ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Intervju politi. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme ratova 90.-ih).

Go down

Intervju politi. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme ratova 90.-ih). Empty Intervju politi. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme ratova 90.-ih).

Post by Eroo 11/11/2019, 10:06

Intervju polit. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme za vrijeme ratova 90.-ih).



********

RSE: U svom narednom predavanju studentima šta ćete zaključiti o trenutnom stanju na Zapadnom Balkanu?


Kanin: Zaključit ću da nema finalnih statusa južno od rijeke Save.

Čak i sjeverno od Save, postoje pitanja koja bi mogla izbiti na površinu.

********

CIJELI INTERVJU: https://www.slobodnaevropa.org/a/dejtonski-sporazum/30262601.html


Last edited by Eroo on 11/11/2019, 10:16; edited 4 times in total
Eroo
Eroo

Posts : 75742
2016-07-22


Back to top Go down

Intervju politi. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme ratova 90.-ih). Empty Re: Intervju politi. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme ratova 90.-ih).

Post by Eroo 11/11/2019, 10:11

Slika je sada nešto veća, ciljevi jasniji...
Čija je ova "Slobodna Evropa"? Zna netko?
Meni smrdi na arapski novac.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75742
2016-07-22


Back to top Go down

Intervju politi. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme ratova 90.-ih). Empty Re: Intervju politi. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme ratova 90.-ih).

Post by Eroo 11/11/2019, 10:50

Nakon čitanja intervjua bit će vam lakše razumjeti trenutnu političku situaciju, pa i ekonomsku(za naprednije analitičare :) ).

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75742
2016-07-22


Back to top Go down

Intervju politi. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme ratova 90.-ih). Empty Re: Intervju politi. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme ratova 90.-ih).

Post by Eroo 11/11/2019, 11:01

"Dayton stoji jer niko nema bolju ideju, i ako bilo ko pokuša promijeniti jednu stvar, onda će neko drugi željeti promijeniti nešto drugo, i onda je sve prekomplikovano. Hrvati žele svoj entitet. I ko god pokuša promijeniti bilo šta u Ustavu ili Dejtonskom sporazumu moraće se suočiti sa činjenicom da će Hrvati reći: vi ćete promijeniti šta god želite promijeniti. Mi želimo naš entitet. To je samo jedan primjer poteškoća."

Ma nema problma, 3 Republike i stvar riješena.
Eroo
Eroo

Posts : 75742
2016-07-22


Back to top Go down

Intervju politi. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme ratova 90.-ih). Empty Re: Intervju politi. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme ratova 90.-ih).

Post by Eroo 11/11/2019, 11:14

RSE: Upravo sam vas to željela pitati. Izgleda da danas SAD nemaju baš mnogo uspjeha u međunarodnim odnosima sa pokušajima denuklearizacije Sjeverne Koreje, trgovinskih sporazuma sa Kinom i blokadama njihovih kompanija. Sa povratkom na Balkan, da li SAD pokušavaju da postignu međunarodni uspjeh?



Kanin: Mislim da jesu. Mislim da je to veliki dio. Drugi dio ćemo vidjeti sa Kinom. Ako postignu trgovinski sporazum, to će biti nešto u mnogo manjim razmjerama no na čemu Amerikanci insistiraju.
Nama Amerikancima veoma loše ide u međunarodnim odnosima ne samo u zadnje vrijeme, ali u zadnje vrijeme sigurno. I sada žele da postignu uspjeh i odlučili su to da urade na Balkanu.

RSE: Sa Kosovom kao prvim ciljem?



Kanin: Mislim da da. Bosna je veoma komplikovana.
Matthew Palmer, poznajem ga malo. On zna region veoma dobro i uraditi će dobar posao.
Ali riješiti Bosnu, kako to uopšte funkcioniše? Da li napraviti ustavne promjene i promijeniti način na koji Bosna radi? Ko će odlučiti koja su to pravila? Da li to znači da sada Hrvati imaju šansu da dobiju svoj entitet? Toliko je političkih neslaganja kod i bošnjačkih političara. Najlakše je reći promijenit ćemo Dayton. Da ali na kojim osnovama?

__________________


Pa, p. mu materina, debilna...oš na tlu Europe "malu Tursku", ili što? 
Pa jel ovaj misli da sam ja tek tako spominjao Neum? Sad bi ga dao Rusima za badave.  :D
Eroo
Eroo

Posts : 75742
2016-07-22


Back to top Go down

Intervju politi. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme ratova 90.-ih). Empty Re: Intervju politi. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme ratova 90.-ih).

Post by £otk@ 11/11/2019, 14:27

Američki, deep state, Ilari i ostala liberalna banda.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Intervju politi. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme ratova 90.-ih). Empty Re: Intervju politi. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme ratova 90.-ih).

Post by Eroo 11/11/2019, 15:51

£otk@ wrote:Američki, deep state, Ilari i ostala liberalna banda.

Kanin: Zaključit ću da nema finalnih statusa južno od rijeke Save.

Čak i sjeverno od Save, postoje pitanja koja bi mogla izbiti na površinu.

____________________________

Ustavite one vaše kretene dok je još vrime.
Eroo
Eroo

Posts : 75742
2016-07-22


Back to top Go down

Intervju politi. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme ratova 90.-ih). Empty Re: Intervju politi. analitičara CIA-e Kanina (za područje Balkana za vijeme ratova 90.-ih).

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum