ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar"

Go down

Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar" Empty Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar"

Post by Hektorović 19/8/2019, 18:05

BANJALUKA - Srpski član Predsjedništva BiH Milorad Dodik izjavio je danas Srni da je iz događaja koje gledamo u proteklih 11 mjeseci jasno da neko pokušava da od cijele BiH napravi slučaj "Mostar".

Komentarišući dešavanja u vezi sa formiranjem vlasti na nivou BiH uoči sutrašnje sjednice Predsjedništva BiH, Dodik je istakao da Republika Srpska već pet godina nema predstavnike većinske volje svojih birača u institucijama BiH. 
On je podsjetio da su građani na izborima 2018. godine jasno odabrali politiku koja bi trebalo da ih predstavlja u Sarajevu, ali da oni koji su njihov izbor ni za 11 mjeseci ne ostvaruju pravo na političko predstavljanje. 
"Nikada nisam komentarisao odnose u Federaciji i kantonima, niti smo mi ikada bilo koga u FBiH ili kantonima uslovljavali da rade nešto što njihovi građani ne žele. Građani Republike Srpske su izabrali svoje predstavnike za nivo BiH, predstavnici EU su više puta isticali da godišnji nacionalni program nije uslov za evropske integracije. Zašto onda stojimo u mjestu? Sada je potpuno jasno da neko želi da dodatno destabilizuje cijelu BiH, a time i Srpsku, i da nas sve zaustavi na putu reformi i evropskih integracija", naglasio je Dodik. 
On je dodao da se svako ko je pročitao principe o formiranju Savjeta ministara mogao uvjeriti šta su potpisnici podržali i potpisali, naglasivši da svima prepušta da samo prosude zbog čega je neko odlučio da od sporazuma napravi nesporazum. 
"Još jednom, vrlo odgovorno, pozivam i apelujem na sve koji su potpisali sporazum da budu odgovorni ljudi i da daju doprinos u formiranju Savjeta ministara u skladu sa izbornom voljom naroda koji su nas birali. Previše posla, projekata i investicija je zaustavljeno i niko neće čekati vječno da se dogovorimo, a investicije idu tamo gdje postoji politička stabilnost. Narodima u BiH treba više posla, investicija, radnih mjesta, ali čini mi se iznad svega nade u budućnost. To je nemoguće realizovati ako za početak ne konstituišemo organe vlasti na svim nivoima", rekao je Dodik. 
Formiranje Savjeta ministara, dodao je on, ne treba i ne može više da čeka ni dana. 
"Narodi su nam na izborima dali odgovornost za budućnost zemlje i niko nema pravo da se poigrava time ili uslovljava cijeli jedan narod ili entitet onim što nikada nije bilo predmet za formiranje vlasti", kaže Dodik. 
Principe za formiranje vlasti potpisali su lideri SNSD-a, HDZ-a BiH i SDA, a u njim je predviđeno da Savjet ministara bude konstituisan do 5. septembra. 
Sudbina sporazuma je neizvjesna jer bošnjačka strana formiranje vlasti uslovljava slanjem godišnjeg nacionalnog plana za pristupanje NATO-u, iako to nije ni pomenuto u potpisanim principima.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar" Empty Re: Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar"

Post by Sora 19/8/2019, 18:36

Ja znam jednu NADU 
Nije buducnost.
 Vise je jedna stara olinjala dronhuljA 
Zove se jos POKvarena  SRPSKA POLITIKA

_________________
DUM SPIRO, SPERO
Sora
Sora

Posts : 23727
2014-04-29


Back to top Go down

Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar" Empty Re: Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar"

Post by AlfaOmega 19/8/2019, 19:12

Sora wrote:Zove se jos POKvarena  SRPSKA POLITIKA
Zakaj bu jedna država koja ima potencijal biti dobra zemlja morala ući u kapitalistički NATO?

Možda ti imaš želju da je vidiš u NATO-u jerbo si okorili kapitalist koji voli SAD, ali to ni uredu. BiH može bolje.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10277
2015-09-11


Back to top Go down

Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar" Empty Re: Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar"

Post by AlfaOmega 19/8/2019, 19:13

Ugledaj se na svog zemlaka Eru. I on voli SAD, ali nikad svojoj zemlji BiH ne bu poželija NATO, i uvik će biti na strani gospodina Dodika. 
Jer NATO kvari ljude.

_________________
I ask not for a lighter burden, but for broader shoulders.
AlfaOmega
AlfaOmega

Posts : 10277
2015-09-11


Back to top Go down

Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar" Empty Re: Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar"

Post by Regoč 19/8/2019, 19:53

Sora wrote:Ja znam jednu NADU 
Nije buducnost.
 Vise je jedna stara olinjala dronhuljA 
Zove se jos POKvarena  SRPSKA POLITIKA
Zašto je pokvarena politika koja zagovara poštivanje potpisanoga, a ne politika koja izigrava potpisano? Neovisno o tom sviđa li nam se potpisano ili ne.

_________________
Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar" Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar" Empty Re: Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar"

Post by Eroo 19/8/2019, 20:39

Nije Dodik pao s Marsa, on je jedan od rijetkih političara u ograđenoj tvorevini
koji je školovani političar. Za razliku od njega Komšić i Džaferović su spadala,
koja su tu sasvim slučajno. 
Dodik će u svakom slučaju tražit da se ispoštuje već dogovoreno i podpisano.
Čemu novo dogovaranje ako se ne sprovodi ni ono šta je prije samo par dana
dogovoreno i podpisano? Komšić bi usput još i  ukinio konstitutivnost naroda i sad
se ti s njim dogovaraj o bilo čemu...Zna Dodik s takvima.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74941
2016-07-22


Back to top Go down

Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar" Empty Re: Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar"

Post by Hektorović 19/8/2019, 21:01

Regoč wrote:
Sora wrote:Ja znam jednu NADU 
Nije buducnost.
 Vise je jedna stara olinjala dronhuljA 
Zove se jos POKvarena  SRPSKA POLITIKA
Zašto je pokvarena politika koja zagovara poštivanje potpisanoga, a ne politika koja izigrava potpisano? Neovisno o tom sviđa li nam se potpisano ili ne.

Sarajevska politika u kontinuitetu izigrava potpisano
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar" Empty Re: Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar"

Post by Regoč 19/8/2019, 21:46

Hektorović wrote:
Regoč wrote:
Sora wrote:Ja znam jednu NADU 
Nije buducnost.
 Vise je jedna stara olinjala dronhuljA 
Zove se jos POKvarena  SRPSKA POLITIKA
Zašto je pokvarena politika koja zagovara poštivanje potpisanoga, a ne politika koja izigrava potpisano? Neovisno o tom sviđa li nam se potpisano ili ne.

Sarajevska politika u kontinuitetu izigrava potpisano
Slažem se, no zanima me kako Sora opravdava bošnjačko izigravanje dogovora? Zar nije dovoljna dana rieč, a kamoli potpisani dokument?

_________________
Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar" Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar" Empty Re: Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar"

Post by Hektorović 19/8/2019, 22:11

Regoč wrote:Slažem se, no zanima me kako Sora opravdava bošnjačko izigravanje dogovora? Zar nije dovoljna dana rieč, a kamoli potpisani dokument?

Mentalitet orijentalnog bazara ne poznaje takav determinizam, u njemu je istina fluidna, čvrsti dogovori ne postoje, cjenkanje je konstantno.
Hektorović
Hektorović

Posts : 26373
2018-04-10


Back to top Go down

Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar" Empty Re: Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar"

Post by Eroo 19/8/2019, 22:11

tabula • prije 4 sata
Historija se ponavlja? Bakirov babo '92 ode kod američkog veleposlanika u Beogradu Zimmermanna i skide svoj potpis sa već potpisanog mirovnog cutilleirovog plana, a kakve su posljedice tog akta, poznate su nam. Sada i babin sin ode u američku ambasadu u Sarajevu i odriče se dogovora o uspostavi BiH vlasti. Kakve će posljedice tog akta ovaj put biti, ne znam. Neka nam svima bog pomogne.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 74941
2016-07-22


Back to top Go down

Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar" Empty Re: Dodik: Neko pokušava da od BiH napravi "Mostar"

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum