ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Denkverbot

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Go down

Denkverbot Empty Denkverbot

Post by mativka Mon 16 Sep - 20:19

Moram napisati, inače ću puknuti:
Da bih osjećala puninu teme i rasprave unutar nje, nedostaje Metilda..

_________________
On & On
mativka
mativka

Posts : 5952
2018-08-07


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by kic Mon 16 Sep - 20:38


homo baksuzi
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by night sky Mon 16 Sep - 22:08

Ra wrote:
night sky wrote:
Ra wrote:
aben wrote:
Ra wrote:
Ma ne muči (i ne čudi) me što se državi fućka, to je nešto što je bilo za pretpostaviti. 

Zastrašujuće mi je što se živo fućka ljudima koji zapravo nisu u najboljem položaju, ali su odustali od ideje da ga mijenjaju. 
Apatija je riječ koja mi nekako najbliže opisuje stanje našeg društva. A to je gore nego očaj.

jel misliš da građane tribo odgajati?
Građani su djeca i odrasli. Djecu se odgaja i obrazuje. Odrasle građane možeš samo obrazovati, za odgoj je prekasno.


...... tako je..... ali sam mislila da ce se to podrazumijevati. ljudi......


......jedini problem je sto za abena djeca nisu ljudi!....
:D
Naravno da mu jesu ljudi, ali toliko voli biti u pravu da će iskoristiti apsolutno sve samo da ne izgubi u raspravama. Nevjerojatan je. :)


....a ne znam :D .... mozda vidi male zelene....
.... ne tako davno je to izjavio, valjda pritom misleci kako je s djecom tesko raditi ali nije imao petlje reci da ih u stvari ne zna obuzdati pa su onda zvijeri.... nesto, tj. nisu ljudi....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 16 Sep - 22:25

kic wrote:
odgajanje djece tj građana ftw

jel misliš da bi država tribala odgajati svoje građane?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 16 Sep - 22:43

Ra wrote:
aben wrote:
Ra wrote:
aben wrote:

ne razumin ča oćeš reći s tin da živin socijalizam, a ki je kriv...da sun jo kriv?


znanje more pomoći, ali ni ključno.
Samo ti, jer živiš nešto što ti se gadi. Produljuješ taj mentalitet socijalizma (radio ne radio, novac dolazi). :)

Znanje ili ne znanje je uvijek i vazda bio ključ uspjeha odnosno neuspjeha.
Ne postoje idealne države, a gospodarstvo im i te kako žive. 

Svaka država ima svoje slabosti, a znanje je to koje pomaže da se slabosti neke države (tj. rupe u poreznim zakonima) pretvori u prednost poduzetniku.  

Ali treba znati, jel'... :)

nismo dica, ne more pojedinac birati kakov će svit biti.
ka si parazit u socijalizmu, život je ugodan. 190 slobodnih dana godišnje je teško nadmošiti. međutim to je ipak pozicija u ku ste me vi ideološki socijalisti natirali incijacijon nasilja.
kad bi postojo botun ki bi dokinu socijalizam, jo bi ga prvi pritisnu, unatoč tomu ča bi mi pozicija propala.


interesantno je koliko dumboko gredu ti ljevičarski mitovi;
ljudi znaju, rabarbara, ali in znanje u određenin uvjetima ni u interesu i to je glovni razlog. u velikon povjesnon eksperimentu s istočnon i zapadnom njemačkon, i postojećen, sa sjevernon i južnon korejon, svi znaju u čemu je stvor. svi. isto tako je i s porezima, sve se zno i o lafferovoj i rahnovoj krivulji i pogreškama koje moru proizvesti, to nišće ni tajna. ni riječ o znanju, nego o spremnosti.
niste spremni.
Mogu birati grupe, a one se sastoje od pojedinaca. 

Ajme oprosti. Nisam bila svjesna da sam ja u stvari ideološki socijalist koji vrši nasilje. 
Evo ja ti se dumboko ispričavam. Samo reci što trebam napraviti da te istiram iz te neugodne situacije u koju sam te utirala inicijacijom nasilja.   :_|

Ne, Abende, samo neki ljudi znaju i nije ih briga. 
Neki znaju i briga ih je. Takvih je nažalost premalo da bi stvorili kritičnu masu, jer imaju još dvije grupe koje su pak u ne znanju, oni koji ne znaju i nije ih briga i zadnja grupa oni koji ne znaju, a briga ih je (voljeli bi znati).  Oko ovih zadnjih se vrijedi potruditi ako se želi (rekoh ako) nešto mijenjati.  A može se mijenjati. 

U Hrvatskoj su mnogi spremni. Za dom   :D

naravski da postoju grupe, slobodu asocijacije za sa još niste ukinuli,
jo živin nešto ča mi se ideološki gadi jer grupu ku ste viu osnovali ne morin izbjeći, vi ste me učinili članon grupe protiv moje volje. zoto sun reko da pojedinac ne biro kakov će svit biti. ono ča moreš je pokušati uništiti ot nasilni svit, opirati van se, podmetati van nogu na svakin koroku, raskrinkavati vaše fašističke grupe.

ne opraštan, jer ni dovoljno reći oprosti, tribo prestati s nasijen.
da bi ti oprosti, ti triboš početi propagirati slobodu. triboš se početi suprostavljati fašističkin zahtjevima da država nasilno odgojo svoje građane. unda opraštan. nakon toga, ostaje ti još samo početi otimati nazad što je tvoje, prestati ploćati porez i sl.



ok, amo ispitati postoji li znanje i nespremnost na promjene kako jo govorin, ili neznanje i posljedični košmar kako ti govoriš..

je ti znoš da država nasilno odgojo svoje građane?
ako znoš, jel podržavaš obvezno odgajanje?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 16 Sep - 22:45

Ra wrote:
aben wrote:
Ra wrote:
night sky wrote:
Ra wrote:
Da, kriv je socijalistički mentalitet, kojeg ti živiš svakom porom svog tijela.   :D

Uz državu i mentalitet ipak je ključno neznanje. 
Zapravo to neznanje i ne bi bio toliki problem kad ne bi vladala glupost i tvrdoglavost koja ne dozvoljava čuti druge i prihvatiti tuđe znanje.
Mi smo jednostavno najbolji, najpametniji etc... :)


...... ljude, gradane treba odgajati.... a kada se to ne radi na ispravan nacin, ili se uopce ne radi, kao u hr zadnjih 30g dobijemo ovo sto danas imamo jer se drzavi zivo fucka sve dok onima koji su trenutno na vlasti nista ne fali....
Ma ne muči (i ne čudi) me što se državi fućka, to je nešto što je bilo za pretpostaviti. 

Zastrašujuće mi je što se živo fućka ljudima koji zapravo nisu u najboljem položaju, ali su odustali od ideje da ga mijenjaju. 
Apatija je riječ koja mi nekako najbliže opisuje stanje našeg društva. A to je gore nego očaj.

jel misliš da građane tribo odgajati?
Građani su djeca i odrasli. Djecu se odgaja i obrazuje. Odrasle građane možeš samo obrazovati, za odgoj je prekasno.

?

jel ti misliš da država tribo odgajati svoje građane, ili misliš da država ne tribo odgajati svoje građane?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 16 Sep - 22:46

Ra wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:....... znaci gadljivo je ako politicar, sudac, nastavnik bude uzor? cini dobro za sve, trudi se ostaviti trag iz kojeg se nesto moze nauciti, biti bolje.....


nisi to rekla. uzor je pasivna pozicija, odgajanje je aktivna.



.....sve sto hr ima napravljeno je do prije 30g. da je isza vrijedno naprabila ne bi pola hr danas bilo vani....

sigh...




..... a kako se postaje uzor?  nista ne cineci?....
......pojedinac svojim primjerom,djelovanjem  postaje uzor, odgaja buduce narastaje. slijedi se njegov primjer....
.....dobar profesor ce biti uzor i potaknuti ucenike da prosire znanje a traljav ce izbiflati svoje i jedva cekati da sat zavrsi. tako ce i stariji kolega na poslu mlade poticati ili glazbeni urednik pustati bedastoce dovoljan broj puta odgajajuci generaciju idiota lakih nota. nekada smo na svakom uglu u gradu imali knjizaru sad na istom mjestu goli bijeli zidovi prodaju mobitele porucujuci mladima da knjiga ne vrijedi, jos malo pa djeca nece znati ni sto je papir etc.....

odgajanje je aktivno djelovanje prema nekomu.
kad se ti ponošoš uzorno, postavljaš primjer, ali ne odgojoš.

ali, ov primjer s profesoron, zoč profesor, u zadanim socijalističkin uvjetima, ne bi samo izbiflo i čeko kroj nastave? sustav ki podržavaš proizvodi moralni hazad i nemoguće je zahtijevati i državno obrazovanje i uzorne profesore.
Odgoj nije samo aktivan. Postavljanje uzora je također vrsta odgoja (pasivna), jer dijete slijedi obrazac ponašanja osobe koja joj je autoritet (roditelj, učitelj, član obitelji, prijatelj, susjed itd.). 
I djeca koju nitko ne odgaja (aktivno) ponašaju se po uzoru na nekog iz okoline u kojoj odrastaju.


znoči, ti misliš da bi država tribala pokušati samo pasivno utjecati na svoje građane, nikako aktivno?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 16 Sep - 22:54

night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:....... znaci gadljivo je ako politicar, sudac, nastavnik bude uzor? cini dobro za sve, trudi se ostaviti trag iz kojeg se nesto moze nauciti, biti bolje.....


nisi to rekla. uzor je pasivna pozicija, odgajanje je aktivna.



.....sve sto hr ima napravljeno je do prije 30g. da je isza vrijedno naprabila ne bi pola hr danas bilo vani....

sigh...




..... a kako se postaje uzor?  nista ne cineci?....
......pojedinac svojim primjerom,djelovanjem  postaje uzor, odgaja buduce narastaje. slijedi se njegov primjer....
.....dobar profesor ce biti uzor i potaknuti ucenike da prosire znanje a traljav ce izbiflati svoje i jedva cekati da sat zavrsi. tako ce i stariji kolega na poslu mlade poticati ili glazbeni urednik pustati bedastoce dovoljan broj puta odgajajuci generaciju idiota lakih nota. nekada smo na svakom uglu u gradu imali knjizaru sad na istom mjestu goli bijeli zidovi prodaju mobitele porucujuci mladima da knjiga ne vrijedi, jos malo pa djeca nece znati ni sto je papir etc.....

odgajanje je aktivno djelovanje prema nekomu.
kad se ti ponošoš uzorno, postavljaš primjer, ali ne odgojoš.

ali, ov primjer s profesoron, zoč profesor, u zadanim socijalističkin uvjetima, ne bi samo izbiflo i čeko kroj nastave? sustav ki podržavaš proizvodi moralni hazad i nemoguće je zahtijevati i državno obrazovanje i uzorne profesore.



..... odgajas! iako aktivno u tome ne sudjelujes......



..... sustav?  kskav ja to sustav zagovaram?.... pa dobro onda, nazvat cemo ga sustavom -biti covjek-  jer to je jedino sto zagovaram, izvrsiti  zadacu prema drugom covjeku, uciniti nesto korisno za sve..... biti pozitivan ... za to si uostalom i placen, za nekakav izvrseni rad a koliko si uspjesan u tome vidi se po ucenicima, buducim nosiocima drustva koji jednog dana mogu, mozda, nesto i promijeniti, stvoriti bolje uvjete za one iza katedre.....
....uostalom, nitko ne brani da odes u privatnu skolu, iselis u drugi sustav,drzavu ....ali tamo ne bi dangubio vecinu vremena i jos za isto bio placen, jel?!......


..... da li sam dirnula u nesto?.....
......da li ti to sebe necim opravdavas?.....
..... o da!....

o, neaktivno odgojoš. a jesi li ti za to da država i aktivno odgojo svoje građane?

zagovoroš socijalizam, sustav u kome se građanima nasilno nameću servisi države. zagovoroš nasilje, i još vriđaš svoje žrtve pridjevima u kima foliš ono ča zastupoš. ko da robovlosnik objašnjivo robu kako mu je bolje da je rob, nego da je slobodan.


ka pojdeš u privatnu skulu, prvo ča tribo naglositi je da si obavezan biti u njoj, a drugo da si u tin slučaju dvo put ploti školovanje. dakle, to je dvostruko nasilje.


jesi, dirnula si u ishodište nasilja, u državno obrazovanje.
pa, opravdavan se svačinin, na ča konkretno misliš?



_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 16 Sep - 22:59

night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:


......hehe, ja o zebri a ti o tartufima....

a ča si hotila reći, ča ča jo imun doma?

......meni je ovo dosadno.....
..... a ne znam.... ljubiteljicu serija i sl. pa onda su to i sve zene redom. nisu....  rijec je bila o gustima kod zena i muskaraca tj.razlikama.... jel?....

.... i kesa nije hr....a hvalis se cistunstvom....

jesu.
ako ne veruješ meni, vidi oćeš li verovati psiholozima; žene gljedaju uru vrimena više televizije nego muški. s tin da jo nis reko sve žene, nego žene.
nećeš me uvatiti u krivon  duperonju kvantifikatorov.


jel moreš dati neku poveznicu di se folin purizmon? ne moreš, jer ti je to dosadno iskati.
inače, kesa je hrvatska riječ.




......kad kazes zene, misli se na opcenito zene.... sve ili samo neke ,trpas ih u kos ljubiteljica serija......
........ da na zemlji postoji samo jedan rod onda bi to drugacije zvucalo....



......kesa nije hrvatska rijec!......  od turskog kese....


naravski da mislin općenitpo na žene. ali, ča bi meni verovala; samo gugloj: watch tv men women


kesa je hrvatska riječ.


_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 16 Sep - 23:01

night sky wrote:
Ra wrote:
aben wrote:
Ra wrote:
night sky wrote:


...... ljude, gradane treba odgajati.... a kada se to ne radi na ispravan nacin, ili se uopce ne radi, kao u hr zadnjih 30g dobijemo ovo sto danas imamo jer se drzavi zivo fucka sve dok onima koji su trenutno na vlasti nista ne fali....
Ma ne muči (i ne čudi) me što se državi fućka, to je nešto što je bilo za pretpostaviti. 

Zastrašujuće mi je što se živo fućka ljudima koji zapravo nisu u najboljem položaju, ali su odustali od ideje da ga mijenjaju. 
Apatija je riječ koja mi nekako najbliže opisuje stanje našeg društva. A to je gore nego očaj.

jel misliš da građane tribo odgajati?
Građani su djeca i odrasli. Djecu se odgaja i obrazuje. Odrasle građane možeš samo obrazovati, za odgoj je prekasno.


...... tako je..... ali sam mislila da ce se to podrazumijevati. ljudi......


......jedini problem je sto za abena djeca nisu ljudi!....


izdokle ti da zome dica nisu ljudi?

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 16 Sep - 23:08

Ra wrote:
night sky wrote:
Ra wrote:
aben wrote:
Ra wrote:
Ma ne muči (i ne čudi) me što se državi fućka, to je nešto što je bilo za pretpostaviti. 

Zastrašujuće mi je što se živo fućka ljudima koji zapravo nisu u najboljem položaju, ali su odustali od ideje da ga mijenjaju. 
Apatija je riječ koja mi nekako najbliže opisuje stanje našeg društva. A to je gore nego očaj.

jel misliš da građane tribo odgajati?
Građani su djeca i odrasli. Djecu se odgaja i obrazuje. Odrasle građane možeš samo obrazovati, za odgoj je prekasno.


...... tako je..... ali sam mislila da ce se to podrazumijevati. ljudi......


......jedini problem je sto za abena djeca nisu ljudi!....
:D
Naravno da mu jesu ljudi, ali toliko voli biti u pravu da će iskoristiti apsolutno sve samo da ne izgubi u raspravama. Nevjerojatan je. :)

čekoj, ča sun jo to iskoristi?

fašizam ni nešto ča tribo podržavati, a odgajanje građana je vrh fašiszma i totalitarizama. unda još ka je dodala da to tako zanjih 30 godin, ča koreliro s jugonostalgijon i vrimenon kad je tito odgojo mole partizane u kasarnami među tenkovima, i ča je rezultiralo krvavin raton, unda stvor postaje totalno neobranjiva u tolikoj mjeri da ne bi izgubi otu raspravu ni da si retardirun.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben Mon 16 Sep - 23:11

night sky wrote:
Ra wrote:
night sky wrote:
Ra wrote:
aben wrote:

jel misliš da građane tribo odgajati?
Građani su djeca i odrasli. Djecu se odgaja i obrazuje. Odrasle građane možeš samo obrazovati, za odgoj je prekasno.


...... tako je..... ali sam mislila da ce se to podrazumijevati. ljudi......


......jedini problem je sto za abena djeca nisu ljudi!....
:D
Naravno da mu jesu ljudi, ali toliko voli biti u pravu da će iskoristiti apsolutno sve samo da ne izgubi u raspravama. Nevjerojatan je. :)


....a ne znam :D .... mozda vidi male zelene....
.... ne tako davno je to izjavio, valjda pritom misleci kako je s djecom tesko raditi ali nije imao petlje reci da ih u stvari ne zna obuzdati pa su onda zvijeri.... nesto, tj. nisu ljudi....

čuj, kad si ti izjovila da voliš hitlera i da smatraš da je učini dobro prema židovima, jo ti nis nišće reko.

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 17 Sep - 8:54


kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by kic Tue 17 Sep - 18:17

aben wrote:
kic wrote:
odgajanje djece tj građana ftw

jel misliš da bi država tribala odgajati svoje građane?

ja ne znam ni kako djecu-djecu odgajati..

ali svakako mislim da si drzava uzima previse prava mijesati u tuđe živote
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by aben Tue 17 Sep - 19:14

kic wrote:
aben wrote:
kic wrote:
odgajanje djece tj građana ftw

jel misliš da bi država tribala odgajati svoje građane?

ja ne znam ni kako djecu-djecu odgajati..

ali svakako mislim da si drzava uzima previse prava mijesati u tuđe živote

niko ne zno kako dicu odgojati, svi koristu istu metodu; pokušaj-pa ča bude.

a ka to čini država, ko ča to socijalistice na temi priželjkivaju, dobiješ talibansko društvo dok si keks reko

_________________
Insofar as it is educational, it is not compulsory;

And insofar as it is compulsory, it is not educational
aben
aben

Posts : 35459
2014-04-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 19 Sep - 8:31


uvijek se sjetim serije Utopia i završetka..

teoretičari zavjera su potajno zaljubljeni u zavjere i rado bi ih vodili, država postaje sve distopičnija a ljudi misle da samo treba farbu promijeniti, i bit će utopija..
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by kic Thu 19 Sep - 11:02


the fact that the mission was about the Monolith; this conflicted with HAL's basic programming of open, accurate processing of information, causing him to suffer the computer equivalent of a paranoid mental breakdown..

https://en.wikipedia.org/wiki/2010:_The_Year_We_Make_Contact
kic
kic
Admin

Male
Posts : 48016
2014-04-10


https://www.ex-iskon-pleme.com

Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by night sky Thu 19 Sep - 13:05

aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:

nisi to rekla. uzor je pasivna pozicija, odgajanje je aktivna.




sigh...




..... a kako se postaje uzor?  nista ne cineci?....
......pojedinac svojim primjerom,djelovanjem  postaje uzor, odgaja buduce narastaje. slijedi se njegov primjer....
.....dobar profesor ce biti uzor i potaknuti ucenike da prosire znanje a traljav ce izbiflati svoje i jedva cekati da sat zavrsi. tako ce i stariji kolega na poslu mlade poticati ili glazbeni urednik pustati bedastoce dovoljan broj puta odgajajuci generaciju idiota lakih nota. nekada smo na svakom uglu u gradu imali knjizaru sad na istom mjestu goli bijeli zidovi prodaju mobitele porucujuci mladima da knjiga ne vrijedi, jos malo pa djeca nece znati ni sto je papir etc.....

odgajanje je aktivno djelovanje prema nekomu.
kad se ti ponošoš uzorno, postavljaš primjer, ali ne odgojoš.

ali, ov primjer s profesoron, zoč profesor, u zadanim socijalističkin uvjetima, ne bi samo izbiflo i čeko kroj nastave? sustav ki podržavaš proizvodi moralni hazad i nemoguće je zahtijevati i državno obrazovanje i uzorne profesore.



..... odgajas! iako aktivno u tome ne sudjelujes......



..... sustav?  kskav ja to sustav zagovaram?.... pa dobro onda, nazvat cemo ga sustavom -biti covjek-  jer to je jedino sto zagovaram, izvrsiti  zadacu prema drugom covjeku, uciniti nesto korisno za sve..... biti pozitivan ... za to si uostalom i placen, za nekakav izvrseni rad a koliko si uspjesan u tome vidi se po ucenicima, buducim nosiocima drustva koji jednog dana mogu, mozda, nesto i promijeniti, stvoriti bolje uvjete za one iza katedre.....
....uostalom, nitko ne brani da odes u privatnu skolu, iselis u drugi sustav,drzavu ....ali tamo ne bi dangubio vecinu vremena i jos za isto bio placen, jel?!......


..... da li sam dirnula u nesto?.....
......da li ti to sebe necim opravdavas?.....
..... o da!....

o, neaktivno odgojoš. a jesi li ti za to da država i aktivno odgojo svoje građane?

zagovoroš socijalizam, sustav u kome se građanima nasilno nameću servisi države. zagovoroš nasilje, i još vriđaš svoje žrtve pridjevima u kima foliš ono ča zastupoš. ko da robovlosnik objašnjivo robu kako mu je bolje da je rob, nego da je slobodan.


ka pojdeš u privatnu skulu, prvo ča tribo naglositi je da si obavezan biti u njoj, a drugo da si u tin slučaju dvo put ploti školovanje. dakle, to je dvostruko nasilje.


jesi, dirnula si u ishodište nasilja, u državno obrazovanje.
pa, opravdavan se svačinin, na ča konkretno misliš?





....... ????..... kakav socijalizam.....
...... ili ne zelis ili nisi u stanju razumjeti da drzava odgaja ljude htjeli to oni ili ne, samo sto postoji dobar i los odgoj,  i onaj koji lakse prihvatis ili ne.....


.....dva puta platio skolovanje? opet bulaznis jer moj se odgovir odnosio na one koji rade u skolama, nitko ih nije silio da biraju sto ce raditi u zivotu, tu je izbor malo siri,jel, a ti si skrenuo na ucenike,pa dobro onda....ako drzava,bilo koja, ponudi dva oblika skolovanja, drzavno i privatno znaci da ona diktira nacin zivota, odgojiti ce,ogromnim dijelom
generacije po svom, jer od dva mozes birati jedno, kombinirati eventualno ili se ne skolovati a zato ces opet snositi nekakve posljedice, osim ako nisi dio zasticenog kruga......


....  nasilje?.... bulaznjenje br.3...  samo u ovom postu.....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by night sky Thu 19 Sep - 13:11

aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:
night sky wrote:
aben wrote:

a ča si hotila reći, ča ča jo imun doma?

......meni je ovo dosadno.....
..... a ne znam.... ljubiteljicu serija i sl. pa onda su to i sve zene redom. nisu....  rijec je bila o gustima kod zena i muskaraca tj.razlikama.... jel?....

.... i kesa nije hr....a hvalis se cistunstvom....

jesu.
ako ne veruješ meni, vidi oćeš li verovati psiholozima; žene gljedaju uru vrimena više televizije nego muški. s tin da jo nis reko sve žene, nego žene.
nećeš me uvatiti u krivon  duperonju kvantifikatorov.


jel moreš dati neku poveznicu di se folin purizmon? ne moreš, jer ti je to dosadno iskati.
inače, kesa je hrvatska riječ.




......kad kazes zene, misli se na opcenito zene.... sve ili samo neke ,trpas ih u kos ljubiteljica serija......
........ da na zemlji postoji samo jedan rod onda bi to drugacije zvucalo....



......kesa nije hrvatska rijec!......  od turskog kese....


naravski da mislin općenitpo na žene. ali, ča bi meni verovala; samo gugloj: watch tv men women


kesa je hrvatska riječ.



......???? ..... pravi si matrix man....


... kesa nije hrvatska rijec. dokazi suprotno.....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by night sky Thu 19 Sep - 13:13

aben wrote:
night sky wrote:
Ra wrote:
aben wrote:
Ra wrote:
Ma ne muči (i ne čudi) me što se državi fućka, to je nešto što je bilo za pretpostaviti. 

Zastrašujuće mi je što se živo fućka ljudima koji zapravo nisu u najboljem položaju, ali su odustali od ideje da ga mijenjaju. 
Apatija je riječ koja mi nekako najbliže opisuje stanje našeg društva. A to je gore nego očaj.

jel misliš da građane tribo odgajati?
Građani su djeca i odrasli. Djecu se odgaja i obrazuje. Odrasle građane možeš samo obrazovati, za odgoj je prekasno.


...... tako je..... ali sam mislila da ce se to podrazumijevati. ljudi......


......jedini problem je sto za abena djeca nisu ljudi!....


izdokle ti da zome dica nisu ljudi?



.....ne znam gdje ni kada tocno,ove godine sigurno ali je bio odgovor na neciji komentar.....
night sky
night sky

Posts : 1227
2015-08-16


Back to top Go down

Denkverbot Empty Re: Denkverbot

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 50 1, 2, 3 ... 25 ... 50  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum