za Brexit ali tko u RH predloži croexit treba ga... streljati

slažem se...doduše bez strijeljanja :)
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by debotoijusto 12/22/2019, 19:54

ocekivani rezultat , bez EU bili bi u najbolju ruku kao srbija
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30659
2014-04-12


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by Ringo10 12/22/2019, 19:56

debotoijusto wrote:ocekivani rezultat , bez EU bili bi u najbolju ruku kao srbija
A što se vi kurčite da ste toliko ispred Srbije.

Hrvatska je ispred Srbije zbog naslijeđenih ekonomskih razlika a ne zbog EU.

Inače razmak između Hrvatske i Srbije se smanjuje polako ali sigurno.

Jebo vas EU
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by AssadNaPodmornici 12/22/2019, 19:59

Ringo10 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Ja prvi sam tada glasa protiv, a danas sam spreman pucati na ekipu koja bi nas htjela izvući iz Eu 

Naravno da sam Britanac onda bi bio za Brexit ali tko u RH predloži croexit treba ga... streljati
Još kad bi znao argumentirat po čemu je EU profitabilna za Hrvatsku ...
Po svemu. Vi koji ste vanka ili uhljebi na državnoj sisi nemaju pojma kako je bilo u RH prije ulaska u Eu. Završim faks, gdje sam imao nekoliko matematika a onda dođem na tržište pola milijuna na zaposlenih koji se tuku za najgadnije poslove od 500australakih $, dok tvoji rodijaci iz Bosne zapišali sve kancelarije u RH i zapošljavaju svoju rodbinu za 1500 aus dolara sve do 6koljena i dižu nama ostalima poreze i regulacije. 
Sada kada ja mogu sjesti u auto i predvečer biti u Minkenu i imati jednaka prava za raditi kao Švabo, boli me kurac što tvoji "domoljubi" i antifašisti radite sa ovom državom, sutra da neka vojska napadne RH ne bih je branio, dok bi branio Njemačku

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21035
2018-06-15


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by debotoijusto 12/22/2019, 20:12

Ringo10 wrote:
debotoijusto wrote:ocekivani rezultat , bez EU bili bi u najbolju ruku kao srbija
A što se vi kurčite da ste toliko ispred Srbije.

Hrvatska je ispred Srbije zbog naslijeđenih ekonomskih razlika a ne zbog EU.

Inače razmak između Hrvatske i Srbije se smanjuje polako ali sigurno.

Jebo vas EU
to su cinjenice a ne kurcenje , iz HR nitko ne ide radit u srbiju nego obrnuto kao sto ljubitelji putina redom idu u EU
EU najbolje sto se dogodilo HR nakon dobivenog rata
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30659
2014-04-12


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by jastreb 12/22/2019, 20:17

Ja mislim da nas je EU unazadila.   

Standard nije nimalo bolji,a stanovništvo seli van. Nikada Hrvatsku nije napustilo toliko ljudi kao pod EU-nijom.

To što nam Srbi dođu odradit par mjeseci u sezoni slaba je utjeha.

Sve je to povezano sa EU. Kriza i nastaje nestankom njemačke Marke.

U toj EU smo zadnja rupa na svirali. Diktiraju nam čak i  zakone i razne propise koji polako ali sigurno zatiru našu tradiciju,običaje,pa čak i neka zanimanja.

Jedina korist su donacije EU,ali njih primaju i zemlje koje nisu članice.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by debotoijusto 12/22/2019, 20:24

jastreb wrote:Ja mislim da nas je EU unazadila.   

Standard nije nimalo bolji,a stanovništvo seli van. Nikada Hrvatsku nije napustilo toliko ljudi kao pod EU-nijom.

To što nam Srbi dođu odradit par mjeseci u sezoni slaba je utjeha.

Sve je to povezano sa EU. Kriza i nastaje nestankom njemačke Marke.

U toj EU smo zadnja rupa na svirali. Diktiraju nam čak i  zakone i razne propise koji polako ali sigurno zatiru našu tradiciju,običaje,pa čak i neka zanimanja.

Jedina korist su donacije EU,ali njih primaju i zemlje koje nisu članice.
standard je bolji , cinjenica
stanovnistvo seli zato sto 21st. i dostupno okusati se drugdje , prednost clanstva
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30659
2014-04-12


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by Guest 12/22/2019, 20:55

AssadNaPodmornici wrote:
Ringo10 wrote:
AssadNaPodmornici wrote:Ja prvi sam tada glasa protiv, a danas sam spreman pucati na ekipu koja bi nas htjela izvući iz Eu 

Naravno da sam Britanac onda bi bio za Brexit ali tko u RH predloži croexit treba ga... streljati
Još kad bi znao argumentirat po čemu je EU profitabilna za Hrvatsku ...
Po svemu. Vi koji ste vanka ili uhljebi na državnoj sisi nemaju pojma kako je bilo u RH prije ulaska u Eu. Završim faks, gdje sam imao nekoliko matematika a onda dođem na tržište pola milijuna na zaposlenih koji se tuku za najgadnije poslove od 500australakih $, dok tvoji rodijaci iz Bosne zapišali sve kancelarije u RH i zapošljavaju svoju rodbinu za 1500 aus dolara sve do 6koljena i dižu nama ostalima poreze i regulacije. 
Sada kada ja mogu sjesti u auto i predvečer biti u Minkenu i imati jednaka prava za raditi kao Švabo, boli me kurac što tvoji "domoljubi" i antifašisti radite sa ovom državom, sutra da neka vojska napadne RH ne bih je branio, dok bi branio Njemačku
Tako jest..Dodo bih,da RH da nije u uniji,ne bi bila u boljem stanju nego Srbija..Profitabilnost,da odgovorim Ringecu,iako nije mene pitao,je u tome,da je cijela EU otvoreno trziste,samo treba kreirati dobre proizvode i usluge..
da nije RH u EU,tko zna gdje bih ja morao ici,na kraj svijeta moždak..ovako Tauzenka kilometara i mogu vidjeti svoju staru mater i svoju staru mačku..
THX to EU,iako je u mnogo stvari nesredjena,ali to gledam kao posebnosti nekih nacija i drzava..a da veliki uvijek kinji mlog,bilo je i bit ce dok god je svijeta i vijeka
:starac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by Guest 12/22/2019, 20:57

Zamislim da je sve ovo ljudi sto je moralo otici vanka za poslom,moralo ostati u RH...a ne moglo dobiti posel ili imati kakvu perspektivu...Nije na odmet reci da bi bilo brutalnih sranja u drzavi..mozda cak i glave padale..
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by Eroo 12/22/2019, 21:06

Ringo10 wrote:
debotoijusto wrote:ocekivani rezultat , bez EU bili bi u najbolju ruku kao srbija
A što se vi kurčite da ste toliko ispred Srbije.

Hrvatska je ispred Srbije zbog naslijeđenih ekonomskih razlika a ne zbog EU.

Inače razmak između Hrvatske i Srbije se smanjuje polako ali sigurno.

Jebo vas EU

Plus što je Hrvatskoj i rat dobro došao. :)
Eroo
Eroo

Posts : 75004
2016-07-22


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by AssadNaPodmornici 12/22/2019, 21:15

pismejker wrote:Zamislim da je sve ovo ljudi sto je moralo otici vanka za poslom,moralo ostati u RH...a ne moglo dobiti posel ili imati kakvu perspektivu...Nije na odmet reci da bi bilo brutalnih sranja u drzavi..mozda cak i glave padale..
normalno, već su 2011 počeli bili prosvjedi.. (tu je Pernar prvi put postao poznat).. inače ja sam tih godina bio na tržištu rada.. doslovno je bila napeta situacija.. ono mladi od 20-35godina svi su bili nabrijani i agresivni.. posla nema nigdje, ili radiš za 3000kn a guze te za tih 3000kn, a neki "domoljub" sa stranačkom iskaznicom od HDZa se uhljebljuje za 1000€ i pije kave i filozofira "neka ti kušin bude stina"..  da nismo ušli u EU, vjerojatno bi i kod nas bio Ukrainski scenarij , samo kako su u Ukraini bježali u Rusiju, tako bi kod nas bilo bježanije u BiH
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21035
2018-06-15


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by AssadNaPodmornici 12/22/2019, 21:19

Inače kada ovaj ludi bosanac ringo raspravlja o ustašama i partizanima sa drugim uhljebima sa foruma, i onda misli da se u RH sve vrti oko ustaša i partizana. to su rasprave besposličara i neradnika

ja sam vidio javni sektor i privatni sektor. virujte mi , da o ustašama i partizanima nećeš čuti nikada ništa od ljudi koji rade u privatnom sektoru. nikada.

dok ovim lupačima pečata kada sam slušao kancelarijske priče - njima se priča svodi na ujkane i partizane. i onda ovi koji su više skloniji "ujkanima" (a uhljebi su) glasuju za HDZ, a ovi skloniji antifi(također uhljebi) glasuju za SDP. u privatnom sektoru 90% ljudi ne glasuje niti za HDZ niti SDP, na državnim jaslama 90% glasača su ili za HDZ ili SDP


Last edited by AssadNaPodmornici on 12/22/2019, 21:20; edited 1 time in total

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21035
2018-06-15


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by Guest 12/22/2019, 21:20

AssadNaPodmornici wrote:
pismejker wrote:Zamislim da je sve ovo ljudi sto je moralo otici vanka za poslom,moralo ostati u RH...a ne moglo dobiti posel ili imati kakvu perspektivu...Nije na odmet reci da bi bilo brutalnih sranja u drzavi..mozda cak i glave padale..
normalno, već su 2011 počeli bili prosvjedi.. (tu je Pernar prvi put postao poznat).. inače ja sam tih godina bio na tržištu rada.. doslovno je bila napeta situacija.. ono mladi od 20-35godina svi su bili nabrijani i agresivni.. posla nema nigdje, ili radiš za 3000kn a guze te za tih 3000kn, a neki "domoljub" sa stranačkom iskaznicom od HDZa se uhljebljuje za 1000€ i pije kave i filozofira "neka ti kušin bude stina"..  da nismo ušli u EU, vjerojatno bi i kod nas bio Ukrainski scenarij , samo kako su u Ukraini bježali u Rusiju, tako bi kod nas bilo bježanije u BiH
Da,upravo tako...mislim da ne pretjerujemo..jedno je kad odrastao covjek mora stegnuti kais,ali kako reci vlastitom djetetu da to mora uciniti...znam mnoge kojima je krv polako pocela kapati sa zubiju,a debelo debelo su kraceg fitilja nego ja.. :starac
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by Ringo10 12/22/2019, 21:20

Jebem ti glupe Hrvate ...

Razjebu sve što se moglo razjebat i onda im dođe spasenje to što mogu ići radit u Švabiju i Irsku. 
I onda hvala spasonosnoj EU

To što je otišlo ne pridonosi Hrvatskoj skoro ništa nego zemljama u kojima rade. Upravo ko ja u Australiji. 

I 95% ako ne i više se nikad neće vratiti. Asimilirat će se i mlade Hrvatice će rađat Švabe i Irce...

Hvala EUniji jebo vas ona. Ona je i stvorena kao sredstvo kolonizacije i asimilacije.

Da hvala EU jer ćete da nestanete u roku 40 ili 50 godina.

Baš kao Bugari kojima će za 30 godina većina u zemlji bit Cigani. I oni se mogu zahvalit EUniji i sranjima o demokraciji  i Zapadnoj civlizaciji ...
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by Šandor Winnetou 12/22/2019, 21:21

debotoijusto wrote:
Ringo10 wrote:
debotoijusto wrote:ocekivani rezultat , bez EU bili bi u najbolju ruku kao srbija
A što se vi kurčite da ste toliko ispred Srbije.

Hrvatska je ispred Srbije zbog naslijeđenih ekonomskih razlika a ne zbog EU.

Inače razmak između Hrvatske i Srbije se smanjuje polako ali sigurno.

Jebo vas EU
to su cinjenice a ne kurcenje , iz HR nitko ne ide radit u srbiju nego obrnuto kao sto ljubitelji putina redom idu u EU
EU najbolje sto se dogodilo HR nakon dobivenog rata
x

_________________
Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19657
2018-01-01


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by Ringo10 12/22/2019, 21:24

jastreb wrote:Ja mislim da nas je EU unazadila.   

Standard nije nimalo bolji,a stanovništvo seli van. Nikada Hrvatsku nije napustilo toliko ljudi kao pod EU-nijom.

To što nam Srbi dođu odradit par mjeseci u sezoni slaba je utjeha.

Sve je to povezano sa EU. Kriza i nastaje nestankom njemačke Marke.

U toj EU smo zadnja rupa na svirali. Diktiraju nam čak i  zakone i razne propise koji polako ali sigurno zatiru našu tradiciju,običaje,pa čak i neka zanimanja.

Jedina korist su donacije EU,ali njih primaju i zemlje koje nisu članice.
Njima je samo bitno to što Srbi dolaze da konobarišu kao sezonci

E jebem ti glupane glupe 

A ni to neće još predugo trajat. Gledao sam statistike, ekonomska razlika se smanjuje
Ringo10
Ringo10

Posts : 21569
2015-09-24


Back to top Go down

Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012. Empty Re: Danas više Hrvata podržava EU nego na referendumu 2012.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum