ex-iskon-pleme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti

Go down

Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti Empty Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti

Post by debotoijusto Tue 30 Jul - 7:53

Kršćanski influencer i autor bestselera o vezama za mlade, Joshua Harris, objavio je kako je njegov brak okončan te da je zbog toga potpuno izgubio vjeru.
Njegov Biblijom inspiriran vodič za veze ("I Kissed Dating Goodbye") prodan je u preko milijun primjeraka otkad je objavljen 1997. Do danas su se Harrisovi svjetonazori ipak malo promijenili, budući da se isto tako ispričao LGBT+ zajednici na svojoj "isključivosti i netrpeljivosti", piše Guardian.
Bivši pastor u vrijeme je najveće popularnosti svoga bestselera izazvao oprečne reakcije čitatelja - iskazani stavovi prilično su radikalni, no upravo time je, tvrde stručnjaci, i privukao vojsku poklonika. Harris, naime, predlaže mladim ljudima da prestanu izlaziti, da odbace ideju spojeva te da se umjesto toga pozabave "udvaranjem" pod nadzorom roditelja. Uz to savjetuje i da prakticiraju seksualnu apstinenciju.
Spojevi i romantične veze koje uključuju seks, prema njemu su samo "recept za razvod", a pozvao se pri tom i na statistiku o svako trećemu braku koji završi na taj način. Nije poželjno ni da se mladi drže za ruke, nikako se ne bi smjeli ljubiti, a ni provoditi vrijeme zajedno.
Knjigu je napisao u dobi od svega 21 godinu, a danas kao zreliji 44-godišnjak za krugove svojih poklonika koje je uglavnom pronašao u mladim kršćanima, ima sasvim drugačiju poruku, a o njegovoj je promjeni snimljen i dokumentarac "I survived I kissed the dating goodbye".
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti Empty Re: Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti

Post by debotoijusto Tue 30 Jul - 7:54

"Više se ne slažem sa središnjom idejom iznesenom u knjizi kako treba izbjegavati veze prije braka. Sada mislim da spojevi mogu biti zdrav dio razvoja jedne osobe koja na taj način najbolje upoznaje osobine svog partnera koje su najvažnije. Onima koji su pročitali moju knjigu te su zbog nje bili krivo usmjereni, ispričavam se", napisao je još prije godinu dana, a sada je na njegov novootkriveni stav dodatno utjecao i - razvod


Objavio je na Instagramu kako se supriga i on razvode nakon 21 godinu braka jer su se oboje "jako promijenili". Ubrzo nakon toga, na istoj je društvenoj mreži napisao kako je "njegova vjera u Isusa prošla veliku promjenu".
"Po svim mjerilima po kojima definiram kršćane, ja više nisam kršćanin", dodao je, istaknuvši i kako je imao potpuno krive poglede na razna područja života, uključujući ulogu žena u crkvi, pristup roditeljstvu itd.
Posebne je isprike uputio LGBT+ zajednici.
"Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti", poručio im je. Najavio je i povlačenje besteslera iz prodaje zbog "mana u njemu".

https://www.slobodnadalmacija.hr/mozaik/zivot/clanak/id/616050/39razvodim-se-i-vise-nisam-krscanin39-kontroverzni-influencer-sokirao-zivotnim-zaokretom-ispricao-se-za-svoju-39najvecu-gresku39-i-ima-vaznu-poruku-za-radikalne-poklonikenbsp
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti Empty Re: Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti

Post by debotoijusto Tue 30 Jul - 7:54

nikad nije kasno & cudni su puti gospodnji
debotoijusto
debotoijusto

Posts : 30575
2014-04-12


Back to top Go down

Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti Empty Re: Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti

Post by epikur37 Tue 30 Jul - 10:05

prenosi ugledni Guardian :D
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti Empty Re: Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti

Post by Maggie19 Tue 30 Jul - 10:07

Uvijek neki extremi za zabavljanje naroda ;-D

_________________
Learn what is to be taken seriously and laugh at the rest.
Maggie19
Maggie19

Posts : 6791
2019-01-30


Back to top Go down

Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti Empty Re: Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti

Post by Hektorović Tue 30 Jul - 10:07

epikur37 wrote:prenosi ugledni Guardian :D


Joshua Eugene Harris (born December 30, 1974 in Dayton, Ohio) is an American author, ex-Christian and former pastor, widely known for his book I Kissed Dating Goodbye (1997), in which he explained what he believed at the time[1] to be the biblical approach to dating and relationships. Harris was lead pastor of Covenant Life Church, the founding church of Sovereign Grace Ministries, in Gaithersburg, Maryland from 2004 until 2015, when he stepped down to become a student at Regent CollegeVancouver, British Columbia.[2][3]
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti Empty Re: Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti

Post by Hektorović Tue 30 Jul - 10:07

Protestantska papazjanija
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti Empty Re: Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti

Post by marcellus Tue 30 Jul - 10:09

epikur37 wrote:prenosi ugledni Guardian :D


turboljevičarski trash i kanal za širenje dezinformacija MI6

_________________
Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti 1472536379_l
marcellus
marcellus

Posts : 45728
2014-04-16


Back to top Go down

Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti Empty Re: Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti

Post by epikur37 Tue 30 Jul - 10:12

Hektorović wrote:Protestantska papazjanija

Upravo...protestantizam je ionako više nevladina udruga....niti ih Vatikan priznaje.

Oni se bave pederlukom, kućnim ljubimcima, feminizmom....
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti Empty Re: Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti

Post by immortal Tue 30 Jul - 10:12

ovo može biti jaka ovreda, omalovažavanje , podređivanje Boga kada još pred svijetom svjedoči kako je zbog žene izgubio vjeru, a k tome je Pastor 
Bog MORA biti na prvom mjestu, posebno kleru
ako si izgubio vjeru radi žene, ne možeš se nazvati Božijim u pravom smislu te riječi
crkvena lica ne smiju se ženiti, pripadati ženi!!

_________________
Bože čuvaj svoj narod u cijelom svijetu. 

Daj da na vrijeme razotkriveni i pokošeni budu mučitelji naši i krvnici.
immortal
immortal

Female
Posts : 23133
2014-04-16

Lokacija: : CROATIA

Back to top Go down

Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti Empty Re: Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti

Post by epikur37 Tue 30 Jul - 10:12

marcellus wrote:
epikur37 wrote:prenosi ugledni Guardian :D


turboljevičarski trash i kanal za širenje dezinformacija MI6

ma smeće obično
epikur37
epikur37

Posts : 45328
2015-08-06


Back to top Go down

Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti Empty Re: Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti

Post by Hektorović Tue 30 Jul - 10:27

mortal wrote:ovo može biti jaka ovreda, omalovažavanje , podređivanje Boga kada još pred svijetom svjedoči kako je zbog žene izgubio vjeru, a k tome je Pastor 
Bog MORA biti na prvom mjestu, posebno kleru
ako si izgubio vjeru radi žene, ne možeš se nazvati Božijim u pravom smislu te riječi
crkvena lica ne smiju se ženiti, pripadati ženi!!

Kod protestanata bilo tko može osnovati svoju crkvu i nazvat se pastorom...
Hektorović
Hektorović

Posts : 26371
2018-04-10


Back to top Go down

Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti Empty Re: Žao mi je zbog stavova o seksualnosti koje sam iznosio u svojoj knjizi, ali i kao pastor. Nadam se da ćete mi oprostiti

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum