ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ovo je najvažnije glasanje u generaciji

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Ovo je najvažnije glasanje u generaciji - Page 5 Empty Re: Ovo je najvažnije glasanje u generaciji

Post by epikur37 13/12/2019, 22:05

veber wrote:
epikur37 wrote:
veber wrote:ne znaš kaj je x5?
vito je od mercedesa manji kombi. ima verzija s 9 sjedala. ima i radna s tri. u ovu radnu doppeljam liferung za dva mjeseca mojoj bivšoj, njenim roditeljima, šogorici, burazima, starom i nema pdv, nema porez.

nisam jedini koji to radi.
maksimalizirao sam minimalizaciju plaćanja uhljeba u hr.
kruh kupim kod šiptara ionako znam da će zmuljat.

vozi.

ne kužim se u automobile.

Glede dostave, što to konkretno ?
sve.
od jebenog toaletnog papira pa do juhice u vrečici, deterđenta, mesa.
ex kupuje samo mlijeko i kruh.

platim pdv u njemačkoj i lijepo odfuram u hrvatsku.
minimalno plaćam pdv u hr.

a, nisam jedini.
u austriji natankiram auto, imam dva tanka.
ne dammmm :P
ajme, kako ti se da...a i njima...zar nije bolje svaki dan kupovati što treba...friško i domaće...a ne krcati pa nije ratno stanje.

epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Ovo je najvažnije glasanje u generaciji - Page 5 Empty Re: Ovo je najvažnije glasanje u generaciji

Post by veber 13/12/2019, 22:25

milka je milka. tu ili tamo. deterđent je bolji, kava jeftinija, obleka još više.
friško i domaće je kaj moj stari uzgoji čili na balkonu ili od ex mama u vrtu.
ulje, putar, meso, naresci, sirevi, sve za kućanstvo je jeftinije tu nego dolje.


ne kupujem ja u njemačkoj jer je jeftinije. kupujem kao i dobar dio ekipe koja je vani, kao protest. sve to kupim u hrvatskoj. ali ako kupim u hrvatskoj onda me odere za 25% pdv koji transferira vama uhljebima.

ima nas oko 15 000 koji se dogovaramo pa ako treba nekome odvesti nekaj, a usput ti je zakaj ne.


bitno da ne platimo pdv u hr.
bitno da vi uhljebi osjetite pritisak. još ne, ali budete.

i kako reče moja šefica; 
lijepa zemlja, krasna priroda, ali fakat ne znate gospodarit tom ljepotom.

mene je poslala u outsourcig, a ona prokrstarila obalu.
njen zaključak; što u turskoj dobijem za 5€ u HR platim 20.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ovo je najvažnije glasanje u generaciji - Page 5 Empty Re: Ovo je najvažnije glasanje u generaciji

Post by Guest 13/12/2019, 22:42

veber wrote:
Sovak wrote:
epikur37 wrote:
Sovak wrote:
veber wrote:ti navijaš zbog animoziteta. ja čisto iz praktičnih razloga.
jebemi se jesu li u eu ili nisu, samim inzistiranjem na funti nisu ni htjeli biti dio eu.
švicarska i norveška nisu u EU, imaju svoju valutu i uredno uplaćuju u EU fondove i smatraju se kao pridružene članice.
Brite će dočekat neugodno iskustvo da će dolaskom na teritorij EU, CH ili N morat ići na šaltere non EU, moći će s amerima, kmicama, širiteljima mira spikat u redu.


sitnica koja će mijenjat život brita.

Jako 'vazna' stvar za prave Brite. Narocito kada  iza sebe imaju SAD, Kanadu, Australiju, Novi Zeland, a po reakcijama Rusa smjesi im se dobar deal i s Rusijom. 

Jos cemo vidjeti tko ce koga vuci za rukav. 

Slusam onu glavnu kokos EU - glavna borba  Europske komisije je 'klima'.

Podsjeca me na gudacki orkestar koji gudi na palubi Titanika dok se pocinje pomalo naginjati.

Pa i do sada su imali iza sebe SAD i zemlje commonwealtha, mislim tu se ništa ne mijenja. Izuzev što su do sada djelovali kao trojanski konj u Europi i projicirali interese anglosvijeta.

S Rusima su na nož, deal može biti samo popuštanje retorike i deeskalacija u korist Rusije koja sada čisto gravitacijski ima veći upliv u Europu.

Na unutarnjem planu ovo je posve izvjestan potres jer Sjeverna Irska i pičkasti Škoti će definitivno ići prema secesiji.

Gospodarski oni ne dobivaju ništa novo već gube povoljan tregovinski položaj prema EU.


Drugi stavr je što je EU konfuzna, ali ovo joj može biti i poticaj za promjenu u svakom slučaju čisto geopolitički i ideološki ravnoteža se mijenja i tu će biti svašta.

Mhmda ... evo britanska funta narasla odmah poslije pobjede Johnsona.
pa naravno da je, kaj si očekivao?
jačanjem funte pada konkurentnost britanskog gospodarstva, proizvodi im postaju skuplji u euro zoni, a s druge strane proizvodi euro zone postaju jeftiniji u britaniji. bilo je za očekivati.
pogotovo jer su centralne banke francuske, švicarske, njemačke i rusije na veliko kupovale funtu.
a, bit će veselo kada francuska i njemačka nakon brexita krenu utjerivat dugove.



Da je 'slabost valute' dobra, Venezuela bi bila svjetska gospodarska velesila.

Osim toga nije tesko Britima napraviti ciljanu monetarnu inflaciju ako ce im uopce to i trebati za postizanje konkurentnosti jer su bili dovoljno pametni zadrzati svoju valutu. Japanezi to rade svako malo.

Sto se tice utjerivanja 'dugova' to ce im biti najmanji problem jer ce sigurno dobiti americke i druge 'nemoralne financijske ponude' plus ostaje im njihovi 14 milijardi eura godisnje sto su uplacivali u EU proracun.


Nije UK koja se treba brinuti, nego EU.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo je najvažnije glasanje u generaciji - Page 5 Empty Re: Ovo je najvažnije glasanje u generaciji

Post by veber 13/12/2019, 22:56

Sovak wrote:
veber wrote:
Sovak wrote:
epikur37 wrote:
Sovak wrote:

Jako 'vazna' stvar za prave Brite. Narocito kada  iza sebe imaju SAD, Kanadu, Australiju, Novi Zeland, a po reakcijama Rusa smjesi im se dobar deal i s Rusijom. 

Jos cemo vidjeti tko ce koga vuci za rukav. 

Slusam onu glavnu kokos EU - glavna borba  Europske komisije je 'klima'.

Podsjeca me na gudacki orkestar koji gudi na palubi Titanika dok se pocinje pomalo naginjati.

Pa i do sada su imali iza sebe SAD i zemlje commonwealtha, mislim tu se ništa ne mijenja. Izuzev što su do sada djelovali kao trojanski konj u Europi i projicirali interese anglosvijeta.

S Rusima su na nož, deal može biti samo popuštanje retorike i deeskalacija u korist Rusije koja sada čisto gravitacijski ima veći upliv u Europu.

Na unutarnjem planu ovo je posve izvjestan potres jer Sjeverna Irska i pičkasti Škoti će definitivno ići prema secesiji.

Gospodarski oni ne dobivaju ništa novo već gube povoljan tregovinski položaj prema EU.


Drugi stavr je što je EU konfuzna, ali ovo joj može biti i poticaj za promjenu u svakom slučaju čisto geopolitički i ideološki ravnoteža se mijenja i tu će biti svašta.

Mhmda ... evo britanska funta narasla odmah poslije pobjede Johnsona.
pa naravno da je, kaj si očekivao?
jačanjem funte pada konkurentnost britanskog gospodarstva, proizvodi im postaju skuplji u euro zoni, a s druge strane proizvodi euro zone postaju jeftiniji u britaniji. bilo je za očekivati.
pogotovo jer su centralne banke francuske, švicarske, njemačke i rusije na veliko kupovale funtu.
a, bit će veselo kada francuska i njemačka nakon brexita krenu utjerivat dugove.



Da je 'slabost valute' dobra, Venezuela bi bila svjetska gospodarska velesila.

Osim toga nije tesko Britima napraviti ciljanu monetarnu inflaciju ako ce im uopce to i trebati za postizanje konkurentnosti jer su bili dovoljno pametni zadrzati svoju valutu. Japanezi to rade svako malo.

Sto se tice utjerivanja 'dugova' to ce im biti najmanji problem jer ce sigurno dobiti americke i druge 'nemoralne financijske ponude' plus ostaje im njihovi 14 milijardi eura godisnje sto su uplacivali u EU proracun.


Nije UK koja se treba brinuti, nego EU.
ne kužim vas, ali fakat ne kužim.
kaj je to ptsp od juge?

ljubav prema britima?
dug britanije je cca 750 milijardi eura prema francuskoj, njemačkoj i švicarskoj. 

ciljana inflacija vodi, znamo gdje.
stvar je u tome da su briti kukavičje jaje.
sada je ku-ku i pa-pa.

nemaju akumulaciju.
za godinu dana ćemo vidjeti indexe.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ovo je najvažnije glasanje u generaciji - Page 5 Empty Re: Ovo je najvažnije glasanje u generaciji

Post by veber 13/12/2019, 23:04

i bzvz uspoređuješ venecuelu s uređenim gospodarstvom.
tu smo u eu.

imali smo, a i imamo slučaj švicarac.
kod nas jako izražen jer ljudi nemaju finacijsku disciplinu i misle da će netko drugi otplatiti kredit.

no, vratimo se famoznim švicarcima.

prije recesije, kod nas krize, švicarsko gospodarstvo nenadano zahvaća recesija.
uz švicarsku centralnu banku, francuska i njemačka banka puštaju u opticaj franke.
u biti daju švicarskoj jebeno povoljni kredit koji puši ekipa pa uzima kredite u švicarcima, a ne u kunama.

opet se vraćamo na početak. švicarska, francuska, njemačka, rusija povukle su funte.

mogu napraviti pad, mogu rast. trenutno je bitno da je funta jaka.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ovo je najvažnije glasanje u generaciji - Page 5 Empty Re: Ovo je najvažnije glasanje u generaciji

Post by Guest 13/12/2019, 23:34

veber wrote:
Sovak wrote:
veber wrote:
Sovak wrote:
epikur37 wrote:

Pa i do sada su imali iza sebe SAD i zemlje commonwealtha, mislim tu se ništa ne mijenja. Izuzev što su do sada djelovali kao trojanski konj u Europi i projicirali interese anglosvijeta.

S Rusima su na nož, deal može biti samo popuštanje retorike i deeskalacija u korist Rusije koja sada čisto gravitacijski ima veći upliv u Europu.

Na unutarnjem planu ovo je posve izvjestan potres jer Sjeverna Irska i pičkasti Škoti će definitivno ići prema secesiji.

Gospodarski oni ne dobivaju ništa novo već gube povoljan tregovinski položaj prema EU.


Drugi stavr je što je EU konfuzna, ali ovo joj može biti i poticaj za promjenu u svakom slučaju čisto geopolitički i ideološki ravnoteža se mijenja i tu će biti svašta.

Mhmda ... evo britanska funta narasla odmah poslije pobjede Johnsona.
pa naravno da je, kaj si očekivao?
jačanjem funte pada konkurentnost britanskog gospodarstva, proizvodi im postaju skuplji u euro zoni, a s druge strane proizvodi euro zone postaju jeftiniji u britaniji. bilo je za očekivati.
pogotovo jer su centralne banke francuske, švicarske, njemačke i rusije na veliko kupovale funtu.
a, bit će veselo kada francuska i njemačka nakon brexita krenu utjerivat dugove.



Da je 'slabost valute' dobra, Venezuela bi bila svjetska gospodarska velesila.

Osim toga nije tesko Britima napraviti ciljanu monetarnu inflaciju ako ce im uopce to i trebati za postizanje konkurentnosti jer su bili dovoljno pametni zadrzati svoju valutu. Japanezi to rade svako malo.

Sto se tice utjerivanja 'dugova' to ce im biti najmanji problem jer ce sigurno dobiti americke i druge 'nemoralne financijske ponude' plus ostaje im njihovi 14 milijardi eura godisnje sto su uplacivali u EU proracun.


Nije UK koja se treba brinuti, nego EU.
ne kužim vas, ali fakat ne kužim.
kaj je to ptsp od juge?

ljubav prema britima?
dug britanije je cca 750 milijardi eura prema francuskoj, njemačkoj i švicarskoj. 

ciljana inflacija vodi, znamo gdje.
stvar je u tome da su briti kukavičje jaje.
sada je ku-ku i pa-pa.

nemaju akumulaciju.
za godinu dana ćemo vidjeti indexe.

Ne kuzis?

Evo ... za godinu dana se podsjetimo kako je UK u kurcu?

Moze Feber?

Ima tu neki jebeni podsjetnik da zazvoni za godinu dana?

Nemaju Briti akumulaciju? Otkud ti to?

Samo nekih 140 milijardi dolara u zlatu i devizama. Pickin dim, kaj ne?

Plus uskace americki, kanadski, australski kapital ako im zatreba.

Sve su to inace siromasne zemlje sa nikakvim financijskim kapitalom i mrtvim finacijskim trzistima kojima ne pada napamet uletiti na trziste UK-a ukoliko im se pruzi prilika.

I to je pickin dim.

:W

A kaj se tice PTSP-a, koji pa ti imas? Od propalog prvog, drugog i treceg Reicha jebote? 

:D

Ovo ce zavrsiti tako da ce karavane proci, vrancusko-njemacki peseki odlajati svoje kaj moraju i to je to.


Mi cemo skoro imati drugih briga u obliku jos vece invazije kozojeba koje bi Erdogan mogao pustiti s lanca ako mu EU vise nece placati reket.

A moglo bi biti tako jer je EU proracun kraci za 14 milijardi ojra.

Zapravo, mi cemo biti samo cesta, a cilj kozojeba je Njemacka i Vrancuska ... i tam dalje na sjever.

Pa ti vidi.

Moj savjet ti je da u svojem kvartu tam gdje jesi u Njemackoj sto vise pajceka postavite pasti okolo zgrada. 

Muslici to zaobilaze.

:P
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo je najvažnije glasanje u generaciji - Page 5 Empty Re: Ovo je najvažnije glasanje u generaciji

Post by Guest 13/12/2019, 23:40

veber wrote:
bitno da ne platimo pdv u hr.
bitno da vi uhljebi osjetite pritisak. još ne, ali budete.

Cuj ... to kaj ti tam platis porez ... to ide posredno i u EU proracun.

A iz tog proracuna opet nama ide lova za razne projekte preko EU fondova.

A znas kak to kod nas ide.

Tak da ono ... kak da ti velim, a da te ne hitim u bedaru ... gle, 'djaba krecis'?

:D
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo je najvažnije glasanje u generaciji - Page 5 Empty Re: Ovo je najvažnije glasanje u generaciji

Post by veber 13/12/2019, 23:42

a, tko sam ja da sudim. briti su iznad svih, što reći.


za godinu dana ćemo vidjet.
14 milijardi eura je 36% njemačkog turističkog prihoda.
što bi rekli, kikiriki.
ili razvučeni godišnji prihod hrvatskog turizma.
znači, zanemarivo.

laka ti noć.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ovo je najvažnije glasanje u generaciji - Page 5 Empty Re: Ovo je najvažnije glasanje u generaciji

Post by RayMabus 13/12/2019, 23:42

Weber se navio o tome kako će propast Britanija a Njemačka neće. Pa prije će propast Njemačka nego Britanija. Ako pričamo o ekonomiji. Pa Amerikanci će im uskočit i to je to.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176279
2014-04-11


Back to top Go down

Ovo je najvažnije glasanje u generaciji - Page 5 Empty Re: Ovo je najvažnije glasanje u generaciji

Post by veber 13/12/2019, 23:44

Sovak wrote:
veber wrote:
bitno da ne platimo pdv u hr.
bitno da vi uhljebi osjetite pritisak. još ne, ali budete.

Cuj ... to kaj ti tam platis porez ... to ide posredno i u EU proracun.

A iz tog proracuna opet nama ide lova za razne projekte preko EU fondova.

A znas kak to kod nas ide.

Tak da ono ... kak da ti velim, a da te ne hitim u bedaru ... gle, 'djaba krecis'?

:D
a, gle. ja sam za davno srušen vinograd pobrao sredstva za rušenje istog.
sada po zagorju tražim vinograde kako bi ih srušio i pobrao sredstva od EU.

sada tko džaba kreči, upitno je.

_________________
smrt baterijama sloboda Dizelu.
veber
veber

Male
Posts : 53319
2014-12-30


Back to top Go down

Ovo je najvažnije glasanje u generaciji - Page 5 Empty Re: Ovo je najvažnije glasanje u generaciji

Post by Guest 13/12/2019, 23:48

veber wrote:
Sovak wrote:
veber wrote:
bitno da ne platimo pdv u hr.
bitno da vi uhljebi osjetite pritisak. još ne, ali budete.

Cuj ... to kaj ti tam platis porez ... to ide posredno i u EU proracun.

A iz tog proracuna opet nama ide lova za razne projekte preko EU fondova.

A znas kak to kod nas ide.

Tak da ono ... kak da ti velim, a da te ne hitim u bedaru ... gle, 'djaba krecis'?

:D
a, gle. ja sam za davno srušen vinograd pobrao sredstva za rušenje istog.
sada po zagorju tražim vinograde kako bi ih srušio i pobrao sredstva od EU.

sada tko džaba kreči, upitno je.

Lako za tebe i tvoje vinograde. Stovise, pozdravljam poduzetni duh.

Ja govorim za lovu koju malo zesci igraci poberu. Ti bi trebao tisuce vinograda pocupati za jedan njihov deal.

Sorry.

Hrvatska ti je sudba gdje god uplacivao pdv.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo je najvažnije glasanje u generaciji - Page 5 Empty Re: Ovo je najvažnije glasanje u generaciji

Post by Guest 13/12/2019, 23:50

No dobro ... laku noc.


God Save The Queen ... ili kak to vec ide.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Ovo je najvažnije glasanje u generaciji - Page 5 Empty Re: Ovo je najvažnije glasanje u generaciji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum