ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Godisnjica 'balvan revolucije'

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Godisnjica 'balvan revolucije' - Page 3 Empty Re: Godisnjica 'balvan revolucije'

Post by Regoč 26/8/2019, 14:18

vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
Regoč wrote:
veber wrote:i dok smo bili na vrbasu mogli smo ući u banja luku no tuđman kao i svi jugo oficiri nije htio riskirat američki napad.
ameri teško da bi raketirali gradove ili jedinice na poziciji.
Moguće je da i ne bi gađali postrojbe, ali upitno je bismo li u konačnih dogovorih mogli zadržati Banjaluku.
Veća je opasnost bil položaj Podunavlja jer su Američani prietil da će tamo naseliti izbjeglice i vojno ih štititi. Tuđman je očito procienil da u tom trenutku, u ljeto 95., Hrvatska vojska ne može krenuti i u oslobađanje Podunavlja pa je zaustavil vojsku.
Ne bi mogao zadržati BAnja Luku, ne znam kako vam to nije jasno. Nismo zadržali ništa a ne da zadržimo Banja Luku.

Odlazak Srba bi doveo muslimane u poziciju apsolutne i vrlo nadmoćne većine u Banja Luci. Prvi izbori i bilo bi ZBOGOM Banja Luka.

Već viđeno u mnogim drugim gradovima i mjestima u BiH.
pa ja bi zaobisao banja luku i prepustio muslimanima a isao na bosansku posavinu i vratio ta podrucja...i tu stao..
Ideja je mogla biti i zamjena. Zauzmemo Banjaluku jer smo u naletu pa ju zamienimo sa Srbi za Posavinu.

Regoč

Posts : 35954
2015-08-21


Back to top Go down

Godisnjica 'balvan revolucije' - Page 3 Empty Re: Godisnjica 'balvan revolucije'

Post by Regoč 26/8/2019, 14:20

Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
vuksadinare wrote:
Ringo10 wrote:
Ne bi mogao zadržati BAnja Luku, ne znam kako vam to nije jasno. Nismo zadržali ništa a ne da zadržimo Banja Luku.

Odlazak Srba bi doveo muslimane u poziciju apsolutne i vrlo nadmoćne većine u Banja Luci. Prvi izbori i bilo bi ZBOGOM Banja Luka.

Već viđeno u mnogim drugim gradovima i mjestima u BiH.
pa ja bi zaobisao banja luku i prepustio muslimanima a isao na bosansku posavinu i vratio ta podrucja...i tu stao..
Sad sam ovo vidio ...

pa da, u pravu si. Vratit dijelove Bosanske Posavine, Bosanski Brod, Bosanski Šamac i Derventu da se narod vrati na svoje. Ono što realno možeš zadržat jer imaš većinu.

Kakva Banja Luka kakve trice ...
...pa ja mislim da je takav i plan bio..da V korpus uđe u banja luku a nase snage nastave prema bos.posavini..ali jbg ameri dali stop jednim i drugim..
Ameri su bili u pravu. Da su Srbi potpuno eliminirani iz BiH i da su ostali samo muslimani sa manjinom Hrvata, BiH bi postala PAKAO. 
Za Hrvate pogotovo. I bilo bi krvi na sve strane.
Ovdje si u pravu, izgon Srbah iz Bosne bil bi loš po Hrvate. Isplati nam se jedino istodobni izgon i Srbah i Bošnjakah, a ostatk njek se samoodredi, hoće li neovisni Bosher ili se pridružiti Hrvatskoj.

_________________
Godisnjica 'balvan revolucije' - Page 3 Slobodan-praljak-e1512064297742-243x300
Regoč
Regoč

Male
Posts : 35954
2015-08-21

Age : 105
Lokacija: : Doma

Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum