ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

'' Prekinuo šutnju Bivši NASA-in znanstvenik tvrdi da je pronađen dokaz života na Marsu, a objasnio je i zašto se o tome ne govori ''

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

''  Prekinuo šutnju	Bivši NASA-in znanstvenik tvrdi da je pronađen dokaz života na Marsu, a objasnio je i zašto se o tome ne govori '' - Page 6 Empty Re: '' Prekinuo šutnju Bivši NASA-in znanstvenik tvrdi da je pronađen dokaz života na Marsu, a objasnio je i zašto se o tome ne govori ''

Post by prckov 23/10/2019, 21:37

melkior wrote:
prckov wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
prckov wrote:
AssadNaPodmornici wrote:
neznamo još o alienima i životu van zemlje. iako se meni knjige od erica von danikena sviđaju, to sam čitao davno. ali službeno još 0 bodova.
ne da nismo upoznali niti mliječnu stazu, mi praktički nismo istražili niti mars recimo , u nekim teorijama život bi mogao biti već na marsu i veneri, plus imaš mjesece oko jupitera itd. to se idućih desetljeća planira istražiti detaljnije. dakle mi nismo ništa istražili. james webs teleksop će biti vrh kada se pojavi, recimo moći će analizirati atmosfere drugih planeta.

da, postoje neki "plusevi" , aminokiseline se stvore vrlo brzo, međutim da bi iz aminokiselina se stvorio najjednostavniji život, potrebna je neka bolesna kombinacija, iako je pitanje koliko bolesna.. prije par desetljeća ljudi su mislili da je "nemoguće" da se i aminokiseline formiraju od molekula recimo ugljika, kisika, a ispada da se ove lako formiraju.. itd
je to je veliko pitanje
eno stavio sam ti sta je potrebno I to je samo mali dio
I to u laboratoriji pod idealnim uvjetima a kamoli na marsu
cak I zamrznu uzorke da ne propadnu jer tu se ipak radi o organskim spojevima
neki propadaju vec poslije jedne sedmice
pricate o stvarima o kojima ne znate nista a mrsko vam malo se upoznat sa time
srto ti je lijenost
drugo teorija o abiogenezi se vec drzi kao zabludom u znanstvenim krugovima, cak imas I na rujecniku di kaze- abiogenesis - now discredited theory..
https://www.dictionary.com/browse/abiogenesis
eto očito postojiš i ti, i ljudska vrsta par desetaka tisuća godina(ova moderna) i bakterije 3milijarde godina prije tebe, i dinosauri 200milijuna god prije.. nevidim razloga zašto nebih postojao neki planet ili život u drugom dijelu svemira.. bio to inteligetni dizajn ili "slučajnost", .. ima par stotina milijardi galaksija sa par stotina milijardi zvijezda svaka , a većina zvijezda ima planete
ajd sto postojim ja al neki dan sam otkrio da postoji I postar, vidio sam ga svojim ocima kako vozi motorin, jebo li ga patak mali otkud on
a kad sam malo dublje razmislio reko sam sebi, cekaj malo prckove jebo ga ti, pored tolko planeta u svemiru sto se ne bi I postar spontano samoformiro zajedno sa motorinom ispred tebe
dobro, ovo je malo zajebancija na to tvoje otkrice sta sve postoji I sta je postojalo na zemlji,

matematickom vjerovatnocom, ako cemo se drzat okvirnih podataka o celiji, mogucnost spontanog jednostavnog  jednocelijskog zivota na drugim mjestima u svemiru je = 0.
Evo da ti opet ponovim samo mali dio onog sta je potrebno da se spontano slozi "jednostavni"  jednocelijski organizam I to usporedis sa brojem elementarnih cestica u cijelom vidljivom svemiru. Dakle sveukupan broj elementarnih cestica u svemiru a ne planeta, kuzis taj odnos planeta - cestica. Samo u jednoj jednostavnoj (da se razumijemo ne postoji jednostavna celija) kvasnoj celiji postoji 10^79 000 000 000 kombinacija interakcija proteina (to je 79 milijardi nula iza) a procjenjeni ukupan broj cestica u cijelom svemiru je 10^90 (to je 90 nula iza). Dakle to je samo proteinske kombinacije da se ne ide dalje na rna, dna I ugljikohidrate koji sami imaju svoje kombinacije ,- d,manoze imaju 12 triliona da bi se sastavilo 6 jednostavnih ugljikohidrata.  Ako idemo na to da se na zemlji zivot spontano dogodio onda ta mogucnost u cijelom svemiru da se opet dogodi je 0, cak i ako uzmemo da je string teorija ispravna pa imas multiverzum i tad su brojke teske. Ostaje nam onda inteligentni dizajn a to malo jebe darvina i njegovu teoriju, al to je nebitno. Inteligentni dizajn je jelte teorijski moguc ali otvara mnogo pitanja, prvi je ako inteligentni dizajner nije Bog nego neka nadbica ili ne znam sta, ko je njih stvorio, opet smo na pocetku kako je zivot nasto i pojavila se ta nadbica. Doduse u tom slucaju mogucnost zivota u svemiru je sasvim moguca, bilo da postoje ta nadbica koja se zajebaju okolo ili Bog. U oba slucaja zivot u drugim dijelovima svemira je moguc tako da mozete slobodno nastavit mastat o zvjezdanim stazama, ratovima zvijezda i bum, tras, kabum
Moram priznati da mi nije jasan odnos planeta i i broja elementarnih čestica u svemiru. Ukoliko sam ja dobro shvatio tvoj post, ti si zapravo rekao da su znanstvenici procijenili broj elementarnih čestica u svemiru? To je kao da radiš procjene o broju kapi vode u svim svjetskim oceanima,  s tom razlikom da za oceane barem znamo gdje su granice i možemo procijeniti prosječnu dubinu (koji je kurac uopće prosječna dubina oceana, zar to postoji?)
naravno da ti nije jasan odnos planeta i elementarnih cestica kad o tome uopce nije rijec
procitaj ponovo polako
a znastvenici jesu procjenili broj cestica u vidljivom svemiru, sto se mene tice slobodno mozes otic na nasa web stranicu pa se cudit

prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

''  Prekinuo šutnju	Bivši NASA-in znanstvenik tvrdi da je pronađen dokaz života na Marsu, a objasnio je i zašto se o tome ne govori '' - Page 6 Empty Re: '' Prekinuo šutnju Bivši NASA-in znanstvenik tvrdi da je pronađen dokaz života na Marsu, a objasnio je i zašto se o tome ne govori ''

Post by prckov 23/10/2019, 21:41

melkior wrote:Ok, možda je Bog stvorio čitav svemir. 
Ako to uzmemo kao hipotezu, onda se logički postavlja (s obzirom na procijenjeni broj elementarnih čestica u svemiru, sic) nova hipoteza, a ta je da je Bog stvorio inteligentni život u svemiru. O kojoj količini inteligentnog života u svemiru koju je Bog stvorio možemo samo spekulirati, ali ako i uzmemo da je Bog stvorio inteligentni život u svemiru, ne znači da je stvorio sav inteligentni život u svemiru ili sav život u svemiru.
Što želim reći? Vrlo lako moguće je da je stvoreni inteligentni život u svemiru nastavio Božjim sopama i po bespućima svemirskih prostranstava nastavio samoinicijativno stvarati život.
Bog je nepokrenuti pokretač - inicijator, ostalo je prepustio nevidljivoj ruci tržišta: laisser faire, laisser passer





Nakon toga,
rijec je o stvaranju zivota a ne o sirenju zivota,
zivot ima jednu osobinu da se siri i reproducira inace ne bi bio zivot,  bio on inteligentni ili tupi nebitno.
a da bi se sirio treba prvo nastat, kuzis, tako da je nebitno kolko se on sirio okolo i da li se sirio okolo, ako ne nastane nema se sta sirit ,
 Cak i da je taj zivot toliko uznapredovo da je uspio sintetski stvorit neki novi oblik zivota , opet je to inteligentni dizajn
prckov
prckov

Posts : 34101
2014-04-19


Back to top Go down

''  Prekinuo šutnju	Bivši NASA-in znanstvenik tvrdi da je pronađen dokaz života na Marsu, a objasnio je i zašto se o tome ne govori '' - Page 6 Empty Re: '' Prekinuo šutnju Bivši NASA-in znanstvenik tvrdi da je pronađen dokaz života na Marsu, a objasnio je i zašto se o tome ne govori ''

Post by AssadNaPodmornici 23/10/2019, 21:58

S obzirom da postojanje čitavog svemira je statistički nevjerojatna činjenica.. hrpa konstanti je tako fino namještena, da je sve skupa statistički nemoguće da imamo ovakav svemir što dovodi do zaključka sa kojim se slažem sa prckovom.

ili je na djelu inteligetni dizajn, ili multiverse slučajnost itd. 

recimo da je na djelu prvo, onda možemo zaključiti da je i život dio inteligetnog dizajna.. eh sada se postavlja pitanje, dali je Kreator, tada stvorio život na zemlji direktnim mješanjem, (a onda nema problema da isto napravi bilo gdje u svemiru, možda već u susjednoj zvijezdi, ili čak na susjednom planetu) ili je Kreator postavio takve preduvjete, da se život možda čak i lako stvara... i onda se tu slažem sa Melkiorom , ostalo je preušteno "nevidljivoj ruci".. 

Kreator je napisao vrhunske fizikalne zakone, pa čak i zakone kako će se lagano stvarati život(jer čim je zemlja postala pogodna za život, odmah je život stvoren tamo zanimljivo) 

to mi pari najlogičnije, nego što recimo naš znanstvenik u cernu i liberalni političar ateist Puljak.. tvrdi da je "sve totalna slučajnost, ne postoji ništa bla bla ".. nisam sklon toj opciji..

najviše sam sklon da je svemir stvoren baš inteligetnim dizajnom, i da je isti kreator koji je postavio razne konstante (naš svemir uopće nebi smio postojati) , je iste zakone napravio da život "lagano" može uzletiti..

a da smo mi sami u svemiru, opet je jebeno depresivno.. tada bih čak bio skloniji opciji da je sve ovo zaista jebena slučajnost.. da se kojim slučajem dokaže da smo sami u cijelom svemiru

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 20926
2018-06-14


Back to top Go down

''  Prekinuo šutnju	Bivši NASA-in znanstvenik tvrdi da je pronađen dokaz života na Marsu, a objasnio je i zašto se o tome ne govori '' - Page 6 Empty Re: '' Prekinuo šutnju Bivši NASA-in znanstvenik tvrdi da je pronađen dokaz života na Marsu, a objasnio je i zašto se o tome ne govori ''

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum