ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Novi izraelski proturaketni sustav

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Novi izraelski proturaketni sustav

Post by £otk@ 8/15/2019, 22:35

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/video-pentagon-potpisao-ugovor-o-kupnji-izraelskog-proturaketnog-sustava-koji-podsjeca-na-ratove-zvijezda-foto-20190814
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-13

Age : 44

Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by Eroo 8/15/2019, 22:43

£otk@ wrote:https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/video-pentagon-potpisao-ugovor-o-kupnji-izraelskog-proturaketnog-sustava-koji-podsjeca-na-ratove-zvijezda-foto-20190814

Ta "željezna kupola" ima još jednu "kupolu" - David's Sling, ili tako nekako. Dometa do 300 km.
Israel ih je već instalirao popriličan broj oko države.

PS: Ne znam kako stoji HR po tom pitanju?

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75004
2016-07-22


Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by £otk@ 8/15/2019, 22:46

Eroo wrote:
£otk@ wrote:https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/video-pentagon-potpisao-ugovor-o-kupnji-izraelskog-proturaketnog-sustava-koji-podsjeca-na-ratove-zvijezda-foto-20190814

Ta "željezna kupola" ima još jednu "kupolu" - David's Sling, ili tako nekako. Dometa do 300 km.
Israel ih je već instalirao popriličan broj oko države.

PS: Ne znam kako stoji HR po tom pitanju?

Nikako, PZO na bilo kojem dometu ne funkcionira. Svelo se na presretanje od strane MIG-21bis 
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-13

Age : 44

Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by Eroo 8/15/2019, 22:49

£otk@ wrote:
Eroo wrote:
£otk@ wrote:https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/video-pentagon-potpisao-ugovor-o-kupnji-izraelskog-proturaketnog-sustava-koji-podsjeca-na-ratove-zvijezda-foto-20190814

Ta "željezna kupola" ima još jednu "kupolu" - David's Sling, ili tako nekako. Dometa do 300 km.
Israel ih je već instalirao popriličan broj oko države.

PS: Ne znam kako stoji HR po tom pitanju?

Nikako, PZO na bilo kojem dometu ne funkcionira. Svelo se na presretanje od strane MIG-21bis 
Kojeg vraga su onda svako malo u Israelu? Posjećuju sveta mjesta ili što?

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75004
2016-07-22


Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by £otk@ 8/15/2019, 22:52

PZO je vrlo zahtjevan za domaću proizvodnju, koliko sam shvatio problem su radar i pogon rakete.

Osuđeni smo na nabavu, održavanje i nadgradnju, a Izraelci su tu top, pa Rusi. Patriot je bio sranje 1991, Ameri tu sve zadržavaju za sebe.

Tupim o tome da ne moramo nabavljati nikakve haubice, korvete itd. Sve to možemo sami proizvoditi i prodavati.

Ali naša sposobnost nadzora neba je čisto simbolična, a tu ćemo se morati osloniti na nabavu.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-13

Age : 44

Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by £otk@ 8/15/2019, 22:56

Eroo wrote:
£otk@ wrote:
Eroo wrote:
£otk@ wrote:https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/video-pentagon-potpisao-ugovor-o-kupnji-izraelskog-proturaketnog-sustava-koji-podsjeca-na-ratove-zvijezda-foto-20190814

Ta "željezna kupola" ima još jednu "kupolu" - David's Sling, ili tako nekako. Dometa do 300 km.
Israel ih je već instalirao popriličan broj oko države.

PS: Ne znam kako stoji HR po tom pitanju?

Nikako, PZO na bilo kojem dometu ne funkcionira. Svelo se na presretanje od strane MIG-21bis 
Kojeg vraga su onda svako malo u Israelu? Posjećuju sveta mjesta ili što?

Pa mogu ondje i živjeti.

Izrael je ozbiljna država, od fraza se ne živi. Ili imaš love ili nemaš.

A mi naricali kad je trebalo odvojiti za eskadrilu F-16 Barak 0,7 milijardi dolara. Nadji mi eskadrilu 4+ generacije za tu cijenu, pa trebalo bi ti spomenik podignuti.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-13

Age : 44

Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by RayMabus 8/15/2019, 22:57

https://hr.m.wikipedia.org/wiki/NASAMS
RayMabus
RayMabus

Posts : 176364
2014-04-12


Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by Eroo 8/15/2019, 23:02




Šta god uhvati radarom to se obara...Strašno.
Primjećujem (kao laik) da na vrhu glave ima one bočne usmjerivače, koje ne koristi
u prvoj fazi (za razliku od ruskih sistema),što znači da se početno ubrzanje ne smanjuje...
Ove usmjerivače se koristi u zadnjoj fazi, kad raketa pospješuje s trećim stupnjem rakete. 
Kod ovakvih sistema (ja opet kao laik) avioni gube  smisao...

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75004
2016-07-22


Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by £otk@ 8/15/2019, 23:08

Eroo wrote:


Šta god uhvati radarom to se obara...Strašno.
Primjećujem (kao laik) da na vrhu glave ima one bočne usmjerivače, koje ne koristi u prvoj fazi (za razliku od ruskih sistem),
što znači da se početno ubrzanje ne smanjuje...Ove usmjerivače se koristi u zadnjoj fazi, kad raketa pospješuje s trećim stupnjem rakete. 
S ovakvim sredstvima (ja opet kao laik) avioni gube  smisao...

Pa naravno da gube. Što će ti avioni kad ih možeš skinuti kao ništa, a svaki košta $150 mil? Ovaj sustav ih može sve momentalno poobarati, cijelu eskadrilu, čak i ako napadaju iz različitih smjerova, kao od šale jer je to proturaketni sustav. A proturaketni sustav je istovremeno i raketni sustav.

Avioni su za vojne parade, air policing i NATO misije.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-13

Age : 44

Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by RayMabus 8/15/2019, 23:12

Pa zato se i rade avioni sa smanjenim radarskim odrazom. Avioni 4 generacije su već sad zastarjeli za moderno ratovanje.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176364
2014-04-12


Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by £otk@ 8/15/2019, 23:35

RayMabus wrote:Pa zato se i rade avioni sa smanjenim radarskim odrazom. Avioni 4 generacije su već sad zastarjeli za moderno ratovanje.

Beskorisni i skupi.

Avioni 5 generacije imaju smisla, ali ne dao im dragi Bog dogfighta, osim Raptoru.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-13

Age : 44

Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by RayMabus 8/15/2019, 23:39

Kod nas je :: F16 pa rakete  amraam ato ide i na Nasmas pzo. Tako ćemo mi.

A iron dom je obrana od velke projektilske moći a to oko nas ima samo Italija al ako te ti napadnu iron dom ti neće puno pomoć
RayMabus
RayMabus

Posts : 176364
2014-04-12


Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by Eroo 8/15/2019, 23:46

£otk@ wrote:
RayMabus wrote:Pa zato se i rade avioni sa smanjenim radarskim odrazom. Avioni 4 generacije su već sad zastarjeli za moderno ratovanje.

Beskorisni i skupi.

Avioni 5 generacije imaju smisla, ali ne dao im dragi Bog dogfighta, osim Raptoru.

Samo kao osvajačko sredstvo u slučaju zemalja trećega svijeta.
Ne vidim kako bi tamo moglo uopće doći do dogfighta, ako prije dođe do "obrade" terena.

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75004
2016-07-22


Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by £otk@ 8/15/2019, 23:57

RayMabus wrote:Kod nas je :: F16 pa rakete  amraam ato ide i na Nasmas pzo. Tako ćemo mi.

A iron dom je obrana od velke projektilske moći a to oko nas ima samo Italija al ako te ti napadnu iron dom ti neće puno pomoć

Dakle, ovakav sustav je samo dio šireg integriranog PZO sustava koji se višeslojno, po dometu i razmještanju, medjusobno štite. To je bitnije nego da je sam sustav mobilan.

Te su slojeve Izraelci razvili - Davidova praćka, Željezna kupola, pa nadolje po dometu. Naravno, mora postojati i mobilna stanica integracije nadzora, prepoznavanja, izračunavanja i presretanja u zračnom prostoru RH, uz rezervnu opciju.

Tako da jedan sustav, sam po sebi, ništa ne rješava.

Osim ako ne izvedeš pokus i saopćiš, urbi et orbi, da imaš nuklearni arsenal montiran na ICBM na nadzvučni pogon koji se prilagođava konfiguraciji terena.

E, onda je to kocka u kojoj nitko ne želi participirati.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-13

Age : 44

Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by £otk@ 8/15/2019, 23:59

Eroo wrote:
£otk@ wrote:
RayMabus wrote:Pa zato se i rade avioni sa smanjenim radarskim odrazom. Avioni 4 generacije su već sad zastarjeli za moderno ratovanje.

Beskorisni i skupi.

Avioni 5 generacije imaju smisla, ali ne dao im dragi Bog dogfighta, osim Raptoru.

Samo kao osvajačko sredstvo u slučaju zemalja trećega svijeta.
Ne vidim kako bi tamo moglo uopće doći do dogfighta, ako prije dođe do "obrade" terena.

Kako ne, pa mi vizionarski podigli Željavu.Basketball

Nema obrade Željave.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-13

Age : 44

Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by AssadNaPodmornici 8/16/2019, 00:12

Nije baš to tako jednostavno, da kupiš dobar PZO i nemoze nitko ući. Prvo pzo moraju svi biti integrirani na 3 razine. Ukratko da ne idem u detalje na mobu, može se slomiti najbolja pzo saturacijskim napadima jeftinim dronovima i mamcima

_________________
May Allah destroy Australia
AssadNaPodmornici
AssadNaPodmornici

Posts : 21035
2018-06-15


Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by RayMabus 8/16/2019, 00:15

Srbiji triba Iron dom a nama jedino ako ćemo planirat obranu od Italije.
RayMabus
RayMabus

Posts : 176364
2014-04-12


Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by £otk@ 8/16/2019, 00:20

AssadNaPodmornici wrote:Nije baš to tako jednostavno, da kupiš dobar PZO i nemoze nitko ući. Prvo pzo moraju svi biti integrirani na 3 razine. Ukratko da ne idem u detalje na mobu, može se slomiti najbolja pzo saturacijskim napadima jeftinim dronovima i mamcima

A što misliš da sam ja kući i na laptopu?

Tipkaj, čovječe... :)

Zato sam rekao - važna je diseminacija podataka u realnom vremenu, pa aktivacija adekvatnih manjih PZO. Tu je važna i cyberzaštita sustava i udar povratnom vezom.

Manji PZO sustavi obaraju sve usmjereno prema strateškom PZO sustavu ili što uopće udje u domet, a ovaj može poobarati istovremeno do 20 meta.

U slučaju overloada, aktivira se raketni napad na vojne, komunikacijske i civilne ciljeve na zemlju koja vrši agresiju.

Izraelci su na sve mislili, bez brige.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-13

Age : 44

Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by £otk@ 8/16/2019, 00:22

RayMabus wrote:Srbiji triba Iron dom a nama jedino ako ćemo planirat obranu od Italije.

Srbija sa MIG-29 i S-300 zahtijeva PZO arhitekturu kako sam gore opisao.
£otk@
£otk@

Male
Posts : 1907
2019-02-13

Age : 44

Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by RayMabus 8/16/2019, 00:25

£otk@ wrote:
RayMabus wrote:Srbiji triba Iron dom a nama jedino ako ćemo planirat obranu od Italije.

Srbija sa MIG-29 i S-300 zahtijeva PZO arhitekturu kako sam gore opisao.
Šta su vodili zračne dvoboje , vodili su. lol!
RayMabus
RayMabus

Posts : 176364
2014-04-12


Back to top Go down

Novi izraelski proturaketni sustav Empty Re: Novi izraelski proturaketni sustav

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum