ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by Eroo 22/11/2019, 17:07

Sora wrote:Somovi kapitalci su ti u hdzeju 
Ogromno su bogatstvo stekli 
Takva kukavička gamad  ko joker nece njih napasti 


Mesić je solo igrač 
Njega jr kako napadati 
Mesić govori istinu
O ratu u Bosni i u hrvatskpj 
Zato dreknu oni kpji ne zele istinu o ratu 

ALI ZNAT CE SE  sve .
Opet ti o ratu u Bosni. Rat u Bosni je započeo kad i u Hrvatskoj, a moglo bi se reći i prije.
Kad je hr selo ravno gorilo, to za Aliju nije bio njegov rat. Vidiš, bio je naš.
I opet bi se desilo isto.To je svakom kretenu potpuno jasno i razumljivo.
Nismo mi u BiH zato da pravimo kalifat u srcu Europe. Tako nije bilo ni za vrijeme
Tuđmana, a tako neće biti, ne daj Bože potrebe, ni u budućnosti.

Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by vuksadinare 22/11/2019, 17:10

jastreb wrote:Megi,hoćeš li konačno početi sankcionirati ove vukove pizdarije??????????

Već godinama upozoravam admine na ludosti koje ovaj po forumima izvodi i nitko ništa.

Ako ja nešto mislim onda to i napišem,ali ne navodim da je to moje mišljenje izrekao general Ajzenhauer,ili admiral Letica,a što ovaj prognanik iz ztv.Zagore,već godinama neprestano i nekažnjeno čini.

Bit će dobro dok netko na koga se ovaj poziva to ne pročita pa kaže"Ej,pa kada sam ja to rekao???"  I onda ,pogotovo ako se radi o nekoj važnijoj osobi,ne dođe do njegovog identiteta i kaže mu "Ej, ti... Ti,ti, dođi malo!"

I sutradan će biti kako je Vuk pao po stepenicama ili udario u ormar.
kakav debil majko bozja :D
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99053
2015-09-08


Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by AssadNaPodmornici 22/11/2019, 17:42

Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
vuksadinare wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
vuksadinare wrote:
...osobno znam...da je mojoj psotrojbi u ljeto 1991 podjeljeno oruzje iz kombija...bile su samo automatske puske...nekoliko sanduka municije za puske i jedan rpg sa tri mine..a nas bilo stotinjak...a pusaka je bilo za cetrdesetak ljudi...kad smo pitali 'zar samo toliko'...zapovjednik nam je odgovorio na lageru je bilo malo oruzja...a puno ljudi trazi..kad smo pitali pok.ivana vekica..koji je tad tu naisao zar samo ovo oruzja..rekao ljudi nemamo puno oruzja...ono sto smo skupili novca bilo je dovoljno za nekoliko tisuca automata a to moras podjeliti na citavu hrvatsku..ono boljeg oruzja islo je za opremanje policije i dio je isoa gardijskim brigadama...drugo nasi su tad morali povuci kocnicu u nabavci oruzja nakon sto je dio oruzja zaplijenjen u aferi spegelj...onda je jna na granicnim prijelazima tj karaulama preduzela vece mjere predistroznosti plusiz straha od ubacenih kos-ovaca i petokolonasa pa se oruzje moralo nabavljati u najstrozoj konspiraciji a tada ne mozes bas prosvercati velike kolicine oruzja..tako da je nabavka oruzja oslabjela tijekom proljeca i ljeta...a ovo nabavljeno se trosilo..i nije ga bilo dovoljno..zato s emoralo krenuti u osvajanje vojarni...
pa osvajanje vojarni je dobilo rat.. par tih vojarni imalo je doslovno milijune komada granata, metaka, stotine topova, tenkova, itd.. taman bi dijaspora sa 100 maraka po familiji i eto "postao sam veliki Hrvat" , od čega će 50maraka maznuti neki Matan u torbi, pa će od ostalih 50, opet 25maraka nestati kroz provizije, taman bi to dobilo rat.. to je bilo za seosku feštu..

https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_the_Barracks
(bitka za vojarne tko nezna engleski). 

Evo sa vikipedije, šta se u dva mjeseca osvojilo.. mislim nije osvojilo to je sve bilo naše oružje, i samo smo dio oružja spasili, a dio su srbi uspjeli evakuirati u JNA.. međutim i taj "dio"

Captured:
250 tanks
400–500 artillery pieces
36 naval vessels
180,000 small arms

Osvojeno,  250 tenkova, 400-500 artiljerijskih cijevi, 180 000 pušaka i čitam - 2milijuna tona streljiva..  pomoć dijaspore je više pomoć za neku seosku feštu spram ovoga.. 


evo još sa RH vikedije isto članak , iako manje detalja


https://hr.wikipedia.org/wiki/Bitka_za_vojarne


još će ovi izgraditi "mit" da su oni "financirali" i "ratovali za RH" lol. i onda dođu iz vanka puste ustaške pisme(poput Ringa) i misle da su svi okolo ustaše i da smo svi HDZovci(tako meni recimo rodbina razmišlja misle da svi trebamo glasovati za HDZ), a onda ih ovdje prosječan Hrvat čiji je otac bio u rat gleda - "iz koje pizde materine ste vi sada došli"?
znas sto je tad spasilo hrvatsku?..ok ovo oruzje iz vojarni...spasilo nas je to...sto je vecina ceda...bili pickice..koji su pobjegli cim netko do njih mrtav pade..ali jos vise sto su glupi oficiri mislili da ce rocni vojnici htjeti za njihove ideje gubiti glave...dobro je jendom prilokom nakon niza godina rekao..pok.zvonimir cervenko...da je npr jna i beograd poceli pocetkom 1991 sa potpunom srbizacijom jna tj.da su otpustili sve rocne vojnike nesrbe iz vojske a ostavili rocne vojnike srbe eventualno crnogorce a vojarne napunili sa mobilizacijom srba rezervista,terirorijalaca po srbiji,bosni,hrvatskoj i crnoj gori...to bi onda bilo daleko daleko teze osvojiti..ovako su ostavili ili pozivali vojnike rocnike nesrbe u vojsku koji su pocetkom rata u hrvatskoj a i u sloveniji poceli masovnije bjezati iz vojske..i time slabili obranu vojarni...kasnije kad su poceli to primjenjivati vec je bilo kasno....za njih
gle trebaš imati na umu da se JNA nije "veliko srbijalizirala" preko noći.  nakon smrti tita , srbi su pomalo preuzimali JNA, ali neide to tako tek preko noći i brzo. 
tako i početkom 90ete, 91, bilo je dosta Hrvata u JNA itd.. i drugih bošnjaka, slovenaca, koji nisu bili lojalni.. a kada ti otpustiš kvalitetnog školovanog RH oficira, a dovedeš nekog nepismenog Srbina zato jer je Srbin.. a taj sposoban oficir(tus, bobetko recimo) pređe na stranu RH, a tamo čoban vodi tenkove.. 

pa ti ima ona poslovica bolje da lav vodi krdo ovaca nego ovca krdo lavova.. tako da neznam čemu mržnja prema Hrvatima u JNA.. iskreno bilo bi bolje da nas je bilo još više tamo, nebi rata uopće niti bilo, jer bi držali još veći dio vojske..
de ti to fino objasni vuku, nije on živio u jugi ni dana, a ni rata nije vidio, jel  jocolor ...reci ti njemu :D
ženo ja muškarac razmjenjujemo mišljenja, ako nemaš šta za dodati , nemoj pisati gluposti, rather make us a sandwich
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20899
2018-06-14


Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by jastreb 22/11/2019, 17:53

Esad je potpuno u pravu.

Ispada da su tamo neki stari mastodonti iz Australije spasili Hrvatsku tako što su na feštama skupili nešto love,koja se (poznato je da smo mi Hrvati lopine par ekselans) do dolaska u Hrvatsku raspolovila,a i da nije sa njome ne bi mogli nabaviti ni mali dio oružja koje je osvojeno nakon pada kasarni JNA.

Tako da bih ja ovu misao završio rečenicom da se iz knjiga i udžbenika treba izbaciti ovo nekakvo stavljanje u isti nivo ljudi koji su branili Hrvatsku sa tzv iseljenom Hrvatskom,jer se to ne može mjeriti.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by darth_vader 22/11/2019, 18:02

jastreb wrote:Megi,hoćeš li konačno početi sankcionirati ove vukove pizdarije??????????

Već godinama upozoravam admine na ludosti koje ovaj po forumima izvodi i nitko ništa.

Ako ja nešto mislim onda to i napišem,ali ne navodim da je to moje mišljenje izrekao general Ajzenhauer,ili admiral Letica,a što ovaj prognanik iz ztv.Zagore,već godinama neprestano i nekažnjeno čini.

Bit će dobro dok netko na koga se ovaj poziva to ne pročita pa kaže"Ej,pa kada sam ja to rekao???"  I onda ,pogotovo ako se radi o nekoj važnijoj osobi,ne dođe do njegovog identiteta i kaže mu "Ej, ti... Ti,ti, dođi malo!"

I sutradan će biti kako je Vuk pao po stepenicama ili udario u ormar.


Tetrijebe, da se tebe sankcioniralo za svaku izrečenu pizdariju, malo bi od tebe ostalo...  Basketball
darth_vader
darth_vader

Male
Posts : 19665
2014-04-17

Age : 45

Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by jastreb 22/11/2019, 18:10

jasambrend wrote: 

   Basketball
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by Eroo 22/11/2019, 19:30

vuksadinare wrote:
Eroo wrote:
vili40 wrote:da,mesić se zamjerio hdz-u pogotovo onom dijelu pašalićevom južnom najrazornijem i najlopovskijem.Zato ero na sam pomen mesića cvili ko zeleni damijanko a ne zna da je taj mesić bio jedan od najvažnijih tuđmanovih ljudi u najosjetljivijem i najopasnijem periodu osamostaljenja.Doslovno je nosio glavu u torbi za razliku od tih filozofa koji su bili razni ortaci i koji su se obogatili kroz noć.Tako da su ti čekovi obična sprdnja naspram drugih stvari ali ako je kriv nek i odgovara samo velim da bi bilo lijepo i pošteno da dođu i te guzice jednom na šekret.
Za lovu za rat su se pobrinili erini.Uglavnom.  
Naravno, o tome ti pojma nemaš i ne moraš imat pojma.
To su naše i ne tvoje/vaše stvari.
..pa to nije nepoznato...da bi bila kakva tajna...uglavnom prvu lovu za oruzje skupila je dijaspora..radilo se cca o nekoliko milijuna tadasnjih dojc maraka sa kojim je kupljeno oruzje sa kojim su se opremili policajci sa prvog redarstvenog tecaja..mahom se radilo o pjesackom naoruzanju i opremi...te vozilima...
I još nešto: 60 miljardi dolara je bilo na raspolaganju za potrebe rata.
OKo novca na računu u Austriji imaš sve napisano na netu...potraži po arhivima.
Na prijašnjem forumu su bile teme oko toga, sa linkovima i objašnjenjima.
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by Eroo 22/11/2019, 19:34

vuksadinare wrote:...moji su radili u nizozemskoj..pa znam kad se skupljala lova za oruzje..neko je dao 100 maraka,neko 200,neko mozda tisucu koje bio imucniji...ali ne sjecam se da je stara rekal d aje netko dao npr.10 000 maraka bar sto se tuice nizozemske..uglavnom 90% nasih u nizozemskoj su bili sljakeri ono srednji sloj...kojima je 1000 maraka vec bio izdasniji financijski izdatak

Ma hajde, još mi navedi one koji su šleperima vozili kalašnjikove kupljene po 100 DEM a po Hrvatskoj prodavani za 1000-1600 DEM.
Pusti male ljude, dali su koliko su mogli...
Eroo
Eroo

Posts : 74524
2016-07-22


Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by pokerjocker 22/11/2019, 21:49

kaya wrote:
Eroo wrote:
vili40 wrote:da,mesić se zamjerio hdz-u pogotovo onom dijelu pašalićevom južnom najrazornijem i najlopovskijem.Zato ero na sam pomen mesića cvili ko zeleni damijanko a ne zna da je taj mesić bio jedan od najvažnijih tuđmanovih ljudi u najosjetljivijem i najopasnijem periodu osamostaljenja.Doslovno je nosio glavu u torbi za razliku od tih filozofa koji su bili razni ortaci i koji su se obogatili kroz noć.Tako da su ti čekovi obična sprdnja naspram drugih stvari ali ako je kriv nek i odgovara samo velim da bi bilo lijepo i pošteno da dođu i te guzice jednom na šekret.
Za lovu za rat su se pobrinili erini.Uglavnom.  
Naravno, o tome ti pojma nemaš i ne moraš imat pojma.
To su naše i ne tvoje/vaše stvari.
Pa jesu, al su ovdje tu lovu primili isto erini, pa je pola izlapilo.


Točno tako. Što nije ishlapilo, pokrali su naknadno.
pokerjocker
pokerjocker

Posts : 899
2017-09-13


Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by Noor 22/11/2019, 22:48

AssadNaPodmornici wrote:
Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
vuksadinare wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
pa osvajanje vojarni je dobilo rat.. par tih vojarni imalo je doslovno milijune komada granata, metaka, stotine topova, tenkova, itd.. taman bi dijaspora sa 100 maraka po familiji i eto "postao sam veliki Hrvat" , od čega će 50maraka maznuti neki Matan u torbi, pa će od ostalih 50, opet 25maraka nestati kroz provizije, taman bi to dobilo rat.. to je bilo za seosku feštu..

https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_the_Barracks
(bitka za vojarne tko nezna engleski). 

Evo sa vikipedije, šta se u dva mjeseca osvojilo.. mislim nije osvojilo to je sve bilo naše oružje, i samo smo dio oružja spasili, a dio su srbi uspjeli evakuirati u JNA.. međutim i taj "dio"

Captured:
250 tanks
400–500 artillery pieces
36 naval vessels
180,000 small arms

Osvojeno,  250 tenkova, 400-500 artiljerijskih cijevi, 180 000 pušaka i čitam - 2milijuna tona streljiva..  pomoć dijaspore je više pomoć za neku seosku feštu spram ovoga.. 


evo još sa RH vikedije isto članak , iako manje detalja


https://hr.wikipedia.org/wiki/Bitka_za_vojarne


još će ovi izgraditi "mit" da su oni "financirali" i "ratovali za RH" lol. i onda dođu iz vanka puste ustaške pisme(poput Ringa) i misle da su svi okolo ustaše i da smo svi HDZovci(tako meni recimo rodbina razmišlja misle da svi trebamo glasovati za HDZ), a onda ih ovdje prosječan Hrvat čiji je otac bio u rat gleda - "iz koje pizde materine ste vi sada došli"?
znas sto je tad spasilo hrvatsku?..ok ovo oruzje iz vojarni...spasilo nas je to...sto je vecina ceda...bili pickice..koji su pobjegli cim netko do njih mrtav pade..ali jos vise sto su glupi oficiri mislili da ce rocni vojnici htjeti za njihove ideje gubiti glave...dobro je jendom prilokom nakon niza godina rekao..pok.zvonimir cervenko...da je npr jna i beograd poceli pocetkom 1991 sa potpunom srbizacijom jna tj.da su otpustili sve rocne vojnike nesrbe iz vojske a ostavili rocne vojnike srbe eventualno crnogorce a vojarne napunili sa mobilizacijom srba rezervista,terirorijalaca po srbiji,bosni,hrvatskoj i crnoj gori...to bi onda bilo daleko daleko teze osvojiti..ovako su ostavili ili pozivali vojnike rocnike nesrbe u vojsku koji su pocetkom rata u hrvatskoj a i u sloveniji poceli masovnije bjezati iz vojske..i time slabili obranu vojarni...kasnije kad su poceli to primjenjivati vec je bilo kasno....za njih
gle trebaš imati na umu da se JNA nije "veliko srbijalizirala" preko noći.  nakon smrti tita , srbi su pomalo preuzimali JNA, ali neide to tako tek preko noći i brzo. 
tako i početkom 90ete, 91, bilo je dosta Hrvata u JNA itd.. i drugih bošnjaka, slovenaca, koji nisu bili lojalni.. a kada ti otpustiš kvalitetnog školovanog RH oficira, a dovedeš nekog nepismenog Srbina zato jer je Srbin.. a taj sposoban oficir(tus, bobetko recimo) pređe na stranu RH, a tamo čoban vodi tenkove.. 

pa ti ima ona poslovica bolje da lav vodi krdo ovaca nego ovca krdo lavova.. tako da neznam čemu mržnja prema Hrvatima u JNA.. iskreno bilo bi bolje da nas je bilo još više tamo, nebi rata uopće niti bilo, jer bi držali još veći dio vojske..
de ti to fino objasni vuku, nije on živio u jugi ni dana, a ni rata nije vidio, jel  jocolor ...reci ti njemu :D
ženo ja muškarac razmjenjujemo mišljenja, ako nemaš šta za dodati , nemoj pisati gluposti, rather make us a sandwich
Ej, dečec...presmiješan si s tim svojim nezrelim razmisljanjima i dociranjima, obriši nos i u krpe :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by aben 22/11/2019, 23:18

Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
vuksadinare wrote:
znas sto je tad spasilo hrvatsku?..ok ovo oruzje iz vojarni...spasilo nas je to...sto je vecina ceda...bili pickice..koji su pobjegli cim netko do njih mrtav pade..ali jos vise sto su glupi oficiri mislili da ce rocni vojnici htjeti za njihove ideje gubiti glave...dobro je jendom prilokom nakon niza godina rekao..pok.zvonimir cervenko...da je npr jna i beograd poceli pocetkom 1991 sa potpunom srbizacijom jna tj.da su otpustili sve rocne vojnike nesrbe iz vojske a ostavili rocne vojnike srbe eventualno crnogorce a vojarne napunili sa mobilizacijom srba rezervista,terirorijalaca po srbiji,bosni,hrvatskoj i crnoj gori...to bi onda bilo daleko daleko teze osvojiti..ovako su ostavili ili pozivali vojnike rocnike nesrbe u vojsku koji su pocetkom rata u hrvatskoj a i u sloveniji poceli masovnije bjezati iz vojske..i time slabili obranu vojarni...kasnije kad su poceli to primjenjivati vec je bilo kasno....za njih
gle trebaš imati na umu da se JNA nije "veliko srbijalizirala" preko noći.  nakon smrti tita , srbi su pomalo preuzimali JNA, ali neide to tako tek preko noći i brzo. 
tako i početkom 90ete, 91, bilo je dosta Hrvata u JNA itd.. i drugih bošnjaka, slovenaca, koji nisu bili lojalni.. a kada ti otpustiš kvalitetnog školovanog RH oficira, a dovedeš nekog nepismenog Srbina zato jer je Srbin.. a taj sposoban oficir(tus, bobetko recimo) pređe na stranu RH, a tamo čoban vodi tenkove.. 

pa ti ima ona poslovica bolje da lav vodi krdo ovaca nego ovca krdo lavova.. tako da neznam čemu mržnja prema Hrvatima u JNA.. iskreno bilo bi bolje da nas je bilo još više tamo, nebi rata uopće niti bilo, jer bi držali još veći dio vojske..
de ti to fino objasni vuku, nije on živio u jugi ni dana, a ni rata nije vidio, jel  jocolor ...reci ti njemu :D
ženo ja muškarac razmjenjujemo mišljenja, ako nemaš šta za dodati , nemoj pisati gluposti, rather make us a sandwich
Ej, dečec...presmiješan si s tim svojim nezrelim razmisljanjima i dociranjima, obriši nos i u krpe :)
noor, un je vode iskoristi jednu vrlo joku kortu. unatoč svin tvojin diplomami, uglednon poslu i svin mogućin dostignućima, un je u pravu i bolje bi bilo da si mu rekla touche. njegova logika ne crpi snogu iz onoga ča si ti, nego iz onoga ča su žene obćenito. dakle, touche.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by Sora 23/11/2019, 08:34

pokerjocker wrote:
kaya wrote:
Eroo wrote:
vili40 wrote:da,mesić se zamjerio hdz-u pogotovo onom dijelu pašalićevom južnom najrazornijem i najlopovskijem.Zato ero na sam pomen mesića cvili ko zeleni damijanko a ne zna da je taj mesić bio jedan od najvažnijih tuđmanovih ljudi u najosjetljivijem i najopasnijem periodu osamostaljenja.Doslovno je nosio glavu u torbi za razliku od tih filozofa koji su bili razni ortaci i koji su se obogatili kroz noć.Tako da su ti čekovi obična sprdnja naspram drugih stvari ali ako je kriv nek i odgovara samo velim da bi bilo lijepo i pošteno da dođu i te guzice jednom na šekret.
Za lovu za rat su se pobrinili erini.Uglavnom.  
Naravno, o tome ti pojma nemaš i ne moraš imat pojma.
To su naše i ne tvoje/vaše stvari.
Pa jesu, al su ovdje tu lovu primili isto erini, pa je pola izlapilo.


Točno tako. Što nije ishlapilo, pokrali su naknadno.
Kralo se oružje iz vojarni ( odlobodenih) i s njime se švercalo 
1991. U organizaciji erinih kreatura rata

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by Guest 23/11/2019, 11:12

AssadNaPodmornici wrote:
vuksadinare wrote:...moji su radili u nizozemskoj..pa znam kad se skupljala lova za oruzje..neko je dao 100 maraka,neko 200,neko mozda tisucu koje bio imucniji...ali ne sjecam se da je stara rekal d aje netko dao npr.10 000 maraka bar sto se tuice nizozemske..uglavnom 90% nasih u nizozemskoj su bili sljakeri ono srednji sloj...kojima je 1000 maraka vec bio izdasniji financijski izdatak
pa tako je i bilo.. familija da 100-200 maraka i adio. postali odmah veliki Hrvati radi 100-200maraka.. aj inozemstvo je pomagalo više tako što je slalo rodbini u RH pare, pa je rodbina trošila u RH, pa je to ušlo u proračun RH itd.. 

a ovako dođe mesić i   sa nekim čekom ili "Matan" sa torbom casha gdje je išao kupiti kod "svojih", pa mesić izgubi cash, ovaj izgubi pola torbe casha, da smo ovisili od toga nebi nas bilo..
Za trenutak ću ispustiti kuhaču iz ruke, skinuti pregaču i usuditi se ubaciti u razgovor dva muškarca. Neka mi oprosti sav ženski svijet što se ne ponašam kao žensko, ali eto, ne mogu čitati ovakve komentare bez da reagiram. Evo stat ću sa strane dok pišem da se ne bih kojim slučajem našla u sendviču testosterona. 

Pričate o stvarima o kojima nemate pojma. Ne možete se ravnati po svojoj rodbini, jer nisu svi bili šljakeri i nisu svi davali 100 ili 200 maraka. To je bio neki minimum. 

Uostalom, znate li vi uopće koliko je vani naših ljudi, bez da mislite samo na svoju rodbinu i poznanike koji su u Europi? Što je s Argenitinom, Australijom, Amerikom? Sve i da je bilo 100 DM nedostaje vam nekoliko nula u prikupljenom iznosu.

Hrvatska se voli drugačije kad si vani, pogotovo ako si otišao iz Juge kao netko nepodoban.  Davalo se puno više no što vas dvojica možete i zamisliti. Pogotovo su bili široke ruke Hrvati iz Bosne. Izvjesni ugostitelj (ne želim spominjati imena) porijeklom iz Domaljevca, prodao je svoj restoran u Frankfurtu i dao za oružje. 
Nije se nosilo samo u torbama. Račun na koji se uplaćivalo je bio u Austriji. 
Zagorec i Ljubo Ćesić Rojs su se sprdali kako im je lozinka za dizanje tog novca bila Halbe trinken, halbe Šarcu geben. 
I nikom ništa. Jedan  je gulio krumpire za opće dobro, drugom su uspjeli prikrpiti neke dijamante i zatvoriti ga na kratko. Za ratno profiterstvo se gube glave, a naši su dobili činove generala. 
Zašto? Pa nisu samo njih dvojica imali koristi. :)
Mnogi su se obogatili od tih novaca dijaspore (mislim na tadašnji politički vrh), a branitelji su se snalazili kako su znali. Ili su to kupljeno oružje morali platiti. Metak je u Posavini koštao 1 DM. 
Nešto je stvarno bilo i besplatno, ali svi koji su mogli profitirati, profitirali su.  

To što se danas vuče za rukav samo Meskija je smiješno. 
Da se bilo koga od tadašnje strukture pita za porijeklo imovine, ne bi se mogli opravdati bez da ih se dovede u vezu upravo s tim novcem dijaspore, koju ste obojica tako olako podcijenili. 
I upravo zato što je hrvatska dijaspora tako masovna, HDZ joj se uvlači u analno područje... i redovno dobija izbore.

I još nešto. Da nema dijaspore, masa ljudi u Hr bi živjela lošije nego što sad živi. Tako je bilo u Jugi, tako je i danas.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by Noor 23/11/2019, 11:19

aben wrote:
Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
gle trebaš imati na umu da se JNA nije "veliko srbijalizirala" preko noći.  nakon smrti tita , srbi su pomalo preuzimali JNA, ali neide to tako tek preko noći i brzo. 
tako i početkom 90ete, 91, bilo je dosta Hrvata u JNA itd.. i drugih bošnjaka, slovenaca, koji nisu bili lojalni.. a kada ti otpustiš kvalitetnog školovanog RH oficira, a dovedeš nekog nepismenog Srbina zato jer je Srbin.. a taj sposoban oficir(tus, bobetko recimo) pređe na stranu RH, a tamo čoban vodi tenkove.. 

pa ti ima ona poslovica bolje da lav vodi krdo ovaca nego ovca krdo lavova.. tako da neznam čemu mržnja prema Hrvatima u JNA.. iskreno bilo bi bolje da nas je bilo još više tamo, nebi rata uopće niti bilo, jer bi držali još veći dio vojske..
de ti to fino objasni vuku, nije on živio u jugi ni dana, a ni rata nije vidio, jel  jocolor ...reci ti njemu :D
ženo ja muškarac razmjenjujemo mišljenja, ako nemaš šta za dodati , nemoj pisati gluposti, rather make us a sandwich
Ej, dečec...presmiješan si s tim svojim nezrelim razmisljanjima i dociranjima, obriši nos i u krpe :)
noor, un je vode iskoristi jednu vrlo joku kortu. unatoč svin tvojin diplomami, uglednon poslu i svin mogućin dostignućima, un je u pravu i bolje bi bilo da si mu rekla touche. njegova logika ne crpi snogu iz onoga ča si ti, nego iz onoga ča su žene obćenito. dakle, touche.
je, iskoristi je joku kortu za dokazivanje neupitnog balkanskog primitivizma..istina :)
tu mu ni pečat nemre pomoći, dočepa li ga se ikad :)


_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by Guest 23/11/2019, 11:26

Noor wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
Noor wrote:
de ti to fino objasni vuku, nije on živio u jugi ni dana, a ni rata nije vidio, jel  jocolor ...reci ti njemu :D
ženo ja muškarac razmjenjujemo mišljenja, ako nemaš šta za dodati , nemoj pisati gluposti, rather make us a sandwich
Ej, dečec...presmiješan si s tim svojim nezrelim razmisljanjima i dociranjima, obriši nos i u krpe :)
noor, un je vode iskoristi jednu vrlo joku kortu. unatoč svin tvojin diplomami, uglednon poslu i svin mogućin dostignućima, un je u pravu i bolje bi bilo da si mu rekla touche. njegova logika ne crpi snogu iz onoga ča si ti, nego iz onoga ča su žene obćenito. dakle, touche.
je, iskoristi je joku kortu za dokazivanje neupitnog balkanskog primitivizma..istina :)
tu mu ni pečat nemre pomoći, dočepa li ga se ikad :)

A bome ni treći ne zaostaje za dvojcem bez kormilara.  Baš me zanima što su to žene oBćenito. :hekla
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by Noor 23/11/2019, 11:31

Ra wrote:
Noor wrote:
aben wrote:
Noor wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
ženo ja muškarac razmjenjujemo mišljenja, ako nemaš šta za dodati , nemoj pisati gluposti, rather make us a sandwich
Ej, dečec...presmiješan si s tim svojim nezrelim razmisljanjima i dociranjima, obriši nos i u krpe :)
noor, un je vode iskoristi jednu vrlo joku kortu. unatoč svin tvojin diplomami, uglednon poslu i svin mogućin dostignućima, un je u pravu i bolje bi bilo da si mu rekla touche. njegova logika ne crpi snogu iz onoga ča si ti, nego iz onoga ča su žene obćenito. dakle, touche.
je, iskoristi je joku kortu za dokazivanje neupitnog balkanskog primitivizma..istina :)
tu mu ni pečat nemre pomoći, dočepa li ga se ikad :)

A bome ni treći ne zaostaje za dvojcem bez kormilara.  Baš me zanima što su to žene oBćenito. :hekla
nismo iznenađene :)

_________________
It's So Good To Be Bad
Noor
Noor

Posts : 25907
2017-10-06


Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by abraham 23/11/2019, 11:45

Bilo kako bilo ali ercegovac, ognjistar, onaj sta je rasformirao YU, pocasni doktor iz Tuzle i sl....... Kila mozga???Nadam se da ce Skoro promijeniti ustav tako da "nas covjek Stjepan" moze otuci jos koji mandat kao el prezidente. Sve vam se pobrkalo, uzroci, posljedice, lijevo desno, jeste li dosli ili posli a Poljska, Madarska i ostala bratija ode trcecim korakom. Sreca i Bog da DNRH nije bila iza zavjese....... Iza zavjese,iza zavjese zamisli
da brdo slika putuje svemirom
mozda ne razumijes ali volim te
Kila mozgaaaaaaaaa tratatira......

_________________
But I'm near the end and I just ain't got the time
And I'm wasted and I can't find my way home.
abraham
abraham

Male
Posts : 14031
2014-04-14


Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by immortal 23/11/2019, 19:31

mesića u zatvor

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23141
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije - Page 3 Empty Re: Mesic izgubio na sudu zbog cekova iz Australije

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum