ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SINJSKA ALKA 2019.

Page 1 of 2 1, 2  Next

Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty SINJSKA ALKA 2019.

Post by Guest Tue 6 Aug - 22:15

vidim,neuki narod nije se sjetio 304. sinjske ALKE,jednog od najdugovjecnijih i najzivopisnijih obicaja na Balkanu..-zivi i danas..

304. sinjska alka...

bem vas neuke i ignorantske..bo vas partizani i usraše.. :cleanteeth


https://www.alka.hr/  


SINJSKA ALKA 2019. Alka---FOTO-ŽIŽIĆ

no sto muladija balkanska zna sto je kultura... :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by mutava baštarda Tue 6 Aug - 22:25

pismejker wrote:


SINJSKA ALKA 2019. Alka---FOTO-ŽIŽIĆ

no sto muladija balkanska zna sto je kultura... :clown
Ovaj u sredini... Harambaša, vozač kamiona u HePu, HDzovac, žena u Hepu, dica po državnim firmama... 
Ukratko domoljub koji je žrtvovao karijeru da bi se mučio radom u socijalizmu i pustio nas ostale da uživamo blagodati kapitalizma...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by Guest Tue 6 Aug - 22:26

mutava baštarda wrote:
pismejker wrote:


SINJSKA ALKA 2019. Alka---FOTO-ŽIŽIĆ

no sto muladija balkanska zna sto je kultura... :clown
Ovaj u sredini... Harambaša, vozač kamiona u HePu, HDzovac, žena u Hepu, dica po državnim firmama... 
Ukratko domoljub koji je žrtvovao karijeru da bi se mučio radom u socijalizmu i pustio nas ostale da uživamo blagodati kapitalizma...
Daaa..??? Ja mišljah daš koju rijec od tradiciji,ne o tome,tko sto nosi ispod odjece....ali hajde...kakogod.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by Guest Tue 6 Aug - 22:29

Kakogod,otkad znam za Sebea,znam da cu SVAKU ALKU pratiti pozorno,ako uspijem i otici pratiti uzivo..Gledjio sam tojos na crno-bijelom teveju,sa susjedok kad smo imali 5-6 godina..kasnije smo od lajsni za parkete pravili koplja,oklop od kartonskih kutija,a alka je bila zdelana od izolir zice i okacena izmedju dvije breze...sjecanja na neka ljepa i bezbrizna djecja vremena... :kuku
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by T. Tue 6 Aug - 23:27

mutava baštarda wrote:
pismejker wrote:


SINJSKA ALKA 2019. Alka---FOTO-ŽIŽIĆ

no sto muladija balkanska zna sto je kultura... :clown
Ovaj u sredini... Harambaša, vozač kamiona u HePu, HDzovac, žena u Hepu, dica po državnim firmama... 
Ukratko domoljub koji je žrtvovao karijeru da bi se mučio radom u socijalizmu i pustio nas ostale da uživamo blagodati kapitalizma...
Baš sam se pitao što nije u redu s harambašom...
Izgleda umorno, potrošeno, ispaćeno...
Sada shvaćam da je to od rada za opće dobro te od brige za ispravno funkcioniranje elektro-energetske mreže u hrvata...
T.
T.

Posts : 17143
2014-04-14

Age : 83

Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by vuksadinare Wed 7 Aug - 4:07

mutava baštarda wrote:
pismejker wrote:


SINJSKA ALKA 2019. Alka---FOTO-ŽIŽIĆ

no sto muladija balkanska zna sto je kultura... :clown
Ovaj u sredini... Harambaša, vozač kamiona u HePu, HDzovac, žena u Hepu, dica po državnim firmama... 
Ukratko domoljub koji je žrtvovao karijeru da bi se mučio radom u socijalizmu i pustio nas ostale da uživamo blagodati kapitalizma...
Zato i je harambasa :) ...ta nisu u zemane harambase bili sirotinja i neki priprosti puk
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by Guest Wed 7 Aug - 5:04

by pismejker Today at 16:15

vidim,neuki narod nije se sjetio 304. sinjske ALKE,jednog od najdugovjecnijih i najzivopisnijih obicaja na Balkanu..-zivi i danas..

304. sinjska alka...

bem vas neuke i ignorantske..bo vas partizani i usraše.. :cleanteeth
===================================================================
Ma boli tebe kurac za alku,,,tebe neshto drugo interesira a ovi domoljubi zaobilaze u hsirokom luku OPANKE...Ja mislim da je to donacija iz Srbije jer Vlaji su shkrti za popizdit,,Elem shto onomad jedan bivshi politichar reche,,Donijeli su na opancima srpsku zemlju pa to mogu i da odnesu na opancima..Tako je to kad se krade tradicija i kultura od drugih,,ali opanci ih izdashe..Poprave me interesira shta imaju reci za ove narodne noshnje,,zna li neki rvat 'chije su,,Mozda bi koji Etnograf mogao objasniti ovim malim rvatima sa foruma a i nekim nepismenim kujama koje se kurche da neshto znaju a ne znaju ni kako pravi kurac izgleda::))

avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by Guest Wed 7 Aug - 5:12

Ima jedno mjesto u Posavini,,zene na guzici imaju piramidu,,tetoviraju se po rukama uglavnom krizeve,,tipichna narodna noshnja je sa jednog grchkog otoka,,na kojemu je noz zakon isto kao i u tom posavskom selu,,Oni misle da su hrvati,,ali rubina ih odaje,,tako i masa drugih podruchja iz bivshe YU,,,Jedan ustashki slikar ...Kirin je najbolje obradio kroz kichicu i boju posebno takozvane hrvatske narodne oglavine,,To na internetu teshko da cet naci,,mene je to zainteresiralo josh dok sam bio mladji jer kroz etnografiju se moze puno toga doznati,,,a posebno korijeni odredjenih naroda,,Po tim vezovima tochno mozesh odrediti porijeklo haljine ili koshulje..opanka..toka..i ostalih ukrasa,,,Ali to takozvana hrvatska etnografija nije izuchavala jer,,,kako rekoh,,,odali ih opanci,,,tako i druge odaju piramide na dupetu,,,::)))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by immortal Wed 7 Aug - 5:13

pismejker wrote:vidim,neuki narod nije se sjetio 304. sinjske ALKE,jednog od najdugovjecnijih i najzivopisnijih obicaja na Balkanu..-zivi i danas..

304. sinjska alka...

bem vas neuke i ignorantske..bo vas partizani i usraše.. :cleanteeth


https://www.alka.hr/  


SINJSKA ALKA 2019. Alka---FOTO-ŽIŽIĆ

no sto muladija balkanska zna sto je kultura..
. :clown
:tu :tu
:rasta
lijepo si uvažio alku i alkare
ako ćemo o tradiciji, oni to svakako zaslužuju

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23186
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by Guest Wed 7 Aug - 5:32

Stojan Janković Mitrović (Serbian: Стојан Јанковић Митровић[a]; Stoian Jancovich Mitrovich[1], Stoian Mitrovich[2][3], Stoiano Mitrovich[4]; about 1636–1687) was the commander of the Morlach troops (u prevodu Vlaji..a odakle su doshli malo se zna jer pola takozvanih hrvata su Vlasi,,Morlaci,,,u Srbiji ih zovu Cincari ,,najljuci protivnici turaka,,,svojojoj mushkoj djeci su tetovirali kriz na chelu samo da ih turci ne naprave janjicharima,,,smatrali su d aje bolje da im ubiju dijete nego da ga odvedu i istreniraju kao vojnika koji ce se boriti kasnije protiv svoje krvi)) :)))
in the service of the Republic of Venice, from 1669 until his death in 1687. He participated in the Cretan and Great Turkish War, as the supreme commander of the Venetian Morlach troops, of which he is enumerated in Croatian and Serbian epic poetry.[5] He was one of the best-known uskok/hajduk leaders of Dalmatia.
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by vuksadinare Wed 7 Aug - 7:01

frka wrote:by pismejker Today at 16:15

vidim,neuki narod nije se sjetio 304. sinjske ALKE,jednog od najdugovjecnijih i najzivopisnijih obicaja na Balkanu..-zivi i danas..

304. sinjska alka...

bem vas neuke i ignorantske..bo vas partizani i usraše.. :cleanteeth
===================================================================
Ma boli tebe kurac za alku,,,tebe neshto drugo interesira a ovi domoljubi zaobilaze u hsirokom luku OPANKE...Ja mislim da je to donacija iz Srbije jer Vlaji su shkrti za popizdit,,Elem shto onomad jedan bivshi politichar reche,,Donijeli su na opancima srpsku zemlju pa to mogu i da odnesu na opancima..Tako je to kad se krade tradicija i kultura od drugih,,ali opanci ih izdashe..Poprave me interesira shta imaju reci za ove narodne noshnje,,zna li neki rvat 'chije su,,Mozda bi koji Etnograf mogao objasniti ovim malim rvatima sa foruma a i nekim nepismenim kujama koje se kurche da neshto znaju a ne znaju ni kako pravi kurac izgleda::))

...ceo svet je srpski..nikadf izljeceni nikad zaljeceni
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by mutava baštarda Wed 7 Aug - 10:14

vuksadinare wrote:
frka wrote:by pismejker Today at 16:15

vidim,neuki narod nije se sjetio 304. sinjske ALKE,jednog od najdugovjecnijih i najzivopisnijih obicaja na Balkanu..-zivi i danas..

304. sinjska alka...

bem vas neuke i ignorantske..bo vas partizani i usraše.. :cleanteeth
===================================================================
Ma boli tebe kurac za alku,,,tebe neshto drugo interesira a ovi domoljubi zaobilaze u hsirokom luku OPANKE...Ja mislim da je to donacija iz Srbije jer Vlaji su shkrti za popizdit,,Elem shto onomad jedan bivshi politichar reche,,Donijeli su na opancima srpsku zemlju pa to mogu i da odnesu na opancima..Tako je to kad se krade tradicija i kultura od drugih,,ali opanci ih izdashe..Poprave me interesira shta imaju reci za ove narodne noshnje,,zna li neki rvat 'chije su,,Mozda bi koji Etnograf mogao objasniti ovim malim rvatima sa foruma a i nekim nepismenim kujama koje se kurche da neshto znaju a ne znaju ni kako pravi kurac izgleda::))

...ceo svet je srpski..nikadf izljeceni nikad zaljeceni
Oni su karika koja nedostaje, između čovika i majmuna....

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by vuksadinare Wed 7 Aug - 10:19

mutava baštarda wrote:
vuksadinare wrote:
frka wrote:by pismejker Today at 16:15

vidim,neuki narod nije se sjetio 304. sinjske ALKE,jednog od najdugovjecnijih i najzivopisnijih obicaja na Balkanu..-zivi i danas..

304. sinjska alka...

bem vas neuke i ignorantske..bo vas partizani i usraše.. :cleanteeth
===================================================================
Ma boli tebe kurac za alku,,,tebe neshto drugo interesira a ovi domoljubi zaobilaze u hsirokom luku OPANKE...Ja mislim da je to donacija iz Srbije jer Vlaji su shkrti za popizdit,,Elem shto onomad jedan bivshi politichar reche,,Donijeli su na opancima srpsku zemlju pa to mogu i da odnesu na opancima..Tako je to kad se krade tradicija i kultura od drugih,,ali opanci ih izdashe..Poprave me interesira shta imaju reci za ove narodne noshnje,,zna li neki rvat 'chije su,,Mozda bi koji Etnograf mogao objasniti ovim malim rvatima sa foruma a i nekim nepismenim kujama koje se kurche da neshto znaju a ne znaju ni kako pravi kurac izgleda::))

...ceo svet je srpski..nikadf izljeceni nikad zaljeceni
Oni su karika koja nedostaje, između čovika i majmuna....
grubo receno..ali se sami dovode u takve pozicije neizljecivim glupostima i mitomanijom
vuksadinare
vuksadinare

Posts : 99195
2015-09-08


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by Guest Wed 7 Aug - 10:32

E s cime ste vi optereceni..sitnicavi i zaguljeni kao žene.. :cleanteeth
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by Eroo Wed 7 Aug - 10:43

frka wrote:Ima jedno mjesto u Posavini,,zene na guzici imaju piramidu,,tetoviraju se po rukama uglavnom krizeve,,tipichna narodna noshnja je sa jednog grchkog otoka,,na kojemu je noz zakon isto kao i u tom posavskom selu,,Oni misle da su hrvati,,ali rubina ih odaje,,tako i masa drugih podruchja iz bivshe YU,,,Jedan ustashki slikar ...Kirin je najbolje obradio kroz kichicu i boju posebno takozvane hrvatske narodne oglavine,,To na internetu teshko da cet naci,,mene je to zainteresiralo josh dok sam bio mladji jer kroz etnografiju se moze puno toga doznati,,,a posebno korijeni odredjenih naroda,,Po tim vezovima tochno mozesh odrediti  porijeklo haljine ili koshulje..opanka..toka..i ostalih ukrasa,,,Ali to takozvana hrvatska etnografija nije izuchavala jer,,,kako rekoh,,,odali ih opanci,,,tako i druge odaju piramide na dupetu,,,::)))
Kmetu, kad bi ti bio pismen kao što nisi znao bi da je to hrbatski običa u srednjoj Bosni, još od vremena turske okupacije.
Opanci su se pravili oduvijek, sve dok nije Borovo počelo pravit "bate" i "borosanke", a splitska Jugoplastika "plastične sandale". :D

_________________
Fortitude is the marshal of thought, the armor of the will, and the fort of reason.
(Francis Bacon)
Eroo
Eroo

Posts : 75036
2016-07-22


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by Guest Wed 7 Aug - 10:45

Eroo wrote:
frka wrote:Ima jedno mjesto u Posavini,,zene na guzici imaju piramidu,,tetoviraju se po rukama uglavnom krizeve,,tipichna narodna noshnja je sa jednog grchkog otoka,,na kojemu je noz zakon isto kao i u tom posavskom selu,,Oni misle da su hrvati,,ali rubina ih odaje,,tako i masa drugih podruchja iz bivshe YU,,,Jedan ustashki slikar ...Kirin je najbolje obradio kroz kichicu i boju posebno takozvane hrvatske narodne oglavine,,To na internetu teshko da cet naci,,mene je to zainteresiralo josh dok sam bio mladji jer kroz etnografiju se moze puno toga doznati,,,a posebno korijeni odredjenih naroda,,Po tim vezovima tochno mozesh odrediti  porijeklo haljine ili koshulje..opanka..toka..i ostalih ukrasa,,,Ali to takozvana hrvatska etnografija nije izuchavala jer,,,kako rekoh,,,odali ih opanci,,,tako i druge odaju piramide na dupetu,,,::)))
Kmetu, kad bi ti bio pismen kao što nisi znao bi da je to hrbatski običa u srednjoj Bosni, još od vremena turske okupacije.
Opanci su se pravili oduvijek, sve dok nije Borovo počelo pravit "bate" i "borosanke", a splitska Jugoplastika "plastične sandale". :D
des se vas dvojica dogovorite... :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by mutava baštarda Wed 7 Aug - 11:05

Eroo wrote:
frka wrote:Ima jedno mjesto u Posavini,,zene na guzici imaju piramidu,,tetoviraju se po rukama uglavnom krizeve,,tipichna narodna noshnja je sa jednog grchkog otoka,,na kojemu je noz zakon isto kao i u tom posavskom selu,,Oni misle da su hrvati,,ali rubina ih odaje,,tako i masa drugih podruchja iz bivshe YU,,,Jedan ustashki slikar ...Kirin je najbolje obradio kroz kichicu i boju posebno takozvane hrvatske narodne oglavine,,To na internetu teshko da cet naci,,mene je to zainteresiralo josh dok sam bio mladji jer kroz etnografiju se moze puno toga doznati,,,a posebno korijeni odredjenih naroda,,Po tim vezovima tochno mozesh odrediti  porijeklo haljine ili koshulje..opanka..toka..i ostalih ukrasa,,,Ali to takozvana hrvatska etnografija nije izuchavala jer,,,kako rekoh,,,odali ih opanci,,,tako i druge odaju piramide na dupetu,,,::)))
Kmetu, kad bi ti bio pismen kao što nisi znao bi da je to hrbatski običa u srednjoj Bosni, još od vremena turske okupacije.
Opanci su se pravili oduvijek, sve dok nije Borovo počelo pravit "bate" i "borosanke", a splitska Jugoplastika "plastične sandale". :D
Opanci su seoska laka, kožna obuća, koja se priteže oko nogu kaišima ili oputom. Na Balkanskom poluostrvu je jako rasprostranjena u raznim oblicima, modnim detaljima i bojama. Kod Srba, opanak je tradicionalna srpska obuća i njen nacionalni simbol. Opanci su takođe narodna nošnja u Makedoniji, Bosni, Hrvatskoj, Hercegovini i Crnoj Gori.


Izrada i oblik


Severnoamerički indijanciUredi

Takođe su nosili opanke ali pod imenom „mokasine“
To su neka plemena koja su bježala pred najezdom homosapiensa pa došla sve do američkog kontinenta. Kao dokaz da je to istina može poslužiti i toponim SAO Paulo...

_________________
Iduća dva tjedna su ključna
mutava baštarda
mutava baštarda

Posts : 21037
2015-09-14


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by Guest Wed 7 Aug - 11:24

pa i hrvacke Šokice nose i dan danas Opanke,bar one starijih generacija..mlatke nošaju štiklove,Dok Martensice,japanke,tene raznorodne i svasta nesta.. :clown
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by Guest Wed 7 Aug - 11:34

SINJSKA ALKA 2019. 537223520-61044619-465276860

SINJSKA ALKA 2019. 312873208-102680502-779511840

SINJSKA ALKA 2019. 962483234-369261776-572601267

SINJSKA ALKA 2019. 286544616-191823778-114368704

SINJSKA ALKA 2019. 70717071-660182505-397740380
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by Guest Wed 7 Aug - 19:59

Pa eto imaju chetnichke shubare::))))
Meni ej bio cilj da malo isprovociram neke sa ovoga foruma da mozda prochitam neku misao o rechenome opanku i zemlji..No ili stvarno nemaju pojma ili se prave grbavi shto je tipichno za "velike hrvate" kad ih ulovish u lazima onda cute ko pichke jer s eboje ako nesho kazu da ce ispasti budale shto i biva pisali oni neshto shto misle da je pametno ili glupo ...uvijek iz njihovog mozga izlazi ono shto je najgluplje zato je valjda AGM noseci se iskustvom okoline napisao.."Budale su uvijek bile u vecini i zato sve shto je glupo smatra se normalnim"
Zivjeti u takvoj sredini svakako normalnom chovjeku nije lako pa mnogi pametni ljudi zbog vlastite egzistencije moraju prihvatiti to kao normalno..
Onaj zavrshetak na opancima nastao je iz prakticne potrebe.
Naime, kako kazu oni sa kamenjara , onaj (rog) na opancima sluzi da se covjek koji sere uhvati za te rogove da nebi pao na ledja.


Na sanskritu cipela je upaanah .

U Indiji se i danas na vjencanjima nose opanci.
Tako da to nije ni srpski a ni hrvatski izum..donijeli su ga ljudi migracijama..
Mada su hrvati izmislili kotach,,,to je poznato u povijesti isto kao i kravatu...haahhahahahahahahahhahahahahah.
Mater vam jebem opancharsku::::)))
avatar
Guest
Guest


Back to top Go down

SINJSKA ALKA 2019. Empty Re: SINJSKA ALKA 2019.

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 2 1, 2  Next

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum