ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem - Page 2 Empty Re: U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem

Post by vuksadinare 25/9/2019, 15:19

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:
jastreb wrote:Iseljavanja je bilo ali istjearali su ih Sipci 99.te.
ha,ha..ovo je vic...evo da si pogledao alkemiju balkana od gorana milica tema kosovo..kad je posjetio janjevo janjevci su mu rekli da je najveci trend iseljavanja bio najvise iz ekonomskih prilika,onda je dosao rat 1999 ali ih nije toliko iselilo te godine najvise 1991 i 1992 zbog rata u hravtskoj kada su srpski milicajci i politika vrsili strasan pritisak na hrvate janjeva i letnice zbog rata u hrvatskoj kada su bili izlozeni verbalnim provokacijama od strane srba i kada su vrseni politicki pritisci da se isele
Koji si ti naivac,svaka ti čast!!!  Ne mogu vjerovat.

Pa normalno da pred kamerama neće izjaviti da su ih Šipci istjerali 99-te,nego da će krivicu prenijeti na Srbe i na ekonomiju.

To si imao i u Borovu Selu   za vrijeme rata,ono kad prikazuju preostale Hrvate  koji govore kako im je ondje super,kako nemaju problema i sl.
gledaj..kad je to sniamono bila je 2017...ne 1999...jos bi razumio tvoju repliku da se radi o 1998,1999...logicno je da se danas janjevacki hrvati iseljavaju najvise zbog ekonomskih prilika na kosovu..to cine u velikom broju i albanci,srbi...dapace albanci nemaju nikakvu politicku korist da ugnjetavaju janjevacke hrvate jer bi okrenuli protiv sebe druge hrvate...to bi bio politicki jako los potez albanaca narocito danas u ovoj situaciji kada se otvoreno konfrotiraju sa srbijom i da sad idu zajebavat kosovske hrvate..hm...

vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem - Page 2 Empty Re: U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem

Post by vuksadinare 25/9/2019, 15:22

kosovskim vlastima nikad nije bilo potrebnije mozda osamdesetih hrvatska podrska..makar na verbalnoj razini..oni si ne mogu dozvoliti gubitak saveznika makar se radilo i o hrvatskoj..taj luksuz kako velim ne mogu si priustiti...sad da neki albanci idu napadati janjevacke hrvate sam haradinaj i tači bi im odrezali jajca i to ovi dobro znaju...nisu albanci bas tako glupi kako ih smatras...
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem - Page 2 Empty Re: U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem

Post by jastreb 25/9/2019, 15:26

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/1856035/hrvati-iz-janjeva-bore-se-za-opstanak-na-kosovu.html

Evo ti i članak iz 2015. Srpskoj TV kažu da im je bilo dobro do 2000. onda su ih Šipci masovno počeli pljačkati.

Eto,daj ti neki link za Milićeve alkemije.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem - Page 2 Empty Re: U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem

Post by vuksadinare 25/9/2019, 15:30

jastreb wrote:http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/drustvo/1856035/hrvati-iz-janjeva-bore-se-za-opstanak-na-kosovu.html

Evo ti i članak iz 2015. Srpskoj TV kažu da im je bilo dobro do 2000. onda su ih Šipci masovno počeli pljačkati.

Eto,daj ti neki link za Milićeve alkemije.
imas na klasik tv dokumentarac...zove se alk(h)emija balkana...pa je radio putopis sa kosova,makedonije,crne gore,bh-a...sto se tice pljacki toga ima..ali radi se mahom o napustenim imanjima..i to ne cine samo janjevcima,vec i samim albancima,srbima...kao nelegalna sjeca tuđe sume,krađa građevinskog materijala ako vlasnika nema...pa to je i receno u emisiji ali nema fizickog naselja...pa kradu tu i kod nas ako nema vlasnika duze vrijeme..evo prije nekoliko godina kod moje zene u njenom selu u bos.posavini kada su htjeli obnoviti kucu..ukrali građevinski materijal pa odustali
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem - Page 2 Empty Re: U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem

Post by jastreb 25/9/2019, 15:35

Najviše ih je istjerano 99-te. Pitaj malo Janjevce. Ja ne znam zašto o tome naši mediji i Viki neće pisati. Možda da se ne zamjere Arbanasima.

Imam dosta poznanika Janjevaca i svaki stariji čovjek će ti to potvrditi.

Ovi mladi nemaju pojma. Mrze Šiptare i mrze Srbe. 

Koliko vidim vole samo sebe. Hrvatsku vole,kao Hrvatsku i veliki su kao vjernici,ali ne vole kad im se kćer uda za "nejanjevca". 

Dočim su ovi iz Letnice puno siromašniji ,ali su otvoreniji prema "van". I njihove cure udaju se i za Srbe. 

Janjevci ih ne vole i zovu ih "Crnogorcima" iako ovi sa Montenegrom nemaju nikakve veze.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem - Page 2 Empty Re: U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem

Post by vuksadinare 25/9/2019, 15:48

jastreb wrote:Najviše ih je istjerano 99-te. Pitaj malo Janjevce. Ja ne znam zašto o tome naši mediji i Viki neće pisati. Možda da se ne zamjere Arbanasima.

Imam dosta poznanika Janjevaca i svaki stariji čovjek će ti to potvrditi.

Ovi mladi nemaju pojma. Mrze Šiptare i mrze Srbe. 

Koliko vidim vole samo sebe. Hrvatsku vole,kao Hrvatsku i veliki su kao vjernici,ali ne vole kad im se kćer uda za "nejanjevca". 

Dočim su ovi iz Letnice puno siromašniji ,ali su otvoreniji prema "van". I njihove cure udaju se i za Srbe. 

Janjevci ih ne vole i zovu ih "Crnogorcima" iako ovi sa Montenegrom nemaju nikakve veze.
Janjevci nisu bili nesto imucni na Kosovu mada su bili sposobni...vise su tu sposobnost dokazali kada su otisli sa kosova...tu kod nas brkaju janjevce i letnicane pa ih sve trpaju u janjevce..ali janjevo i letnica su zasebna mjesta kao sto ja znam ivankovo i stari mikanovci u slavoniji..cini mi se da su udaljeni jedni od drugih petnaestak kilometara...jer između janjeva i letnice ima jos nekoliko sela ne samo hravtskih vec vecinom albanskih i srpskih..janjevo je najvece hrvatsko mjesto na kosovu a letnica nije velika koliko sam vidio iz milicevog putopisa...pa valjda zato i ove trpaju u janjevce...letnica je bliza pristini nego janjevo pa je dosta letnicana radilo i zivjelo u pristini za razliku od janjevaca koji su mahom isli u hravstku tj zagreb i nesto van..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem - Page 2 Empty Re: U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem

Post by vuksadinare 25/9/2019, 15:52

...janjevo je zatvorenije bilo jer se nalazilo u brdskom podrucju i nije bilo blizu srpskih ili albanskih sela pa su bili izoliraniji od letnice koja se nalazila u nizini i blizu su im bila albanska vecinom i poneko srpsko selo...nesto kao u slavoniji...pa su mozda bili otvoreniji za razliku od janjevaca pa su znali tu i tamo ozeniti se srpkinjama ili labankama iz susjednih sela
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem - Page 2 Empty Re: U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem

Post by jastreb 25/9/2019, 15:55

vuksadinare wrote:...janjevo je zatvorenije bilo jer se nalazilo u brdskom podrucju i nije bilo blizu srpskih ili albanskih sela pa su bili izoliraniji od letnice koja se nalazila u nizini i blizu su im bila albanska vecinom i poneko srpsko selo...nesto kao u slavoniji...pa su mozda bili otvoreniji za razliku od janjevaca pa su znali tu i tamo ozeniti se srpkinjama ili labankama iz susjednih sela
Pa i Goranci su bili izolirani pa se Goranke udaju i za Hrvate i za Srbe.  
 
I Romi su uvijek bili sami za sebe pa danas vidiš da se sve više otvaraju,a ovi ko da su u 17.st.

Drže se one:ako si dobar onda ti ne treba ić u drugo selo da nađeš ženu.

 Stopostotna glupost.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem - Page 2 Empty Re: U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem

Post by vuksadinare 25/9/2019, 15:55

vuksadinare wrote:...janjevo je zatvorenije bilo jer se nalazilo u brdskom podrucju i nije bilo blizu srpskih ili albanskih sela pa su bili izoliraniji od letnice koja se nalazila u nizini i blizu su im bila albanska vecinom i poneko srpsko selo...nesto kao u slavoniji...pa su mozda bili otvoreniji za razliku od janjevaca pa su znali tu i tamo ozeniti se srpkinjama ili labankama iz susjednih sela
..a blizu je i pristina bila pa su cesto odlazili vani u pristinu i tamo se druzili sa ostalima..za razliku od janjeva koje je 25,30 kilometara od pristine...pa koliko sam vidio iz priloga milica bilo je dvij,tri birtije prije u janjevu pa su tu mahom se janjevci skupljali...i izlazili..
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem - Page 2 Empty Re: U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem

Post by vuksadinare 25/9/2019, 15:58

jastreb wrote:
vuksadinare wrote:...janjevo je zatvorenije bilo jer se nalazilo u brdskom podrucju i nije bilo blizu srpskih ili albanskih sela pa su bili izoliraniji od letnice koja se nalazila u nizini i blizu su im bila albanska vecinom i poneko srpsko selo...nesto kao u slavoniji...pa su mozda bili otvoreniji za razliku od janjevaca pa su znali tu i tamo ozeniti se srpkinjama ili labankama iz susjednih sela
Pa i Goranci su bili izolirani pa se Goranke udaju i za Hrvate i za Srbe.  
 
I Romi su uvijek bili sami za sebe pa danas vidiš da se sve više otvaraju,a ovi ko da su u 17.st.

Drže se one:ako si dobar onda ti ne treba ić u drugo selo da nađeš ženu.

 Stopostotna glupost.
ne zene se janjevci vecinom među sebe danas iz neke posebne tradicije vec iz biznisa da posao ostane u obitelji...eto od moje zene nedavno se rodica udala za janjevca koji je atipican janjevac jer njegova obitelj vec pedesetak godina zivi u zagrebu i to ne u dubravi..vec u gracanima pa su se odvikli id tog robovanja...velim oni se danas vise zene zbog poslovnih veza između obitelji nego sad zato samo zbog toga sto su janjevci..to je bilo prije dok nisu toliko razgranali posao
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99194
2015-09-08


Back to top Go down

U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem - Page 2 Empty Re: U Srbiji opet napali Kolindu zbog srdacnog susreta sa Hasimom Thacijem

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum