ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by Eroo 21/9/2019, 23:27

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Webp.net-resizeimage-5-4-660x440

Promatram i mislim

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

https://www.dnevno.hr/kolumnisti/mate-basic/zivopisni-zivotopis-doc-dr-sc-hrvoja-klasica-1367387/

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74914
2016-07-22


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by Eroo 21/9/2019, 23:30

Nedostaje mu još samo "Sabrana djela-govori druga Tita".
Je to povijest, samo koga to zanima?

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74914
2016-07-22


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by T. 21/9/2019, 23:33

Ljevičarenje je teška, neizlječiva bolest...
Bez obzira jel pacijent političar, povjesničar ili postolar...
To liječi jedino maca u čelo, nema druge terapije...

_________________
ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Unname11
T.
T.

Posts : 17135
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by Eroo 21/9/2019, 23:36

Jer, Klasić je, u obliku ukoričenih knjiga objavio:
1.) tzv. monografiju pod naslovom “Jugoslavija i svijet 1968.”, što je zapravo njegov tzv. doktorat

 ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA 1f602

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74914
2016-07-22


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by mutava baštarda 22/9/2019, 08:55

Eroo wrote:Jer, Klasić je, u obliku ukoričenih knjiga objavio:
1.) tzv. monografiju pod naslovom “Jugoslavija i svijet 1968.”, što je zapravo njegov tzv. doktorat

 ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA 1f602
O bože... Koji feil

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by jastreb 22/9/2019, 08:59

Eroo wrote:Nedostaje mu još samo "Sabrana djela-govori druga Tita".
Je to povijest, samo koga to zanima?
Vas ne zanima niš. Najbolji stručnjak povjesničar za 20 st.jest Tvrtko Jakovina. Njega napadate. Isto je i sa eminentnim povjesničarima kao narečeni Klasić,te Goldsteini.

O Goranu Šariću uopće se ne govori,jer je opasan. I ja mislim da će taj dečko loše proć.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by mutava baštarda 22/9/2019, 09:10

jastreb wrote:
Eroo wrote:Nedostaje mu još samo "Sabrana djela-govori druga Tita".
Je to povijest, samo koga to zanima?
Vas ne zanima niš. Najbolji stručnjak povjesničar za 20 st.jest Tvrtko Jakovina. Njega napadate. Isto je i sa eminentnim povjesničarima kao narečeni Klasić,te Goldsteini.

O Goranu Šariću uopće se ne govori,jer je opasan. I ja mislim da će taj dečko loše proć.
Kakav ti je Nazor?

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by jastreb 22/9/2019, 09:18

mutava baštarda wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote:Nedostaje mu još samo "Sabrana djela-govori druga Tita".
Je to povijest, samo koga to zanima?
Vas ne zanima niš. Najbolji stručnjak povjesničar za 20 st.jest Tvrtko Jakovina. Njega napadate. Isto je i sa eminentnim povjesničarima kao narečeni Klasić,te Goldsteini.

O Goranu Šariću uopće se ne govori,jer je opasan. I ja mislim da će taj dečko loše proć.
Kakav ti je Nazor?
Kroatocentričan,iako nije ustašoid poput Jurčevića,ili popa Razuma.

Odličan je stručnjak za period ratova na području ex YU,a za ostalo je vrlo pristran.
jastreb
jastreb

Posts : 34046
2014-04-22


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by Sora 22/9/2019, 09:29

Bome. 

@sora, opet bi mogla malo odmorit, cini mi se.

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by Sora 22/9/2019, 09:32

RVATVLASKI DRKFLJAROSI 
Ko tu ne prepozna eru taj nek ide na EEG 

E, NU

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by melkior 22/9/2019, 10:43

Ne znam, ja sam obožavao povijest i historiografiju, ali uvijek mi je bila interesantnija svjetska nego domaća povijest, barem ako govorimo o povijesti 20. stoljeća, jer jednostavno, premali smo da ne bi smo shvaćali kako su vanjski faktori oblikovali ovaj prostor u kojem živimo , a kojeg toliko lakomisleno smatramo "našim". Što se hrvatske povijesti tiče, draže mi je 19. ili 18. stoljeće, tada je kultura i uronjenost u europske i svjetske trendove imala još neko značenje. Zanimanje za 20. stoljeće u RH kod mene završava secesijom neposredno oko 1. svjetskog rata, a uskrsava raspadom Jugoslavije. Pa i taj raspad Jugoslavije Hrvatska je dočekala nespremnim, bez obzira što su Hrvati najviše rovarili protiv te tvorevine. Povijesni je i sociološki paradoks da najveći službeni protivnici Jugoslavije u suvremenom hrvatskom društvu, HDZ, na sve moguće načine ponovno utjelovljuje socijalizam u najgorem obliku i revitalizira jugoslavenske odnose unutar institucija te odnos institucija sistema prema građanima, ovaj put pod krinkom hrvatstva. Kao što reče Ljubo Česić Rojs: možete izbaciti mene iz HDZ-a, ali ne možete izbaciti HDZ iz mene, tako se jednako može parafrazirati i sama politička i sociološka ostavština HDZ-a: možete izbaciti Jugoslaviju iz Hrvatske, ali jugoslavenstvo nećete nikada! 
avatar
melkior

Posts : 17209
2015-08-09


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by Sora 22/9/2019, 10:50

NAJBOLJE JE UBACITE se u neki fasisticki duh 
Moze recimo onaj iz Madžarske, moze Italije. Moze njemacke 
Sve su to duhovi koji su Hrvate jaaaaaaako cijenili

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by Sora 22/9/2019, 10:54

Prije tog se zapitajte sto je to HRVATSTVO 

DA ME HEBES NE ZNATE DOK VAM ERO NE SERVIRA U GUBEC 

A I KAK CETE ZNATI VECINOM NEKI BISANCERISI I KSMENJARCI

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by Eroo 22/9/2019, 15:50

Jer, Klasić je, u obliku ukoričenih knjiga objavio:

1.) tzv. monografiju pod naslovom “Jugoslavija i svijet 1968.”, što je zapravo njegov tzv. doktorat, zatim
2.) “Hrvatsko proljeće u Sisku”, što je zapravo njegov magisterij, te
3.) “Bijelo na crno: lekcije iz prošlosti za budućnost”, što je zbirka njegovih nedotupavih novinskih kontemplacija o Hrvatskoj i Hrvatima, manje-više, od 1941. do danas.
Pisao je ponekad doc dr.sc. Hrvoje i u tuđim knjigama, u tuđima novinama, na tuđim mjestima je bivao, a tamo se izdvajaju njegovi znanstveni radovi pod naslovima:
Džemal Bijedić – jugoslavenski premijer. Pogled iz Zagreba;
– Fiskultura u službi naroda. Uloga tjelesnog odgoja u stvaranju jugoslavenskog socijalističkog društva 1945.-1952.;
Tito’s ’68 – Reinforcing position;
– Svibanjsko savjetovanje 1968: Ekonomsko-politička platforma Hrvatskog proljeća;
– Caught between the Blocs. Jugoslavija i čehoslovačka kriza;
– Unutrašnjopolitičke i vanjskopolitičke aktivnosti Jugoslavije nakon intervencije Varšavskog pakta u Čehoslovačkoj 1968. godine;
– How Falcons became Partizans;
– The Tito – Stalin Football War;
– Tito u Sisku 1969. – analiza posjeta u kontekstu “Hrvatskog proljeća”;
– Sveslavenski kongres u Beogradu 1946. i njegova percepcija u hrvatskom tisku;
– Antisemitizam u Sisku na prijelazu stoljeća (1897.-1903.). Prilog proučavanju židovstva u gradu Sisku;
– Društveni život u Sisku u vrijeme Drugog svjetskog rata;
– Odnosi hrvatskih i bugarskih riječnih brodara tijekom Domovinskog rata;
– Socijalistički Sisak i Katolička crkva;
– Tito u Sisku
 ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA 1f602 

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74914
2016-07-22


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by Sora 22/9/2019, 16:53

Hercegovci vode LTVORENI KULTURNI RAT PROTIV HRVATSKE 
OD DANA KAD JE SUSAK UVukao Hrvate u rat u Bosni i napao muslimane kao svoje strateške partnere 

Otada Hercegovci vitlaju sjekirom i razbijaju hrvatske vrijednosti i licnosti 
Unistavaju HRVATSKI IDENTITET 
NE ODUPRI LI SE HRVATI - NESTAT CE 


NE SACUVSJU LI SVOJU POVIJET I POVIJESNICARE, NECE Imati  BUDUCNOSTI 

ercegivacko- srpska zavjera RULES

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by prckov 22/9/2019, 17:00

sore  :kamin

_________________
teza = socijalizam
antiteza = kapitalizam
sinteza = odrzivi socijalizam, odnosno =  odrzivi razvoj, odnosno = "degrowth communism"
Ili kako Klaus kaze = "economy of caring and sharing"
prckov
prckov

Posts : 34132
2014-04-19


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by Sora 22/9/2019, 17:00

[size=47]HDZ-ova HERCEGOVAČKA UZDANICA - MEGA LOPINA DRAGAN ČOVIĆ![/size]
Dragan Čović, predsjednik HDZ BiH, u javnosti poznatiji pod nadimkom 'Dodikova Piz**', na svom imanju u blizini Mostara podigao je sam sebi bistu. Obogatio se pljačkajući hrvatski narod u ime hrvatskog 'domoljublja'

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by Eroo 22/9/2019, 17:04

Eroo wrote:
Jer, Klasić je, u obliku ukoričenih knjiga objavio:

1.) tzv. monografiju pod naslovom “Jugoslavija i svijet 1968.”, što je zapravo njegov tzv. doktorat, zatim
2.) “Hrvatsko proljeće u Sisku”, što je zapravo njegov magisterij, te
3.) “Bijelo na crno: lekcije iz prošlosti za budućnost”, što je zbirka njegovih nedotupavih novinskih kontemplacija o Hrvatskoj i Hrvatima, manje-više, od 1941. do danas.
Pisao je ponekad doc dr.sc. Hrvoje i u tuđim knjigama, u tuđima novinama, na tuđim mjestima je bivao, a tamo se izdvajaju njegovi znanstveni radovi pod naslovima:
Džemal Bijedić – jugoslavenski premijer. Pogled iz Zagreba;
– Fiskultura u službi naroda. Uloga tjelesnog odgoja u stvaranju jugoslavenskog socijalističkog društva 1945.-1952.;
Tito’s ’68 – Reinforcing position;
– Svibanjsko savjetovanje 1968: Ekonomsko-politička platforma Hrvatskog proljeća;
– Caught between the Blocs. Jugoslavija i čehoslovačka kriza;
– Unutrašnjopolitičke i vanjskopolitičke aktivnosti Jugoslavije nakon intervencije Varšavskog pakta u Čehoslovačkoj 1968. godine;
– How Falcons became Partizans;
– The Tito – Stalin Football War;
– Tito u Sisku 1969. – analiza posjeta u kontekstu “Hrvatskog proljeća”;
– Sveslavenski kongres u Beogradu 1946. i njegova percepcija u hrvatskom tisku;
– Antisemitizam u Sisku na prijelazu stoljeća (1897.-1903.). Prilog proučavanju židovstva u gradu Sisku;
– Društveni život u Sisku u vrijeme Drugog svjetskog rata;
– Odnosi hrvatskih i bugarskih riječnih brodara tijekom Domovinskog rata;
– Socijalistički Sisak i Katolička crkva;
– Tito u Sisku
 ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA 1f602 
Mene zanima kod koga je doktorirao i tko mu je doktorat uopće odobrio?
Čuli, napisao knjigu "Tito u Sisku". Bolesno. :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74914
2016-07-22


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by vuksadinare 22/9/2019, 17:05

mutava baštarda wrote:
jastreb wrote:
Eroo wrote:Nedostaje još samo "Sabrana djela-govori druga Tita".
Je to povijest, samo koga zanimati?
Vas ne zanima niš. Najbolji stručnjak povjesničar za 20 st.jest Tvrtko Jakovina. Njega napadaju. Isto je i eminentni povjesničarima kao narečeni Klasić, te Goldsteini.

O Goranu Šariću o kojem se ne govori, jer je opasan. Mislim da će tajno dečko loše proć.
Kakav ti je Nazor?
odlican..za domovinski rat boljeg povjesnicara nema
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99155
2015-09-08


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by Oh_Femder 22/9/2019, 21:11

T. wrote:Ljevičarenje je teška, neizlječiva bolest...
Bez obzira jel pacijent političar, povjesničar ili postolar...
To liječi jedino maca u čelo, nema druge terapije...
Desničarenje je teška, neizlječiva bolest...
Bez obzira jel pacijent političar, povjesničar ili postolar...
To liječi jedino maca u čelo, nema druge terapije... :P
Oh_Femder
Oh_Femder

Posts : 4103
2016-11-08


Back to top Go down

ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA Empty Re: ŽIVOPISNI ŽIVOTOPIS doc.dr.sc. HRVOJA KLASIĆA

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 3 1, 2, 3  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum