ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by danni1 13/10/2019, 19:05

Ringo10 wrote:
tre wrote:
Ringo10 wrote:
Sora wrote:Pa nadi htv3 i vidi sve majka mu stara
Pogledao. Nije loša rasprava.

Ali MAkedonac se evidentno udvarao hrvatskoj desnici. Smiješna tvrdnja kako je eto Poglavnik osobno odbrio onoj Dijani Budisavljević da spašava djecu pa eto ima nešto dobro i u tom režimu, ako sam dobro shvatio njegovu poruku. 
Dakako, MAkedonac nam nije objasnio a za kojeg su Boga Jokina ta djeca uopće bila u tome logoru. Doveli tamo majke sa djecom i razdvojili majke od djece koja su masovno umirala od svega i svačega. I sad to što su dopustili da Dijana spašava tu djecu zato što nisu znali šta bi s tom djecom to je sad eto znak da taj režim eto kao nije bio toliko zao.


Sere ga Makedonac.

A i Nino Raspudić me razočarao. Sve što je rekao svodilo se na izjednačavanje komunizma i nacizma tj ustaštva kao i partizana i ustaša, što nije ništa drugo nego apologetika i opravdavanje ustaštva na mala vrata. 
Šta mu znači ono sranje kako su partizani kao i ustaše eto silom uzeli vlast. Kao eto valjda su trebali neki izbori. Šta bi on, da mu se vrati dinastija Karađorđevića jer jedino ona je imala nekakav legalitet i legitimitet.

Ovo sranje mu nije trebalo. Džaba, ne može ni on iz svoje hercegovačke kože.
pa nisu to otimana djeca nego skupljena po šumama a koja su bila napuštena i izgubljena.
Ono što je evidentno je su ta djeca na taj način spašena što otvara sasvim drugi pogled na režim u NDH od onoga kako su ga godinama srpske i komunističke vlasti prikazivali.
Nino nije ništa pogrešno rekao kad je usporedio ustaški i komunistički režim
MA nemoj mi reć ... ma šta mi napriča ... 

Djeca skupljana po šumama ... ma hajde sad mi je lakše ...

Djeca napuštena ... ma naravno ... napustili ih poubijani roditelji ili koji su potrpani u logore.

Znaš šta, ne seri ... al baš ne seri..

Tvoj ustaški režim ne može oprat sva voda ovoga svijeta.
Neprijatelje se ubija u ratu. Djecu ako možeš pokupiš i zbrineš prema mogučnostima.

Režim i ideja čisti ko suza. Nema potrebe za nikakvim pranjem.

danni1

Posts : 5159
2014-04-16


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by Sora 13/10/2019, 19:12

tre wrote:
Sora wrote:Ajde sad argument pod 2 BRIJA
koje si ti argumente iznjela kozo matora da bi ti i ja argumentirano razgovarali? ubacuješ se u priču sa svojim bljuvotinama a ne argumentima i onda očekuješ da te se poštuje i cijeni!!! Kad prestaneš biti stara ozlojađena licemjerka i budeš u stanju prihvatiti činjenice tada se javi za argumentiranu raspravu.
A gle 
Ti si bezobrazan 
Ja ne 
Moje je argument da se hvalis ustastvom - dovoljan 
Sto ce ti vise ?

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by Sora 13/10/2019, 19:23

prckov wrote:
tre wrote:
prckov wrote:
Ringo10 wrote:

A i Nino Raspudić me razočarao. Sve što je rekao svodilo se na izjednačavanje komunizma i nacizma 
a u cemu se razlikuju
u tome jel pijan ili trezan
ovi pioniri sto im je glava stucana ideologijom ni danas nisu u stanju da prepoznaju da ta ista komunisticka ekipa koja se pocjepala na fasiste I boljsevike poslije ww1 ide I danas ide istom stazom, samo sto su potlacenu radnicku klasu zamjenili sa potlacenim marginaliziranim "manjima", rasnom teorijom, gender ideologijom, feminizmom itd
I sveli cijele odnose u drustvu na dinamiku moci I potlacenosti, (ko kad tulavci razmisljaju u jednostavnim kategorijama sa sto jednostavnijim konceptima :D
I onda se cude ko pura dreku otkud sad ovo, odjednom im to nisu pravi ljevicari I komunjare, bice da ih je ezek doveo iz druge dimenzije 
glume antifu a djeluju ko fasisti, 
kad zaboravis nazive ono ista ekipa,
I fasiti I komunjare istovremeno


Ajd ovako 
1. Potlačena radnicka klasa u marxovo i danasnje doba NIJE ISTO 
U sređenim drzavama se rad uredno placa u visini cijene rada koja je trenutni konjukturna 
Kad kod nas nestalo radnika u turizmu, odma se digke place 

Dakle . Potlačeni radnici u ovom evropdkom bar krugu- nisu. Bar ne kao u marxovo doba. 

2. Ti spominjes nekakve "cijele odnose u drustvu " da se svode na dinamiku poltlacenoh i vladajucih a u potlačene ubrajas manjine, feministkinje , gender nesto ..
Jesi mozda se sjetio i ZELENIH 
NISI. jer oni nisu potlačeni. Cesto su bogati. Skolovani. I aktivisti koji se bore za ekološka pitanja. 

To sve sto ti nabrajaš NEMA VEZE SA SOCIJSLNOM PRAVDOM. 
NEMA . 
ljevičarima i dalje ostaju pitanja socijalne pravde. 
I da vama blesavim desnicarima objasne da vam to sto imate smart telefone i tehnologiju ..ne rijesava životna pitanja. 
A antife PRCKO . 
A JE. antife su ni VRIT ni mimo. To je jel zajebsno. Jako. 
A ti ne Kuzis zasto.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by Sora 13/10/2019, 19:29

Jer da kužiš ne bi nikada izjednačio antife i komunjare . 
U mojoj Af udruzi imsmo tajnika udruge koji se vjenčao u crkvi, krstio dijete ..
Imamo clanove iz raznih konfesija i politickoh partija ili van partija 
Imamo mlade i stare 
Debele i mršave 
Zenske i muske 
Itd 
Toooo nije nikad monolitna noti jednlstruka sta veli Tre organizacija

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by Ringo10 13/10/2019, 19:42

Sora wrote:Jer da kužiš ne bi nikada izjednačio antife i komunjare . 
U mojoj Af udruzi imsmo tajnika udruge koji se vjenčao u crkvi, krstio dijete ..
Imamo clanove iz raznih konfesija i politickoh partija ili van partija 
Imamo mlade i stare 
Debele i mršave 
Zenske i muske 
Itd 
Toooo nije nikad monolitna noti jednlstruka sta veli Tre organizacija
Socijalistička društva je trebalo reformirati a ne uništiti.

Ovako su napravili najgoru moguću stvar.

KAo što rade Kinezi ili Vjetnamci a najavljuju Kubanci. 

Koju će mi pizdu materinu ova gomila beskorisnih stranaka u kojima se gnijezde najgori uhljebi.

Hajde može dvije stranke, najviše tri i fajront. 

A Kinezi su dokazali i da sa jednom može ekonomski da se napreduje.
 
I onaj ateizam kao uvjet za sve bio je greška.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by Sora 13/10/2019, 19:53

A cuj 

Mislim ja sam pesimist u vezi vraćanja u SOCIJSLIZAM 
Za mog zivota ili cak tvog 
Ili bude nesto jako razorno drmnulo zemljane pa ce morati 
Ali..
Za prolivenim mlijekom ne treba zaliti 
Zalim za ljudima 
Jer su sve gori..

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by Ringo10 13/10/2019, 19:58

Sora wrote:A cuj 

Mislim ja sam pesimist u vezi vraćanja u SOCIJSLIZAM 
Za mog zivota ili cak tvog 
Ili bude nesto jako razorno drmnulo zemljane pa ce morati 
Ali..
Za prolivenim mlijekom ne treba zaliti 
Zalim za ljudima 
Jer su sve gori..
Socijalizam je budućnost, kapitalizam mora umrijeti, to ne može biti budućnost svijeta.

Ali komunisti su išli glavom kroz zid a to tako ne ide. 

Socijalizam će biti drukčiji od onoga što se nazivalo socijalizmom puno je tu bilo grešaka i promašaja.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by Sora 13/10/2019, 20:01

Ringo10 wrote:
Sora wrote:A cuj 

Mislim ja sam pesimist u vezi vraćanja u SOCIJSLIZAM 
Za mog zivota ili cak tvog 
Ili bude nesto jako razorno drmnulo zemljane pa ce morati 
Ali..
Za prolivenim mlijekom ne treba zaliti 
Zalim za ljudima 
Jer su sve gori..
Socijalizam je budućnost, kapitalizam mora umrijeti, to ne može biti budućnost svijeta.

Ali komunisti su išli glavom kroz zid a to tako ne ide. 

Socijalizam će biti drukčiji od onoga što se nazivalo socijalizmom puno je tu bilo grešaka i promašaja.
Pa ok 
Drago mi je da ima netko shvaca stvari 
Uci se na greškama ali.. 
nezivjesno je sve 
Povijest se ne razvija pravocrtno ..
Iako ipak MORA BITI NEKA LOGIKA study

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23713
2014-04-29


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by aben 13/10/2019, 20:02

Jesus fuck:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by T. 13/10/2019, 20:08

abene pakiraj kufere...
vraća se socijalizam... :D

_________________
Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by aben 13/10/2019, 20:10

T. wrote:abene pakiraj kufere...
vraća se socijalizam... :D

Pa ovi dvo su gori od sokrata, majkemi

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by Ringo10 13/10/2019, 20:11

Budućnost čovječanstva ne može biti klasni sistem baziran na eksploataciji čovjeka po čovjeku. 

Jer u klasnim sistemima da bi neko, pojedinac ili država bili bogati, drugi pojedinci, zemlje ili dijelovi svijeta moraju biti surovo eksploatirani i siromađni i bijedni. 

A to generira neprestane krize i to ne može biti budućnost svijeta. 
Uostalom najbogatije zemlje se približavaju nekom vidu socijalizma.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by T. 13/10/2019, 20:11

glavu gori...
i socijalizmu će trebati javnih službenika i namještenika...
možda nije tako crno...

_________________
Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Unname11
T.
T.

Posts : 17078
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by Ringo10 13/10/2019, 20:13

T. wrote:abene pakiraj kufere...
vraća se socijalizam... :D
Socijalizam nigdje nije postojao, ne još.

Marx je bio u pravu, to se mora ostvariti u najbogatijim zemljama. 

Ono što smo zvali socijalizmom to nije bio socijalizam. Nego neuspjeli pokušaj koji je zaribao u birokratskim satrapijama.

Uostalom socijalizam nije cilj samo komunista nego i socijalista i socijaldemokrata, nasljednika 2. Internacionale.
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by aben 13/10/2019, 20:13

Ringo10 wrote:Budućnost čovječanstva ne može biti klasni sistem baziran na eksploataciji čovjeka po čovjeku. 

Jer u klasnim sistemima da bi neko, pojedinac ili država bili bogati, drugi pojedinci, zemlje ili dijelovi svijeta moraju biti surovo eksploatirani i siromađni i bijedni. 

A to generira neprestane krize i to ne može biti budućnost svijeta. 
Uostalom najbogatije zemlje se približavaju nekom vidu socijalizma.
Da, sve nojbogatije zemlje ke se približavaju socijalizmu propadaju

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by aben 13/10/2019, 20:14

T. wrote:glavu gori...
i socijalizmu će trebati javnih službenika i namještenika...
možda nije tako crno...
Ov novi pokušaj bi voli dočekati ko komesor za dodjelu muhte stanova:)

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by Ringo10 13/10/2019, 20:17

aben wrote:
Ringo10 wrote:Budućnost čovječanstva ne može biti klasni sistem baziran na eksploataciji čovjeka po čovjeku. 

Jer u klasnim sistemima da bi neko, pojedinac ili država bili bogati, drugi pojedinci, zemlje ili dijelovi svijeta moraju biti surovo eksploatirani i siromađni i bijedni. 

A to generira neprestane krize i to ne može biti budućnost svijeta. 
Uostalom najbogatije zemlje se približavaju nekom vidu socijalizma.
Da, sve nojbogatije zemlje ke se približavaju socijalizmu propadaju
Glup si ko kurac i nemaš pojma o čemu pričam
Ringo10
Ringo10

Posts : 21549
2015-09-24


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by aben 13/10/2019, 20:46

Ringo10 wrote:
aben wrote:
Ringo10 wrote:Budućnost čovječanstva ne može biti klasni sistem baziran na eksploataciji čovjeka po čovjeku. 

Jer u klasnim sistemima da bi neko, pojedinac ili država bili bogati, drugi pojedinci, zemlje ili dijelovi svijeta moraju biti surovo eksploatirani i siromađni i bijedni. 

A to generira neprestane krize i to ne može biti budućnost svijeta. 
Uostalom najbogatije zemlje se približavaju nekom vidu socijalizma.
Da, sve nojbogatije zemlje ke se približavaju socijalizmu propadaju
Glup si ko kurac i nemaš pojma o čemu pričam

prvo ne zun, ali za drugo si u pravu

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by Brain32 13/10/2019, 20:46

Socijalizam je budućnost društva kao što je i puštanje krvi budućnost medicine. Moguće je ali napredak definitivno nije. 
Socijalizam je za ljude koji se boje slobode, koji u slobodi ne mogu funkcionirati. Žalosno.
Brain32
Brain32

Male
Posts : 1394
2014-04-15


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by Guest 13/10/2019, 20:54

Buducnost nije u trenutnom kapitalizmu,jerbo je kapitalizam dosegao svoje granice,uslijed prekomjerne populacije i eksponencijalnog sirenja iste,i lagano slijedi korporativno ropstvo,gdje umjesto okova i lanaca,rulaju place i uvjeti na granici opstojnosti..

Odmah da kazem..donedavno svaki 7mi Svabo je bio na granici siromastva,sad je svaki 5ti..dakle SVABO,ne Pecalbar iz pizdematerine..

Gavrnmenti sve teze uspjevaju kontrolirati sustav drustva,sto ce u buducnosti preuzeti bezlicne i hladne korporacije zasnovane na internacionalnom kapitalu..

Polozaj driftera(onog koji ne posjeduje sredstva za proizvodnju) ce biti doveden na rub opstojnosti,gdje ce korporacije imati apsolutni uticaj putem ucjene radnim mjestom..

Previse nas ima..DEDA POMAGAJ..!!! lol! lol! lol!
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by Šandor Winnetou 13/10/2019, 21:40

Brain32 wrote:Socijalizam je budućnost društva kao što je i puštanje krvi budućnost medicine. Moguće je ali napredak definitivno nije. 
Socijalizam je za ljude koji se boje slobode, koji u slobodi ne mogu funkcionirati. Žalosno.
:tu

_________________
Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Himars10
Šandor Winnetou
Šandor Winnetou

Male
Posts : 19651
2017-12-31


Back to top Go down

Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic  - Page 4 Empty Re: Peti dan - rasprava o mrznji povodom filma o Dijani Budisavljevic

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum