ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by RayMabus 20/8/2019, 10:25

Opa  , idemo u građanski rat

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2109832
RayMabus
RayMabus

Posts : 175381
2014-04-11


Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by RayMabus 20/8/2019, 10:28

Marš na Rim







Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog 220px-March_on_Rome_1922_-_Mussolini
Mussolini i crnokošuljaši u Pohodu na Rim
Marš na Rim također i Pohod na Rim bila je politička demonstracija koja je trajala od 27. do 29. listopada 1922., i koja je imala za cilj pokušaj vojnog udara, kojeg je neuspješno pokušala napraviti talijanska fašistička stranka (PNF), koja je ipak uspjela ostvariti da vođa stranke Benito Mussolini postane šef talijanske vlade djeleći zajedno vlast s diktatorom Viktorom Emanuelom III.


PozadinaUredi


Italija je bila jedna od zemalja pobjednica u prvom svjetskom ratu s velikim gubicima, a nije dobila sve teritorijalne oblasti koje su joj obećane od saveznica da 1915. godine stupi u rat na njihovoj strani. Taj razlog, zajedno s velikom globalnom ekonomskom krizom poslije rata, negativno se odrazio na vladajuću talijansku politiku, što dovodi do povećane podrške kommunistima i talijanskim fašistima. Poslije Prvog svjetskog rata fašistima raste politička podrška i kroz nasilje, kada na nasilan način uništavaju komunističke organizacije u dolini rijeke Po u sjevernoj Italiji. Općenito, fašisti nisu imali veliki broj glasova u parlamentu (imali su 20 poslaničkih mandata u vrijeme pohoda na Rim). Kada je talijanska vlada prolazila kroz period duboke krize, fašisti odlučuju pokušati preuzeti vlast u državi kroz vojni udar.


Slijed događajaUredi


U pohodu na Rim, glavni grad Italije, učestvovalo je 30 000 crnokošuljaša i tzv. squadrista (fašistički ulični borci), koje su predvodili Italo Balbo, Emilio De Bono, Michele Bianchi i Cesare Maria De Vecchi dok je Mussolini čekao u Milanu. Glavnu skupinu je zaustavila talijanska policija a 9 000 koji su uspjeli doći do odredišta, bili su slabo organizirani i naoružani. U tom trenutku kralj ipak odlučuje dozvoliti Mussoliniju da sastavi vladu i da postane premijer 20. listopada. Dan poslije crnokošuljašiparadiraju rimskim ulicama, ali već iste večeri Mussolini ih šalje vlakovima iz grada.
Dan izabran za marš, 28. listopada, postaje "Nova godina" u fašističkoj Italiji kada je novi kalendar uveden 1927. godine.


PosljediceUredi


Mussolini je postepeno povećavao svoju moć, sve dok praktično nije postao diktator. Ipak fašisti nisu imali tako veliku podršku naroda, a konzervativne stranke su cijelo vrijeme bile u opoziciji. Fašisti započinju agresivnu vanjsku politiku, intervencijom u španjolskom građanskom ratu i okupacijom Etiopije, što je približilo svijet Drugom svjetskom ratu, jer je Italija na taj način podrivala internacionalni stabilitet koji je uspostavljen poslije Prvog svjetskog rata (Liga naroda i njena kolektivna sigurnost). Mussolini je ostao vođa u Italiji sve do 1943., kada ga obara njegova vlastita fašistička stranka i talijanski kralj, pošto je Italija pretrpjela velike poraze od saveznika tijekom Drugog svjetskog rata.
Adolf Hitler je pogrešno protumačio slijed događaja (kao i mnogi drugi) i vjerovao je da i njegova stranka NSDAP može preuzeti vlast u Njemačkoj na isti način. To dovodi do neuspjelog Hitlerovog puča 1923. Hitler je izvukao pouku da nacisti moraju doći na vlast zakonskim putem i dolazi na vlast na sličan način kao Mussolini, jer ga je konzervativni predsjednik Paul von Hindenburg imenovao kancelarom 1933. godine.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175381
2014-04-11


Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by vuksadinare 20/8/2019, 10:29

u italiji vlade traju krace nego pišanje pirat
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99001
2015-09-08


Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by RayMabus 20/8/2019, 10:32

Al ovo će izbit građanski rat. Salvini ima podršku naroda , policije i vojske a ljevičari ga žele zbaciti u oporbu.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175381
2014-04-11


Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by catabbath 20/8/2019, 10:39

vuksadinare wrote:u italiji vlade traju krace nego pišanje pirat

Nisu sofisticirani kao Plenki koji je u stanju pobrati smeće iz svih stranaka da mu drže vladu na okupu :)
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12390
2015-08-22


Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by Regoč 20/8/2019, 10:41


_________________
Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by vuksadinare 20/8/2019, 10:42

catabbath wrote:
vuksadinare wrote:u italiji vlade traju krace nego pišanje pirat

Nisu sofisticirani kao Plenki koji je u stanju pobrati smeće iz svih stranaka da mu drže vladu na okupu :)
to stoji..jer u italiji su ideoloski profilirane stranke i nece ljevica sa desnicom i obratno..kod nas ne znas vise ko je ljeva a ko desna stranka ili nista od toga..bar kod vecine...ovi koji znaju su marginalizirani
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99001
2015-09-08


Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by catabbath 20/8/2019, 10:43

Giovinezza, giovinezza, primavera di belezza

Pjevalo se to i tu svojevremeno :)

_________________
Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Fb_img10
catabbath
catabbath

Male
Posts : 12390
2015-08-22


Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by RayMabus 20/8/2019, 10:45

Sad čekamo rasplet popodne , očel bit novi izbori il ljevičari sastavljaju vladu.

Navijan za ljevičare jer je to građanski rat u Italiji.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175381
2014-04-11


Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by Regoč 20/8/2019, 10:46

catabbath wrote:
vuksadinare wrote:u italiji vlade traju krace nego pišanje pirat

Nisu sofisticirani kao Plenki koji je u stanju pobrati smeće iz svih stranaka da mu drže vladu na okupu :)
Ionako Italijom vlada mafija. Ili isusovci. Ili udba.

_________________
Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by RayMabus 20/8/2019, 10:54

Daj Bože da ljevičari budu popodne toliko drski pa sastave vladu. 

Miljardu i dvjesto miljona crnaca čeka u Africi ko napete puške da im ljevičari širom otvore vrata a u Njemačkoj raste AfD dakle granica zatvorena i svi završavaju u sjevernoj Italiji di je Salvini na vlasti.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175381
2014-04-11


Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by RayMabus 20/8/2019, 11:10

U Libiji stanje nepromjenjeno.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/2019_Western_Libya_offensive

Dakle idealan scenarij ; 

Ljevičari popodne sastave vladu a Salvini iz oporbe nek laje i onda fino ponovo dolaze na stotine imigranata dnevno u Italiju a Njemačka se zatvorila.

Kako su na Siciliji i Sardiniji na vlasti desničari odma će ih proslijediti na kopno pa nek idu di oće a idu Salviniju na sjever di on vlada.

Miriše na prvi građanski rat u zapadnoj Europi.

U Africi ima miljardu i dvjesto miljona crnaca , to cijela Europa ne može provarit a kamo li sjever Italije
RayMabus
RayMabus

Posts : 175381
2014-04-11


Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by RayMabus 20/8/2019, 16:42

Pala italijanska vlada

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/italijanski-premijer-podnosi-ostavku

Sad će ljevičari pokušat formirat vlast u parlamentu da se ne ide na nove izbore.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175381
2014-04-11


Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by debotoijusto 20/8/2019, 17:24

RayMabus wrote:Sad čekamo rasplet popodne , očel bit novi izbori il ljevičari sastavljaju vladu.

Navijan za ljevičare jer je to građanski rat u Italiji.
Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog FlimsyInfiniteFinwhale-max-1mb
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30564
2014-04-12


Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by RayMabus 20/8/2019, 17:25

Samo se ti smiji. Iman ja podatke iz budućnosti.

Neće još ne brini se. Samo gledan kako se stvari namištaju upravo za taj scenarij.

Pošajbat će se Italijani međusobno. Neka repriza španjolskog građanskog rata.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175381
2014-04-11


Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by RayMabus 20/8/2019, 17:38

Neće se desit sad ništa jer kronološki znan kako idu stvari. Ovo danas šta se desilo je bitno jer je došlo do razlaza populističke ljevice i populističke desnice.

Dakle ljevica je ljevica a desnkica desnica. To je prva podjela a druga je zemljopisna jer je Salvinijevo uporište na Sjeveru a ovima u Rimu i Napoliju. To je druga podjela.

I onda stižu horde imigranata ...koji zapinju u Italiji i rade kaos.

Tad počinje ...rokanje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175381
2014-04-11


Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by RayMabus 20/8/2019, 17:46

Da bi se ovo ludilo koje maršira Europom zaustavilo neće biti dovoljno da negdje desnica dobije nešto glasova pa malo zamuti vodu.

Potrebne su žrtve. Ulice kojima teču potoci krvi. Države dovoljno velike da zatresu cijelu Europu a koje nestaju u kaosu pred očima cijelog svijeta.





Italija.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175381
2014-04-11


Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by RayMabus 20/8/2019, 17:59

Sad navijam za ljevičare da slože vladu pošto mi se upravo taj scenarij uklapa u kronologiju.

Oni će pustit crnce u Italiju nakon čega Salvini blokira planinske prijevoje u sjevernim Apeninima da ne uđu u dolini rijeke Po i svi ti crnci idu prema Genovi i francuskoj granici.
RayMabus
RayMabus

Posts : 175381
2014-04-11


Back to top Go down

Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog Empty Re: Italija ide prema krahu vlade , Salvini : Ljevičari će uzeti vlast samo preko mene mrtvog

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum