ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by vuksadinare 3/11/2019, 13:13

'neprosvjeceni regionalni politicari'... covjek nije skuzio da svako ujedinjenje na ovim prostorima na koncu zavrsi pizdarijama i da nije sve u novcu bar ne ovdje..neprosvjecen je onaj koji zagovara opet nekakva regionske veze i udruzivanja..zali zlo ovdasnjim narodima

vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by £otk@ 3/11/2019, 13:14

RayMabus wrote:
£otk@ wrote:

Multilaterala sa rezervoarima jeftine radne snage bi dokrajčila ikakvu nadu za hrvatsku demografiju. 
Ti očito ne pratiš vijesti.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/nema-vise-kvota-drzava-olaksava-rad-strancima-354558

Ti očito ne čitaš sa razumijevanjem.

Radne dozvole sukladno kvotama svakako.

Zajedničko tržište sa slobodom kretanja i biranja poslovnog nastana sa BiH, Albanijom, Kosovom...je nešto posve drugo, trajni kaos.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by £otk@ 3/11/2019, 13:17

vuksadinare wrote:'neprosvjeceni regionalni politicari'... covjek nije skuzio da svako ujedinjenje na ovim prostorima na koncu zavrsi pizdarijama i da nije sve u novcu bar ne ovdje..neprosvjecen je onaj koji zagovara opet nekakva regionske veze i udruzivanja..zali zlo ovdasnjim narodima

Slažem se, takvo rješenje i posljedični socijalni inžinjering te migracije donosi dugoročnu štetu svim društvima.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by RayMabus 3/11/2019, 13:19

£otk@ wrote:
RayMabus wrote:
£otk@ wrote:

Multilaterala sa rezervoarima jeftine radne snage bi dokrajčila ikakvu nadu za hrvatsku demografiju. 
Ti očito ne pratiš vijesti.

http://www.poslovni.hr/hrvatska/nema-vise-kvota-drzava-olaksava-rad-strancima-354558

Ti očito ne čitaš sa razumijevanjem.

Radne dozvole sukladno kvotama svakako.

Zajedničko tržište sa slobodom kretanja i biranja poslovnog nastana sa BiH, Albanijom, Kosovom...je nešto posve drugo, trajni kaos.
Ti očito ne čitaš s razumjevanjem.

Nema kvota od 1. siječnja iduće godine.

Alo momak ; nema kvota , slobodno sve tko oće.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175640
2014-04-11


Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by RayMabus 3/11/2019, 13:23

Ne preostaje nam ništa drugo nego iseljavanje odavde.

Nema više kvota. Zapadni Balkan plus ceo svet može doć radit ovamo.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175640
2014-04-11


Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by RayMabus 3/11/2019, 13:28

Država ne želi smanjiti poreze i cijene energenata kako bi se plaće povečale i podigao životni standard a nema radne snage jer je iselila i sad su pustili cijeli svijet na tržište rada u Hrvatskoj kako ne bi potonio taj sistem tj da mogu visokim porezima i cijenom energenata pljačakatpljačakat preostali narod.

Kakva demografija. To je piši propalo. To je završena priča.

Jedino je dobro šta ja imam podatke iz budućnosti pa znam da će uskoro ova sprega kapitala i države doživit krah i idemo u treći svijetski rat.

To će spasit hrvatsku hrvatsku naciju od izumiranja
RayMabus
RayMabus

Posts : 175640
2014-04-11


Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by vuksadinare 3/11/2019, 13:29

£otk@ wrote:
vuksadinare wrote:'neprosvjećeni regionalni politicari' ... covjek nije skuzio da se svako ujedini na ovaj prostor na kraju zavrsi pizdarijama i da nije sve u novcu bar ne ovdje..neprosvjecen je onaj koji zagovara opet nekakva regijske veze i udruzivanja..zali zlo ovdasnih narodnih

Slažem se, takvo rješenje i posljedični socijalni inžinjering te migracije donosi dugoročnu potrebu svih društvenih zajednica.
pa da...mislim traziti ponavljanje pogreske i to vise uzastopce njih ili si jebeni mazohist ili neznalica treceg nema
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99036
2015-09-08


Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by RayMabus 3/11/2019, 13:43

Kako vi neshvaćate ljudi Božji da vas DRŽAVA guli :

visokim porezima

visokom cijenom goriva

Da kad su ljudi iselili jer im se nije radilo za albanske plaće a njemačke cijene života da oni nisu odlučili spustit poreze i cijenu goriva nego su pustili cili svit ovamo.

To znači da ja da imam ženu i dite moram odselit na zapad jer ne mogu ja živit s takvom plaćom.

Normalno nemam ni ženu ni djecu nego imam hrpu stanova i uživam i čekam depopulaciju kompletnog Balkana sve do IstanbuIa da vidim šta će mi onda useljavat.

Alah ekber.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175640
2014-04-11


Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by £otk@ 3/11/2019, 13:49

RayMabus wrote:Ti očito ne čitaš s razumjevanjem.

Nema kvota od 1. siječnja iduće godine.

Alo momak ; nema kvota , slobodno sve tko oće.

Longi, ostaje režim radnih dozvola na ograničeno. Država može i takve dozvole opozvati u izvanrednom slučaju.

Ali u multilaterali kao što je EU, nitko ne traži dozvolu, radnu ili ikakvu, da se doseli.

To je nekontrolirano zajedničko tržište mozga i mesa.

Sasvim drukčiji efekt bi bio na zapadnom Balkanu. Tamo bi mi bili Njemačka ili Irska.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by £otk@ 3/11/2019, 13:53

Uostalom, od 1974 republike su bile posve nezavisne unutar “federalne” strukture.

Faktori integracije nisu bile, niti su mogli biti Tito, Armija ili Partija. Nisu mogli, jer se integracija ne vrši prisilnim sredstvima na dulji rok.

Jedino gdje republike nisu prirodno mogle biti nezavisne jest bio zajednički promet i tržište. To je regulirala federacija po prirodi stvari, uključujući i “razvojnu banku”.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by kic 3/11/2019, 13:53

£otk@ wrote:
RayMabus wrote:Ti očito ne čitaš s razumjevanjem.

Nema kvota od 1. siječnja iduće godine.

Alo momak ; nema kvota , slobodno sve tko oće.

Longi, ostaje režim radnih dozvola na ograničeno. Država može i takve dozvole opozvati u izvanrednom slučaju.

Ali u multilaterali kao što je EU, nitko ne traži dozvolu, radnu ili ikakvu, da se doseli.

To je nekontrolirano zajedničko tržište mozga i mesa.

Sasvim drukčiji efekt bi bio na zapadnom Balkanu. Tamo bi mi bili Njemačka ili Irska.

a mi i dalje zelimo biti Kosovo EU-a
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by RayMabus 3/11/2019, 13:54

£otk@ wrote:
RayMabus wrote:Ti očito ne čitaš s razumjevanjem.

Nema kvota od 1. siječnja iduće godine.

Alo momak ; nema kvota , slobodno sve tko oće.

Longi, ostaje režim radnih dozvola na ograničeno. Država može i takve dozvole opozvati u izvanrednom slučaju.

Ali u multilaterali kao što je EU, nitko ne traži dozvolu, radnu ili ikakvu, da se doseli.

To je nekontrolirano zajedničko tržište mozga i mesa.

Sasvim drukčiji efekt bi bio na zapadnom Balkanu. Tamo bi mi bili Njemačka ili Irska.
Ne ostaje. Alo. Nema kvota.

Dođeš na biro i tražiš radnika. Daješ plaću 4000 kuna. Nitko ti se ne javi i imaš pravo otić u Bosnu i dovest ove.

Radnik u Hrvatskoj se ne može s njima takmičit i zato će sad masovni val iseljavanja u Austriju.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175640
2014-04-11


Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by £otk@ 3/11/2019, 13:59

kic wrote:
£otk@ wrote:
RayMabus wrote:Ti očito ne čitaš s razumjevanjem.

Nema kvota od 1. siječnja iduće godine.

Alo momak ; nema kvota , slobodno sve tko oće.

Longi, ostaje režim radnih dozvola na ograničeno. Država može i takve dozvole opozvati u izvanrednom slučaju.

Ali u multilaterali kao što je EU, nitko ne traži dozvolu, radnu ili ikakvu, da se doseli.

To je nekontrolirano zajedničko tržište mozga i mesa.

Sasvim drukčiji efekt bi bio na zapadnom Balkanu. Tamo bi mi bili Njemačka ili Irska.

a mi i dalje zelimo biti Kosovo EU-a

“Kosovo” EU-a dobiva 21.4 milijarde eura bespovratnih sredstava u 2014-2027.

Da radije glumimo gospodarsku supersilu i umjesto toga mi izdvajamo za sve ostale?

Da omogućimo zajedničko tržište i slobodu kretanja. Neka ti longi objasni demografska kretanja kod Albanaca, Bošnjaka, Roma...onda bi tek bilo ne demografsko urušavanje, nego invazija.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by RayMabus 3/11/2019, 13:59

Nema ti više kvota. On otvori pogon meni kraj kuće i ode na biro i ponudi 4000 kuna plaću. Meni to ne paše i ja se neću odazvat i on ima pravo otić u Bosnu i dovest njih a to mu je i bio plan.

Ajmo novi val iseljavanja u Austriju.

Jedina istina ovdje je da su se i država i poslodavci navukli na jeftinu radnu snagu koje je bilo u izobilju i da sad ne mogu ni jedni ni drugi taj sistem prižalit pa misle da će im Hrvati radit za kikiriki ako dovedu konkurenciju.

Neće. Ajmo novi val iseljavanja.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175640
2014-04-11


Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by £otk@ 3/11/2019, 14:01

RayMabus wrote:Ne ostaje. Alo. Nema kvota.

Dođeš na biro i tražiš radnika. Daješ plaću 4000 kuna. Nitko ti se ne javi i imaš pravo otić u Bosnu i dovest ove.

Radnik u Hrvatskoj se ne može s njima takmičit i zato će sad masovni val iseljavanja u Austriju.

Dok je takva potreba (a jest, realno) biti će takav propis. Kad te potrebe nestane, nestati će i propisa i uvesti će se pravni režim kakav odgovara gospodarstvu.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by RayMabus 3/11/2019, 14:04

£otk@ wrote:
RayMabus wrote:Ne ostaje. Alo. Nema kvota.

Dođeš na biro i tražiš radnika. Daješ plaću 4000 kuna. Nitko ti se ne javi i imaš pravo otić u Bosnu i dovest ove.

Radnik u Hrvatskoj se ne može s njima takmičit i zato će sad masovni val iseljavanja u Austriju.

Dok je takva potreba (a jest, realno) biti će takav propis. Kad te potrebe nestane, nestati će i propisa i uvesti će se pravni režim kakav odgovara gospodarstvu.
Alah ekber.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175640
2014-04-11


Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by RayMabus 3/11/2019, 14:06

Uništili narod.

Kako može u Hrvatskoj bit cijena goriva deset kuna a plaće tri put manje nego u Njemačkoj.

Kako to ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175640
2014-04-11


Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by £otk@ 3/11/2019, 14:07

RayMabus wrote:Nema ti više kvota. On otvori pogon meni kraj kuće i ode na biro i ponudi 4000 kuna plaću. Meni to ne paše i ja se neću odazvat i on ima pravo otić u Bosnu i dovest njih a to mu je i bio plan.

Ajmo novi val iseljavanja u Austriju.

Jedina istina ovdje je da su se i država i poslodavci navukli na jeftinu radnu snagu koje je bilo u izobilju i da sad ne mogu ni jedni ni drugi taj sistem prižalit pa misle da će im Hrvati radit za kikiriki ako dovedu konkurenciju.

Neće. Ajmo novi val iseljavanja.

Znaš, nema ni tu dugoročne računice, osim za one koje zbilja donose golemu dodanu vrijednost.

Ali ako ideš raditi, okej, plaća je dobra. Ali takve su i cijene i porezi, pa si opet u hladnom pogonu. Možeš li vani kupiti kuću? Mnogi ne mogu kupiti ni auto.

Možeš li si vani priuštiti skrb i školovanje 3-4 djece od plaće sebe i supruge? Ni slučajno.

Razlozi odlaska nisu samo ekonomski, definitivno. Ali ni u Njemačkoj ni Irskoj nije raj, oni imaju svoje specifične probleme.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-12

Age : 44

Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by RayMabus 3/11/2019, 14:08

Odakle njima pravo da cijenu goriva izjednače sa cijenom u Njemačkoj a plaće tri puta manje ?

Uništili su narod. Opljačkali ga skroz.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175640
2014-04-11


Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by RayMabus 3/11/2019, 14:15

Opljačkali narod i onda se čude Kako to ?

https://fenix-magazin.de/masovno-iseljavanje-iz-hrvatske-ovakav-gubitak-stanovnistva-nije-zabiljezen-ni-u-ratovima/

Kako to ?

Kako to cijena goriva ista ka u Njemačkoj a plaće tri puta manje ?

Kako to da nećete da radite kao prije za kikiriki.

Kako ne radite djecu ?

Kako to ?
RayMabus
RayMabus

Posts : 175640
2014-04-11


Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by RayMabus 3/11/2019, 14:17

Ajmo lagano sad i put Austrije a ovo vam je kraj :

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Croatia-population-pyramid-2016


Game over.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175640
2014-04-11


Back to top Go down

Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge - Page 3 Empty Re: Zemlje bivše SFRJ gospodarski ne mogu jedna bez druge

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum