ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)'

Go down

Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)' Empty Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)'

Post by vuksadinare 30/10/2019, 04:24

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2127932
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)' Empty Re: Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)'

Post by vuksadinare 30/10/2019, 04:26

,...'ali neki ne zele'...normalno da ne zelimo sa onim koji nemaju pokajanja...bio 'mir'...ahaha..da si mogao imat turneju tefericanja...sto se rjesilo pod tvojim mandatima?..nista sve se melo pod tepih...'ziv ziv ziv nitko nije kriv'...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)' Empty Re: Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)'

Post by vuksadinare 30/10/2019, 04:37

,...ovaj nije naucio da nena trajnijeg dobrosusjedstva bez rijesenih otvorenih pitanja...jel on rijesio koje otvoreno pitanje?...nije..zrtve ne zanimaju samo rijeci..vec konkretne stvari...i potezi..pa jebote lik nikad nije potegao pitanje otkrivanja masovnih grobnica..za josipovica se moze reci da je postavio to pitanje..ali za dikobraza ne
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 98992
2015-09-08


Back to top Go down

Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)' Empty Re: Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)'

Post by jastreb 30/10/2019, 07:09

Hrvatska je dio Regiona,pače i Zap.Balkana,ma koliko neki bježali od toga.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)' Empty Re: Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)'

Post by jastreb 30/10/2019, 07:14

Puno j toga što nas detektira kao Balkan (gusle,deseterac,lička kapa, ražanj,roštilj, ijekavica, štokavica,a u zadnje vrijeme i potpuna balkanizacija glazbe).

Inače saznao sam čitajući neke starije spise,kako je u Hrv.primorju tamo negdje prvih godina Kraljevine SHS, glavna psovka bila "Jebem vam mater štokavsku". To su bili prvi (mada neuspješni) pokušaji otpora balkanizaciji.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)' Empty Re: Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)'

Post by jastreb 30/10/2019, 07:15

Split je tipični primjer balkanizacije jednog primorskog,mediteranskog,čakavskog,hrvatsko-talijanskog grada.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)' Empty Re: Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)'

Post by RayMabus 30/10/2019, 10:05

jastreb wrote:Split je tipični primjer balkanizacije jednog primorskog,mediteranskog,čakavskog,hrvatsko-talijanskog grada.
I onda je MOST koji u Dalmaciji ima uporište Mesiću da nogu u guzicu.

http://www.kigo.hr/most-ukinuo-ured-bivseg-predsjednika-mesica/
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)' Empty Re: Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)'

Post by Hektorović 30/10/2019, 10:31

jastreb wrote:Split je tipični primjer balkanizacije jednog primorskog,mediteranskog,čakavskog,hrvatsko-talijanskog grada.

Split je sad vlajland ghetto.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)' Empty Re: Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)'

Post by RayMabus 30/10/2019, 10:34

Nek šeta po Kazastanu i priča kako je Komšić civilizacijski iskorak.

Jeba mu ja mater i jednome i drugome balijsku.

To tribalo oba dvojicu streljat za primjer mlađim generacijama.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)' Empty Re: Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)'

Post by RayMabus 30/10/2019, 10:34

Hektorović wrote:
jastreb wrote:Split je tipični primjer balkanizacije jednog primorskog,mediteranskog,čakavskog,hrvatsko-talijanskog grada.

Split je sad vlajland ghetto.
Litorizacija obale. Desila bi se i da nismo bili u Jugi.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)' Empty Re: Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)'

Post by RayMabus 30/10/2019, 10:51

Obično smeče i jedan i drugi

https://www.klix.ba/vijesti/bih/stjepan-mesic-za-klix-ba-komsic-je-civilizacijski-iskorak-a-kolinda-neprihvatljiva/191029156
RayMabus
RayMabus

Posts : 175343
2014-04-11


Back to top Go down

Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)' Empty Re: Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)'

Post by jastreb 30/10/2019, 18:53

Hektorović wrote:
jastreb wrote:Split je tipični primjer balkanizacije jednog primorskog,mediteranskog,čakavskog,hrvatsko-talijanskog grada.

Split je sad vlajland ghetto.
Ma kompletna Hrvatska (osim možda Međimurja i dijelova Zagorja) je teški Balkan.

Istra je Balkan tutto completto. Rijeka,ista stvar,unatoč njurganjima kako su rockerski grad,prijestonica EU kulture i slično.

Onda imamo područje obale i otočadi na potezu od Rijeke do Novog. To je pravi dinarski krš pun potomaka Morlaka (Canalle di Morlachi) u kojem dominira turbofolk,zatim jer tu vidljiv i uočljiv kosovsko-resavsko-torlački elemenat,masa Roma i pregršt Srba ,Bosanaca,Muslimana.

Senj,Karlobag i sve tu dolje,to je "podaj majko" i to je bio Balkan i u doba Turaka,a balkanizirali su ga senjski uskoci,turski upadi i Vlašadija koja tu obitava već 500 let.

Dalmacija je danas teška Balkanika,opsim par otoka (onaj gdje je Aben npr,ali samo zato što su izolirani). Vis je potpuni Balkan još od 1918.

O Lici,Kordunu i krajevima koji su bili pod Krajinom,ne treba ni govoriti. To ne liči ni na  Hrvatsku kakvu  prikazujemo svijetu u turističkim spotovima i prospektima.

Slavonija je Balkan samo takav. Tvrdi dinarski Balkan u kojem dominiraju već odavno Ličani,Dalmatinci, Hercegovci, Bosanci,Janjevci, Romi i čitav dijapazon Srba iz svih "srpskih zemalja".

I na kraju ostaju Zagreb i zagrebačka oblast koja je kruna svega. Dosta je prošetati ZG kolodvorima,ili prigradskim sokacima i čovjek koji ne poznaje Zagreb mogao bi reći da se nalazi u nekoj srbijanskoj palanci (roštilj,ražanj,rakijetina, roba se suši na dugačkim konopcima,kuće bez fasada,nerijetko i bez šprica,masa Romale-Romali populacije,narodna muzika,noževi,stolice lete,puca se...)

Koga je onaj Tuđman farbao,Bože ti sačuvaj!
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)' Empty Re: Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)'

Post by Eroo 30/10/2019, 19:54

jastreb wrote:Hrvatska je dio Regiona,pače i Zap.Balkana,ma koliko neki bježali od toga.
HR je dio EU. Još malo pa Schengen.
Eroo
Eroo

Posts : 74385
2016-07-22


Back to top Go down

Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)' Empty Re: Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)'

Post by jastreb 30/10/2019, 19:55

Eroo wrote:
jastreb wrote:Hrvatska je dio Regiona,pače i Zap.Balkana,ma koliko neki bježali od toga.
HR je dio EU. Još malo pa Schengen.
I Bugarska i Rumunjska su dio EU.

I Slovenija.
jastreb
jastreb

Posts : 34045
2014-04-22


Back to top Go down

Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)' Empty Re: Mesic:'Smatrao sam Hrvatsku dijelom regije (regiona)'

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum